Връщане на естествен цвят на косата

  • 1 476
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 490
Здравейте,

Преди 2 седмици реших за пръв път да си боядисам косата, защото имаше бели косми, които исках да прикрия. Отидох Stephan Изток и исках цвят, който да е като моят естествен или поне да е много близък. Естественият ми цвят е кестенява, като цвят шоколад. Боядисаха ме с две различни бои в корените и по дължините. В крайна сметка в корените съм със по-светло кафяв цвят и червени оттенъци, а по дължината косата вместо кестенява, стана почти черна. Както разбрахте нищо не разбирам от бои. Въпроса ми е има ли как да си възстановя естествениат цвят на косата, като сваля някак без амонячната боя? Косата ми е дълга и ще има много да си почакам са я подстрижа без да загубя много дължина. Четох, че има color remover шампоани и не знам дали са подходящи за целта.

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Не, няма как да възвърнеш естествения си цвят.
Можеш да оправиш поразията като изравниш разликата като сложиш цвят, близък до този по дължините. Но предвид факта, че не рсзбираш от бои, по- добре отиди в добър салон. По пфинцип тъмните цветове не са трудни.

# 2
  • Мнения: 2 490
За жалост и двата цвята не са моите, нито този в корените, нито по дължините. Все си мислех, че Stephan са добър салон, но.. За 160лв толкова...

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
160лв за тъмна боя? Това е обир Joy вкъщи щеше да се справиш по- добре.

# 4
  • Мнения: 2 490
Косата ми е дълга и гъста и сложиха 3 бои и половина😁  Точно защото не разбирам реших да се доверя на човек, който уж това работи, но нямах късмет. Но не очаквах два различни цвята, отделно и казах, че не искам червен отенък. Освен, че не покри добре белите косми изцяло, ами получих това, което не исках.. Както и да е. Надявам се да намеря някой по-читав фризьор да пооправи положението.

Сама сигурно щях да докарам подобен ефект и сама, но не за 160лв.

# 5
  • Мнения: X
Ох, изтръпнах като прочетох. Наистина много съжалявам за това, което ви се е случило. За съжаление не мисля, че има как да поправите стореното съвсем, естествен цвят трудно ще се върне. По-скоро да си направите еднакъв цвета, така че да не сте на петна…

# 6
  • Мнения: 2 490
Толкова си харесвах естественият цвят 😔. Попаднах на подобни продукти и мислех, че могат да помогнат, но явно не съм разбрала, че не вършат целта, за която си мислех.


https://www.rosaimpex.com/%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%BE-%D0%B1%D0%BE%D1%8F%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0/decolor-time

# 7
  • Мнения: 103
Здравейте,

Преди 2 седмици реших за пръв път да си боядисам косата, защото имаше бели косми, които исках да прикрия. Отидох Stephan Изток и исках цвят, който да е като моят естествен или поне да е много близък. Естественият ми цвят е кестенява, като цвят шоколад. Боядисаха ме с две различни бои в корените и по дължините. В крайна сметка в корените съм със по-светло кафяв цвят и червени оттенъци, а по дължината косата вместо кестенява, стана почти черна. Както разбрахте нищо не разбирам от бои. Въпроса ми е има ли как да си възстановя естествениат цвят на косата, като сваля някак без амонячната боя? Косата ми е дълга и ще има много да си почакам са я подстрижа без да загубя много дължина. Четох, че има color remover шампоани и не знам дали са подходящи за целта.
маската с тривитаминол сваля мн цвета  аз също я боядисвам на месец и половина заради бели коси мо си правя и маска и сваля яко цвета няма са стане от първия път нон5 6 пъти предполагам

# 8
  • Мнения: 3 311
Защо не казахте на фризьора че не се харесвате? Тяхно задължение е да оправят този проблем.
Щом боята е без амоняк ще се отмие в един момент, ако използваш шампоан против пърхут ще се отмие по- бързо. Тези колър римувъри работят най- добре за перманентен цвят.

# 9
  • Мнения: X
Според мен какъвто и колър ремувър да се пробва, ще стане неравномерно. Има съвети в нета да се маха с витамин ц. Надробяваш малки хапченца най-обикновено витамин с. Но пак според мен няма да е равномерно.

# 10
  • Мнения: 3 311
Разбира се че няма да е равномерно, отделно и косата може пак да потъмнее след него. Ще червенее ужасно много, заради пигмента на косъма.
Равномерно с изрусител и то при специалист. Само си представям за тази грамадна коса цената.
Това, което аз бих направила в този случай е да се опитам да измия максимално черното от краищата и да се боядисам в тъмно кестеняво (с хубава боя, в никакъв случай дрогерийна)
Та, това е положението- или приготвяш стабилна сума пари за фризьор или потъмняваш малко косата.

# 11
  • Мнения: 2 490
Аз изразих мнение, че не е това, което очаквам. Фризьорката каза, че след 2 измивания ще се измени цвета и да изчакам. Според нея не можело вднага да ме боядисва, а трябва да изчакам месец. Дали ме е излъгала, не знам.

Не мисля да се пробвам аз да се боядисам, че може да стане и по-тъжна картинката. Мисля да отида в Мърфи да видя дали могат да оправят някак положението. В съседна тема има положителни отзиви за колористите им, но нямам идея при кой конкретно да отида. А на мен не ми отива нито червени оттенъци, нито черна коса. Капризи 😁 Така или иначе дадох не малка сума да направят каша, стига да могат да направят това, което искам, то ще дам пак пари.

# 12
  • Мнения: 3 311
Дай една снимка на това, което искаш.
За фризьорката една студена вода пиеш и толкова. Абсолютно непрофесионална работа, корените се правят тъмни а краищата светли, не обратното...
За жалост освен ако не вдигнеш косата поне до ниво 6 с изрусител ще е такова много тъмно или червеникаво. Студените нюанси потъмняват косата много, боя 4А си изглежда направо синьо черна понякога.

# 13
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Хич не ти препоръчвам да се занимаваш с изрусители, още повече, че искаш естествено кестеняво. Ще дадеш сума пари и ще си съсипеш косата. Вероятно ще се наложи и доста да я подстрижеш. Аз бих се консултирала с добър колорист за някакви щадящи методи, но общо взето вероятността по краищата боята да се отмие с времето е голяма, тъй като до колкото разбирам преди това косата не е боядисвана. Слънцето също много помага, както и шампоаните против пърхут. Бих сложила в корена същата боя, за да изравня и толкова.
Иначе го има и психологическия момент, трудно ти е да се възприемеш с новия цвят, тъй като ти е за пръв път. Дай си шанс, попитай околните как те възприемат.

# 14
  • Мнения: 2 490
Наясно съм с психологическият момент, но минаха вече 2 седмици и не ми става по-симпатична визията ми и разликата в цвета между корена и краищата. Не мисля, че ще има промяна в това. Иначе да първо боядисване е и колкото повече си гледам снимките повече се ядосвам, че го направих, а можеше още време да изчакам.

Това ми е реалният цвят :
Скрит текст:

Различна светлина и изглежда леко различен цвета на двете снимки. Да, цвета не е нещо кой знае какво, но мисля че е най-подходящ за мен.

Общи условия

Активация на акаунт