Ваксина против HPV Gardasil за момчета

  • 747
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
Здравейте,
решила съм да ваксинирам моите момчета с ваксина против HPV. Почти на 13 са. Има ли някой, който е ваксинирал детето си (момче) с такава?  Малко се притеснявам все пак, ще се радвам ако някой пише. И цената не е малка 240 лв. Също се чудех дали е едно или двудозова?

# 1
  • Лондон
  • Мнения: 403
Чела съм в немската тема на бг мамите , че поставят тази ваксина и на момчетата. Може да попиташ за препоръка на ваксина .

# 2
  • Мнения: 160
Привет, живея в UK и тук тая ваксина се предлага безплатно на всички момчета и момичета в тая възраст. Слага се 1ва доза и след 6до24 мес след нея втора. Моя син току що направи 12г и мисля че догодина ще му дойде реда и без колебание ще я поставим. В Бг не е популярна 1 - защото се плаща, пък кой обича да плаща и 2 - масово много ги е страх от всички ваксини 😄

# 3
  • Мнения: 1 291
Странно ми е, че никой не е ваксинирал децата си с тази ваксина..

# 4
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 671
Здравейте.
Шефът ми - лекар е, ваксинира синът си с нея. Мисля, че беше на 16 години момчето.
Две дози му постави.
В България сме, но я поръчаха от Гърция тази ваксина.

# 5
  • Мнения: 160
https://www.vesti.bg/lyubopitno/samo-edna-citonamazka-v-zhivota- … v-vaksina-6138940

Статията е за жените предимно, но дава инфо какъв процент хора в Бг са наясно с ползата от тая ваксина и си я слагат - 3% - жалко!

Общи условия

Активация на акаунт