Поликистозни яйчници и хомеопатия

  • 1 926
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, някой лекувал ли е поликистозни яйчници и нередовен цикъл с хомеопатия и по специално забременявали ли сте след лечението от хомеопата, какви са вашите отзиви ?

# 1
  • Мнения: 759
Защото СПКЯ се предизвиква от  хормонален дисбаланс и нито билки нито хомеопатия може да помогне.
Хомеопатиятията пък е 'нещо' за което изобщо не ми се говори - не вярвам в нея и не ми се коментира. Simple Smile

Дори да не се лекуваш и да си със СПКЯ има вероятност в един момент нещата да се саморегулират и без медикаментозна намеса, зависи от степента на 'заболяването'.
То не е пречка за забременяване, просто намалява шанса сравнено с нормален МЦ.
 
Спор няма - всеки може да вярва в каквото си иска и да се доверява на който иска Simple SmileНо ако наистиона разбираш етиологията на СПКЯ - сама ще разбереш, че билките няма как да помогнат.
Как ще свалиш висок Тестостерон например?
Освен в 'момента на съвпадие' когато настъпва епизодичен хормонален баланс Simple Smile  - защото нивата на хормоните не са константна и се   променят непрекъснато.


Погледни цялата тема от цитата.

# 2
  • Мнения: 31
Здравей, моят съвет е да си направиш обременяване с глюкоза  и да изключиш инсулинова резистентност като причина за поликистоза. Като цяло добре е да се намери причината за поликистозата и да се лекува, отколкото да се пие хомеопатия например. Според мен няма как да помогне и си е загуба на време.

# 3
  • Мнения: X
Дениз го е казала много добре. Съветвам те да прочетеш темата за ендокринолозите и да отидеш при доверен такъв. Пусни си повече изследвания, както казаха и за ИР, ако не си правила.

Хомеопатия за мен е загуба на време (и аз съм с ИР и ПКЯ). Особено да се контролира ИР не е лесно, не знам как хомеопатия ще помогне в такъв случай, волята помага най-много.

# 4
  • Мнения: 11 358
Да, на мен хомеопатията ми вкара хормоните в приемливи норма и забременях след като и гинеколози и ендокринолози твърдяха, че тази работа при мен няма да се случи.
След хомеопатията нямах никога повече СПКЯ.
Имах и има ИР.

# 5
  • Мнения: 1 138
Дорис, сподели при кой хомеопат си ходила?

# 6
  • Мнения: 128
Аз също съм любопитна по темата защото веднъж ходихме при една ирисоложка /хомеопатка  Сашка Николова от Пловдив доволна бях от знанието насоките искреноста с която ни препоръча инсеминация в случая ни и други много искрени неща . Исписа ми лекарства изследвания и ако не стане за 4 месеца да се насочим към инсеминация доста смислено беше всичко но не го направихме а преминахме дирекно към инсеминация препоръчана също и от репродуктивен специалист но имаме една неуспешна вече и си мисля дали с хомеопатията нямаше да е по добре

# 7
  • Мнения: 7
Здравейте, мили дами,

След 1,5 г. омагьосан кръг - прегледи, всевъзможни изследвания (в болница "Вита"), без ясна диагноза, тези дни бях при д-р Коларов и проф. Костов (Майчин дом), като и двамата установиха лека форма на ПКЯ.
Симптомите - нередовен цикъл, повишени тестостерон, ДХЕА-С, нисък прогестерон.
Нямам външни белези на повишени андрогенни хормони, инсулинова резистентност, наднормено тегло, проблеми с акне и т. н., с щитовидната жлеза всичко е наред, вродена бъбречна хиперплазия, също е изключена.
До 27 години бях с напълно редовен цикъл.
Категорично против съм прием на противозачатъчни, основанията са многобройни.
Пила съм 3 месеца дуфастон.
Към момента имам киста (3 см).
Трябва да реша дали да продължа с дуфастон, да се престраша и да приемам Ясмин /Диане - 35, или да пробвам с Женско биле, Витекс, Инофолик, здравословно хранене, което най - много искам да предприема.
Моля за вашите мнения и съвети.
П. С. на 29 години съм, не съм раждала, нямам аборти и не планувам бременност идните 6 месеца.

# 8
  • Мнения: X
Имам особено мнение за д-р Коларов, той сякаш от вратата е склонен да ти напише рецепта за диане 35. И на мен това ми изписа, не го пих.

Инофолик е нещо наистина ок, аз го пия сутрин и вечер. Колкото теб съм, с пкя и ир. Също ми е редовен мц, но съм със завишени андрогени.

Относно кистата не знам дали форума е подходящо място за съвети какво да пиеш и как да се лекуваш, понеже е сериозно състояние.

Бих те посъветвала преди да пиеш диане, да потърсиш друг специалист.

# 9
  • Мнения: 7
Благодаря за мнението.

За 1,5 г. бях при достатъчно специалисти, мненията за еднакви - противозачатъчни или дуфастон.

За първи път пиша във форум, доверявах се на "най-добрите", но ми се струва неприемливо 1 година гинеколог да не види обикновена поликистоза.
Направих всичко възможно като изследвания, за да разбера каква е реално причината за състоянието. Държа на повишената култура относно женското здраве.
По-скоро, днес проф. Костов каза да преценя - може без нищо, дуфастон или противозачатъчни.

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте мами на 20 години съм с 1 дете мнооого трудно забременях даже вече бях си на у мила инвитро. Но след няколко опита за късмет изведнъж забременях та искам да кажа  след раждането вече нямам никакв цикъл момичета много се притенсявам. Родих секцио  преди 2 години поспешност се наложи така и след раждането нямам ниакв цикъл ама никакв подложихсе на операция водят го септум на матката незнам неги разбирам тези работи и накрая пуснах иследвания и какво лине пих да ми дойде но уви  и така неми дойде след незнам какво стАва с мен  наскоро посетих доктов Веселин Илиев от УМБЛ Канев Родилното  напреглед и се съмнява че имам СПКЯ. Незнам найстина. Вече какво да правя дадени. Едно листче да си пусна  изследвания. И в пинеделник ще ходя да се уверимс неготали е от това имам някой симптоми като напълняване депресия   Укосмяване  раздразнителност , и. Много бяло течение разбирасе след кат о много от мадамите го иматтт незнам много лекарства пихххх дуфастони какво ли нее операция и пак и пак нямам ту ще събера лигавица на матката и след това изчезва незнайно как така и несе улющва. И накрая. Си казвам че съм с поликистоза най сигорно е като пусна изследванията. Искам да знам някой стардал ли е с този проблем като мен и как се е спрявял леченив диети и тн.  Страхме е много благодаря ви предварително бог да е с вас и семействата ви ! 🙏🏻❤🙏🏻❤🙏🏻

# 11
  • Мнения: 2 616
Всичко е относително, няма универсални терапевтични методи, нито схеми, нито вездесъщи хомеопати. Nerd Има жени, при които се постигат чудесни резултати с хомеопатия при поликистоза, при други - няма резултат, проблемът освен това може да е дълбоко в психиката , появил се някъде назад във времето и трябва да се търси с други методи, защото наличието му там може да води до определени заболявания на физическо ниво и да създаде какви ли не блокажи. Още повечеи ако в рода на човека има подобни случаи.

Общи условия

Активация на акаунт