Запек при бебе

  • 973
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте, мамита! Бебчето ми е на 1м и 20дни. Не е акал от близо 48 часа. Предимно е на кърма, но 1-2 хранения са му АМ Novalac.

# 1
  • Мнения: 492
Дъщеря ми акаше веднъж на 4-5 дни докато не започнах да я захранвам на 5м и половина. Ходих и на гастроентеролог, оказа се, че било нормално за бебетата на кърма особено. Не се притеснявайте. Може да му помогнете с глицеринова свещичка например.

# 2
  • Мнения: 6 764
Това не се счита за запек. Дори и 3 дни е възможно да липсва изхождане. Ако бебето се мъчи много и има твърди и болезнени изхождания, това е запек. Ако давате продукти, които съдържат симетикон, е възможно това да е причината за липса на изхождане. Добре ли наддава детето? Понякога в началото липсва изхождане, което се приема за запек, а всъщност е недостиг на храна, така се беше случило при близко дете, на консултация се установи, че няма наддаване, а дори загуба на тегло.

# 3
  • Мнения: 109
Здравей!
Бебчо когато беше на 2 месеца изведнъж спря да ака, даже го водихме на лекар! Казаха ни, че няма нищо тревожно, коремчето му не беше твърдо! И от тогава ака на 4-5 дни веднъж, но е изцяло на кърма.

# 4
  • Мнения: 1
Здравейте на всички мами моето бебче е на два месеца и няколко дни така имаме проблем при изхождането първо лекарката ни каза че е от Аптамила сменихме го с Коу-Гей но тя пак не се изхождаше докато не правим клизма с термометъра тя не се изхожда отидох до друг лекар там ми каза специален мед манука хони така се казва лъжичка и половина  медът с леко вода два пръста да престои вечерта сутринта го стопляш и даваш да пие и също ни каза да минем на друга хумана тя се казва SMA направихме и това пак не се изхожда и от месец следя коментарите ви и незнам какво да правя и сега и купих аптамил комфорт и за запек дето е моля помогнете

Общи условия

Активация на акаунт