За педиатрите

  • 8 826
  • 116
  •   1
Отговори
# 75
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, е равносилно на намирането на игла в купа сено. 

ама тео - никой не е твърдял обратното Wink

# 76
  • Мнения: 832
Незнам какво да кажа, newsm78,май че повечето са такива ИДИОТИ #2gunfire.Нали знаеш в днешно време всеки си купува всичко с пари...

Не е точно така. Има и наистина добри педиатри.

# 77
  • Мнения: 3 835
, е равносилно на намирането на игла в купа сено. 

ама тео - никой не е твърдял обратното Wink
Ама, Шани, Wink исках да кажа, че се получава едно противоречие. От повечето мнения в темата излиза, че в БГ, няма свестни лекари, или ако има, то те представляват мноооого голяма рядкост. Според теб, изхода от ситуацията е, всеки от нас, да си намери, 2-3-ма добри специалиста и да им гласува доверие. Е, като те представляват такава голяма рядкост и ценност, как на практика да стане това? Къде да ги търсим? Питам защото, аз съм човек реалист, живея, Днес, Тук и Сега, или поне така си мисля. newsm78 Rolling Eyes  bouquet

И до още един извод стигнах, че живеем в бананова република, но и това си има положителните страни, няма да умрем от глад! ooooh! Thinking Wink
Надявам се някой да разбере, какво искам да кажа.

# 78
  • София
  • Мнения: 6 364
Надявам се някой да разбере, какво искам да кажа.

аз разбирам какво искаш да кажеш.
и обещавам, когато мога да посъветвам някой родител за добър специалист - да го правя. конкретно. не с общи приказки.

# 79
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
PolarFox 
 
..по принцип това е ника на съпругата ми...смятай ме за Калейчо...

# 80
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Шани и Тео, лесно ви е на вас да говорите, защото сте в София. Я елате в Ямбол и си ги намерете тези добри специалисти.
Не желая да споря, нито да ви опонирам, казвате, че добри лекари лесно се намират, да, но там където са много.
На мен сега ми трябва алерголог - тук няма, в Сливен не ставал(един само), трябва да ходя до Стара Загора или София. Те и кожните ни са такива.

# 81
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
teo7777 - и аз реалист. За сега съм си тук. Wink

Лиляна - разбирам те...
Не знам как да ти помогна...  Confused Специално за алерголог нямам никакви данни.
Но какво бих напраивла аз на твое място - ела за един или за два дни в София и си заведи децата на специалисти. После само на няколко месеца ще са им нужни контроли.

Не ти предлагам невъзможното. Трудно - да, но е постижимо. Така и ти ще се успокоиш.

Късмет   bouquet

# 82
  • Мнения: 7 640
PolarFox 
 
..по принцип това е ника на съпругата ми...смятай ме за Калейчо...


струва ми е, че това и адски тъпо, да не говорим, че май не е по правилата на Форума.
Модераторите ще кажат.

# 83
  • Мнения: 3 835
Шани и Тео, лесно ви е на вас да говорите, защото сте в София. Я елате в Ямбол и си ги намерете тези добри специалисти.
Не желая да споря, нито да ви опонирам, казвате, че добри лекари лесно се намират, да, но там където са много.
На мен сега ми трябва алерголог - тук няма, в Сливен не ставал(един само), трябва да ходя до Стара Загора или София. Те и кожните ни са такива.
Мила Lilgna, никъде не съм казала, че се намират лесно, всъщност казвам точно обратното. Абсолютно си права, че в София ни е по-лесно. Точно затова, последния ми постинг, съм го написала, не толкова от свое име, а визирайки проблемите и безизходицата, в която се намирате всички мили мами от по-малките градчета. От предишните ми постинги по темата става ясно, че лично за себе си, аз съм намерила някакво разрешение и изход от ситуацията. Да, проблемите са много, и са много сериозни. Да, педиатрията ни, не е на най-високо равнище. Едни от най-добрите лекари в БГ са тези, който са специализирали навън. Но както вече казах, ние живеем днес, тук и сега, и черногледството и отчаянието, не водят до нищо добро. Изходът е, да си дадем трезва и реална оценка на положението, и да намерим най-доброто разрешение на проблемите си. Ако трябва, дори и с общи усилия. Нали това е една от идейте на този форум, да си помагаме.  bouquet
 Thinking
Лично аз смятам, че не живеем, чак в такава бананова република, което си има и лоши страни. Бананите може и да свършат. Grinning

# 84
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Съгласна съм с казаното от Лиляна. Всичките си роднини водя по лекари в София. Свекърва ми даже и личната й тук при нас. Чудя се дали да не запиша и майка ми при тукашен личен лекар. По малките градове незнанието и безхаберието на лекарите стига до престъпност. Не че тук няма некадърници (сега от декември смятам да сменям педиатърката по същите причини), но тук избора е голям. Освен че болниците и лекарите са много и може човек да избира, и пациентите са много и с разнообразни заболявания затова и лекарите имат по-голям опит. Ако щете вярвайте но майка ми твърди че много от нейните познати, включително и те с баща ми, предпочитат като се разболеят да отидат направо в аптеката където аптекарката им дава по-подходящи лекарства от лекарката. А и така си спестяват таксата за лекаря и разправиите по чакане на опашка. На мен ми се е случвало същото с едно разстройство на малкия. Лекарката ми даде някакво лечение което не помогна и понеже беше събота а тя разбира се в събота не си вдига телефона, отидох направо в аптеката. Аптекарката ми даде прахчета, сокчета и лечебна каша от които пресякох разстройството за половин ден. За какво трябваше да ходя при личната, да чакам с бебе на опашка при болни деца, да пием два дни неподходящи прахчета и сиропчета и детето ми да става по-зле. Знам че аптекарката не е лекар, но не винаги и лекаря е лекар!

# 85
  • Мнения: 11 607
Незнам за другите - но аз от нашия личен доктор, който е и педиатър - съм много доволна! То толкова ходим и при него де, но дано по-малко работа имат лекарите и повече здрави хора! Налагало ми се е за няколко сериозни повода да ходя при докторката - оказала ми е пълно съдействие! Аз от моята лична лекарка - педиатърка - не мога да се оплача! за сега! Тя ни е такава от поне 4 години - колко точно незнам. Но не сме я сменяли!

# 86
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
струва ми е, че това и адски тъпо, да не говорим, че май не е по правилата на Форума.
Модераторите ще кажат.
Аз предупредих че пиша с ника на жена ми за да не се прескачаме с нея и  само да въртим различни никове и мисля же това е най-малкия проблем..недей да се заяждаш нито съм те предизвикал нито съм те обидил...а относно тъпотията....без коментар...!!!!!!

# 87
  • Мнения: 9 990
Ами-направете си семеен акаунт, а не да се чудим и да чакаме обяснения дали пък личността няма раздвоение, като говори ту в мъжки род, ту в женски...
И аз се извинявам за офф-а

# 88
  • Мнения: 8 585
Няма значение кой пише, а какво пише.
Личните данни са без значение.

# 89
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Няма значение кой пише, а какво пише.
Личните данни са без значение.
    Както винаги - ТОЧЕН и на линия! bowuu Peace

Общи условия

Активация на акаунт