Да се оплача

  • 2 443
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 555
Selia, много ти благодаря за милите думи   bouquet

# 31
  • Мнения: 295
ах, колко познато ми звучи... около мен даже има хора, които казват: "не ми е работа, но мисля, че е време да си родите едно дете"! наистина не е ничия работа това! не знам кога хората ще се научат, че подобни въпроси могат да нараняват...

# 32
  • Мнения: 9 990
Видях се себе си преди време в поста ти...само че чак толова не се бях натоварила с дейности, за да не мисля и си мислех на спокойствие.На мен мисленето не ми ействаше толкова пагубно явно.Мразех, когато кача килограми да ме питат от кога съм бременна, а да не съм.Мразех и когато успях и забременях да ме посрещат с думите-ооо, ама ти що си траеш че си бременна...Човек трябва да се обстрахира от такива хора-те са навсякъде.Да, мъчно ми е ставало, и занапред ще ми става и по други причини, но просто има такива хора, нетактични.Успех ти желая от сърце! Hug

# 33
  • Мнения: 4 546
а на мъжо снощи му зададоха следният въпрос: я ми кажи сега, ти деца можеш ли да правиш?  Shocked и това 3-4 пъти  smile3515 smile3515
карина, извинявай, че за пореден път ти разводнявам темата

# 34
  • Мнения: 780
извинямвам се за любопитството ама той какво ти отговори? Embarassed
нали са ни все много разбиращи мъжете и много запознати Sunglasses

# 35
  • Мнения: 4 555
а на мъжо снощи му зададоха следният въпрос: я ми кажи сега, ти деца можеш ли да правиш?  Shocked и това 3-4 пъти  smile3515 smile3515
Леле  #Crazy #Crazy Ужас, не мога да повярвам, че някой може да каже толкова нагла реплика!
Е, това минава всякакви граници!

# 36
  • София
  • Мнения: 5 606
Не обръщай внимание! Успех с бебеправенето и скоро чакаме да се похвалиш с + резултата!   bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 3 064
Омъжена съм от 7 години, първите две се пазихме. Чакаме бебето пет.

През цялото време са се намирали такива "добри хора". ИГНОР му е майката към нахалните, а на наистина добронамерените съм намирала начин да кажа, че "ще стане", "работим по въпроса" и т.н. Не обичам да ме съжаляват, пък и когато проблемът се раздуха, се задълбочава, според мен.

Когато съобщих на приятелите си, че съм бременна, те по-скоро се учудиха, защото са си мислели, че сме големи купонджии и не искаме бебе Simple Smile Когато признах откога опитваме, те се чудиха.

Разприказвах се нещо, ама, наистина, не им обръщай внимание - не знаят или пък им липсва възпитание...

Успех Peace

# 38
  • Мнения: 666
Мила Карина, аз преди да се омъжа беше - хайде няма ли вече да доведеш някое момче, какво чакаш още и т.н. После като се омъжих пък се почна хайде да ни зарадвате с някое бебе, няма ли вече нещо ново - демек не си ли бременна и тем подобни. Напълно те разбирам и знам че каквото и да отговаряш, дори да кажеш че имаш проблем пак всеки месец ще те питат. От собствен опит мога да кажа отвратително е. Добре че поне майка ми все ме успокояваше и ми казваше - не се притеснявай маме когато стане тогава. Просто им тегли една на всички и като те питат се прави на ударена и ги питай за неща които те не са осъществили. Специално за бебето си е Божа работа и никой не може да казва кога трябва да дойде и кога не. Имах приятелка която години наред се опитваше да забременэ ин витро защото и бяха казали че не може иначе. След много опити се отказа и след една година си забременя по нормалния начин и сега си имат голямо и хубаво момченце. Така че както се казва бебето си идва като му доиде времето, важното е да си спокойна. Сигурна съм че скоро ще си имаш бебенце. Peace Grinning

# 39
  • Мнения: 1 668
Аз като обявих, че съм бременна на близки и познати всички бяха много удивени. толкова категорично режех всички, че се пазим и не искаме дете за момента, че като стана факт всички бяха втрещени. Истината беше, че 2 години и половина правихме опити за бебе и не се получаваше и не исках никой да се рови в душата ми... Проблема при нас се оказа, че е просто моята безумно натоварена програма. Занимавах се със 101 неща едновременно и като успях за 1 месец да си седна на задника и просто да си почина /разбирайте - продължавах да работя  Joy, но разкарах всичките си допълнителни занимавки и ангажименти/ нещата станаха. Може и да си въобразявам, но хилядите неща на мен ми повлияха зле.

# 40
  • Мнения: 16
Мила не се трогвай от хорската глупост.Като те попита "защо изчаквате с бебето?" Кажи им, че нямате бърза работа, но ако са много притеснени да си го направят ТЕ.

# 41
  • Мнения: 287
Честно да ви кажа и аз преди задавах често този въпрос на приятели-младоженци,без да се замислям ,4е мога да ги ядосам и засегна...Трябваше да ми дойде на моята глава ,за да разбера колко ИДИОТСКИ  се чувстваш ,когато ти го задават,особено ВСЕКИ ПЪТ когато те видят! #2gunfire До скоро се измъквах с :"Че може и вече да съм бременна ,а пък още да не знам!" Но тогава си вярвах... Rolling Eyes Сега отсичам: "Ще кажа на всички когато стане!!!" Crossing Arms
Хората не ни мислят лошото и не е толкова въпрос на възпитание, а човешко любопитство!Естествено винаги можем да скастрим любопитния НАГЛЕЦ така,че никога повече да не ни зададе този ВЪПРОС!!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт