Да се оплача

  • 2 442
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 825
Гадно е да го чуеш този въпрос. Да си призная, аз също съм го задавала на мои познати, преди когато си мислех, че бебетата стават на момента. Сега не си позволявам да го задавам, но помисли колко много хора има, на които не им минава през главата, че може да те засегнат.
Мен като ме попитат за бебе казвам, ' Ще видим' или 'Мислим по въпроса' и сменям темата. Намери една, две думи с които да отбиваш въпросите и това е. Peace
Успех и дано скоро да не се налага да ти задават подобни въпроси  Peace Hug

# 16
  • Мнения: 7 474
Много е неприятно да те питат така, айде веднъж да , ама непрекъсната   Tired Кажи им, че като решите да имате бебе ще ги осведомиш лично и да престанет да те питат Thinking Ако не ги отрежеш няма да престанат да питат, просто хората не се усещат  ooooh!

# 17
  • Мнения: 4 555
Мерси много за всички отговори, страшно сте мили  bouquet
Наистина трябва по-малко да обръщаме внимание на подобни реплики, особено когато на хората им липсва възпитание.

# 18
  • София
  • Мнения: 320
Много хора наистина не знаят, че това понякога изисква малко повече време. Имам позната на 30 години, която до сега не е и мислила за бебе и беше страшно учудена как така не ставало точно когато човек реши и спре да се пази Shocked Аз направо онемях на нейното невежество по въпроса (овулация, БТ и т.н. не ги е чувала изобщо или поне нищо не й говорят). Щях да падна направо.  #Crazy То на такива не си струва да се връзваш въобще!!!

# 19
  • Мнения: 5 468
Ами има такива нетактични хора, които умират да се месят в чуждите семейства...
Аз 4 години не можех да забременея... Не ставаше и не ставаше това бебе. Какво ли не пихме и какво ли не правихме... И идва ни един приятел на гости, с който не бяхме се виждали от студентските години още. От дума на дума, отпусна се, развесели се и вика: "Вие на това легло ли спите двамата?", ние отговаряме: "Ами да, тука спим"..., той шегаджийски каза: "И на това тясно легло не можете едно бебе да направите ли?"... пфу... изведнъж ми се видя толкова прост и грозен, че се чудех, какво прави у нас ooooh!.

Така е то... Ако не си женен - "Хайде, какво чакаш, няма ли да се жениш?"..., ако нямаш още дете - "ХАйде, няма ли да правите дете?"..., ако родиш дете, ще те питат, няма ли да раждаш второ и че много ще ти отива още едно... и ей такива глупости. Умират да досаждат!

# 20
  • Мнения: 254
Аз смятам 4е такива въпроси са проява на лошо възпитание и егоизъм.  За да задоволоят собственото си любопитство са готови да наранят жестоко някой. Незнам какво може 4овек да отговори, просто знам 4е след като съм минала през това никога няма да задам подобен въпрос.
Никога не съм могла да кажа открито 4е правим бебе или 4е нещо не става, за мен това са много ли4ни неща и най малко бих ги споделила с групата на подпитващите. Аз немога никого да съдя нека господ ги съди, защото любопитството е грях.
Успех моми4ета и стискам палци скоро да ви подпитват за второ (както беше казал някой по-горе).

# 21
  • София
  • Мнения: 1 244
Не мисля, че е чак лошо възпитание, нито егоизъм. Трябва да имаш подобен опит, за да се "усетиш". По мои впечатления хората не питат с лошо чувство, напротив. Ако въпросът е често задаван от един и същи човек, разбира се е друго.

# 22
  • Мнения: 4 555
Ами в моя случай въпросът е задаван от един и същи човек и то не такъв който няма опит. Жената има две деца и то с десет години разлика. Не вярвам десет години да се е пазила, по-скоро много добре знае как не се получава бебето от раз. И точно заради това не мога да си обясня поведението й.

# 23
  • Мнения: 560
Карина, я по - спокойно, мила Hug! Сега, ако тръгнеш от началото на "проблема" всъщност се оказва, че "проблем" няма Wink. Първо се замисли какви са тези хора, които ти се бъркат в живота, нещо зависи ли от тях и дали по някакъв начин те ще променят живота ти. Аз просто се пуля как може да обръщаш внимание на такива неща Shocked, и то при условие, че си имаш толкова други занимания Wink Laughing. Я по - положително гледай на нещата, обръщай го на майтап и не се натоварвай!  bouquet

# 24
  • Мнения: 4 546
phil , аз наистина не бих си позволила да любопитствам какво правят хората под чаршафите  Confused и определено го смятам за липса на възпитание. да се обсъжда сексуалният живот с приятелка на кафе е едно, да се подпитва и да се правят намеци и натвърдеци е друго. все едно някой със закачлив поглед да ме пита "вие с мъжа ти как обичате да го правите"? или "кога го правихте за последно"?  за мен подмятанията за бебе ми звучат точно по този начин  Confused
смятам, че желанието за дете и бебеправенето /особено при наличието на толкова противозачатъчни средства/ е нещо изключително интимно и е най-малкото нетактично да се разпитват хората за това.
от чуждите хора по-скоро се дразня и ми става криво, но от близки хора ме боли като чуя такива приказки  Cry

# 25
  • Мнения: 1 792
Скъпа на мен също ми задават този въпрос чето а аз им отговарям шегаджийската-"още сме младойенци,не сме се наситили един на друг"или "сега го рисуваме"или "хубавите работи стават бавно".Така че измисли си и ти няколко дежурни изречения с които да ги отсечеш,след това им сложи една по дълга майна и не им се връзвай.Искренно ти желая успех и късмет,и скоро да се радваш не само на бременност но и на прекрасно бебче.Желая го на всички момичета. baby_neutral Hug Peace Heart Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 1 244

Ама кой говори за надничане под чаршафите  Stop
Става въпрос за коментари от типа "Айде бе, младото семейство, няма ли едно бебе вече.."  ... които са безкрайно досадни, но не са любопитстване, а по-скоро на майтап. Пак казвам: не говоря за случаите, когато някой целенасочено те разпитва и ти се бърка в работите.  #2gunfire

Скъпа на мен също ми задават този въпрос чето а аз им отговарям шегаджийската-"още сме младойенци,не сме се наситили един на друг"или "сега го рисуваме"или "хубавите работи стават бавно".Така че измисли си и ти няколко дежурни изречения с които да ги отсечеш,след това им сложи една по дълга майна и не им се връзвай.Искренно ти желая успех и късмет,и скоро да се радваш не само на бременност но и на прекрасно бебче.Желая го на всички момичета. baby_neutral Hug Peace Heart Eyes

И аз по подобен начин реагирам. Ако питащият не е женен примерно, контрирам с "А ти няма ли да се жениш вече" (което също е отвратен въпрос) и така. Laughing

# 27
  • Мнения: 795
Не се натоварвай с глупостите на другите !Мисли си само че скоро идва твоят ред да бъдеш мама,а те повярваи ми няма да спрат да питат!Не им писва на тези хора ей!Оправия няма !Така че се усмихни и им кажи че като стане ще чуят не е нужно да питат постояно!

Горе главата!Ще се случи когато най-малко очакваш, поне при нас така стана! И не се сърди на хората, понякога не осъзнават,че с подобни въпроси те нараняват! Wink

# 28
  • Мнения: 4 546

Ама кой говори за надничане под чаршафите  Stop
Става въпрос за коментари от типа "Айде бе, младото семейство, няма ли едно бебе вече.."   ... които са безкрайно досадни,
именно. не съм длъжна да давам отчет на всеки мъжът ми къде свършва, дали правим бебе или не. или може би подобни подмятания предполагат, че трябва да притеснят младата жена и тя да се изчерви срамежливо  Thinking да, може наистина някои хора да имат кофти чувство за хумор. аз наистина не знам как да реагирам в подобни случаи, освен да се пуля тъпо  Shocked и да изръся някоя простотия, с която да отговоря на малоумният въпрос.  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 3 500
Искам да те поздравя за това, че си намерила начин да се отърсиш от постоянните мисли за бебето и то като се занимаваш със спорт.Бебето идва когато не го мислиш много-много, а се отпуснеш и се наслаждаваш на живота, всичко само ще стане когато му дойде времето /разбира се говоря за общия случай, а не за частните случаи, в които някой от родителите има проблем/.Значи ти правиш много - повярвай ми, както за себе си, така и за мъжа си, така и за евентуалната поява на бебето по-късно.Просто се гордей със себе си, че си толкова силна, а не си седнала да се самосъжаляваш.Нима има значение кой какво ти подхвърля и кой какво мисли - хич, ама хич да не ти пука.Да си говорят каквото искат.Наум им тегли една, а иначе може да отговаряш "Това за бебето, не мислите ли, че си го решаваме ние?!" или "Това е личен въпрос" или нещо подобно.Не показвай, че това те затормозява, а напротив - че животът ви си е изцяло във вашите ръце и вие дърпате юздите.Айде, сиктир, така да се каже......
Желая ти успех и отново те поздравявам - има защо.

Общи условия

Активация на акаунт