Мъжат ми ме удари пред детето ни... Моли ме за прошка

  • 5 391
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Може ли мнения и съвети само от хора с личен опит ще съм благодарна. Мъжът ми при употреба на количество алкохол (иначе не пие) ме удари блъска падах ставах пред очите на детето ни на 4г в допълнение извиках майка ми тъй като живеем от един месец в един вход  на помощ и не я блъсна и стана един истински кошмар пред очите на детето ни извиках полиция  и го заключиха а аз написах жалба  защото много ме беше страх. Сега ме моли за прошка казва че незнае защо го е направил много съжалява и обещава повече никога да не се случи предлага да ходи на психолог и щял да направи всичко каквото трябва и искам само да не го оставям.  Аз го обичам но немога да му простя заради това което преживя детето ни и беше свидетел на ужаса на първо място на второ аз не му вярвам и ме е страх да не се повтори  и искам време разделени. Обичам го много, но обичам детето си повече. На някой случвало ли се е подобно нещо, простихте ли промениха ли се нещата найстина просто незнам какво да правя може ли да се даде шанс трябва ли не трябва ли

# 1
  • Мнения: 2 225
Бягай. Колкото може по-далеч. Никакво поглеждане назад.

# 2
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 878
Не се поддавай на молбите му, той те манипулира. Това, което не направил, е непростимо. Сега си в силна позиция и ако допуснеш да стане по неговия начин, никога няма да можеш да си възвърнеш авторитета пред него, което ще доведе до още насилие. Права си - мисли за детето си и за себе си.

# 3
  • Мнения: 354
Защо те е ударил? Има ли повод причина?

# 4
  • Мнения: 41 354
Аз си имам мнение - жена може да бъде бита/удряна само веднъж, след това тя трябва да си отиде.

Само дето това важи за мъж в ясно съзнание. Ти казваш обаче, че не пие, но се е бил напил. Това леееко променя нещата, защото реално не е бил на себе си. Ако никога преди не се е напивал, не си знае границата и не знае, че има лошо пиянство, може да му се прости веднъж, при положение, че обещае никога да не пие повече. Но само една прошка, не повече.

# 5
  • Мнения: X
Спасявай се, докато можеш. Не се разколебавай, има ли един шамар, ще има и втори. Не ти трябва такъв човек. С времето ще ти стане по-трудно, ако не се спасиш сега.

# 6
  • Мнения: X
Веднъж удари  ли , ще има 2 ,3,4 ....... n-ти път.
Бягай!

# 7
  • Мнения: 6 207
На някои хора алкохола им действа по този начин, безпричинно агресират срещу близки или произволни. Един такъв му размазах физиономията след като ми налетя на бой без причина в една дискотека. Нямам представа дали се оправят, принципно който не може да пие и си знае, че прави подобни простотии, по-добре изобщо да не близва.
Също чувал съм за такива изпълнения, още от времето на родителите ми. След еднократно такова нещо- дали бой или друг вид излгация/простотия, повече до края на живота си не близва и съответно не се повтаря.
За разлика от женския хор тук, ако не сте имали някакви големи проблеми в отношенията ви и съответно се подложи на някаква психо терапия, може да се опиташ да продължите заедно. Не е задължително да става веднага или пък да се събирате към момента. И всичко това с ясното съзнание, че близне ли алкохол, дори 50 гр, всичко приключва. Но пак ти казвам, това в случай, че не сте имали други проблеми и не е проявявал до момента безпричинна агресия. Във всички останали случаи- адиос....

# 8
  • Мнения: 46 565
Аз си имам мнение - жена може да бъде бита/удряна само веднъж, след това тя трябва да си отиде.

Само дето това важи за мъж в ясно съзнание. Ти казваш обаче, че не пие, но се е бил напил. Това леееко променя нещата, защото реално не е бил на себе си. Ако никога преди не се е напивал, не си знае границата и не знае, че има лошо пиянство, може да му се прости веднъж, при положение, че обещае никога да не пие повече. Но само една прошка, не повече.
Това е и моето мнение.
Има хора с лошо пиянство и в такъв момент нито осъзнават кой е с/у тях, нито какво правят. По принцип съм крайна, но в този случай нещата са по-сложни. Напълно възможно е никога повече да не вкуси алкохол и това никога да не се повтори. Възможно е и да стане следващата седмица. Ти го познаваш по-добре и трябва сама да прецениш.

Цитат
Също чувал съм за такива изпълнения, още от времето на родителите ми. След еднократно такова нещо- дали бой или друг вид излгация/простотия, повече до края на живота си не близва и съответно не се повтаря.
Аз също познавам такъв човек. Вече е на над 70 г., не близва алкохол от около 30 г., когато се е случила случката.

П.П. Затова старите баби казват, че се хванеш в един човек, първо трябва да го напиеш...

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Не знам. Дежурната реплика на всички насилници е "няма повече", "бях пиян" "не помня". Абсолютно характерно, ярост, след това покаяние, извиненя, сълзи и обещания. Повечето жени прощават и се случва пак и пак.
Дали ще залитне по чашката и съответно към шамарите, това никой не знае.

# 10
  • Мнения: 1 864
Съгласна съм с горните мнения. Ако всичко досега между вас е било наред, мъжът няма проблеми с гнева и досега не е показвал признаци на агресия! може да се отдаде поведението му на алкохола т.е някаква непоносимост към него, което го е направило неадекватен. В такъв случай, ако гарантира, че повече няма да пие изобщо, може да му дадеш втори ПОСЛЕДЕН шанс.

Ако обаче по принцип избухва лесно, дразни се от дребни неща, кара се с теб без кой знае каква причина, имал е агресивно поведение досега - бягай и се спасявай по-бързо!

# 11
  • София
  • Мнения: 35 224
Това не му е била първата агресия, това му е била нова база от пътя на агресора.

Ако мислиш е било за сефте - не е.

# 12
  • Мнения: 14 954
Не знам. Дежурната реплика на всички насилници е "няма повече". Абсолютно характерно, ярост, след това покаяние, извиненя, сълзи и обещания. Повечето жени прощават и се случва пак и пак.
+1

Не говорим за тийн, който за втори път докопва водка, а за голям мъж с 4годишно дете. Как пък не си е научил мярката? И не става въпрос само да се е развикал или изпуснал чаша, а е блъскал две жени. За мене лично втори шанс за такъв човек е абсолютно не. Прекалено е рисково.

# 13
  • Мнения: 21 586
А друг път никога не е правил такова нещо, или се е случвало да е агресивен и да има скандали, макар и по-леки и без алкохол? Въобще какъв човек е?

Ето това ме притеснява  - "ме удари блъска падах ставах"... С право те е страх.

# 14
  • Мнения: 1 864
А той за пръв ли пие откакто сте заедно? Никога ли не се е случвало досега да пие или този път е прекалил с количеството? Странно е наистина чак такава агресия да се отдаде само на алкохола, но знам ли, може някои хора да ги правим съвсем неадекватни. А дали е възможно да не е само алколол, а да взима наркотици или да го е смесил с някакви лекарства?

# 15
  • София
  • Мнения: 12 871
Дори да решиш да му дадеш втори шанс, това трябва да стане след много, много време. МесецИ минимум. И постепенно. И то както казаха, само защото не е бил с ясно съзнание. Но честно казано, след такъв ужас, не знам дали някога бих могла да се събера с такъв човек. Не ми се е случвало, но предполагам ще ме е ужасно страх, защото той е показал на какво е способен. Затова, ако не се чувстваш спокойно да се врънеш при него, не го прави от вина и поради външен натиск.

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Много от насилниците се крият точно зад алкохола- ама аз не помня, бях пиян.

# 17
  • Мнения: 14 836
Защо те е ударил? Има ли повод причина?
Това не го разбирам. Няма съществуваща причина или повод за насилие.

# 18
  • София
  • Мнения: 35 224
Авторке, да стои на разстояние от вас. Да си ходи на психолог, да се терапевтира и обмисля.
С миниатюрни крачки търсете път, ако изобщо има такъв.
Време трябва, не прибързани решения.

Ама щом и майка ти нашамарил….

# 19
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Щом е склонен да ходи на психолог, вероятно не става дума просто за лошо пиянство.
Според мен се премълчават някои подробности.

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Бягай.Ударил те е пред детето,блъснал майка ти....
Не оправдавам по никакъв начин постъпката му.Това,че е бил пиян не е извинение.
Вдигне ли ръка веднъж ще вдигне и втори път.
Освен,че е поведението му е грозно и унизително,то е и опасно и за теб и за детето ти.
Каква е гаранцията,че утре няма пак да се напие ,да те удари по-силно и да те убие?

Как ще живееш с човек,който вече ти е посегнал и то пред детето?
За детето е вредно да расте с такъв родител и да гледа такива сцени.
Как ще живееш с човек,който е вдигнал ръка на майка ти?
Няма ли да изпитваш страх,че случката ще се повтори?

Да,всеки прави грешки,идеални хора няма.
Но тук става въпрос за физическо насилие и компромис аз не бих направила.

# 21
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 197
От личен опит ти пиша, че веднъж ударил мъжът, ще има и следващи пъти. А и бих добавила, че в пиянството си един мъж бива да стои кротък.

# 22
  • Мнения: 32 032
Като го обичаш, прости му.
Да те поступа още малко.
Аман от тъпи въпроси.
Как се обича човек, който ни малтретира? Има нещо сбъркано в такива жени.
Освен това алкохола показва истинското лице.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 737
Изобщо не задълбавам в причини и прочие. Мисля си как после ще погледна този човек, как ще легна до него, как изобщо ще се насиля да му кажа и едно нормално изречение, да не говорим пък какво ще обяснявам на детето си. И стигам до извода, че АЗ не бих могла да продължа. Ти си знаеш за себе си.

# 24
  • Мнения: 138
Смятам,че това не му е за първи път. Няма как колкото и да е пиян да не го спре,че детето е там. Не му е за първи път тая агресия.
Вие си знаете най-добре какви са нещата между вас.

# 25
  • Мнения: 1 864
Щом е склонен да ходи на психолог, вероятно не става дума просто за лошо пиянство.
Според мен се премълчават някои подробности.

И аз така мисля. За съжаление подозирам, че човекът си е склонен към насилие просто досега не го е проявявал физически, а алкохолът му е помогнал да си покаже истинското лице. Сигурно е имало знаци, които авторката е пренебрегвала. Затова е добре да отговори дали по принцип е избухлив, заядлив, дали проявява вербална агресия към нея или други хора. Това ще изясни картинката.

# 26
  • Мнения: 3 350
А защо те удари ? Ужасно е, че го е направил, обаче защо ?

# 27
  • Мнения: 788
Попринцип и аз бих казала да се махаш, но ме интересува въпроса който вече неколкократно се зададе - за пръв път ли се напива, за пръв път ли има агресия?

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 35
Подробности около това защо, какво, как и дали е за пръв път - само ти си знаеш. Ти си знаеш човека, познаваш го, че и дете имате, което още веднъж засвидетелства доверието ти към него. Тук всяка от нас може да даде отговор, пречупен през своята призма. В този случай има две страни - прости му, но си имай едно наум и никога не му прощавай и стой далеч. Къде си ти и дали си по средата - сама си вземи решение. Момичетата тук са дали мнението си доста подробно, погледни различните гледни точки, сложи ги на своята си везна, не е нужно тук да даваш подробности, живота е твой, претегли си вариантите и избери, доколкото се може умно и разумно. Успех!

# 29
  • Мнения: 5 315
Аз си имам собствено мнение за хората и алкохола. Под въздействието на алкохол падат определени задържки и човек добива смелост да изрази истинското си мнение и отношение. Което само и единствено означава, че възпитанието е лустросало повърхността на един дремещ насилник. Който не се знае в кой момент ще вземе превес над личността.

# 30
  • Мнения: X
За пръв път се случва такова нещо. Имаме проблеми битови. Не се е напивал никога така и попринцип не пие.  Питах го няколко пъти какво му е и исках да си лягаме с детето. Решил е че искам да му взема детето. Кати цяло имаме нормални отношения и решаваме проблемите. Карали сме се разбира се но не е бил агресивен никога.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 358


Че то след една седмица може пак да се напие и да пребие детето. Или да те натъпче в куфар. И после да каже "Sorry,  бях пиян"
Аз уча дъщеря си, че веднъж удари ли я мъж си взима шапчицата и се прибира.
А той, моля ви се блъскал  пред детето майка му и баба му.
Не ти ли е жал какъв психически шок е изживяло това създание?
И ти искаш да му дадеш пример, че може да се напие да пребие жена си или някое друго човешко същество, след това да се извини и всичко да е ок?

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 15:50 от Светулчица

# 32
  • Мнения: 138
Значи помни как се е държал,осъзнавал е какво се случва.
Не алкохола е големия проблем

# 33
  • Мнения: 1 864
Дори и да решиш, че можеш да му простиш, както те посъветваха и по-назад, в никакъв случай не го прави веднага. Разделете се и му дай време да размишлява за постъпката си и да търси начин да работи върху себе си. Ти през това време ще прецениш дали ще може да преглътнеш тази случка и дали вярваш, че ще е единствената такава.
Да тръгва на терапия и постепенно ще се изяснят нещата. Ако му простиш още сега е почти сигурно, че ще има и следващ такъв случай.

# 34
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
От къде на къде ще му щукне, че искаш да му вземеш детето?

# 35
  • Мнения: 32 032


Че то след една седмица може пак да се напие и да пребие детето. Или да те натъпче в куфар. И после да каже "Sorry,  бях пиян"

Пиян ако убие човек, в съда дали ще го оправдаят?

Отговорността да се напие е на пиещия. Оттам и действията му след напиване. Оправдание не може да има.
Така че тия приказки - не съм виновен, не бях на себе си, не на мен.

# 36
  • Мнения: 160
Бил пиян - оправдания. Трудно решение, ама и да живееш с насилник не е лесно. Бягай, докато можеш и проблемите и детето са малки. Късмет!

# 37
  • Мнения: 726
От години не близвам алкохол точно защото се хванах, че обостря агресията в мен. Не ми се рискува с излагации, унищожаване на отношения и, пази Боже, физически травми. Именно това осъзнаване беше преломния момент, в който разбрах, че по някаква традиция в България твърди много неглижираме въздействието на алкохола - даване на бира и ракия на малки деца (да не останат ненаучени случайно), продажба на алкохол на непълнолетни, пиене уж по малко от пубертети по празници (уж под контрола на възрастни... И накрая алкохолни турове по морските курорти и пиене като за последно в студентските години.

Склонна съм да вярвам, че мъжът ти много добре знае какъв става като се напие и досега се и владял в количествата. Може би затова за пръв път го виждаш такъв. Ако мислиш, че наистина ще спази обещание да не пие повече, дай шанс. А защо всъщност не попиташ за съвет и майка ти? Тя също има поглед над личността му.

# 38
  • Мнения: 41 354
Ти да видиш какво е в първи курс на английските университети - дотогава пазени строго и там като отвързани. Според мен нашето контролирано започване от 16 с по малко бира е по-добро. Но както и да е е добре човек "да си изживее детството" и да направи "младежките си грешки" и да си знае после дали може да пие, колко може и прочее.

# 39
  • Мнения: 21 586
Не е задължително човек да почва да пие, та да е нужно да тренира от малък. Но у нас традиционно много се пие и едва ли някой може да прекара младостта си без алкохол, защото ако не го насърчават в къщи, то после ще му се присмиват и ще го подтикват съученици, състуденти, приятели и така нататък.Млад човек рядко има толкова силна воля да се противопостави на култа към пиенето, който се практикува у нас, така че повечето наистина имат някакви епизоди.

  В случая на авторката и на мен ми е интересно, откъде накъде е решил, че ще иска да му вземе детето? Струва ми се, че на пиян човек едва ли точно това ще му е в главата, прилича ми на някакъв проблем, които и преди го е занимавал.

# 40
  • Мнения: 6 787
Сериозно ли питаш, бре жена??? Бягай далеч колкото можеш. Утре ще убие теб или детето "без да иска".
Никой нормален, дори пиян човек не използва жена си и тъща си за боксови круши!!! Не учи детето си, че е ок татко да счупва от бой мама. Защото утре ще е е възрастен човек и ще повтори модела. С една дума - БЯГАЙ!

# 41
  • София
  • Мнения: 8 000
Бих приключила, независимо от предисторията. Със същия успех може и да те осакати с извинението, че се бил напил.

# 42
  • Мнения: 2 749
Който е посегнал веднъж, ще посегне пак. Първият път е бил пиян, но като му се размине, ще започне и трезвен. А щом се е стигнало да се вика майката, да бие и нея, чак и да го задържат, явно си е било сериозно. Сега, с тоя акъл, бих го зарязала на момента, че и заповед за защита ще си извадя.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 483
Иска прошка, защото си подала жалба в полицията и вече не е толкова силен и вилен. Върнеш ли се назад пак ще ядеш бой, майка ти също, че и детето, и винаги ще живееш в страх.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 427
За пръв път се случва такова нещо. Имаме проблеми битови. Не се е напивал никога така и попринцип не пие.  Питах го няколко пъти какво му е и исках да си лягаме с детето. Решил е че искам да му взема детето. Кати цяло имаме нормални отношения и решаваме проблемите. Карали сме се разбира се но не е бил агресивен никога.
В момента, в който се е напил ли е решил, че искаш да му вземеш детето или от известно време го мисли.
Да не е отключил някакво психическо разтройство.
 Комбинация от агресия и параноя ме водят натам.

Аз не бих простила де, някой ме е бил, че и майка ми и аз после да си легна с него, че и да го целуна, че и да бъдем интимни...няма как да стане.

# 45
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
И аз си помислих за психично заболяване.

# 46
  • Мнения: 18 333
Абсурд.
Изчезвай оттам.
Между другото пиян човек показва истинската си същност. Видяла си я.
Пълен абсурд е да му даваш шансове. Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 16 874
Взимам си детето и бягам. Малко е, на 4г, винаги можеш да извършиш нещата или никога повече да не проговориш за това, което е видяло и да го забрави. Поне ще му спести бъдещи такива случки и преживявания.
 Аз не бих рискувала да остана!

# 48
  • Мнения: 1 272
Баща ми пребиваваше майка ми. Общо взето това доста ме промени като психика и човек. В момента имам най-добрия съпруг на света и се радвам, че не съм направила нейната грешка, но тези случки седят денонощно пред очите ми. Тежи много да гледаш такива неща когато си дете. Просто не мога да ти опиша колко лошо е да имаш такова детство и такива спомени. Толкова много хора ти казват махай се, но ти щом се замисляш... Жалко, че ще съсипеш живота на детето си. Ако можех да взема решение аз вместо майка си, щях да го напусна на секундата.

# 49
  • Мнения: 4 420
Ей затова съм си напивала всички гаджета, че и ММ, преди да ми стане ММ. Не оправдавам такива постъпки. Няма извинение. И дъщеря си така уча.
Бягай от този, защото ще има и втори път. И тогава ще има думи от типа - не помня, не знам, не бях аз, моля те, обичам те. Имай себеуважение и милост към детето ти.

# 50
  • София
  • Мнения: 4 358



Ако можеше децата да взимат решенията на възрастните в определени ситуации този свят  щеше да е много по-добър и спокоен.
А уж точно възрастните трябва да водят децата в морето на живота. Дрън-дрън. По-скоро им създават бури, с които се борят цял живот, вместо да им дарят слънце и попътен вятър!
П.С. Авторке, оправи това "мъжАт", че ми боде очите! Пълният член е "ът", "ят"

# 51
  • Мнения: 16 874
Ох, Nia, като те прочетох и чак сърцето ме стегна. Ега ти кошмара, през който сте минали с майка ти.
Дано авторката те послуша, поне си живяла в такъв ад.

# 52
  • Мнения: 4 969
Съжалявам за ужаса, който сте изживели. Аз нямам дъщеря, но ако имах, в никакъв случай не бих я подкрепила да даде шанс отново.
Детето ти как преживява случилото се? А майка ти?

Познавам двама мъже, семейни приятели бяхме, които след като се напият стават агресивни л@йна. Единият не е близвал алкохол от 17г. поради тази причина. Отговорен, мил и без грам агресия от тогава. Другият, когато се напие става съвсем различен човек..За съжаление.
Не знам дали бих живяла в страх и несигурност след такава проява ако бях на твое място..

# 53
  • Мнения: 7 417
Ясно е, че има предистория, която авторката ни спестява. Аз не бих дала втори шанс.

# 54
  • Мнения: 12 416
Дано има как авторката да проумее, че най-голямата грешка ще бъде да даде втори шанс. Може би има шанс това да е единствения случай на насилие. Въпросът е заслужава ли си риска да се проверява тази хипотеза. Заслужава ли си страха, ужаса, очакването кога ще посегне отново, страха за детето...
Аз уважавам много шансовете и прошката под всякакви форми. Но не и на човек, който е упражнил насилие.

# 55
  • Мнения: 9 790
Как се живее ''нормално'' след ненормалното му поведение?!? Аз си признавам, че не бих могла. Дори и да простя, в което, познавайки се, се съмнявам, как ще се смеем заедно, правим любов, ходим на почивки, спорим, уточняваме разногласия, планираме евентуално второ дете... Как? Ще изтръпвам всеки път, когато пред него има чаша с алкохол.

# 56
  • Мнения: 16 874
Без значение дали има предистория или не, никой не заслужава да бъде бит и бутан,  още повече пред детето, че и бабата за разкош...
Никакви изречени думи/заплахи не оправдават такова поведение.

# 57
  • Мнения: 41 354
Абе, има си голямо значение. Ако винаги е бил мил, грижовен и идеален, но сега са го напили колегите и от д-р Фжекил е станал м-р Хайд все пак е по-различно, отколкото ако нещата ескалират отдавна и това е само кулминацията.
Но без тази информация толкова са ни адекватни и съветите...

# 58
  • Мнения: 21 586
Точно така. Предполагам, че ако е инцидент и никога вече не се повтори, след време човек може да забрави. Сега се сетих за една моя близка, студентско семейство, на която мъжът и се напил с алкохол менте, донесен от някакъв,  тръгнал да се прибира в стаята, тя не му отворила, той изритал вратата и се хванал да я души,  а после изобщо не си спомнял и абсолютно отказвал да повярва, че е направил подобно нещо. Даже не е бил гузен, ами изцяло отричал да е счупил вратата и тя и половин общежитие го убеждавали, че се е напил като животно, а той нямал никакъв спомен. По принцип е много кротко момче и повече не е имал такива прояви.

Но е много неприятно, когато авторката напише един два поста и изчезне, а хората се питат за какво става въпрос и се опитват да дадат адекватен съвет.
Какво семейство сте били досега, бил ли е любящ и подкрепящ съпруг, можела ли си да разчиташ на него, как се държи с вас и хората, добър човек ли е?

# 59
  • Мнения: 18 333
Кат са го напили, да беше станал мил, гальовен и лигав.
Или да беше легнал и заспал.
А той зъл и агресивен. Паднали са задръжките, видяло се е истинското му лице.

# 60
  • Мнения: 41 354
Кат са го напили, да беше станал мил, гальовен и лигав.
Или да беше легнал и заспал.
А той зъл и агресивен. Паднали са задръжките, видяло се е истинското му лице.

Не е истинско лице, всеки има различно пиянство, но то не разкрива истинската им същност.

# 61
  • Мнения: 18 333
Трезвен може да се преструва, пиян не. Simple Smile

# 62
  • Мнения: 16 874
Съжалявам, но не бих изтръпвала всеки път, щом чуя, че пак е излязал с колеги. Това в първата хипотеза.

Във втората още по-малко. Кои думи биха оправдани такава постъпка? Че ще му вземе детето? Че ще разведе? Че ще си намери нов мъж/любовник? Ми сори, нещата от живота са това.  За мен оправдание няма.
И още по-лошото е, че на фона на всички убийства след домашно насилие, тази жена се пита дали да остане Thinking
Умът ми не го побира.

# 63
  • Мнения: X
Аз не разбирам едно. Тя има дъщеря. Ако някой направи това с дъщеря й, тя ще поощрява ли да търпи?

Тогава защо го причинява и ня нея, и на себе си?

# 64
  • Мнения: X
Заведи детето си на психолог, тази травма трябва да бъде преработена и омекотена донякъде, а не замаскирана. Такова нещо няма как да бъде изтрито и на подсъзнателно ниво винаги ще е в детето, но то може да бъде научено поне отчасти да се справя с това. А за мъжа и събирането не се наемам да съветвам. Аз поне бих се развела, но...това съм аз.

# 65
  • Мнения: 654
Авторке, според мен не е добра идея да се връщаш - особено веднага в никакъв случай. Нека мине време. Виж го какво прави, какво предприема - дали ще има дела или всичко са обещания на думи. Ако иска да направи нещо - психолози, лекари, ще го направи преди да си обещала, че ще се върнеш. Ако не - можеш да си правиш извода, че те мотае. Нека си направи разни изследвания, хормонални и други, за да се види има ли реален проблем. Виж как ще се държи, ако не му ходиш по свирката, дали ще почне да те обижда, заплашва или нещо подобно. Много, много трябва да мислиш - сега си се измъкнала, но върнеш ли се, ще е по-трудно, нищо чудно да стане като историята за сварената жаба. Помисли и за майка си - как си представяш, че ще живее тя, знаейки, че си при някой опасен за теб?

# 66
  • София
  • Мнения: 6 427
На мен такива “ еднократни” изблици ми изглеждат по- страшни от регулярна агресия. Той изненадващо може да хване ножа и да те заколя. Те всички дето си изклаха жените, децата, родителите са все много кротки и добри според познаващите ги.
От фалшив алкохол повръщаш, тровиш се, не трошиш и душиш. Проблема не е в алкохола, а в главата на употребилия го.

# 67
  • Мнения: 21 586
Алкохолът влияе върху главата (и не само), той е отрова, която въздейства върху централната нервна система, променя емоционалното състояние, предизвиква повишена възбудимост,
раздразнителност,  загуба на контрол и памет. Толкова много сакатлъци и престъпления стават след употреба на алкохол, особено когато употребяващият неглижира последиците, или смята, че може да го контролира, и после, ама защо така стана.
Разбира се, не е виновен алкохолът, а тоя, който го е излочил. Седнеш ли да пиеш, трябва да си наясно, че поемаш риск не само да ти е много зле, ами да стане и нещо с гадни последици.
Затова авторката трябва хубаво да си отговори какъв човек е мъжът и трезвен и дали има вероятност пак да злоупотреби. Може и да се отвращава от алкохол след случката и да не близва. Ако принципно не е лош човек би трябвало и на него да му е гадно, че така е уплашил детето. А може и да си е насилник и да манипулира авторката, за да го приеме обратно. Не знаем достатъчно.

# 68
  • Мнения: 4 622
Аз си имам мнение - жена може да бъде бита/удряна само веднъж, след това тя трябва да си отиде.

Само дето това важи за мъж в ясно съзнание. Ти казваш обаче, че не пие, но се е бил напил. Това леееко променя нещата, защото реално не е бил на себе си. Ако никога преди не се е напивал, не си знае границата и не знае, че има лошо пиянство, може да му се прости веднъж, при положение, че обещае никога да не пие повече. Но само една прошка, не повече.
Аха и после постоянно да му трепери дали ще пие и дали ако пие ще прекали. Никаква прошка за този - пил или не.

# 69
  • Мнения: 6 702
Няма как да повярвам, че за минимум петте години, в които го познаваш, този човек нито веднъж не се е напил. Също така няма как да повярвам, че тази му проява е първата. Може и да не е имало до сега физическо насилие, но няма как да повярвам, че няма психическо и емоционално насилие във вашата връзка.
Какви са тези проблеми от "битово естество"? Защо той си е помислил, че ще му вземеш детето? Може би сте говорили за раздяла? Защо баш сега с е е напил?/ако до сега никога ама никога не се бил напивал и мърмота не завива шоколада и ти повярвам /

Пп. Независимо какви подробности ще дадеш или не, аз бих го изхвърлила от живота си. Ако докаже, че не е агресивен, може да му дам да вижда детето.

# 70
  • Мнения: 21 586
Защо да не може да се повярва, че за пет години мъжът нито веднъж не се е напил? Има и хора, които не пият, моят мъж за повече от 20 години нито веднъж не се е напил.

Иначе всичко друго е точно така, и аз мисля, че има някакви проблеми, които авторката спестява.

# 71
  • Мнения: 6 207
Не сте наясно за какво става въпрос. При някои хора алкохола действа по този начин, така влияе на самият мозък, чисто физиологично, дали отключва и някакво психическо разстройство- не знам. Не го оправдавам, както вече писах в началото, в дискотека един такъв ми налетя без да съм го предизвикал, направо му смених физиономията, а ако не се бяха намесили други хора щях да го смеля.
Но пак ще го напиша, ако може да се контролира и да не пие, при липсата на други проблеми както авторката поясни допълнително, нека му даде шанс. Не е насилник, който да си показва същността като се напие, щото за 5 години щеше да си я покаже и без да се напие.

# 72
  • Мнения: 6 702
Знам за какво става въпрос. Даже знам, че не става от всеки алкохол, също зависи и от количеството. И понеже го знам и съм го виждала, знам също, че просто няма как да не се е случвало и преди. Този човек не може да не знае как му действа еди кой си алкохол в еди кое си количество. И със сигурност не му е за първи път. Тези хора са си такива и винаги са били такива. Единствения вариант е да не пият изобщо/да не пият конкретния алкохол/ да пият малко. Ама да живееш в постоянно напрежение дали/ако/кога ще се случи пак и то с дете, с близки... Не, не. А и аз не вярвам, че няма пак да се случи. Знаеш ли утре като му каже нещо накриво и какво ще го ухапе.. няма нужда от такива напрежения в живота. Да върви да се лекува, да прави квото ще..

# 73
  • Мнения: 32 032
Не сте наясно за какво става въпрос. При някои хора алкохола действа по този начин, така влияе на самият мозък, чисто физиологично, дали отключва и някакво психическо разстройство- не знам. Не го оправдавам, както вече писах в началото, в дискотека един такъв ми налетя без да съм го предизвикал, направо му смених физиономията, а ако не се бяха намесили други хора щях да го смеля.
Но пак ще го напиша, ако може да се контролира и да не пие, при липсата на други проблеми както авторката поясни допълнително, нека му даде шанс. Не е насилник, който да си показва същността като се напие, щото за 5 години щеше да си я покаже и без да се напие.
Отключва истинската същност.

# 74
  • Мнения: 6 207
Някои успяват да се контролират и повече никога не пият. Знам или са ми разказвали за няколко такива случая, след големи панаири или подобни изпъления, не близват повече доживот. Тук не става въпрос за зависимост към алкохола, къдеот няма управия, а за кофти влияние на алкохола. Авторката най-добре може да си прецение след тва нещо дали може или не може да е с него. То ясно, че най-лесно да си събере багажа и бегом, ама при наличие на дете и както даде поясния, че нямат други проблеми, си заслужава опита.

# 75
  • Варна
  • Мнения: 4
към Авторката, шанс за какво? за втори опит? а ако в мелето беше пострадало детето? ще рискуваш ли? аз бих простила, но не бих продължила с него, и срещите с детето само в присъствието на възрастни с правилна преценка и реакции

# 76
  • Мнения: 354
Щом никога не е пил и винаги е бил добър разкажи какви "битови проблеми" имате, че да се стигне до тук. Знаеш почти никой не го бият без причина.
Без да се знае цялата история ...следват 100 поста от типа събери си багажа, той насилник, ти жертва, бягай, спасявай се...и става скука...
Разкажи там каквото е, примерно не си сготвила, или не си запалила печката, или той е спестил 50 хил с труд по строежите за вишото на детето, а ти си ги опраскала със съседа на спа курорти, а бабата е гледала детето....Joy

# 77
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Аз не се сещам за нито един случай на мъж посегнал на жена, тя да прости и той повече никога да не е повторил(както обещават всеки път)...ако някой знае, нека сподели.
Та общо взето това е моят отговор към авторката!

# 78
  • Мнения: 32 032
Някои успяват да се контролират и повече никога не пият. Знам или са ми разказвали за няколко такива случая, след големи панаири или подобни изпъления, не близват повече доживот. Тук не става въпрос за зависимост към алкохола, къдеот няма управия, а за кофти влияние на алкохола. Авторката най-добре може да си прецение след тва нещо дали може или не може да е с него. То ясно, че най-лесно да си събере багажа и бегом, ама при наличие на дете и както даде поясния, че нямат други проблеми, си заслужава опита.
Влиянието на алкохола не освобождава от отговорност. Хората пият доброволно, никой не ги насилва.
Влиянието на алкохола е да покаже истинската същност. При напиване задръжките падат, много е елементарно.
Иначе добре е направила, че се е обадила в полицията. Така ако ще прощава, ще има черно на бяло нещичко за поведението му за вбъдеще.

# 79
  • Мнения: 354
Аз не се сещам за нито един случай на мъж посегнал на жена, тя да прости и той повече никога да не е повторил(както обещават всеки път)...ако някой знае, нека сподели.
Та общо взето това е моят отговор към авторката!

Аз се сещам за такъв пример. Като бях малък в съседите до нас дойде да живее много хубава 19 годишна снаха. Но шавлива. И мъжът й почна да пие и да я потупва.
Човекът обеща и наистина спря да пие и да я бие. Вече са на по 50+ и са още заедно. Тя и до ден днешен не спря да щъка.

# 80
  • Мнения: 32 032
Аз не се сещам за нито един случай на мъж посегнал на жена, тя да прости и той повече никога да не е повторил(както обещават всеки път)...ако някой знае, нека сподели.
Та общо взето това е моят отговор към авторката!

Аз се сещам за такъв пример. Като бях малък в съседите до нас дойде да живее много хубава снаха. Но шавлива. И мъже й почна да пие и да я потупва.
Човекът обеща и наистина спря да пие и да я бие. Вече са на по 50+ и са още заедно. Тя и до ден днешен не спря да щъка.

Нали знаеш приказката. Ако не си поддържаш градината, друг ще я поддържа.
Явно не го е бивало в леглото и се е примирил.

# 81
  • Мнения: 12 416
Щом никога не е пил и винаги е бил добър разкажи какви "битови проблеми" имате, че да се стигне до тук. Знаеш почти никой не го бият без причина.
Без да се знае цялата история ...следват 100 поста от типа събери си багажа, той насилник, ти жертва, бягай, спасявай се...и става скука...
Разкажи там каквото е, примерно не си сготвила, или не си запалила печката, или той е спестил 50 хил с труд по строежите за вишото на детето, а ти си ги опраскала със съседа на спа курорти, а бабата е гледала детето....Joy

Според мен е редно жената да му се извини. Обичайно знаем, че тези, които бият жените си, са добри хора, но жените ги предизвикват или алкохола ги превръща в животни или комбинация от двете. При всички положения той не е виновен.

# 82
  • Мнения: X
Благодаря на всички за мненията ви.

# 83
  • Мнения: 2 225
Щом никога не е пил и винаги е бил добър разкажи какви "битови проблеми" имате, че да се стигне до тук. Знаеш почти никой не го бият без причина.
Колега, вече няколко пъти питаш "Що те биха?". Няма значение каква е била ситуацията - един мъж няма право да посяга на жена. Освен, ако не е заплаха за живота му или за живота на някой друг - ножове, оръжие, нещо такова. Имаме ли ситуация "мъж-жена-кавга-спор" боя не е решение. Моя принцип.
Въпроси от сорта "Що те би... Ама шамар ли беше или юмрук... Аааа, юмрук значи - ама круше ли ъперкът... А ти кво му каза... Еми ти си го изкарала извън нерви". И накрая нещата завършват с - ти си го предизвикала, сама си си виновна, а ходи сега му се извини. Скандал, панаир, изневяра... каквото и да е, можеш ли да ходиш - излез на вън, счупи предмет някакъв ако искаш, не се прибирай цяла седмица ако трябва, но не посягай. Няма жена, която да забрави бой. Може да прости, но няма да забрави, и някъде дълбоко ще ти е турила кръста. А мъж ако удари - си е сложил етикета "боклук". Ако след това иска и прошка е "абсолютен боклук".

# 84
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 648
Не сте наясно за какво става въпрос. При някои хора алкохола действа по този начин, така влияе на самият мозък, чисто физиологично, дали отключва и някакво психическо разстройство- не знам. Не го оправдавам, както вече писах в началото, в дискотека един такъв ми налетя без да съм го предизвикал, направо му смених физиономията, а ако не се бяха намесили други хора щях да го смеля.

Не си съвсем прав - сещам се за няколко човека, при които алкохолът избива точно на агресия. И да, има шанс да се сдърпат с друг мъж в дискотеката, ако каже нещо накриво или закачи някого в компанията.
Но никога, никога няма да ударят жена, камо ли ЖЕНА СИ. Както е написал Abuto, това са принципи над всичко.

Към авторката - след такава сцена пътят е ясен, не се обръщай назад, не влизай в статистиката и не принуждавай детето си да живее в тази среда.

# 85
  • Мнения: 32 032
Мъж да посяга на жена или дете е голям комплексар.
Истинския мъж ще си намери достоен съперник като иска да се бие.
Много мъжкарско има  в мъж да бие човек физически по-слаб. Все едно аз като съм здрава и права да отида да набия някой инвалид без крака. Същата работа.
Ама такива мъже като Димитри и съпруга на авторката не го стоплят това.
Той и да чуе, че жена е убита ще каже, че сигурно си го е просила.

# 86
  • Мнения: 3 792
Abuto, поздравления за адекватния пост. Толкова много мъже смятат, че имат право да поступват, да пляскат шамари, да блъскат жената и децата с цел да ги превъзпитат, накажат, раздадат правосъдие.. Това за мен са абсолютни примати, които не са в състояние да си изразят емоциите по начин различен от агресия към по-слабите физически.

Аз съм израснала в семейство, където мъжът биеше жената и децата. Втория мъж на майка ми беше простак и агресор и биеше и нея и мен. Потвърждавам мнението на Ния от преди няколко страници, че травмите които подобни случки нанасят в съзнанието на едни дете са огромни и е почти невъзможно да се преработят. Така се формират едни непълноценни хора, които са обречени да имат проблеми в собствените си връзки в бъдеще.

Също смятам, че човек под влиянието на алкохола се освобождава от задръжките си, маниерите и възпитанието си, ако щете и показва истинското си лице. Показва точно какъв щеше да е, ако нямаше ограничения наложени от външни фактори и можеше да прави каквото си иска. Абсолютно не вярвам, че кротък и добър човек, който на мравката път прави ще се превърне в бясно куче като се напие и ще започне да бие наред.

Поради горните причини, аз не бих останала с човек, който е счел за разумно да набие мен и майка ми. Цялата случка ми се струва ужасно травмираща и плашеща и аз просто не мисля, че бих могла да изпитвам нещо друго освен страх и злоба.
Добре, че си се обадила в полицията, та има досие сега. Това евентуално би ти помогнало за в бъдеще, ако нещата се разсъхнат и се съдите за каквото и да било. Не знма дали си си извадила медицинско, ако можеш да си извадиш - също е добра идея.

Трудна ситуация и много унизителна за теб, много съжалявам, че преминаваш през това.
Успех ти желая!

# 87
  • Варна
  • Мнения: 36 737
Какви са тези проблеми от "битово естество"?

Виж й предишните публикации. Те са десетина само. Нещо със жилище имат проблеми, но не задълбах в подробности.

# 88
  • Мнения: 354
Е по принцип е така, не трябва да се бие жената , каквото и да е направила. Това е ясно. Няма спор.
Но без да е разказала цялата история и автоматично долу стандартните излияния как е жертва, да бяга, как мъжа насилник....скука за четене...
Според мен щом не могат да си разрешат битовите проблеми и се бият - да се разделят.
Но дамата по скоро звучи като да му прости и да му се извини. Но нейно право. Няма и тях да мисля я Joy

# 89
  • Варна
  • Мнения: 36 737
Много неприятна работа. И става още по-неприятна заради трудния избор. Този, ако досега я беше пердашил, щеше да й е ясно какво трябва да направи. Не го е правил обаче и затова тя се колебае. Каквото и да избере, винаги вътрешно ще се чуди дали е било правилно и какво щеше да бъде в другия случай.

За мен повратното в случая е, че е ошамарил и майка й. Това накланя везните към раздяла. Пак казвам, това е ЗА МЕН.

# 90
  • Мнения: 6 702
Тя не каза, че му е казала такова нещо, а той така си е решил, че ще му вземат детето. А за да си го помисли, явно е станало на въпрос за раздяла. А щом е станало на въпрос за раздяла, значи нещо все пак не е било наред в отношенията и преди случката /ако приемем, че било прецедент, въпреки че хич не ми се вярва да не е имало признаци на агресия до сега, може само вербална, но е имало.
Бътър, не ми харесват разсъжденията ти, ама хич. Каквото и да кажеш/направиш, не може да очакваш физическа агресия срещу теб, че и да я оправдаваш.

# 91
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Няма никакво оправдание за физическото насилие.
Каквато и да е жената.
Дори ако е злобна,вулгарна кучка,ако изневерява,ако лъже,ако харчи...Има си цивилизовани начини мъжът да се отърве от такава жена.Не живеем в пещерата...
Има жени,които провокират и дразнят нарочно,да.
Но нормалния мъж има самоконтрол.
И това е много важно.
Защото днес жената може да го дразни,ама утре едно дете също може да му скъса нервите .Има много дразнещи деца и какво и тях ли ще бие..?
Боят не е решение.

Вие удряте ли ,когато някой ви дразни?Аз не.

# 92
  • Мнения: 18 736
А не те ли е страх да останеш с такъв човек и да си побъркаш и детето? Чувство за самосъхранение нямаш ли? Детето ви е свидетел на невероятни ужасии и може да пострада. Хайде, ти и майка ти сте си сами виновни, но детето какво е виновно да живее с насилника??

Ама наистина - защо жените нямат страх, за живота си, за лицето си, което може да бъде обезобразено, за роднините си? Викат майка си и тя да бдъе ударена? И после пак искат да простят...?

# 93
  • Мнения: 261
Точно тъщата може да е виновна и тя да е завъртяла някоя интрига, да е подкукоросала младата да го заплашва, че ще му вземат детето.
Аз ако кажа на мъжа ми, че няма да си види децата, ще ям бой, мда. Пък, ако дъртата ме е подучила, от нея ще почне. Ама, аз няма да кажа така. Ей, затуй са кофти вицовете за тъщите. Щото обикновенно се бъркат и дразнят. Тя таз затуй му прощава, щото сигурно е виновна. Щом не им е за 1-ви път, ясна ми е картинката. Тъй ще си карат, тя ще го дразни, той ще я шамари и така, после той ще се извини и тя ще прости.

Aaa не само свекървата е виновна тъщата НИКОГА
Прав си че жените се осланят тв милицията ще ме закрилят и ходят ходят ,просят си шамара самозабравят се затова и за нова жена не благодаря нема жена няма тъща спокоен живот

# 94
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Ами не.Един нормален мъж не решава проблемите с бой.
Каквото и да му е казала жената,тъщата,майка му,съседката ...дори и жената да му вземе детето..

# 95
  • Мнения: 18 333
Да, да не се обвързва с жена също е вариант.
Не да се обвърже, пък да я бие.

# 96
  • Мнения: 261
Ами не.Един нормален мъж не решава нещата с бой.
Каквото и да му е казала жената,тъщата,майка му,съседката ,....

[/quote

Ами не една нормална жена не и е основна задача да гледа само да взема но това се отнася само за НОРМАЛНИТЕ забравят че бракът е двустранна любов а не само еднопосочно вземане и оснпвна протенция

# 97
  • Мнения: 3 350
Значи, нали е написала удари, а не преби ? Има разлика мисля.

# 98
  • София
  • Мнения: 4 358


Не може ли поне модератор да редактира това "мъжАт"?

# 99
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Ударил,пребил...да ,има разлика.
Но дали ще я шамароса,дали ще и счупи носът или ще я прати в болница,все е физическо насилие.
И е неприемливо.

Бати13,съгласна съм с теб,че брака е двустранна любов.И не само брака,въобще сериозната връзка между мъж и жена би трябвало да е това.
Съгласна съм също,че има и неразбрани и нетърпими жени.
Но  има и цивилизован начин мъжът да се отърве от такава жена.
Например може да я изгони.Не да я бие.
Не приемам физическото насилие .
Мъж да вдигне ръка на жена-ами за мен това не е мъж.

# 100
  • Мнения: 3 350
Абе, то той може да иска да я напусне, ама тя да го манипулира с детето. Що ще му казва тогава, че ще му го вземе ? Тая работа мътна ми се струва, ама не съм й чела темите.

# 101
  • Мнения: 6 702
Да бе, точно това ще да е. Той иска да я напусне, пък тя драпа за още шамари.. мхм

# 102
  • Мнения: 261
Вероника донякъде съм съгласен с теб Но има едно НО . Ако я изгони ще има тема " той ме изгони с детето " надявам се да се съгласиш че няма лесно и правилно решение . Вярно е най доброто решение е развод .Аз така се разведох за да не гледат децата как се разминават родителите ,но ако нема къде да отидат и двамата.
Не няма правилно решение

# 103
  • Мнения: 6 207
В големи филми се вкарахте, кат всеки път. Просто е, на някои хора така им действа алкохола на мозъка и върху нервната система, после дори не си спомнят какво са вършили. Всъщност в комбинация с някои лекарства това може да се случи на почти на всеки да прави някви работи без дори да помни или да има смислено обяснение. Не става въпрос само за агресия, имаше такъв случай, няква мацка като се напиела и почвала да се фраска с всеки. След като изчукала цяла дискотека на пияна глава се отказала за винаги от алкохола, нямам идея после кво беше станало.
В конкретния случай, след като за 5 години се е напил веднъж, значи може да не пие и съответно да няма повече изпълнения.

# 104
  • Мнения: 18 736
Никога не бих могла да спя спокойно в една къща с мъж, който ме е ударил. Да не говорим там да са ми и децата.

# 105
  • Мнения: 6 702
Значи, авторке, твоя миличкия просто не е знаел какво прави, защото се е напил кат свиня. А и ти си го предизвикала, като си казала, че ще му вземеш детето. А и тази кобра тъщата те е наговорила и те манипулира. Значи, сега, обличаш най-секси бельото, правиш най-любимата манджа, един-два дудука и дано ти прости, че какво ще правиш без него, той такъв златен, мил, грижовен, виж го как за детето милее..
,.......... Спирам да я чета тая тема, че само се дразня,......

# 106
  • Мнения: 18 736
И аз. Освен това не вярвам, че примерен мъж за пръв път от 5 години се напива и веднага бие наред жена си, майка й и т.н. Имало в индикации и преди това.

# 107
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
При развод обикновено малко дете остава с майка си.Не е нужно да жената да заплашва.
Но бащата също има права .
А има и бащи,които успяват да се преборят в съда и да детето да остане при тях.
Има закони в тази държава.
Ако бащата набие майката,защото го заплашвала,че ще вземе детето,какво ще постигне?
1.Тя ще си изкара медицинско  и ще докаже,че той е насилник.
2.Ако я е пребил-може да докаже,че е опасен за детето.
Тоест Мунчо ще покаже най-лошото от себе си .

Нищо не оправдава физическото насилие.

Бати 13,така е.Ако я изгони,после ще има тема ,,Той ме изгони с детето,,.Но за мен това е цивилизования начин.
И  е много по-приемливо от сегашната тема,,Той ме удари пред детето,,
По-добре да я беше изгонил,отколкото да я блъска и удря и то пред детето.
Представяш ли си какво му е на едно 4 годишно дете да гледа как баща му бие майка му?
Ти твойта жена наби ли я преди да се разведеш?

# 108
  • Мнения: 18 333
И аз. Освен това не вярвам, че примерен мъж за пръв път от 5 години се напива и веднага бие наред жена си, майка й и т.н. Имало в индикации и преди това.
Може да му се е насъбирала злобата в това време, докато го е играел примерен.

# 109
  • Мнения: 18 736
Както и да е, вече е опасен. Аз не бих се занимавала повече с него и бих се молила да си намери някоя друга. Мен ужасно ме е страх от насилници.

# 110
  • Мнения: 18 333
Напълно съм съгласна.

# 111
  • Мнения: 261
При развод обикновено малко дете остава с майка си.Не е нужно да жената да заплашва.
Но бащата също има права .
А има и бащи,които успяват да се преборят в съда и да детето да остане при тях.
Има закони в тази държава.
Ако бащата набие майката,защото го заплашвала,че ще вземе детето,какво ще постигне?
1.Тя ще си изкара медицинско  и ще докаже,че той е насилник.
2.Ако я е пребил-може да докаже,че е опасен за детето.
Тоест Мунчо ще покаже най-лошото от себе си .

Нищо не оправдава физическото насилие.

Бати 13,така е.Ако я изгони,после ще има тема ,,Той ме изгони с детето,,.Но за мен това е цивилизования начин.
И  е много по-приемливо от сегашната тема,,Той ме удари пред детето,,
По-добре да я беше изгонил,отколкото да я блъска и удря и то пред детето.
Представяш ли си какво му е на едно 4 годишно дете да гледа как баща му бие майка му?
Ти твойта жена наби ли я преди да се разведеш?
За да съм искрен не не съм я бил само я ударих 3 шамара (три ) но тя си докара любовника в къщи после аз се изнесох а тя не искаше защото и осигурявах ухолем живот -било сега дали е жива не ме интересува

# 112
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Е,тя много нагла е била .
Ама защо в такива случаи мъжът удря жената,а не любовника?

# 113
  • Мнения: 261
Е,тя много нагла е била .
Ама защо в такива случаи мъжът удря жената,а не любовника?

Ами той си отиде като ме видя и очаквано всичките и любовници я оставиха след като стана "свободна " не зная само тя ли си я плащала било било. Затова казвам че само мъжете са виновно .и виновноста и истината има 2 страни

# 114
  • София
  • Мнения: 12 871
Е,тя много нагла е била .
Ама защо в такива случаи мъжът удря жената,а не любовника?

А, тука не съм съгласна... любовникът какво е виновен, че оназ не може да си държи краката затворени? Не се е той клел във вярност на мъжа й. Няма да казвам, че бати13 не е трябвало да я бие, а на нея бих й казала да си ходи след шамарите, както на всяка жена, която е изяла шамари, независимо от повода. Общо взето, влезе ли насилието в уравнението, нещата са си за край отвсякъде.

# 115
  • Мнения: 3 350
Ама някои, като Авторката не си ходят. Само мрънкат. Аз затова не им вярвам. Читавата жена още на 1-вия шамар му е била шута, щото знае, че всеки друг ще е по-добър и тя заслужава добро отношение. Щом седи, значи е гузна.

# 116
  • Мнения: 261
Лъвичке тя не искаше да се изнася защото требва и да работи драга а като няма друг клон е кофти да знаеш както казват старите хора :" научава де се изхождат гладните " а нема много кандидати когато от тях се иска само да "орат нивата " а  аз не мосля че съм виновен не ми пука

# 117
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Обикновено жените остават при насилника поради няколко причини.
Нямат къде да отидат.
Често не споделят и родителите им не знаят какво се случва или пък не са читави и не ги подкрепят.
Финансова зависимост-нямат работа,нямат никакви доходи.
Нямат смелост да го напуснат особено, като има и дете в картинката.
Наивни са и вярват на клетви и обещания-той ще се промени...и така до следващия бой.

Насилникът започва да манипулира жертвата още в началото на връзката-първо я отделя от всичките и приятели,после от близки и роднини .Забранява и да работи,да излиза сама...
И така тя остава сама и без доходи.
Тогава той показва истинското си лице и започва да я бие..

Авторката не е казала такова нещо.
Но и не споделя всичко.

# 118
  • Мнения: 18 736
На лудите мъже, които си убиват жените, също им се привиждат любовници. Дори в куриера или съседа те виждат любовник на жена си.

Никоя жена не заслужава и 1 шамар, дори да има 5 любовника. Мъжът й да я напусне, а не да се прави на Рамбо и да се пее, че имало защо да я удари...!

# 119
  • София
  • Мнения: 12 871
Лъвичке тя не искаше да се изнася защото требва и да работи драга а като няма друг клон е кофти да знаеш както казват старите хора :" научава де се изхождат гладните " а нема много кандидати когато от тях се иска само да "орат нивата " а  аз не мосля че съм виновен не ми пука

Еми, в такава ситуация, събираш й багажчето, куфарите пред вратата и нова брава. А тя е ясна - за е**** кандидати има, ама за друго нада. То такава и да я биеш, не си заслужава да я търпиш. Ама боят е безсмислено упражнение. Една жена искаш ли да я биеш, по-добре я разкарай. Един мъж бие ли те, по-добре го разкарай. Кой кое е заслужил, в крайна сметка е без значение, отговорът не се променя.

# 120
  • Мнения: 18 736
"ухолем живот" е осигурил човека, какво са 3 шамара...отврат.

# 121
  • Мнения: 41 354
Мдааа, явно истината е във финансовата независимост. По принцип и мъже и жени кръшкат, но тук нещо се говори само за изнасяне на багажа на жената. Ми нея тя си има жилище, пък тогава онзи да се изнася. А тя ако е решила да кръшка си има цивилизовани начини за решаване на нещата.

# 122
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 878
Темата е станала адски нечистоплътна в последните страници. Не мога да повярвам колко хора оправдават насилието. Точно заради толерантността към "3 шамара" ще продължават и случаите на убити от партньорите си жени. Бих ги питала удрящите дори и един шамар дали пак биха оправдали такова нещо, ако някой друг шамари дъщеря им.

# 123
  • Мнения: 3 350
Светлица,
Не е точно така. Защото и моята майка разправяше, че баща ми я е бил и то пред мен, ама удобно пропусна да спомене, че преди това го обиждаше и метна една ваза по него. Ми, наби й шамарите, нормално.

# 124
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 878
Е, точно това имам предвид. Докато обществото вдига рамене и вика "нормално", положението ще е страшно. Най-лошото не са насилниците, най-лошото са страничните наблюдатели, които люпят семки и нареждат "изпросила си го е".

# 125
  • София
  • Мнения: 12 871
Аз се чудя дали аз самата не бих нашамарила дъщеря си, ако разбера, че ги върши такива Joy Само веднъж, за назидание, не за да я боли.

Иначе не го оправдавам, и никога не бих го защитавала, след като може да се избегне. Но мога да видя, когато е предизвикано. Което пак повтарям, не го оправдава и трябва да значи край на отношениеята и за двете страни. Както и двете страни трябва да си вземат поука и да се поправят, но вече с други хора.

Единственото нещо, което може да спре и насилието, и предизвикващите насилие, е край на отношенията при първия повод и първата проява на насилие. Това е единствения цяр.

# 126
  • Мнения: 46 565
Благодаря на всички за мненията ви.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт