Кандидатстване с рисуване след седми клас - тема 8

  • 40 575
  • 850
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 173
Първо искам да пожелая успех на всички деца, които чакат второ и трето класиране!
Честно да си призная... не знам как издържат днешните деца. Подготовка НВО и подготовка за други изпити. Аз, щях да изпуша. Затова голямо браво на всички деца, които са се явили на изпит и не са се отказали да преследват целите си!
Paper moon, как така миналата година са били без оценка и без номер? В НУИИ.

Последна редакция: чт, 07 юли 2022, 21:54 от Katty Draganova

# 796
  • Мнения: 91
Браво и Честито на  вашето дете!!!

# 797
  • София
  • Мнения: 356
Възможно е на по-късен етап Фотографското да обяви допълнителен прием на ученици. Следете страницата им. Така стана миналата година - мисля, че приеха допълнително по 13 деца от специалностите "Графичен дизайн" и "Фотография". Така се появи още един клас над първоначалния план-прием.
Не искам да предизвиквам големи надежди и очаквания, но е възможно да се случи и тази година.

Пожелавам късмет на всички деца и дано да ги приемат там, където ще се чувстват най-добре, доволни и щастливи!

# 798
  • Мнения: 192
По отношение на годишните изпити в НУИИ - дъщеря ми каза, че са им казали, че около 10-15 ученика всяка година изкарвали слаби оценки и отпадали. Доста бяха стресирани децата, както и от годишния конферанс. Мина всичко добре все пак. ☺Не знам до колко твърдението за слабите оценки е вярно, защото децата разбраха само собствените си оценки.

Честито на всички приети! Успех на дечицата, които чакат следващите класирания. 🍀

# 799
  • Мнения: 13 886
По отношение на годишните изпити в НУИИ - дъщеря ми каза, че са им казали, че около 10-15 ученика всяка година изкарвали слаби оценки и отпадали. Доста бяха стресирани децата, както и от годишния конферанс. Мина всичко добре все пак. ☺Не знам до колко твърдението за слабите оценки е вярно, защото децата разбраха само собствените си оценки.

Това годишно от класовете 8-11 ли е? Защото звучи като всяка година да отпадат по 2-4 деца от клас за са станат общо 10-15 и така, накрая, ще останат по 10 деца завършващи. Аз бях на изложбата за дипломирането на 12токласниците ни тази година. Бяха представени 15 деца, което означава наистина, че останалите 11 са отпаднали по пътя някъде.

Последна редакция: чт, 07 юли 2022, 23:08 от _re_ge

# 800
  • Мнения: 1 685
Няма дете, повтаряло в Приложното. Ако за годината има 2 на годишния изпит по рисуване, се явява на поправка.

# 801
  • Мнения: 627
Няма дете, повтаряло в Приложното. Ако за годината има 2 на годишния изпит по рисуване, се явява на поправка.
Ето това си е полезна и конкретна информация, благодаря за което. Аз кой знае какво съм разбрала, препредадено от децата, "раздрънкан телефон".

# 802
  • Мнения: 173
Едва ли отпадат заради не взети изпити. Бих била склонна да мисля, че сами се преместват или евентуално заради поведение. Не мога да си представя, кой би одобрил подобен правилник където да пише, че при не взети изпити ученикът отпада. Да повтори клас - да, но да бъде изключен...

# 803
  • Мнения: 4 414
Едва ли отпадат заради не взети изпити. Бих била склонна да мисля, че сами се преместват или евентуално заради поведение. Не мога да си представя, кой би одобрил подобен правилник където да пише, че при не взети изпити ученикът отпада. Да повтори клас - да, но да бъде изключен...

Ако не си вземеш годишния изпит, отиваш на поправка. Има такива случаи. Даже мисля, че имаше 2 поправки - август и септември, но да не ви подведа. Всъщност доста рядко се случва да останат деца на поправка.

Не съм чувала за случай, в който някой отпада, заради невзет изпит, освен ако самото дете не реши, че не иска да учи там. Също така, няма такова нещо за над 4... можеш да си вземеш изпита и с 3.

# 804
  • Мнения: 1 314
По отношение на годишните изпити в НУИИ - дъщеря ми каза, че са им казали, че около 10-15 ученика всяка година изкарвали слаби оценки и отпадали. Доста бяха стресирани децата, както и от годишния конферанс. Мина всичко добре все пак. ☺Не знам до колко твърдението за слабите оценки е вярно, защото децата разбраха само собствените си оценки.

Честито на всички приети! Успех на дечицата, които чакат следващите класирания. 🍀

Вероятно се има предвид 10-15 деца от  всички випуски общо. Ако всяка година от един випуск отпадат толкова деца, това означава, че от всеки випуск ще завършват между 0 и 12 деца. 😅.
Но и 10-15 общо звучи плашещо, защото това ще рече, че 20-25% от приетите деца не завършват там изобщо. 😵 А къде отиват тези деца и какво се случва с тях, след като отпаднат?

# 805
  • Мнения: 213
А, анатомия и перспектива всички учат.
Приложното просто някои дисциплини се учат в определени специалности. Не помня в учебните планове какво имаше, ама разгледайте ги, на сайта са.
Примерно метала имат скулптура, но други нямат, а вместо това имат живопис.
Много благодаря за полезната информация. Изобщо не се бях сетила да проверява програмата по рисуване/скулптура в Приложната. Липсата на часове по живопис в специалност "метал" определено наклони везната в полза на художествената. Дъщеря ми иска да учи и живопис и скулптура. Ако питам нея, би добавила "и 6 от 8-те специалности в приложните". Някак, мисля, че е рано на тази възраст направо да се определят за специалност. Както казва тя: "Искам първо да пробвам". А програмата в художествената позволява това "пробване".
Решението е взето: в понеделник отиваме в художествената. Освобожда място в "метал". Успех на участващите във второ класиране!

# 806
  • Мнения: 192
Dame - да, има се предвид ученици от всички випуски. Но и според мен, както други споделят, е по-вероятни да има поправителни изпити при слаба оценка и да не отпадат преди поправителните изпити. Знам ли ... но и аз също се бях стресирала покрай децата. Sweat Smile Може би са им казали така ( или те така са разбрали), за да ги стреснат и да не подценяват изпита. Дъщеря ми беше разбрала и оценките на децата от нейната група и факт е, че нямаше слаби оценки. Иначе оценяването е по подобен начин на като приемния изпит. Оценяват се от комисия, получават средноаритметична оценка и при оценка над 3.00 преминават.

# 807
  • Мнения: 326
А, анатомия и перспектива всички учат.
Приложното просто някои дисциплини се учат в определени специалности. Не помня в учебните планове какво имаше, ама разгледайте ги, на сайта са.
Примерно метала имат скулптура, но други нямат, а вместо това имат живопис.
Решението е взето: в понеделник отиваме в художествената. Освобожда място в "метал". Успех на участващите във второ класиране!
Желая успех на детето! Най-важното е то какво иска. Моля се само някой да освободи място и в дърворезба... 😄

# 808
  • Мнения: 10
Едно пояснение за чакащите второ класиране в Приложното. Тъй като имат много деца с еднакви оценки, са приели бройки над план приема си в някои специалности. На второ класиране обаче, трябва да отпаднат деца под план приема, за да приемат други. Например мода, паралелката, която ни вълнуваше нас, има приети в момента 18 деца, но план приемът е 16. т.е. ако отпаднат само 2, не приемат други. Sad
В същото време ако се освободи едно място, но има еднакви оценки, приемат всички деца с тази оценка.
Не знам това дали ще помогне за някой в измисляне на решенията, но реших да споделя, че ние голямо мислене и сметки му хвърлихме.

# 809
  • Мнения: 326
Едно пояснение за чакащите второ класиране в Приложното. Тъй като имат много деца с еднакви оценки, са приели бройки над план приема си в някои специалности. На второ класиране обаче, трябва да отпаднат деца под план приема, за да приемат други. Например мода, паралелката, която ни вълнуваше нас, има приети в момента 18 деца, но план приемът е 16. т.е. ако отпаднат само 2, не приемат други. Sad
В същото време ако се освободи едно място, но има еднакви оценки, приемат всички деца с тази оценка.
Не знам това дали ще помогне за някой в измисляне на решенията, но реших да споделя, че ние голямо мислене и сметки му хвърлихме.
А, къде е може да се види какъв е плановият прием?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт