Мъжат ми ме удари пред детето ни... Моли ме за прошка

  • 5 427
  • 126
  •   1
Отговори
# 45
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 305
И аз си помислих за психично заболяване.

# 46
  • Мнения: 18 383
Абсурд.
Изчезвай оттам.
Между другото пиян човек показва истинската си същност. Видяла си я.
Пълен абсурд е да му даваш шансове. Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 16 876
Взимам си детето и бягам. Малко е, на 4г, винаги можеш да извършиш нещата или никога повече да не проговориш за това, което е видяло и да го забрави. Поне ще му спести бъдещи такива случки и преживявания.
 Аз не бих рискувала да остана!

# 48
  • Мнения: 1 273
Баща ми пребиваваше майка ми. Общо взето това доста ме промени като психика и човек. В момента имам най-добрия съпруг на света и се радвам, че не съм направила нейната грешка, но тези случки седят денонощно пред очите ми. Тежи много да гледаш такива неща когато си дете. Просто не мога да ти опиша колко лошо е да имаш такова детство и такива спомени. Толкова много хора ти казват махай се, но ти щом се замисляш... Жалко, че ще съсипеш живота на детето си. Ако можех да взема решение аз вместо майка си, щях да го напусна на секундата.

# 49
  • Мнения: 4 420
Ей затова съм си напивала всички гаджета, че и ММ, преди да ми стане ММ. Не оправдавам такива постъпки. Няма извинение. И дъщеря си така уча.
Бягай от този, защото ще има и втори път. И тогава ще има думи от типа - не помня, не знам, не бях аз, моля те, обичам те. Имай себеуважение и милост към детето ти.

# 50
  • София
  • Мнения: 4 368



Ако можеше децата да взимат решенията на възрастните в определени ситуации този свят  щеше да е много по-добър и спокоен.
А уж точно възрастните трябва да водят децата в морето на живота. Дрън-дрън. По-скоро им създават бури, с които се борят цял живот, вместо да им дарят слънце и попътен вятър!
П.С. Авторке, оправи това "мъжАт", че ми боде очите! Пълният член е "ът", "ят"

# 51
  • Мнения: 16 876
Ох, Nia, като те прочетох и чак сърцето ме стегна. Ега ти кошмара, през който сте минали с майка ти.
Дано авторката те послуша, поне си живяла в такъв ад.

# 52
  • Мнения: 4 972
Съжалявам за ужаса, който сте изживели. Аз нямам дъщеря, но ако имах, в никакъв случай не бих я подкрепила да даде шанс отново.
Детето ти как преживява случилото се? А майка ти?

Познавам двама мъже, семейни приятели бяхме, които след като се напият стават агресивни л@йна. Единият не е близвал алкохол от 17г. поради тази причина. Отговорен, мил и без грам агресия от тогава. Другият, когато се напие става съвсем различен човек..За съжаление.
Не знам дали бих живяла в страх и несигурност след такава проява ако бях на твое място..

# 53
  • Мнения: 7 455
Ясно е, че има предистория, която авторката ни спестява. Аз не бих дала втори шанс.

# 54
  • Мнения: 12 450
Дано има как авторката да проумее, че най-голямата грешка ще бъде да даде втори шанс. Може би има шанс това да е единствения случай на насилие. Въпросът е заслужава ли си риска да се проверява тази хипотеза. Заслужава ли си страха, ужаса, очакването кога ще посегне отново, страха за детето...
Аз уважавам много шансовете и прошката под всякакви форми. Но не и на човек, който е упражнил насилие.

# 55
  • Мнения: 9 870
Как се живее ''нормално'' след ненормалното му поведение?!? Аз си признавам, че не бих могла. Дори и да простя, в което, познавайки се, се съмнявам, как ще се смеем заедно, правим любов, ходим на почивки, спорим, уточняваме разногласия, планираме евентуално второ дете... Как? Ще изтръпвам всеки път, когато пред него има чаша с алкохол.

# 56
  • Мнения: 16 876
Без значение дали има предистория или не, никой не заслужава да бъде бит и бутан,  още повече пред детето, че и бабата за разкош...
Никакви изречени думи/заплахи не оправдават такова поведение.

# 57
  • Мнения: 41 770
Абе, има си голямо значение. Ако винаги е бил мил, грижовен и идеален, но сега са го напили колегите и от д-р Фжекил е станал м-р Хайд все пак е по-различно, отколкото ако нещата ескалират отдавна и това е само кулминацията.
Но без тази информация толкова са ни адекватни и съветите...

# 58
  • Мнения: 21 677
Точно така. Предполагам, че ако е инцидент и никога вече не се повтори, след време човек може да забрави. Сега се сетих за една моя близка, студентско семейство, на която мъжът и се напил с алкохол менте, донесен от някакъв,  тръгнал да се прибира в стаята, тя не му отворила, той изритал вратата и се хванал да я души,  а после изобщо не си спомнял и абсолютно отказвал да повярва, че е направил подобно нещо. Даже не е бил гузен, ами изцяло отричал да е счупил вратата и тя и половин общежитие го убеждавали, че се е напил като животно, а той нямал никакъв спомен. По принцип е много кротко момче и повече не е имал такива прояви.

Но е много неприятно, когато авторката напише един два поста и изчезне, а хората се питат за какво става въпрос и се опитват да дадат адекватен съвет.
Какво семейство сте били досега, бил ли е любящ и подкрепящ съпруг, можела ли си да разчиташ на него, как се държи с вас и хората, добър човек ли е?

# 59
  • Мнения: 18 383
Кат са го напили, да беше станал мил, гальовен и лигав.
Или да беше легнал и заспал.
А той зъл и агресивен. Паднали са задръжките, видяло се е истинското му лице.

Общи условия

Активация на акаунт