Кърмените наистина ли боледуват по-рядко

  • 1 776
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Ние все още се кърмим.Досега е пил три пъти антибиотик,определено минават по-леко болестите-слава богу.Аз си мисля че кърменето ние помогнала,но то не е  единственият фактор,дали детето  ще е по-здраво или не,някой по-горе ги беше изброил добре,да не се повтарям и аз  yes

# 31
  • Мнения: 3 760
Ако можеше да се постави толкова ясно видима граница между кърмата и АМ никой нямаше да дава АМ  Laughing  Кърмата е мощен имуностимулатор. Не е панацея. Много  зависи и от организма на детето! И от това дали е късно захранено... И от други неща...
За статистиката - дребната (изключително кърмена на практика до 10-я месец, а след това без заместено хранене...) - никога не е пила някакъв медикамент (дори панадол). Лятото изкара гадния вирус със сополи и дрисък като просто мина изцяло на кърма. Ще видим как ще е по-нататък.

# 32
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Засега за една година е изкарала три вируса като все вирусоносител съм аз. И трите пъти го изкара по-леко и от мен, дори за по-малко от 24 часа. Да чукам на дърво, дано продължава така!

# 33
  • Мнения: 1 267
Захранвам моя син от както стана на 5м. и 5 дни, макар че може да се каже че сме още почти изсцяло на кърма. От началото на есента 2 пъти имаче зачервено гърло и лека кашлица и се лекувахме само с топъл чай, хомеопатичен сироп и кърма и всичко бе наред.

# 34
  • Мнения: 566
При всяко дете е различно,
моя юнак беше с бронхиолит, и един път с вирусче, такаче не е гаранция че кърмените деца боледуват по рядко.
Майка ме е кърмила 8 месеца, а сестра ми 20 дни, аз боледувам много повече от нея.

# 35
кърмата усилва имунната защита на бебето - неоспорим факт

# 36
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Според мен е вярно.Ние за 13 месеца сме имали един път запушен нос за около 4 дни и премина само с физиологичин разтвор.Възможно е и да е индивидуално според детето.Аз се радвам,че моят Марти не боледува.
Желая здраве на всички дечица.  love001

# 37
  • Мнения: 1 101
Смятам, че си е до дете това с боледуването. А иначе определено вярвам в това, че болното детенце по-леко преживява болеста, ако суче.
Моя син е на 1,6г, кърмим се доста. До сега не е пил антибиотик. Сериозно разболяване няма. Вдигал е Т няколко пъти от зъбките, не повече от 38,5. Хрема е имал 2-3 пъти до сега, която също отдавам на зъбките. Пу-пу

# 38
  • Мнения: 1 427
Продължавам да кърмя дъщеря си. Досега може да се каже , че не е боледувала-един ден е била с температура, 2-3 пъти е имала сополи, които преминават за 3 дни.Това е всичко.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 390
Ами моето от септември месец всеки месец боледува-сополи, лека кашлица, сега и температура, защото постоянно има някой болен вкъщи. Кърмим се по 10 пъти в денонощие, ама като му дишат в лицето, не мога да го опазя Close

# 40
  • Мнения: 108
Моят син е на 2 месеца, изключително кърмен (друго освен кърма не е ял), но от 2 седмици е с хрема  Sad, въпреки усилията ми да го излекувам, така че не знам ... явно си е до бебе  Thinking.

# 41
  • Мнения: 364
 Наскоро говорих с една позната , чиито дъщери са вече пораснали - голямата не е кърмена въобще , а малката до година и три месеца.На въпроса ми дали има разлика и коя боледува повече , тя ми отговори че определено малката се разболява много по-рядко и изкарва много по-леко всички настинки и пр.
 

# 42
  • Мнения: 386
Голямата сука 3 месеца, болести една след друга, сега астма. Малката сука до скоро, пази боже, още не се е разболявала. Доколко има  връзка с кърменето-не знам, според мен-да.

Общи условия

Активация на акаунт