Кой е най-хубавия супермаркет за прясно месо?

  • 4 362
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 135
За съжаление живея в район, където няма месарница, затова ми се налага да купувам месо (главно телешко) от супермаркети.

В близост имам Била, Лидл, Т маркет и Кауфланд. Може ли някой да ми каже в кой ще има най-голям шанс за прясно месо от тези магазини?

# 1
  • Мнения: 2 626
Lidl със сигурност имат качество.
От Билла и Кауфланд НЕ взимам месо категорично.За Т-маркет нямам мнение.Не пазарувам от там.

# 2
  • Мнения: 1 700
Харесвам много месата на Била, но само под марката им Българска ферма. И все пак зависи колко е посещаван конкретния магазин. Нашият си има клиенти и застояло месо не се е случвало да купим.

# 3
  • Мнения: 1 135
Харесвам много месата на Била, но само под марката им Българска ферма. И все пак зависи колко е посещаван конкретния магазин. Нашият си има клиенти и застояло месо не се е случвало да купим.

А тази марка в тарелки ли се продава месото и се казва така, или имаш предвид месата им от витрина?

# 4
  • Мнения: X
А да се качиш на градски транспорт за 3-4 спирки или да повървиш веднъж-дваж седмично 1-2 км не е опция?

Сори за офтопика, чудно ми е - хем искаме качество, хем да е до нас.

# 5
  • Мнения: 1 135
А да се качиш на градски транспорт за 3-4 спирки или да повървиш веднъж-дваж седмично 1-2 км не е опция?

Сори за офтопика, чудно ми е - хем искаме качество, хем да е до нас.

По принцип мога, но не ми е удобно да го правя през 2 дни, затова питам когато нямам такава възможност какви са ми опциите. 😊

# 6
  • Мнения: 1 700
Харесвам много месата на Била, но само под марката им Българска ферма. И все пак зависи колко е посещаван конкретния магазин. Нашият си има клиенти и застояло месо не се е случвало да купим.

А тази марка в тарелки ли се продава месото и се казва така, или имаш предвид месата им от витрина?

В тарелки е. Лесно се познават по трибагреника.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 139
Купувам месо почти само от Лидъл, нямам никакви оплаквания.
На квартални месарници вяра нямам...

# 8
  • Мнения: 7 273
Когато сме в София купуваме месо от БИЛА и Лидл. Нямаме оплаквания.

# 9
  • Мнения: X
Аз купувам от месарница, но тя не работи в неделя и забраванка се сеща да готви тогава. Взимала съм няколко пъти от фантастико - еми няма такава дъвка. Не те съветвам да взимаш от там.

Това на Била с трибагреника е ок.

# 10
  • Мнения: 3 902
Ебаг, носят ми до нас. Когато мога, ходя до Партньори на Кр. Село. В близост имам Кауфланд, Лидл, Фантастико и два магазина за месо. Ми не стават. Даже котката ми не иска да ги яде.

# 11
# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 792
Кауфланд за месо не препоръчвам. Т-маркет не го харесвам и не съм пазарувала месо оттам. Понякога от Била (по-големите обекти), пазарувам от витрината с риба.
Аз също препоръчвам Лидъл - месото им не е лошо.
Ако си от Пловдив, може да отскачаш и до Лекси (ноо купувай само чисто месо, неовкусено 🙂 )
Най-хубаво си е в месарница и в случайте, когато мога, пазаруваме от Сливен, от месарница на познати 🙂
В Пловдив има две месарници близо до нас, но не ми харесват и двете. В едната няма никаква клиентела, а в другата, където наплива е повече, се случи така, да видя месо, което тъкмо се размразяваше и предлагаха за прясно. Повече не влязох там.

# 13
  • Мнения: 2 626
То масово в месарските магазини,освен "Аякс","Унитемп" "Теди" и "Мони мес".Кауфланд и Метро например предлагат замразено месо идващо от Испания,Ирландия,Шотландия.Преди години работих в месарски магазин и добих някой познания.Дори пилешки карантии от "Градус",който се намира в града са идвали дълбоко замразени.
За риба да не говоря-масово замразена..А уж прясна.Ама тя и няма как да пътува от Гърция примерно и да пристига всеки ден прясна.
Поне се научих,как да разпознавам прясното месо

# 14
  • Мнения: 5 300
Свинското в Т маркет ми харесва на мен, но каймата им е ужасна, нея не я препоръчвам.

Общи условия

Активация на акаунт