Какво е мнението ви за камерите в детските заведения?

  • 9 390
  • 196
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 583
Какви лакоми общинари, не прочете ли, че идеята е от форума и не е подкрепена на работната група. По отношение на материалната база е взето отношение.
извинявам се тогава  bouquet!

# 31
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
....това е единстения начин да защитиш детето си от побой или лошо отношение.......иначе при условие, че не ви пускат вътре никога не знаете как стоят нещата......Пък и представете си , както си работите,  кликвате и виждате детето си......как си играе или спи......естествено при добра защита на тези връзки......супер идея , мисля аз........също както и вкъщи, не му се месите, само го наглеждате......какъв личен живот, какви щуротии........това е вашето дете

# 32
  • Мнения: 9 990
Това въобще не е истина, това са отделни случаи, не е навсякъде и повсеместно, хайде сега.
И камера да има-лелката ще ошамари някое, ако е такава.После-уволнение и наказание, ок, но-детето ще е ошамарено все пак.Ако смятате, че това ще е превенция някаква-съмнява ме жестоко.
Винаги знам в детайли какво се е случило-детето ми разказва, играе на детска градина и копира всичко от госпожите, така че аз имам прекрасна предтсава, даже знам на кое дете как се карат, когато трябва.Не е нужно да надничам, на мен самата би ми било неприятно някой да наднича да види какво ли правя сега...това е за майки, които не могат да се откъснат май от децата с даването на градина.
За контрола на персонала си има и други начини, но както винаги-в нашето общество ДИАЛОГ липсва и е най-лесно да се шпионираме...

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Случая на Бу.....с шамара......ако имаше запис, тя щеше да го иска и с копие да отиде да търси правата на детето....Диалог-  дрън- дрън........няма такова общество

# 34
  • Мнения: 9 990
Случая на БУ тук стана нарицателно, все за него слушам, ама Бу какво направи тогава-нищо.....и камери да имаше-пак така щеше да е...това е инерцията, не е превенция, ще прощавате.Аз ако бях тогава на мястото на БУ-щеше да има продължение драмата със сигурност.И понеже не е застраховано моето семейство от посегателство-случвало се е и пак ще се случва-и без камери успявам да накажа виновника и да докажа случката.БУ беше снимала, можеше и медицинско да изкара и да разхвърля цялата градина тогава заради случая, но тя не го направи.Узнахме само тук, във форума.
Ето, сега в една съседна тема майка се оплаква от отношение и че не давали вода да пият или пък ги наливали с вода назидателно-и камери да има-това няма как да се разбере от камерите, но драмата е факт.

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
..... Embarassed.......

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 19:30 от secretgarden

# 36
  • Мнения: 4 629
 Аз съм "ЗА" камери във всички помещения и наблюдение през нета.

 От това дали ще има камери в градините никак не зависи съществуването на педофилите. Те няма да станат нито повече, нито по малко.

 Но насилието в детските градини ще спре  Peace Едва ли "госпожите" ще си позволяват да се държат пред камерите, така както го правят сега (без камери)

# 37
  • Мнения: 9 990
Аз не съм важна, и съм доказала какво правя, не се размятам по форуми да се жалвам, а действам, сори...Къде видя да съм написала за лична разправа-законова такава има и е действаща, когато си настоятелен.Очевидно дрън-дрън е за всички, които не умеят диалог да водят...
Последно-ще се радвам да не се приеме едно такова предложение-казала съм си съображенията, оставям вайканията по форумите-те си остават в 90 % тук и от тук е и драмата...Пък на който му се заяжда-не е тук мястото Peace
Насилието и сега може да спре, както вече казах.

# 38
  • Мнения: 294
С отговор № 1 гласувах аз, защото смятам, че в входовете, коридорите и двора трябва да се наблюдават от гледна точка на сигурност - чужди хора и т.н. Но съм 100% против да се дават в Интернет.

# 39
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
И аз съм ЗА камери! Peace

Диалога е хубаво нещо, но едва ли можеш да проведеш  разговор с дете на 1г.2м. примерно, как е минал денят му в яслата!  Ами в нашата ясла вътре не пускаха - влизала съм 2-3 пъти по различни причини. Иначе взимаха детето и се затваряха две врати /даже май три/ до помещението им. Като попитам как е минал деня винаги беше - Добре, яла ,спала, играла. Аз оплакввания нямах харесвах си яслата на детето,но щеше да ми е по-спокойно ако знаех как минава един негов ден.
А толкова случаи има с малтретирани деца и аз си мисля, че да, камерите ще спрат насилието в/у децата!
 
В детската градина също нямам против да има камера! Да по-спокойно ще ми бъде. Моето дете е по-затворено и не споделя всичко. Ето ходи вече почти 2 месеца на градина а продължава сутрин да плаче. Питам я как е в детската градина, добри ли са госпожите? Един път ми казва, че са добри, друг път, че не са и ги пляскат? Ха сега де? Тя понякога си измисля разни неща мога ли да бъда сигурна в това което ми казва?! Едната г-жа е с последно предупреждение за уволнение заради тормоз над децата. Сменила е вече три групи и понеже вече е нямало къде да я преместят са я сложили в новата 1гр. Изненадата ни беше доста неприятна като я видяхме, че тя ще е при нас, защото като записвах Дени се заинтересувах кои ще са им госпожите и тя не фигурираше в имената. Ето сега ми е притеснено и ако имаше камера щях да проследя един ден в градината как минава.

Ако родителите се притесняват да се гледа през интернет да се записа и всеки родител да има възможносттда изгледа записа през определен ден.

Да, в моята работа имаше камери и мога да кажа, че се работеше мнго по-усърдно от преди да има.

# 40
  • Мнения: 30
1. Заглавието не темата не отговаря на анкетата.
2. Смешно е, според мен, изобщо да се говори за оборудване на детските градини с техника за видеонаблюдение и съответния персонал - допълнителен - (вместо например допълнителен педагог), при положение че парите, които им се отпускат не достигат за елементарно по-здравословно хранене, при положение че родителите носим хигиенните материали, че събираме пари за ремонти на помещения, подмяна на мебели, играчки и т.н.
3. Какви са тези работни групи, в които участват представители от форум, от кой форум и кого точно представляват? Какви други предложения и идеи са дали тези хора и на базата на какво са включени в тази работна група?

# 41
  • София
  • Мнения: 13 206
Идеята за базата данни е просто да се пазят записаните неща в самата градина, доколкото помня - пази се нещо като архив в рамките на месец. Единствено родителите могат да видят този запис. Кво се палите, никой не може да направи такова нещо без съгласието ви, имаше предложение, обсъждаме го.

Ами тогава шо не го обсъдите в тесен кръг.. като гледам колко са съгласните!!!

Обсъждаме го тук както виждаш, за това е пусната темата.

 Тинкърбел, поканих майката, която даде предложението, ако желае ще се аргументира. В първият ми пост казах, че става дума за сдружението, темата ни е закована в Настоящи и бъдещи майки...

Ами тогава включи адекватни отговори в анкетата. Има доста майки, които са категорично против.. Те какво има да обсъждат... Въпросът трябва да е поставен многопластово... с много опции. А така излиза, няма не искаш, ние вече решихме!

# 42
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Аз пък съм-за!!!Преди време гледах филм за Япония и там всички детски градини са така.Какъв е проблема след като само родителите на деца посещаващи заведението ще имат достъп.
Как точно може да се разбере какво става вътре!?Моето 2 годишно момиченце от известно време започна да заеква и да говори за някакви чудовища "Ако не слушам,чудовището ще дойде...",аз как мога да разбера защо го прави и какво става там.
Не ме разбирайте погрешно,много харесвам яслата и като цяло съм доволна,но искам да знам защо детето ми се държи така,кой и с какво го плаши.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Аз гласувах с първа опция . В двора на училищата трябва да има камери . В училището на децата ми сложиха две на входа и поведението се промени , бяха хванати няколко кражби и побоя .

# 44
  • Мнения: 3 336
Категорично против!
Логиката на този, който го е предложил, я разбирам - обществена поръчка за доставка на охранителна техника, софтуер, яко кинти от общината. Но логиката на майките които са 'за' не мога да разбера  Rolling Eyes
Ако това стане, ще направя всичко възможно детето ми да не учи нито в такава градина, нито в такова училище.


Предложението е мое, не работя в общината, нито в която и да е институция. Имаме същата инсталация вкъщи и съм изключително доволна, че мога п всяко време да видя какво се случва в дома ми.

Подобна практика има и в други европейски страни, в Япония също, става въпрос за детските заведения.

Лично аз съм имала кофти преживявания в детската градина, които никой до ден днешен не е успял да изкопчи от мен. Неща, които вече не помня, но родителите ми така и не са разбрали причината за реакциите ми.

Затова дадох това предложение за обсъждане Peace

Между другото цялата инсталация за едно ОДЗ би струвало около 1500 лв, което лично според мен е нищожна сума. Персонал не е нужен, защото се пази архив в интернет, който е достъпен само и единствено с уникален код, предоставен на родителя. Поддръжката е лесна. Нашите камери са инсталирани  преди половин година и досега не ни се е налагало да викаме специалист.

Не бих налагала мнението си, ако има майки, които не подкрепят предложението.  Peace

Аз съм "ЗА" камери във всички помещения и наблюдение през нета.

 От това дали ще има камери в градините никак не зависи съществуването на педофилите. Те няма да станат нито повече, нито по малко.

 Но насилието в детските градини ще спре  Peace Едва ли "госпожите" ще си позволяват да се държат пред камерите, така както го правят сега (без камери)


Абсолютно подкрепям Peace

И както вече споменах всеки родител има уникален код за достъп, а колко хакери ще са и педофили едновременно?

Общи условия

Активация на акаунт