Има ли дълготрайна тъмно лилава боя за коса.

  • 881
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте!

Извинявам се за новата тема,но не мога да открия такава като за моя проблем...

Алергична съм към всякакви бои,но с годните алергията отшумява,но въпреки това не смея да си боядисам цялата коса,твърде много възможности за гадни алергични реакции от боя за коса съм чела. Та за това боядисвам косата си само донякъде. Не знам точно как да го обясня нещо като омбре, но малко по нагоре.
Проблема е,че боята се отмива твърде бързо и ми е странно,защо се получава така издържа едва 2 седмици,а на кутията пише до 10 седмици... (мисля че май на всички бои това пишеше)
омръзна ми на всеки 2 седмици да се боядисвам.
Първото ми боядисване беше с боя на L'Oreal,която си беше специално за омбре, бях с русо омбре и ми изкара не си спомням колко точно,но определено беше доста време само с едно боядисване. След това реших,че искам промяна и си взех на Garnier кафява боя,но не се харесах и исках пак да си бъда с русото омбре, обаче отидох при фризьор на нищо ме направи буквално.... бях на черта с драстичен цвят русо, което наподобяваше бяло почти,а косата ми е светло кестенява беше абсолютно трагедия... След известно време се боядисах с боя на Soyss червена и стана много хубав цвят, поне една полза от това отвратително русо... Доста дълго време бях с червен цвят,който обаче ми скъса нервите страшно бързо падаше. За това реших да мина на тъмно лилав цвят. Преди да се престраша да се боядисам с боя пробвах с шампоан оцветител за съжаление и те се отмиват страшно бързо. Реших се да мина на боя пробвах на Soyss и Garnier,но повече от 2 седмици не ми се задържа цвета на косата разбирам,че няма как да се запази,като след боядисване,но след това ми избива ужасен керемидено червен цвят.
Ползвам шампоан Syoss за боядисана коса понякога и друг, но винаги е за боядисана коса използвам и спрей балсам без отмиване за боядисана коса.

Имам следния въпрос: Ще повлия е ли ако се боядисам с тъмно кафява боя и след това с обичайният ми тъмно лилав цвят дали ще се запази лилавият цвят по-дълго или няма значение.

Може ли да ми препоръчате дълготрайна тъмно лилава боя.

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 280
Издържах да изчера целия пост.
Няма да ви се получи това, което искате. Всяка боя се измива. Няма почти никакви значение дали е руса, кестенява, черна, патладжан...на моята коса отенъка пада още на първата седмица. Въпросът е да си подберете такъв цвят, чийто остатъчен отенък да ви допада. Евентуално може да поддържате с оцветяващи балсами, но е досадно, защото издържат едно-две измивания.
Успех в търсенето.

# 2
  • Мнения: 2
Какво и да правиш няма как да запазиш прясно боядисания цвят, след няколко измивания определено всички бои се отмиват. Можеш да пробваш със сух шампоан поне да спестиш от едно две измивания,но няма да изкараш кой знае колко много време до следващото боядисване.
Моят цвят дори след измиване и с балсам пада,така че трябва да се примириш. Боядисваната коса трябва да се поддържа няма как. Убедена съм,че всички дами си мечтаем да мацнем един път и да имаме наситения цвят за дълго време,но за съжаление няма как.
Мисля че нищо не би ти пречи да пробваш и други марки от твоя номер цвят,все пак на всяка косата е различна както и резултатите.

# 3
  • Мнения: 3
Здравейте! Не съм фризьор, но за последните 2 години покрай пандемията съм сменила 6+ различни цвята на косата и мисля,че мога да помогна с личен опит Simple Smile Имала съм абсолютно същият проблем и мога да Ви кажа,че не е от боята. Случвало ми се само след едно миене на косата да ми пада цвета.Ако косата е прекалено изтощена/изгоряла няма как да задържа пигмент (червеното по принцип си е капризно, защото молекулите на цвета са много големи и се отмиват значително по-бързо). Ако сложите кафява боя и след нея лилава, няма да се получи нищо, може би само лек оттенък на слънце.Като цяло, ако искате наистина лилав цвят, боите тип "патладжан" от магизинната мрежа не са добър избор, т.к. са тъмна основа, примесена с червено-лилав нюанс, който винаги пада много бързо и остава този рижавеещ цвят. Има вариант да си запазите цвета и да стане по-дълготраен, но изисква много усилия докато си заздравите косата и се наслои пигмента, който сте си харесала.Ако не Ви се занимава с постоянна поддръжка, по-добре си потъмнете косата. Успех Simple Smile

# 4
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Моя дългогодишен опит за тъмно лилава коса е Безамонячната Inebrya bionica 5.2  смесвам със   съответния син  тонер на същата серия.
Използвам професионална козметика за боядисани коси и безсулфатни шампоани.
Това е моята формула за да  запазя индигово лилав цвят  без червени отенъци.

# 5
  • Мнения: 8
Колко време ти издържа боята?

# 6
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
До следващото боядисване
На 3 седмици корени а по дължините тониране с  боята   разредена с вода .

# 7
  • Мнения: 8
Много благодаря за съветите! Hug

Общи условия

Активация на акаунт