Нашите кухни - тема 90

  • 42 523
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 108
Някой има ли тези уреди? Впечатления от Боша? Индукционните котлони не знам дали ги има в България, пуснах с търсачката за най-добър бюджетен индукционен котлон и ми излезе този.
https://ao.com/product/hbs534bs0b-bosch-serie-4-electric-single- … eel-55492-45.aspx
https://ao.com/product/i6433c-hisense-induction-hob-black-64113- … 78d899762ff19b910

# 31
  • гр. София
  • Мнения: 4 786
Моята фурна е същата май, но в черно и с един телескопичен рафт или както се казваше......Доволна съм, но я имам от сравнително скоро.

# 32
  • Мнения: 504
Препоръчайте ми,моля фирма/майстор/ за кухня в Пловдив. Имате ли идея как вървят цените-на линеен метър ли са или как? Сегашната ми е 4 метра , Г-образна , но искам новата да я направя поне 5 . Индивидуална поръчка трябва да е , с готови модули не става при мен.

# 33
  • Мнения: 21
Здравейте, ще правим ремонт на кухнята и ми трябва да си избера аспиратор. Тъй като хола ни е общ с кухнята и общо са около 40кв.м. искам да е от най-силните. Обичам да готвя, но миризмите из целия хол изобщо не ми харесват.  Гледам да е за пълно вграждане, но ще се радвам да чуя и вашите мнения и кой от какъв аспиратор е доволен. За сега съм се спряла на тези два модела: https://aspirator.bg/aspirator-za-palno-vgrazhdane-cata-gc-dual? … DMXWGB4QqXSW0ZHQA и https://aspirator.bg/aspirator-za-palno-vgrazhdane-elica-hidden2 … Q-b9v-CrJN2aMFEfg.

Аз купих cata-gc-dual за помещение 30кв м. Бяха го препоръчали някъде из форумите.Cata GL е със същия мотор, но произведен в Китай и не толкова дизайнерски и на половин цена.  Но не е монтиран още. Няма възвратна клапа трябва да се купи допълнително. Обаче имайте предвид, че по-мощните аспиратори са с отвори 150 и , за да работят оптимално трябва и отворът в комина(малкото коминно тяло) да е толкова.  При нас се оказа, че коминът е така монтиран, че отворът може да е максимум 110. Освен това са прекарали и кабели , където трябваше да пробием отвора и щяло да да е трудно да се сложат PVC тръби, с които би трябвало да работи по-безшумно аспиратора. Затова че проверете при вас как е, иначе май е безсмислено да се купуват мощни аспиратори.  Моля , ако някой го ползва вече и е намалил тръбата или е гофре да сподели опит..

Последна редакция: пн, 28 мар 2022, 00:47 от Amaliana

# 34
  • София
  • Мнения: 1 392
Здравейте,
Някой правил ли е кухненски остров с шкафове икеа? Нещо не мога да си представя как ще стане, най-вече височината да е по-голяма от стандартните за долен ред 80см. Ще съм благодарна да споделите опит.

# 35
  • Мнения: 6 314
Шкафовете реално стават 80+ 8 крака+ 4 плот. Има шкафове 100 см, което прави остров висок 112 см, ако това Ви устройва? Друг вариант са 60+60 два шкафа един над друг, които ще станат 132 см с крака и плот и т.н.

# 36
  • София-Младост
  • Мнения: 23 373
Да ви попитам за вградените котлони...избрала съм такива , които са с копчета, а не със сензорно включване.
Преди време в едно видео чух жена с опит в готвенето, каза че ако трябва да избира за себе си никога няма да си вземе сензорен. Защото когато се готви, обикновено ръцете може да са мокри, мръсни и трудно се превключва...докато с копчето врът-врът и си готов.
Но като кажа това и всеки пита е защо с копчета...бъркам ли?

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Имала съм с копчета и без - определено сензорите са много по-лесни за употреба и най-вече почистване. С мокри или мръсни ръце как се върти копче? А сензора го натискам с кутре, което обикновено е най-сухо и чисто. Понякога използвам и кокалчето на някой пръст, за да намаля или увелича. 😄 Дори и да се изцапа после само забърсавам. А около копчета като се сетя какво се събираше и как се чистеше... Не бих севърнала отново.

# 38
  • Мнения: 3 957
Никога не бих си взела с въртене. Представям си просто всичката гняс, която се събира под тях и как трябва да ги разглобявам, за да почистя.

Последна редакция: вт, 29 мар 2022, 15:35 от Аmélie

# 39
  • Мнения: 6 314
Вие ако пипате с тези мокри и мръсни ръце копчетата, те после на какво ще приличат? И с всички пръски как се почиства около тях - трудно Wink
Ако си чистите ръцете, то тогава няма проблем да си пипате и сензорните бутони, ама после плотът се чисти със забъркване с лекота и няма нужда да се чудите как да бръкнете по ръбчетата и т.н, за да почистите.

# 40
  • Мнения: 1 172
Сензорни! По-лесни за почистване, около копчетата ще се задържа много мръсотия, по-трудни ще са за почистване, а и дори да пазите от мръсни ръце при готвене винаги пръска нещо. Пък и сензорните са по-хубави визуално. 🙂

# 41
  • Мнения: 39 503
Имала съм с копчета, а в момента имам със сензори. Определено никаква гняс не е имало под копчетата. И с двата съм работила успешно и копчетата/сензорите не са били с предимство, когато съм избирала котлони.

# 42
  • Мнения: 41 303
Да ви попитам за вградените котлони...избрала съм такива , които са с копчета, а не със сензорно включване.
Преди време в едно видео чух жена с опит в готвенето, каза че ако трябва да избира за себе си никога няма да си вземе сензорен. Защото когато се готви, обикновено ръцете може да са мокри, мръсни и трудно се превключва...докато с копчето врът-врът и си готов.
Но като кажа това и всеки пита е защо с копчета...бъркам ли?

Бъркаш. Много по-лесно се чисти плот със сензори. Първият ми беше с копчета поради предразсъдъци, но за втория не сбърках. И нямам проблеми със сензорите.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 5 304
И от мен глас за сензорите - освен че почистването е елементарно, както вече казаха, мокрите пръсти не са проблем. Пак си "хващат".  Дори и някой път да има засечка, то това е по-скоро изключение. И отнема 3 секунди да докоснеш хавлията с пръстче, за да се подсуши и да натиснеш пак. А с мръсни пръсти така или иначе не бих пипала нито сензори, нито копчета, нито черпаци. Не обичам да оставям мазни петна и като готвя, си плакна ръцете по 50 пъти. Предполагам, че при всички е така.

# 44
  • Мнения: 4 441
Някой слагал ли е плот от алпака или както там се води? Ако е останал доволен може ли координати на фирмата на лични!
Много благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт