Мъжат ми ме удари пред детето ни... Моли ме за прошка

  • 5 429
  • 126
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 41 770
Кат са го напили, да беше станал мил, гальовен и лигав.
Или да беше легнал и заспал.
А той зъл и агресивен. Паднали са задръжките, видяло се е истинското му лице.

Не е истинско лице, всеки има различно пиянство, но то не разкрива истинската им същност.

# 61
  • Мнения: 18 383
Трезвен може да се преструва, пиян не. Simple Smile

# 62
  • Мнения: 16 876
Съжалявам, но не бих изтръпвала всеки път, щом чуя, че пак е излязал с колеги. Това в първата хипотеза.

Във втората още по-малко. Кои думи биха оправдани такава постъпка? Че ще му вземе детето? Че ще разведе? Че ще си намери нов мъж/любовник? Ми сори, нещата от живота са това.  За мен оправдание няма.
И още по-лошото е, че на фона на всички убийства след домашно насилие, тази жена се пита дали да остане Thinking
Умът ми не го побира.

# 63
  • Мнения: X
Аз не разбирам едно. Тя има дъщеря. Ако някой направи това с дъщеря й, тя ще поощрява ли да търпи?

Тогава защо го причинява и ня нея, и на себе си?

# 64
  • Мнения: X
Заведи детето си на психолог, тази травма трябва да бъде преработена и омекотена донякъде, а не замаскирана. Такова нещо няма как да бъде изтрито и на подсъзнателно ниво винаги ще е в детето, но то може да бъде научено поне отчасти да се справя с това. А за мъжа и събирането не се наемам да съветвам. Аз поне бих се развела, но...това съм аз.

# 65
  • Мнения: 658
Авторке, според мен не е добра идея да се връщаш - особено веднага в никакъв случай. Нека мине време. Виж го какво прави, какво предприема - дали ще има дела или всичко са обещания на думи. Ако иска да направи нещо - психолози, лекари, ще го направи преди да си обещала, че ще се върнеш. Ако не - можеш да си правиш извода, че те мотае. Нека си направи разни изследвания, хормонални и други, за да се види има ли реален проблем. Виж как ще се държи, ако не му ходиш по свирката, дали ще почне да те обижда, заплашва или нещо подобно. Много, много трябва да мислиш - сега си се измъкнала, но върнеш ли се, ще е по-трудно, нищо чудно да стане като историята за сварената жаба. Помисли и за майка си - как си представяш, че ще живее тя, знаейки, че си при някой опасен за теб?

# 66
  • София
  • Мнения: 6 480
На мен такива “ еднократни” изблици ми изглеждат по- страшни от регулярна агресия. Той изненадващо може да хване ножа и да те заколя. Те всички дето си изклаха жените, децата, родителите са все много кротки и добри според познаващите ги.
От фалшив алкохол повръщаш, тровиш се, не трошиш и душиш. Проблема не е в алкохола, а в главата на употребилия го.

# 67
  • Мнения: 21 677
Алкохолът влияе върху главата (и не само), той е отрова, която въздейства върху централната нервна система, променя емоционалното състояние, предизвиква повишена възбудимост,
раздразнителност,  загуба на контрол и памет. Толкова много сакатлъци и престъпления стават след употреба на алкохол, особено когато употребяващият неглижира последиците, или смята, че може да го контролира, и после, ама защо така стана.
Разбира се, не е виновен алкохолът, а тоя, който го е излочил. Седнеш ли да пиеш, трябва да си наясно, че поемаш риск не само да ти е много зле, ами да стане и нещо с гадни последици.
Затова авторката трябва хубаво да си отговори какъв човек е мъжът и трезвен и дали има вероятност пак да злоупотреби. Може и да се отвращава от алкохол след случката и да не близва. Ако принципно не е лош човек би трябвало и на него да му е гадно, че така е уплашил детето. А може и да си е насилник и да манипулира авторката, за да го приеме обратно. Не знаем достатъчно.

# 68
  • Мнения: 4 628
Аз си имам мнение - жена може да бъде бита/удряна само веднъж, след това тя трябва да си отиде.

Само дето това важи за мъж в ясно съзнание. Ти казваш обаче, че не пие, но се е бил напил. Това леееко променя нещата, защото реално не е бил на себе си. Ако никога преди не се е напивал, не си знае границата и не знае, че има лошо пиянство, може да му се прости веднъж, при положение, че обещае никога да не пие повече. Но само една прошка, не повече.
Аха и после постоянно да му трепери дали ще пие и дали ако пие ще прекали. Никаква прошка за този - пил или не.

# 69
  • Мнения: 6 829
Няма как да повярвам, че за минимум петте години, в които го познаваш, този човек нито веднъж не се е напил. Също така няма как да повярвам, че тази му проява е първата. Може и да не е имало до сега физическо насилие, но няма как да повярвам, че няма психическо и емоционално насилие във вашата връзка.
Какви са тези проблеми от "битово естество"? Защо той си е помислил, че ще му вземеш детето? Може би сте говорили за раздяла? Защо баш сега с е е напил?/ако до сега никога ама никога не се бил напивал и мърмота не завива шоколада и ти повярвам /

Пп. Независимо какви подробности ще дадеш или не, аз бих го изхвърлила от живота си. Ако докаже, че не е агресивен, може да му дам да вижда детето.

# 70
  • Мнения: 21 677
Защо да не може да се повярва, че за пет години мъжът нито веднъж не се е напил? Има и хора, които не пият, моят мъж за повече от 20 години нито веднъж не се е напил.

Иначе всичко друго е точно така, и аз мисля, че има някакви проблеми, които авторката спестява.

# 71
  • Мнения: 6 265
Не сте наясно за какво става въпрос. При някои хора алкохола действа по този начин, така влияе на самият мозък, чисто физиологично, дали отключва и някакво психическо разстройство- не знам. Не го оправдавам, както вече писах в началото, в дискотека един такъв ми налетя без да съм го предизвикал, направо му смених физиономията, а ако не се бяха намесили други хора щях да го смеля.
Но пак ще го напиша, ако може да се контролира и да не пие, при липсата на други проблеми както авторката поясни допълнително, нека му даде шанс. Не е насилник, който да си показва същността като се напие, щото за 5 години щеше да си я покаже и без да се напие.

# 72
  • Мнения: 6 829
Знам за какво става въпрос. Даже знам, че не става от всеки алкохол, също зависи и от количеството. И понеже го знам и съм го виждала, знам също, че просто няма как да не се е случвало и преди. Този човек не може да не знае как му действа еди кой си алкохол в еди кое си количество. И със сигурност не му е за първи път. Тези хора са си такива и винаги са били такива. Единствения вариант е да не пият изобщо/да не пият конкретния алкохол/ да пият малко. Ама да живееш в постоянно напрежение дали/ако/кога ще се случи пак и то с дете, с близки... Не, не. А и аз не вярвам, че няма пак да се случи. Знаеш ли утре като му каже нещо накриво и какво ще го ухапе.. няма нужда от такива напрежения в живота. Да върви да се лекува, да прави квото ще..

# 73
  • Мнения: 32 337
Не сте наясно за какво става въпрос. При някои хора алкохола действа по този начин, така влияе на самият мозък, чисто физиологично, дали отключва и някакво психическо разстройство- не знам. Не го оправдавам, както вече писах в началото, в дискотека един такъв ми налетя без да съм го предизвикал, направо му смених физиономията, а ако не се бяха намесили други хора щях да го смеля.
Но пак ще го напиша, ако може да се контролира и да не пие, при липсата на други проблеми както авторката поясни допълнително, нека му даде шанс. Не е насилник, който да си показва същността като се напие, щото за 5 години щеше да си я покаже и без да се напие.
Отключва истинската същност.

# 74
  • Мнения: 6 265
Някои успяват да се контролират и повече никога не пият. Знам или са ми разказвали за няколко такива случая, след големи панаири или подобни изпъления, не близват повече доживот. Тук не става въпрос за зависимост към алкохола, къдеот няма управия, а за кофти влияние на алкохола. Авторката най-добре може да си прецение след тва нещо дали може или не може да е с него. То ясно, че най-лесно да си събере багажа и бегом, ама при наличие на дете и както даде поясния, че нямат други проблеми, си заслужава опита.

Общи условия

Активация на акаунт