МАРТенчето няма да се колебае, скоро в снега ще си играе

  • 10 886
  • 280
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 472
Добре дошла на Liana и много се радвам за новата бременност! Дано всичко е наред и да има здраво и хубаво бебонче !
Ние вкъщи ходим с чорапки с гумени стъпчици отдолу обути върху чорапогащника.Мисля ,че му е добре и така може да тича без да се пързаля.не мисля ,че идеята да се ходи напълно боси върху теракота е добра.Всички настинки започват от краката.Дечицата започват да пикат по-често, но ние не можем да го разберем с тези пампи и си докарват някой пикочни проблеми.Нашия батко така не мога да го накарам да се обуе с чехли и ходи по чорапи по плочките и миналата зима 2 пъти лекувахме такива инфекции ( пика често ,пари му и т.н...)
Купих вчера на Боко една от тези дъски дето се пише с молив -магнитче и се трие после с едно бутонче което се движи.Такава занимавка е за него , че не мога да му я взема.По цял ден драска и сам си изтрива и пак.... Много съм доволна ... Даже днес вече правеше много хубави кръгчета  и прави черти. Споделих с мамите на площадката и още 3 деца се сдобиха с такива дъски и стана отбор " Художници"... ::
Питам го " Това къща ли е Бойко?", а той ..." Не..но( слон).... ::   Даже знае и какво рисува човека... Joy

# 31
  • Мнения: 815
ЧЕСТИТО ЛИАНА!!!!!!!!!!!!!! Лека и безпроблемна бременност!! Ние с теб се бяхме записали като най- големите ентусиасти за второ детенце и ето, че моето вече е факт- благодаря ти за поздравленията, а твоето е на път- кога е термина- някъде май месец ли? Поне ще е на топличко- аз наистина не знам как ще изкараме зимата в къщи без разходки- но като натрупа снега и омекне времето ще я изкарам гостпожицата!!!

Най- накрая моето диване се прибира- имам чувството, че го е нямало дъъълго време- изгледах толкова филми, колкото не са ми се събирали от месеци на куп Simple Smile обаче ми липсва страшно и нямам търпение да си го нагушкам- той се чувствал много добре, на  мен чак ми стана едно - такова- и аз не знам какво - нещо като неприятно, че малкото ми бебче вече може и без мен- леелеееееее, какво ще правя като стане тинейджър Simple Smile радвам се разбира се, че е бил добре, но толкова бързо расте, че...

# 32
  • Мнения: 1 502
Честито на настоящата-бъдеща мама. liana, пожелавам ти безпроблемна и лека бременност и живот и здраве едно малко вързопче следващата година.

Ние вкъщи ходим с чорапки с гумени стъпчици отдолу обути върху чорапогащника.Мисля ,че му е добре и така може да тича без да се пързаля.
И ние сме така, пантофките ги събува.

Аз да ви се оплача, от вчера Дани е с температура, днес малко е по-добре, има но не е толкова отпаднал. Моля се да се оправи до утре, че трябва да го пращам на градина, не мога пак да съм си в къщи, ох голям проблем са ми тия болести. Милия иска да излиза на вън, ние от снощи имаме мнооого сняг, но как да го изкарам на снега с тая температура. ooooh!
Цвети, весели ти очи  Grinning, така е, те растат с всяка минута. Майка и гледала снимките в албума ми, и каза, че Дани вече изглеждал на момченце, много сладки били, а аз й викам мда само на снимки да ги гледаш. Joy

Това е засега от нас, целувки на всички.

п.с. Сега съм на вълна коледни картички, какво ще кажете за тази? Ще направя още някоя друга, но пусто много трудно ги снимам двамата.  ooooh!

Последна редакция: нд, 19 ное 2006, 17:13 от Mama Vessi

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Mama Vessi, позволих си да разгледам дневника на Дани  Blush. Страхотен е!
От къде ги намираш тези хубави рамки за снимките?

# 34
  • Мнения: 1 639
Mama Vessi, позволих си да разгледам дневника на Дани  Blush. Страхотен е!
От къде ги намираш тези хубави рамки за снимките?

Правим си ги .  Grinning
Има подробни обяснения в темите за фотошоп  Wink. Към днешна дата темата се намира в подфорума "хоби" към дом и смейство.

Mama Vessi, снимай ги поотделно и направи колаж във фотошопа заедно .  Simple Smile Така ще ти е по-лесно май ....Другият вариант е да ги снимаш с апарат с голямо оптично увеличение, за да не те усещат кога ги снимаш и мнооого да чакаш "точния момент"  Laughing

# 35
  • Мнения: 1 502
Mama Vessi, позволих си да разгледам дневника на Дани  Blush. Страхотен е!
От къде ги намираш тези хубави рамки за снимките?

Мерси! ooooh! Хайде и теб да зарибя виж този  форумMr. Green
А иначе има още толкова много снимки за дневника, които чакат, но аз не съм се отказала, толкова безсънни нощи ми предстоят.  #Crazy

Mama Vessi, снимай ги поотделно и направи колаж във фотошопа заедно .  Simple Smile Така ще ти е по-лесно май ....Другият вариант е да ги снимаш с апарат с голямо оптично увеличение, за да не те усещат кога ги снимаш и мнооого да чакаш "точния момент"  Laughing

Направила съм им, но сега събирам материал за рамки. Това е само началото.  Joy

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 654
Благодаря на всички за пожеланията   Hug  Термина ми е на 20-ти Май, а преди седмица и половина, като ходих на преглед доктора видя едно малко стърчащо пишле   Grinning  В крайна сметка ще видим какво ще излезе, само да е живо и здраво   Praynig  Май много ми харесва като месец и ми се искаше второто да се роди тогава, та пробвахме и то взе че стана веднага.... чак се изненадах, защото с Яна правихме опити няколко месеца. Нови снимки има естествено, но още не съм ги качила на сайта. Като ги оправя ще пратя линк. Много ме е яд, че затрих 512МВ със снимки и клипчета на детето, ама какво да се прави...  ooooh!
didi77, пожелавам ти всичко с новия апартамент да върви по мед и масло, че ние имахме големи проблеми с тока. Пуснаха го чак в средата на Октомври, при условие, че имаме разрешение за ползване от 24 Юли   #2gunfire #2gunfire #2gunfire  Докато чакахме прословутия ток с Яна си поседяхме на вилата на балкана, а после 1 месец изкарахме в Благоевград. На детето му се събраха 2 месеца и половина на планина, от което няма лошо де...   Simple Smile
Горска Фея, радвам се че Дариа вече е по-добре. Дано скоро и гласът и се оправи пък ти вече трябва да си свикнала на мрънкане и писъци   Wink
Цвети, малката госпожица папка ли добре? Ран как я приема - има ли някаква ревност или и се радва?
Мамо Веси, дано на Дани му мине бързо, та да не ти се налага да оставате вкъщи. А коледната картичка е страхотна. Въобще да правиш такива неща ми се струва голямо майсторство.
Целувки на всички малки палавници    Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 980
Ние вкъщи ходим с чорапки с гумени стъпчици отдолу обути върху чорапогащника.Мисля ,че му е добре и така може да тича без да се пързаля.

Търсих точно такива чорпчета, но не съм ги виждала никъде в Пловдив. Този вариант е перфектен.

# 38
  • София
  • Мнения: 747
Привет и от мен Grinning
Най-напред искам да честитя на liana- дано всичко върви леко и спокойно и май месец Яна да стане кака на едно сладко момченце Grinning А също така ви честитя и новия дом Grinning
 
Мамо Веси много хубава картичка Grinning

Диди77 и на вас желая бързо настаняване в новото жилище Grinning
 

Вие записвате ли думичките на децата в някакво дневниче. Аз започнах да го правя и на първо четене, тези, за които се сещам и са  й активен речник са над 80.

Villione, така ме провокира, че посред нощите почнах да записвам думичките му( че през деня няма време) Докарах ги до към 190 думички-активни, но предполагам, че ще ме подсети за още днес Grinning Освен това познава вече 12 букви, но само като буквичка на някого- например знае, че Т е буквата на мама, но не знае, че е и на топката. И май това са единствените неща, скоито можем да се хвалим. За пеенето-пълна скръб- знае думичките, но опита ли се да пее излиза като речитатив Mr. Green, а пък почне ли и да танцува...картинката  е пълна-пластичен е като дърводелски метър Mr. Green За писането- обича да драска,както той казва"пишам", но само някакви криви чертички, които са и букви, и охлюви, и къщи Mr. Green. За мое съжаление май ще е левак, все с лявата ръка държи пастелите.
Аз само дето се похвалих преди, че е станал кротък - няма и следа от това вече.
Освен това явно се оказвам "мека Мария" и почна да ми се качва на главата- отдавна се предадох за дъвките, а се бях зарекла, че няма да му давам, с бонбоните съвсем издадох фронта- на всяко излизане, понеже на входа имаме магазин, купуваме пакетче желирани бонбони. А вчера какъв срам брах в магазина... влизаме и той, по принцип, отдалече почва да вика 'бонбони, бонбони..", вчера започна "би'я, би'я..."(бира)понеже вечер му даваме да опитва от нашата. Естествено, че му отказах и той като ревна... добре че продавачката ни познава, та не потънах съвсем в земята от срам.
Май ще трябва да се стягаме и двамата...
Ами това е за сега от нас...а да не забравя, че и ние сме навити за среща Grinning судоволствие ще се запознаем на живо с виртуалните приятелчета Grinning

# 39
Браво на Георги  smile3501
За левичарството не избързвай със заключенията. Вяра беше така дълго време, използваше лявата ръка за всичко, после започна да ги сменя и накрая се установи на дясната.
Мая си познава само М, но аз не съм я учила друга буква. А бирата, хе хе, и тя я спряга, дори вместо сок  Wink Тук нали сме в земята на белгийските бири, няма как да не ги уважим.
Аз имам проблем с къпането на Мая. От извстно време отказва да седне в коритото, защото се плаши от пяната. Стои права като войник и само си пълни чашки с вода. А от пяната се плаши заради очите и носа... Да ме видите как съм изгребвала пяна.... Дори се е случвало да плаче, като ни види насапунисани под душа. А веднъж се уплаши от едно телевизионно предаване, в което миеха главите на едни баби  Joy Те наистина изглеждаха доста.... особено, да не кажа ужасно.
Но пък да я похваля, че си спи вече в стаята с кака, в свое собствено легло и не се буди нощем, а ако това стане, ние я успокояваме шепнешком от другата стая и всичко утихва.
За ходенето бос, не мисля че това би могло да доведе до сериозни бактериални инфекции.... Според мен за тях са нужни все пак отнякъде бактерии. И Мая има такива чорапки с гумени кръгчета отдолу, но реши ли да се субие боса, нищо не може да я спре.
Между другото тук децата са доста по- калени от българските. Понасят всякакъв климат, понеже нямат особено голям избор. Винаги съм се чудела защо българинът така трудно издържа на студа и винаги се крие на топло или се навлича нечовешки през зимата. Мисля, че отговорът се крие в наистина горещото ни лято. Тук климатът е доста по- умерен и еднообразен. Общо взето все си вали  Confused и температурните амплитуди не са големи.
Мамо Веси, голям товар са тези чести боледувания.... Дано намериш сили да се справиш и да не ти влияят на настроението. Мен лично, боледуването на децата ми  ме смазва.... Кураж!  Hug

# 40
  • Мнения: 815
От днес ние тримцата сме сами в къщи (тати е на работа-само вечер се включва) до сега свекърва ми беше тук- цели 20 дни!!!! Помагаше наистина- чисти, извежда Ран, но все пак ние сме си отделно семейство и вече беше започнала да ми лази по нервите- сега съм спокойна и щастлива с двете дечица- на този етап нямаме проблеми- бебка си спи в кошараката, а Ран играе с играчките- току що изсипа всичките на пода.... Simple Smile къом обяд мисля да оставя беба малко на сестра ми, за да го изведа на вън да подиша някакъв възядух все пак - за съжаление хубавите дни отминаха- иначе и с беба си излизахме и седяхме с часове на вън - за сега контакта му с други деца е силно ограничен- дори и братовчедка му Мария не я пускам много- много, че има малко сополки, а той трябва да е здрав- след 10 дни е операцията и все повече ми става притеснено- дано всичко мине ок! Ще изпуснем рождения ден на Мария (тя става на 4)- междудругото партито ще бъде в клуб Барбарони- много хубаво място- харесала съм си го за рождения ден на Ран догодина живот и здраве Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 639
Момичета много съм щастлива .
Току що една от близките ми приятелки ми каза ,че е бременна. Тя има момиченце на 4г.и половина и от няколко месеца правиха опити, но все не ставаше ....

В последните месеци се оформихме 4 по-близки приятялки и си правихме дамски сбирки.  Grinning А сега вече 2 от тях са бременни  Laughing Много ми е хубаво.  Heart Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 35
Малеййй, колко новости с мартенските мами и бебоци, то са бебета, бременни, говорещи и пеещи дечица........... Laughing
Здравейте и от нас с Йоана! Много време не съм влизала в сайта, понеже в края на лятото отидохме в извънградска къща, а там нямаше интернет- само овчици, крави и козички Joy Но пък Йони се налудя на воля по поляните. Сега, като застудя, сме си вече в града, така че пак сме тук Laughing
Цветина, честито ти бебоче. Много радост и щастие да ти носи и да ви е весела дружинката в къщи!
Лиана, честито и на теб и хайде напролет да се похвалиш с хубаво бебенце!
Радвам се ,че всички приятелчета са добре и напредват с материяла. Сега не само ги гоним по градинките, ами ни и надуват главите и с неспирните си  бръщолевения Rolling Eyes
Хайде всички да са добре и повече хубави дни за разходки Laughing

# 43
  • Мнения: 948
Ха, тук настанало оживление и веселба! Добре дошли пак на Лиана (и голя-я-ямо честито за момченцето  Flutter, лека бременност!) и на Миламия!

Аз се стресирах като чета колко много приказват всички хлапета; Мариана е потънала дълбоко в дебрите на нечленоразделната реч, бърбори си нещо, ама не се разбира. Изобщо не казва толкова много думи  Confused

Днес не съм на работа; качих снимките от Севиля
http://misholina.multiply.com/photos/album/40

Много добре прекарахме; но е много изморително да се пътува само за уикенда. Тръгнахме в петък вечер, върнахме се снощи много късно. Преди го правехме този номер много често с мъжа ми, но докато не порасне Мариана още малко, ще се спрем. Тя се стресира от смяната не обстановката, много е любопитна - всичко да види, в самолета не мигна, искаше да ходи само по пътеката, аз я спирам, тя пищи, надухме главите на хората.  Иначе Севиля е супер, поразгледахме, обиколихме, ядохме паея на корем, и много сангрия изпихме. Имаше едни миризливи коне, за туристите да се возят, Мариана много ги хареса. Кръстоса целия град, и с одеалото си го избърса  Mr. Green А аз даже успях и на пазар да отида, сдобих се с обувки  Crazy

Много ми харесаха испанките; едни нагласени и пременени, хубави жени. А малките деца бяха до едно с чорапогащник (в тон с полата, роклята, или късия панталон за момченцата), с много сериозни обувки с връзки, и с едни ризки и пуловерчета. За събота ли ги пременят така, не знам. Аз нали съм свикнала на разпасаните американчета и англичанчета...странно ми се видя. Мариана е толкова официална само на коледните си снимки. Ама си взех поука!  Crazy

Ще гледам да намеря снимки по интернет на тези моди да ви покажа newsm78

# 44
Аз се стресирах като чета колко много приказват всички хлапета; Мариана е потънала дълбоко в дебрите на нечленоразделната реч, бърбори си нещо, ама не се разбира. Изобщо не казва толкова много думи  Confused

Мишолинке, това е заради двуезичието, не се тревожи  Simple Smile

..... в самолета не мигна, искаше да ходи само по пътеката, аз я спирам, тя пищи, надухме главите на хората. 

Ей от това се страхувам и аз, защото на идване през септември беше същото с Мая. Тя взе че си хареса един възрастен мъж и все в него искаше да седи. Даже заспа, гушната в него, и при моите опити да я взема, пищеше и се дърпаше от мен...  Rolling Eyes Ужасно ме беше срам, добре че човекът беше българин... поне. Мислехме да пътуваме за Коледа с кола, но решихме да спестим време... и сега..... ще летим. Представям си какво ме чака 2 часа и половина. Добре че поне татко й ще е с нас, та няма да прегръща чужди мъже  Crazy


Много ми харесаха испанките; едни нагласени и пременени, хубави жени. А малките деца бяха до едно с чорапогащник (в тон с полата, роклята, или късия панталон за момченцата), с много сериозни обувки с връзки, и с едни ризки и пуловерчета. За събота ли ги пременят така, не знам. Аз нали съм свикнала на разпасаните американчета и англичанчета...странно ми се видя. Мариана е толкова официална само на коледните си снимки. Ама си взех поука!  Crazy

Не знам дали си виждала италианки.... мисля че като тях няма. Аз съм им фенка. Красиви са като българките (че и отгоре, понеже са доста по- женствени и не са кльощави), а и са по- стилни в обличането. Че наште мадами понякога са доста.... предизвикателни, да не кажа друго  Confused
А за обличането на момиченцата, тук е същото. И моите ходят като циганета от Източна Европа, сравнени с куклите тук. То не са фусти, то не са чорапогащници и модерни ботушки reverance : Чакам и аз спонсоризация, за да сменим малко практичните панталони с някоя гъзарска роклА   babydust7

А снимките ви са чудесни, излгежда е било топличко и слънчево.... не е като тук...  Sad

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 18:10 от villione

Общи условия

Активация на акаунт