"Юношески артрит"

  • 81 964
  • 663
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 8 348
след година пиене на Метилпреднизолон, за щастие в намаляващи дози, и година и половина пиене на Метотрексат, най накрая ми казаха че сина ми е в ремисия
радост и непрекъснати тревоги да не се повтори пак

засега няма опасност защото пие намаляващи дози метотрексат, но като го спре окончателно и минат 6 месеца.........
направо не ми се мисли какви страхове ни чакат

ENGIE - и ние сме с отрицателен АНА ама ни натъпкаха с лекарства
не знам дали трябва да настояваш но определено трябва да питаш
за да си сигурна че не са забравили или пропуснали нещо
нашата докторка първите 6 месеца всеки път забравяше да пусне едно важно изследване

# 76
  • Мнения: 113
здравейте.синът ми е на 10 год. и от 3 дни сме с диагноза"юношески артрит".чака ме да влезем в болница за повече иследвания.но в 2-ра педиатрия няма места и сме в къщи с болки.някой може ли да ми каже нещо за доц.Върбанова.

# 77
  • Мнения: 65
Тази доцентка не я познавам,но мога да Ви препоръчам д-р Лисички от б-ца Токуда . Той е ревматолог.Дъщеря ми /2,5 г. /е негов пациент повече от година ,още докато работеше в детска университетска б-ца.Доволна съм много от грижите и вниманието,пък и в Токуда е по уютно.На кабинет е само в понеделник от 10 ч.С направление 39  за ревматолог от личния лекар може да отидете при него.
 
 Дано скоро се справите с тази лоша болест!   bouquet  bouquet  bouquet  :

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 23:22 от mimozche

# 78
  • Мнения: 57
Аз препоръчвам горещо д-р Стефанов от детса университетска б-ца. Много е добър и внимателен. Ние се лекуваме при него от 1 год. Преглежда с направление всеки понеделник от 12ч до 14ч и петък от 10ч до 14ч в поликлиниката на ул.Найден Геров 2. Успех и скорошно оздравяване! newsm10

# 79
  • Мнения: 5 531
Аз препоръчвам горещо д-р Стефанов от детса университетска б-ца. Много е добър и внимателен. Ние се лекуваме при него от 1 год. Преглежда с направление всеки понеделник от 12ч до 14ч и петък от 10ч до 14ч в поликлиниката на ул.Найден Геров 2. Успех и скорошно оздравяване! newsm10
newsm10 И ние сме му пациенти вече почти 2г. Наистина е много внимателен и обикноено на разположение когато ни е бил необходим.

# 80
Здравейте и от мен...Всички доктори от детската ревматология са добри и доц.Михайлова, и д-р Стефанов ,и д-р Телчарова ,и д-р Лисички, който вече е в Токуда..Лечението на тази коварна болест е стандартно, а всички работят заедно толкова години...Само д-р Стефанов прави пункциите, откъде толкова кураж у този човек не знам....Ние, т.е Ана е с пункция от 04.01.2008 год. с ЛЕДЕРЛОН и сега е много добре, пу пу не смея да се похваля...Целувам всички дечица и им пожелавам по-щастлива , безболезнена и безпроблемна година..  bouquet Grinning Laughing

# 81
  • Мнения: 113
момичета да ви кажа синът ми има юнушески пауциартикуларен артрит на лява сакроилиатична става.лекуват го с волтарен за 2 месеца,а след това нова снимка,консулт и от състоянието му ново  лечение.

# 82
  • Мнения: 65

   Д-р Лисички също прави пункции.Моето Слънце доктора го боцна с Ледерлон през декември.Подобрението беше временно .Януари пак бяхме в Токуда на пулс терапия.Увеличиха ни дозата на лекарствата и надеждата ,че моето Слънчице ще тича както преди ,си остана...

# 83
  • София
  • Мнения: 8 348
ние уж сме в ремисия ама не е окончателно още
сега чакам да мине ефекта от лекарствата и всеки ден се притеснявам
още два три месеца и ще е почти сигурно

# 84
Здравейте мамчета, ние вече месец и половина сме добре,пу пу пу пу пу, не смея да се похваля...Желая на всички здраве.... Peace Hug

# 85
  • Мнения: 57
Здравейте, другия месец ще се явяваме на ТЕЛК. Някой знае ли дали консултациите от специалисти ( офталмолог,ортопед, ренген, изследвания) от преди 2-3 месеца важат пред комисията или трябва пак да ходим да ни прегледат за да представим необходимата документация ?

# 86
  • София
  • Мнения: 8 348
ами гледай да ти е абсолютно безплатно, защото на нас ни дадоха само 20%, а има над 10 засегнати стави като повечето са с изразени увреждания
та не знам до колко си заслужава тичането
все пак успех и сподели резултата

изследванията трябва да са пресни

# 87
  • Мнения: 5 531
Здравейте, другия месец ще се явяваме на ТЕЛК. Някой знае ли дали консултациите от специалисти ( офталмолог,ортопед, ренген, изследвания) от преди 2-3 месеца важат пред комисията или трябва пак да ходим да ни прегледат за да представим необходимата документация ?
Да важат. Трябва да носиш цялата налична документаця, и новите изследвания които ще ти поискат. Носи всички докуме, ако имате придружаващи заболявания - също. За комисията направи ксерокопия. Ние сме със 60 и 66% ТЕЛК. Основната ни диагноза е астма. Артита ни е придружаващо заболяване.

# 88
  • Мнения: 57
Здравейте, миналата седмица се явихме на ТЕЛК и ни дадоха 50%. На какво имаме право с тези проценти? Не съм много наясно, че ни е за първи път.

# 89
  • София
  • Мнения: 8 348
супер е, че сте се промъкнали, мен ме отрязаха много кофти
не знам какво се полага, но ако потърсиш в интернет ще ти излезе информацията

Общи условия

Активация на акаунт