За възглавницата

  • 2 725
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
На нас педито ни каза, че до годинка е добре да спи без възглавница, само с едно тензухче под главата, но под самия матрак там където е главата се слага сгъната хавлиена кърпа (за да го повдигне малко). Така и направихме. Сега вече спи с една много миниатюрна възглавничка, но в повечето случаи я намирам сутрин на пода...

# 16
  • Мнения: 532
Ами да , Д-р Драганов ни го каза,а също каза и да не седи в тази W-образна поза с крачетата,защото това също води до изкривяване.Имаше скоро тема за тази поза и там много майки казаха,че е вредна.А моята щерка все така седи и спи по този надупения начин.Не знам вече.Щом д-рът така казва.
Сега купих една силиконова възглавница пък да видим ще я приеме ли.

# 17
  • София
  • Мнения: 11 711
Сподели каква е тази възглавница,защото и ние така спим.Иначе никога не седим във въпросната поза,ама то защото никога не сядаме,по цял ден беснеем напред-назад.
И на нас Драганов ни каза това нещо,но в крайна сметка той е докторът,а не аз.Най-малкото съм длъжна да пробвам това,което ми е препоръчал.Иначе сме я водили и при друг ортопед и той е на мнение,че на краката нищо и няма!

# 18
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Моята дребосъчка и со сега(1г.и 11м.) спи без възглавница.
Опитвам се да и слагам една мъничка но тя само я гушне за малки и след това я маха.
За мен това , че не я иска е по-добре, защото аз самата спя с една възглавица, която е толкова ниска, че почти я няма.Затова намирам за нормално на тази възраст, че и няколко години след това да спи без възглавница.
Но въпреки това , при следващото посещение при педиатърката ще поставя този въпрос.
 smile3524

# 19
  • Мнения: 532
Значи обяснението защо не трябва така да се спи е ,че надупената поза кара крачетата да седят разкрачени и така се изкривяват.А детето спи така,когато му е ниска възглавницата,тоест ако се обърне настрани, тя трябва да е толкова висока,че гръбначния му стълб да е прав.Както са показани картинките на ортопедични възглавници за възрастни.

# 20
  • София
  • Мнения: 329
Моята дъщеря спи също по корем в тази прословута поза. Слагала съм и възглавничка, но тя си поляга за малко на нея и после я избутва. Но дори и в моментите, когато лежи на нея тя пак е по корем. Просто си спи по корем. Не знаех, че е толкова вредно, но нямам и представа как да я отуча да спи така. Дори и да ходя през нощта да я обръщам по гръб убедена съм, че тя пак би се завъртяла моментално и би си легнала по коремче. Дайте идея, как да отуча детето да спи от позата, която явно ми е удобна?

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
С цялото ми уважение към този толкова известен във форума доктор Драганов, но ми се вижда идиотско да "отучвам" детето си да спи в тази или онази поза. Оставям я да спи както си поиска и в каквато поза реши.

За протокола Дари спеше без възглавница до 2 год. си възраст - никаква нито тънка, нито дебела, нито тензух - нищо, направо на матрака. После й купих от тези на Чико против задушаване /макар че на 2 е невъзможно да се задуши/, но не я хареса. Сега спи с ортопедична, която аз си бях купила.

# 22
  • Мнения: 1 370
От както е роден спи на възглавниците на Чико, против задушаване

# 23
  • Мнения: 1 734
Синът ми от 2-3 месеца спи с възглавница. До тогава абсолютно без - на матрака. Сега възглавницата му е голяма, но ниска и мека с изкуствен пух. Бях чела, че естествения не се препоръчва за деца защото може да образува алергии и реших да не рискувам Peace
За спането по корем - да, спи по корем. Но аз също така спя, много ми е удобно от малка. Нямам изкривена походка или други нередности. Затова оставям детето да спи в каквато поза му е удобно.

# 24
  • Мнения: 295
И ние имаме същият проблем, скоро бяхме при д-р Драганов и ни каза да сложим възглавница и да го отучим да спи по корем. Дали ще успеем, не знам. А по въпроса за изкривяването на стъпалата: племенницата ми е на 2 год. и наистина от спането по корем и се изкривиха стъпалата, сега трябва да седи по определен начин за да се изправят. Много е неприятно и смятам да опитам с възглавница.Някой знае ли защо казват че до определена възраст трябва да се спи без възглавница?

# 25
  • Мнения: 509
Дъщеря ми никога не е спала на възглавница.

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И моя син спи без възглавница, аз му слагам, но той упорито я избутва.

# 27
  • Мнения: 7 723
Ами да , Д-р Драганов ни го каза,а също каза и да не седи в тази W-образна поза с крачетата,защото това също води до изкривяване.
Моите извинения към великия доктор, но освен това- според него е забранина и проходилката, кенгурото, бънджи- гащите.......
....... а какво да кажем за кьопавите обувки, с които е залят пазара!? newsm78- според него детето не може да проходи с никакви други обувки, които не са негово производство, а ако случайно това стане- то със сигурност ще е с криви крака. #Crazy

...а сега по темата- и двете ми деца спат с възглавница, не защото аз съм ги научила така, , а сами си я търсят.  Shocked

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
И ние имаме същият проблем, скоро бяхме при д-р Драганов и ни каза да сложим възглавница и да го отучим да спи по корем. Дали ще успеем, не знам. А по въпроса за изкривяването на стъпалата: племенницата ми е на 2 год. и наистина от спането по корем и се изкривиха стъпалата, сега трябва да седи по определен начин за да се изправят. Много е неприятно и смятам да опитам с възглавница.Някой знае ли защо казват че до определена възраст трябва да се спи без възглавница?

Как точно й се изкривиха стъпалата? И това изкривяване също ли го откри д-р Драганов?

Спи се без възглавница, защото малките деца имат 'големи' глави. Ако си представиш легнал на страни човек -  шийните му прешлени са изкривени ако е възрастен и без възглавница; при децата обаче не е така, защото заради главите им шийните прешлени са успоредно на матрака и не се изкривяват.

Не ми е ясно защо 'велият' д-р Драганов има толкова различни възгледи? newsm78 Не бих и спорила по въпроса - защото не съм лекар. Аз обаче посещавам друг ортопед и не бих отишла при д-р Драганов/с цялото ми уважение/.

# 29
  • Мнения: 2 214
На никаква, не ги иска.

Общи условия

Активация на акаунт