Маникюр и бебе

  • 2 911
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 275
Здравейте това е най-тъпия ми въпрос но бебо е почти на 6 месеца. Вече дали ще има някакъв проблем да си направя маникюр?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Досега също не е имало проблем да си направите. Важното е на вас как ви е удобно. Simple Smile

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Разбира се, че не е проблем. Но аз бих заложила на къс маникюр по ред причини.

# 3
  • Мнения: 2 352
Какво те притеснява в маникюра? Да не одраскаш бебето ли?

# 4
  • Мнения: 275
Какво те притеснява в маникюра? Да не одраскаш бебето ли?
Да

# 5
  • Мнения: 612
Не е никакъв проблем. На мен най- удобно ми е със средно дълги, по към къси нокти, с гел лак за удебеляване и “затъпяване”, за да не драскат. Не мисля, че и други видове маникюр са “проблем”, стига да Ви е удобно

# 6
  • Мнения: 275
Не е никакъв проблем. На мен най- удобно ми е със средно дълги, по към къси нокти, с гел лак за удебеляване и “затъпяване”, за да не драскат. Не мисля, че и други видове маникюр са “проблем”, стига да Ви е удобно
Да за гел лак мисля но не знам каква дължина ще е най добре защото аз по принцип си ги правех по дълги и не знам колко дълги да ги направя за да не го одраскам или нещо такова

# 7
  • Мнения: 612
Няма да го одраскаш с гела, не се тревожи.. достатъчно ги удебелява, за да не драскат. Няма значение къси или дълги - ако са тънки и остри и късите и дългите драскат, ако са удебелени - не 🤗 Дължината си я направи толкова, колкото ти харесва и ще ти бъде удобно да си вършиш задълженията. Аз обичам дълги нокти, но ми е трудно да “обслужвам” бебето с тях, но и преди това доста неща са ми били трудни с тях, просто на мен ми пречат. Има много мами, които се справят отлично с тях. Просто прецени ти от кои си 🤗

# 8
  • Мнения: 3 730
Не съм спирала да бъда с маникюр заради дъщеря ми.
В болницата отидох да раждам с много дълги нокти, но бях ходила да ми свалят гел лака няколко дни преди това.
Изписаха ни в събота, и в понеделник още сутринта бях на гел лак. Дъщеря ми вече е на 2.5г и до сега не съм я одрала никога. Но пък тя сама се е драскала много пъти 🤣

# 9
  • Мнения: 10 601
А, за микробите, които се събират под дългите нокти, не мислиш ли?

# 10
  • Мнения: 2 352
Единствения път, в който одрасках дъщеря си бях без гел лак и имах остра част от плочката, явно го бях закачила някъде без да разбера.

# 11
  • Мнения: 3 730
То защото  около нас няма микроби и живеем в стерилна среда. Чак такова вманиачаване...

# 12
  • Мнения: 612
То и под късите нокти има много микроби, ако не се спазва хигиена 🤔 Достатъчна е елементарна хигиена, а и все пак жената няма да си слага нокътя в устата на бебето да ѝ ближе мръсотията отдолу… 🤦🏼♀

# 13
  • Мнения: 6 764
Проблем няма, дължината е до лично усещане. Предпочитам средна дължина, но сега подържам къс, защото иначе драскам бебето. Просто не съм достатъчно сръчна, но пък познавам жени, които се справят чудесно в ежедневието си и с много дълги нокти.

# 14
  • София
  • Мнения: 22 948
И аз си ходя и ходех редовно на маникюр. Единственото, което според мен е опасно са камъчетата, колкото и здраво да са залепени, винаги може да стане беля.

Общи условия

Активация на акаунт