Искам да отида на училище, родителите ми не ми дават

  • 1 880
  • 13
  •   1
Отговори
  • България 🇧🇬
  • Мнения: 31
Здравейте.
От 3-4 дни бях болна (настинка или грип със хрема, не Ковид) и не ходих на училище днес и вчера. Обаче днес се чувствам доста по-добре и много исках утре да отида на училище. Да ама вкъщи не дават и дума да се чуе за това. Едвам съм била по-добре и ако отида ще се разболея наново и щяло едва ли не да бъде страшно вече. Не разбирам защо след като се чувствам толкова добре и след като няма да заразя никого каква е причината да седя вкъщи още "поне до края на седмицата"...?
Благодаря ви предварително, не искам да се карам с родителите си, просто много ми липсват и им липсвам в училище. Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 13 155
Ако имаш болничен лист от лл до края на седмицата, а се върнеш по-рано в училище, родителите ти и лл подлежат на глоба.

# 2
  • Мнения: 4 009
Това, че на теб ти е по-добре, по никакъв начин не значи, че не си заразна или че не продължаваш да си болна.

# 3
  • България 🇧🇬
  • Мнения: 31
Това, че на теб ти е по-добре, по никакъв начин не значи, че не си заразна или че не продължаваш да си болна.
Ако имаш болничен лист от лл до края на седмицата, а се върнеш по-рано в училище, родителите ти и лл подлежат на глоба.

Вчера ходих при личната лекарка и тя ми издаде бележка. Подписа се, сложи печат и т.н. като остави датата да мога да напиша сама.
Знам. И без това няма какво друго да направя, освен да стоя вкъщи докато не ми кажат нашите, че е безопасно не само за мен, но и за другите.

# 4
  • Мнения: 25 615
Така става то. Докато се правиш на тарикат със съдействието на личната, някоя нахалка ти отмъква гаджето.
Гуш!

# 5
  • София
  • Мнения: 13 155
Няма такъв вариант с отворени дати. Болничните се издават през електронната система. От години не съм виждала написани на ръка бележки.

# 6
  • Мнения: 1 399
Никой уважаващ себе си лекар не би издал какъвто и да е документ без дати, защото при роверка подлежи на глоба. Особено пък на непълнолетен да го дадеш, че то така може и два месеца да си "болна"... Да не говорим, че от много време болничните се пишат в системата им и само ти го принтират готов, така че няма как без дата да е.

# 7
  • България 🇧🇬
  • Мнения: 31
Няма такъв вариант с отворени дати. Болничните се издават през електронната система. От години не съм виждала написани на ръка бележки.

Ето такава беше бележката:
http://infoobzor.net/wp-content/uploads/2017/10/medicinska-belejka.jpg
Никой уважаващ себе си лекар не би издал какъвто и да е документ без дати, защото при роверка подлежи на глоба. Особено пък на непълнолетен да го дадеш, че то така може и два месеца да си "болна"... Да не говорим, че от много време болничните се пишат в системата им и само ти го принтират готов, така че няма как без дата да е.

Тя каза, че в рамките на тази седмица би трябвало да се излекувам. За конкретен ден остави да се пише, а не просто някаква произволна дата. Ходихме с майка ми, така че не ми е дала бележката на мен.[/i][/i]

# 8
  • София
  • Мнения: 13 155
Точно такива бележки не съм виждала от години. Интересно как точно тази лл се отчита пред НЗОК.

# 9
  • София
  • Мнения: 619
Това не са болнични листа, а бележки за извиняване на отсъствията в училище. За градините издават същите. И това с оставянето на непопълнена дата е също честа практика, не знам на коя планета живеете.
Авторке, разбирам те. Вашите явно се притесняват много за теб - опитай се да ги разбереш. Опитай със спокоен разговор и логично аргументи, както пишеш и тук, да ги убедиш. Ако не стане, преглътни този път за тяхно спокойствие.

# 10
  • Мнения: 2 495
Става въпрос за 2 учебни дни, не   за 2  месеца. Не е ли по-добре да се излекува до понеделник и всички да са спокойни, а и да не заразява другите.

# 11
  • Мнения: 34
Точно такива бележки не съм виждала от години. Интересно как точно тази лл се отчита пред НЗОК.
[/quote]
На децата не се издават болнични листи. ЛЛ е издал извинителна бележка. Само в някои училища се изисква амбулаторен лист към нея. Останалите още си ползват тези бележки за извиняване на отсъствията. Те не се отчитат пред НЗОК. Няма обезщетение.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 155
Ясно, значи в мен е грешката, защото покрай тези дистанционни обучения моите деца не са оставали вкъщи болни от години.

# 13
  • България 🇧🇬
  • Мнения: 31
Много ви благодаря за всички отзиви! Heartbeat
Оздравях Relaxed още в петък, лекарката каза, че няма проблеми да отида. Просто много се бях притеснила (и мъничко натъжила...), защото обикновено боледувам много много рядко. Настинките не са ми били повече от 2-3 дни. Но това си е било и грип май.
Хубав/а ден/вечер ви желая на всички и се пазете. Sweat Smile

Общи условия

Активация на акаунт