Трябва ли бебето да спи в отделна стая!

  • 5 768
  • 100
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 701
До 1-2 месеца беше немислимо да спи в отделна стая, тъй като много се давеше в собствените си слюнки  Sick и трябваше да е под постоянен контрол. След това около 3-4 седмици си спеше непробудно до към 5-6 сутринта  Laughing и започнахме да я слагаме да си спи в собствената стая, но сега пак започна да се буди през 2 часа и пак е при нас...  Sad Не за друго, а защото разкарването е по-малко, иначе през отворените врати всичко се чува. Според мен колкото по-рано се отдели детето в негова си стая, толкова по-добре и за него, и за родителите!  Sunglasses

# 91
  • Мнения: 1 559

.Ако след раждането на детето първата ти мисъл е съпруга ти да не ти изневери, за какво говорим.....?????Това ми е смешно, не друго  Peace

Ами то не е смешно да ти кажа,имам няколко приятелки ,които ревът от последиците Sick..а не се смеят.
А и съм чела подобни теми тук в форума. ooooh!
Но всеки преценява сам за себе си.Аз съм решила,че след като детето ми има стя няма какво да прави в нашата,въпреки че понякога ставам по 2-3 пъти.Ще отмине и този период.но едно отделяне на дете на 2 или повече години в отделна стая е много по болезнен,отколкото моите ставания в парвите месеци(аиде година го кажи).

# 92
  • Мнения: 1 951

.Ако след раждането на детето първата ти мисъл е съпруга ти да не ти изневери, за какво говорим.....?????Това ми е смешно, не друго  Peace

Ами то не е смешно да ти кажа,имам няколко приятелки ,които ревът от последиците Sick..а не се смеят.
А и съм чела подобни теми тук в форума. ooooh!
Но всеки преценява сам за себе си.Аз съм решила,че след като детето ми има стя няма какво да прави в нашата,въпреки че понякога ставам по 2-3 пъти.Ще отмине и този период.но едно отделяне на дете на 2 или повече години в отделна стая е много по болезнен,отколкото моите ставания в парвите месеци(аиде година го кажи).

Не мисля,че проблема е в бебето.Проблема е в съпруга.Това ми беше идеята, но не ме разбра  Peace

# 93
  • Мнения: 1 947
 Детето спи при нас; не ставаме нощем, доскоро се успивахме даже;
мисля, че интимните ни отношения със съпруга не страдат от това,
той дори иска да можел да я кърми, за да го гледа в очите, както гледа мен Grinning
и да я гушка нощем; а че детето щяло да се резглези - това е най-голямата глупост!
ПОЗВОЛЯВАЙТЕ НА ДЕЦАТА СИ ДА ВИ ОБИЧАТ!
 А на въпроса: Не, не трябва, а може изобщо да няма друга стая - понякога е така. Wink

# 94
  • София
  • Мнения: 1 750
Не мога да си представя принцесата ми да спи в отделна стая (въпреки, че си има собствена), поне до година-две. Не бих причинила това нито на нея, нито на себе си. Ени спи в спалнята при нас и това не се е отразило негативно на отношенията с мъжа ми. И няма нищо по-сладко от това като се събудя тя да е до мен и да ми се усмихва. Убедена съм, че това не е разглезване, а изграждане на една обичана и уверена в себе си личност.  Simple Smile

megan79, можеш ли да си представиш как се чувства едно новородено отделено само в стая? Аз не искам да си представям.

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 23:27 от Tatalina

# 95
  • Мнения: 1 559
Не, поне не до определена възраст- докато не стане относително самостоятелно. Не бих оставила сина ми да спи в друга стая в близките година-две-три Grinning

# 96
  • Мнения: 22 963
Да-трябва от първият ден.
Виж с търсачката,има доста такива теми.
Между "трябва" и "мисля, че трябва" има разлика. Защото аз съм чела, че не е желателно през първите 6 месеца.
Зависи от майката и бебето.Аз го сложих след 6м да спи сам,но през ден,през два осъмваше в моето легло заради кърменето.Предпочитах да спи отделно,защото лесно се будеше и аз не можех да мръдна,за да не го събудя.След годинката си спеше сам,защото спрях кърменето.

# 97
  • Мнения: 1 866
Убедена съм, че това не е разглезване, а изграждане на една обичана и уверена в себе си личност.  Simple Smile

megan79, можеш ли да си представиш как се чувства едно новородено отделено само в стая? Аз не искам да си представям.
Искаш да кажеш, че децата, които не спят с родителите си са неуверени и необичани? Та то тогава си има цели нации с цели поколения неуверени и необичани! Каква човешка катастрофа ooooh! Само не мога да си обясня как така става, че точно тези нации с цели поколения неуверени и необичани са далеч по-развити като държави от нас! Явно неувереността им добре им се отразява  Grinning От преките ми наблюдения върху една от тези нации, и самочувстието им хич не е зле! Даже им е в повече... Joy Хайде стига, всеки възпитава детето си както той счита за добре. Мисля, че спането заедно с детето няма абсолютно нищо общо с обичта, която му даваме, нито пък със самоувереността му. Просто личните ми наблюдения са такива. Не знам ти колко деца познаваш, които спят сами, че да си правиш такива генерални изводи.

# 98
  • София
  • Мнения: 6 999
Не знам трябва ли не трябва ли  newsm78

Обаче дъщеря ми спи сама в стая от първия ден у дома. Всички около нас смятаха, че нещо не съм наред да оставям новородено само в стая и чакаха да преместим леглото й при нас, но не се случи. Почти не съм ставала по нощите. На ръце никога не съм я люляла /освен сега като се прави на бебе  Laughing/, не съм бутала количка напред-назад.

Въпреки това мисля, че имам силна връзка с дъщеря си. Сега сутрин идва да се гушне при мен.

# 99
  • Мнения: 4 362
Да аз мисля,че трябва да спи в отделна стая бебето,но моето ще го преместя пролетта когато стане вече на годинка Simple Smile,до тогава мисля,че е редно да е при нас  Grinning

# 100
  • Мнения: 1 196
Не мога да кажа дали трябва,но ако няма къде другаде - при нас ще си е!Може би като попорасне е хубаво да е в друга стая!

Общи условия

Активация на акаунт