АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 8)☀

  • 23 060
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Аз от няколко седмици не съм се качвала
 на карнтара, но корема ми рязко порастна.
Това са дънките за бременни и тениска за бременни, от h&m на намаление, само че от дънките нямаше друг размери и сега едвам влизам в тях😂😂добре че са еластични и са удобни много, колкото мога да ги понося толкова. И за един месец ще ми свършат работа, докато стане достатъчно топло за рокли и поли. +2-3кг съм за сега.

Последна редакция: вт, 22 мар 2022, 22:31 от Yana.GG

# 31
  • Мнения: 701
Аз съм качила само 2-3 кг, а изглеждат все едно са 20кг Wink

# 32
# 33
  • Мнения: 1 454
Аз ще се пръсна момичета, мисля че ще завърша с огромен корем Grinning +13 кг държа още, но корема ми вечер е доста голям.  И моята майка не спира да се шегува, но аз започвам все повече да и се дразня, не ми е приятно. Всяка жена е различна, и в структура, и в бременност, и апетит и кг. и т. н.


# 34
  • Мнения: 1 377
Сладки тумбачета Simple Smile и моето взе бързо да расте в последните 10тина дни, но за щастие кг не мърдат особено засега. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 3 946
Плюс 20кг. съм. И собствената ми майка не вярва. 😂 Голяма мистерия са моите килограми. Как съм ги качила - знам. Не се движа много, не ходя на работа, а и в началото не ми се гадеше изобщо, никога не съм повръщала. Но наистина не изглеждам чак толкова налълняла. Сигурно, защото не съм ниска.

Пускали ли са ти изследвания за гестационен диабет?

# 36
  • София
  • Мнения: 5 617
Шишета съм ползвала на Томи типи и съм доволна, ще взема 1-2 за всеки случай. Безумно много харесвам и Канпол хаберман, особено за давещи се, лакоми бебета. Пак ще ги препоръчам като минем в родени, сигурна съм, че ще има поне едно давещо се човече.

За подложките за къпане - аз пак ще купя севи бейби. Супер удобно е.

Аз с този грип съм - 5кг от преди да забременея. Чак вече се плаша, в 20г.с съм, а още отслабвам.

# 37
  • Мнения: 1 219
Мерси за новата тема Королева! На мен ми стана любопитно защо ще взимаш две колички  .Едната ще я ползваш в друг град/жилище или я купуваш заради кошчето?
Magic ама нормално ти е коремчето за тия седмици , поне по моя съдя -ток е  малко по- малък и съм малко по- назад.
Аз съм 4.300кг нагоре някъде , но мн взех да наблягам на шоколада напоследък и ще трябва да се спра.Отделно , че ще се налага да минавам на по - разхлабителни храни,хем пия магнезии.

# 38
  • Мнения: 771
Изследвания днеска пуснахме. Ще излязат резултатите до няколко дни. Но честно казано се съмнявам да ми има нещо. Аз наистина много си похапвам повреме на бременността и почти не съм излизала. Обичам много тесто, почти всеки ден си пържа мекици. Като не бях бременна, ядох много малко, карах на кафета, цигари, вино и можех и един път на ден да хапна. Първите 10кг. ги качих до края на третия месец. Не се притеснявам, защото знам, че ще ги сваля бързо. Суетна съм. Дано всичко е наред здравословно. Но при мен целият род са с по 30+ на бременност и на никой не ми правя впечатление. Братовчедка ми качи над 30кг. Година по-късно вече е под килограмите преди старта на бременността.

Моят мъж предимно искаше да имаме две колички. Аз не държах. Иска едната да е в колата и да не я сваляме, а другата да е като излизаме от вкъщи. Честно казано за мен е излишно, но гледам да се съобразявам с него. Най-вероятно в крайна сметка едната ще я оставя при майка ми, като гледа детето (АКО реши 😂).

# 39
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
Здравейте, момичета. От доста време само ви чета, но ето остана  ми време /рядко пиша/, а и си бях затрила нещо профила. Та накратко за мен. От Бургас  втора бременност, термин 11.08.22.Отново лятно бебе. Все още не ни е известен пола, тъй като се скри предния път. на 30.03 съм на втората фетална морфология, а на 1.04 съм на консултация. Гледам всички сте направили списъци аз още като че ли се притеснявам все още и гледам да не бързам с покупките.

# 40
  • Мнения: 466
Здравейте момичета. Чета ви от 1ва тема, имам чувството че всички сте ми стари приятелки, но чак сега намирам сили да се включа.

На 35 съм, очаквам първо дете, термин 22.08, пол още неизвестен.

Преди много години писах тук в темите за проблемно, но си забравих паролата на стария профил. Проблемното забременяване го реших по стария изпитан начин- със смяна на мъжа 😀
 
За сега нямам проблеми със самата бременност, като изключим повръщането първите 2 месеца, но за сметка на това постоянно се случва нещо, конто да ме държи в стрес.
Първо имахме загуба в семейството, последвана от болести на близки. Тъкмо дойдох на себе си и избухна войната, която дават всяка вечер по ТВ (не пиша името за да не излиза при контекстно търсене, има много луди в интернет). Семейството на мъжа ми е там, а и аз живях там 10г. По принцип съм оптимист, но това ме срина тотално.

Живея в Кралството, та при мен неглежирането на бременността ми идва в плюс, защото всички казват, всичко е ОК, живей си живота.И да не ми казват че съм стара, в Бг като бях януари, ходих на преглед и един лекар (по-млад от мен) ми каза «в талйта възраст…» Бях много възмутена, ащ не се имам за стара. Тук не ме водят рискова група 😂 По принцип не приемат беремеността като болест, пък и при мен всичко въви нормално, та не ме стрясеат допълнително. Знам, че когато някой има истински проблем не го оставят на парацетамол. Имам познати, които натстина имаха сериозни проблеми с бременността и буквално им спасиха бебето. Отделно, като казах че съм депресирана ме записаха на терапевт, и вече втори сеанс виждам че ме измъква от дупката, та не ми казаха типично по нашенски «Стегни сА». Терапевта ми даде идея да намеря съмишленици в някаква тема, различна от войната за да имам развлечение, та накая да се включа тук и аз. Също ходя и на йога, малко ми е скучно, но голямо дишане пада, после ме боли гърлото по няколко дни.

Това е общо взето, ще се старая да не се оплаквам и да не мрънкам..много. Знам че никоя от нас няма нужда от излишно натоварване. Още повече при мен например хормоните бушуват много 😂

Сори за романа

# 41
  • Bulgaria
  • Мнения: 46
Честита нова тема.И аз два пъти писах пола и не съм отбелязана. Очакваме момче.

# 42
  • София
  • Мнения: 215
Момичетa, aз кaто нaпрaвих моя cпиcък и лошо ми cтaнa 😅 Толковa много нещa cе окaзa, че ще ми трябвaт. И кaто видях и кое колко cтрувa.....🤐 Е, тъй кaто ми е първa бременноcт, може дa cъм прекaлилa c някои нещa, но кaто зaпочнa дa го преглеждaм и нищо не иcкaм дa мaхaм, зaщото вcе ми cе cтрувa, че вcичко ще ми трябвa 😂



Не cе cтреcирaйте от бройкaтa зa лигaвникa. Ще вземa от тези пaмучните триъгълните и може би поcтоянно почти ще cи cтои c тaкъв, зa дa cменям по-мaлко нaмокрени от връщaне и плюмчене биденцa и повече лигaвници🙈😁

# 43
  • Мнения: 543
Привет на новите момичета в темата!
Червенокоса_..., ми то като цяло по мое мнение тези форуми освен за "развлечение" са точно за това - човек да си сподели болката и проблемите. И обмяна на опит разбира се, но това май ще дойде в по- късен етап като се появят бебоците.
Аз съм на 40г. втора бременност, но и мен тук не ме водят рискова. Не съм забелязала, поне до този момент, по- специално отношение заради възрастта.
А и аз например тук нямам с кой да общувам, да споделям за бременността си( със семействата нямаме контакт, в началото бях споменала, че "свекървата" беше против да имаме второ дете и до сега изобщо не се е поинтересувала поне за пола) и ми е приятно да чета вълненията на всяко момиче.
А относно Королева и другите момичета - то май само още Magic е също с много наддадени килца - явно вие сте си пазили доста фигурата преди това и организмът наваксва в момента. Аз не се тегля, че още преди да забременея му отпуснах края, но ще се отслабва....някой ден Stuck Out Tongue Winking Eye

# 44
  • Мнения: 3 326
Момичетa, aз кaто нaпрaвих моя cпиcък и лошо ми cтaнa 😅 Толковa много нещa cе окaзa, че ще ми трябвaт. И кaто видях и кое колко cтрувa.....🤐 Е, тъй кaто ми е първa бременноcт, може дa cъм прекaлилa c някои нещa, но кaто зaпочнa дa го преглеждaм и нищо не иcкaм дa мaхaм, зaщото вcе ми cе cтрувa, че вcичко ще ми трябвa 😂



Не cе cтреcирaйте от бройкaтa зa лигaвникa. Ще вземa от тези пaмучните триъгълните и може би поcтоянно почти ще cи cтои c тaкъв, зa дa cменям по-мaлко нaмокрени от връщaне и плюмчене биденцa и повече лигaвници🙈😁
Лигавниците изобщо не ме стряскат, аз имам повече, обаче ..... Имам 5-6, който са чист памук и ги използвам като са бебета, за попиване като му потече мляко и други подобни. Останалите ми около 10бр, като повечето са за смяна вече отгоре слоя е памук, а отдолу има като найлонче, имам такива, и който по средата е найлонче, а отдолу е пак плат, те са за по нататък като започнат да се лигавят, в началото не са необходими.
Изчакай с антирефлукс възглавницата, ако бебето няма рефлукс такава възглавница не му е необходима, а винаги може да се купи ако се наложи. За чаршафи за количка пак ми се струва, че не са необходими. Аз бях взела две по хубави пелени и ги застилах отдолу като чаршафче, а после си ги ползвах. И аз бях гледала с първото чаршафи, но нещо не ми допаднаха.
На мен също никой нищо не ми е казвал за бремеността на тази възраст. По скоро ми се чудят, че съм се решила на трето дете.

Общи условия

Активация на акаунт