Какво означава за вас думата Дарение?

  • 2 814
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 907
Лени, аз не исках да описвам и уто4нявам. През него лято се местихме всяка седмица на разли4ни места. Работила съм доброволно ( за минимални пари) в няколко СОС села и в един дом за деца болни от левкимия. Това което видях в клиниката с болните деца ме преследва и до ден днешен...

Дадох наро4но примери с такива известни ли4ности по благотворителността, Лени. Но то4но тези ли4ности, които в на4алото намирах за ок, днес критикувам много и яростно. Не е мястото и моментът да обяснявам защо, радвам се просто, 4е някой явно ме 4ете и осмисля, без зна4ение дали е съгласен или не.

И пак ще кажа, 4е аз сигурно не съм 4овекът, който "разбира" най-много от вас, който се занимава с благотворителност етц., но аз разбрах едно в този живот. И това е , 4е няма нужда да правиш много, просто бъди добър 4овек. Дай когато можеш на който и да е, имащ нужда от теб. В това аз виждам смисъл. Благотворителната дейност запо4ва от ближния....Ако аз имах пове4е материални възможности, сигурно бих била и по-бедна от колкото съм и сега....(тези, които ме познават разбраха какво искам да кажа...)

# 46
  • Мнения: 907
                 Чета с интерес предложенията ви да помагате на Молдова и Македония нищо лошо в това,само се чудя дали ТЕ скоро няма да ни помагат на нас.


Нямаше предложение за Македония, прочети внимателно, поне не сериозно и не на този етап, за Молдова аз също не събирам средства. На най-добрите си приятели не давам, защото нямат нужда. Организацийки и комитетчета познавам, които вършат работа на доброволни начала (т.е. нямат секретарки, които да получават заплати), ефективни са, няма нищо лошо и в ДБМ да имаме доверие. И аз съм за това да виждам къде точно ми отиват парите, не съм A. Жоли че да ги хвърлям на вятъра.


# 47
  • Мнения: 6 167
                  Момичета,влязох в темата от любопитство .След това забелязах,че вие не живеете в БГ.Странното е,че вярвате на доклади.Те просто се изготвят по данни от нашите "специалисти" и........Чета с интерес предложенията ви да помагате на Молдова и Македония нищо лошо в това,само се чудя дали ТЕ скоро няма да ни помагат на нас......


Много сме далеч от това Македония или Молдова да ни помагат, напротив.  Stop

Аз бях през 2004та в Беларус и водих обучение на хора от Беларус, Молдова, Украйна.
Нямаш никаква представа за какво става въпрос в Минск, Беларус.
Само ще ти кажа, че като влязохме да огледаме залата ( ноември) в хотел Дружба ( май така се казваше хотела) вътре като говорех и ми излизаше пара. И като последен кретен попитах не може ли да се донесе печка. Отговора беше : Ами защо е необходимо, те са доста хора, ще се стопли за 15 мин. ( като дишат, демек). Гледаха ни все едно слизахме от Луната.
Като говорех за програми в България , от Молдова една мед. сестра стана и попита може ли да емигрира. Единственият човек с мобилен телефон от група от 60 човека бях аз.
Все още има местожителство. цените са фиксирани, хората бяха б уквално гладни, а бяха специалисти. Молдова е най-бедната Европейска страна. Най-бедната от бившия СССР.
Имахме посещение и от молдовска делегация да видят условията по наши програми и тн.
Все едно дойдоха от машината на времето. Бяха потресени, искаха да остават.

За тия дни, в които бях в Минск разбрах колко много сме се променили към добро. С нетърпение исках да си отида в София! Просто, когато  си бил в нещо 'по-зле' оценяваш и малкото , което си постигнал!

Надявам се, да ме разбереш правилно.
Етикета ' живеещ в чужбина " не означава " неразбиращ".

 Peace

не става в-с за илюзии.

Последна редакция: сб, 18 ное 2006, 22:01 от Lennie

# 48
  • София
  • Мнения: 3 114
Sweetkids_mama, нещо, което забравих да напиша одеве в предишния пост. През 2000 година, когато бях студентка, се бях ангажирала за френския 4ервен кръст. През лятото, когато с моята група от университета можех на ниска цена да замина за Флоренция, аз имах и ангажимент с 4ервения кръст. Трябваше да избирам къде ще отида. Във Флоренция, която имаше зна4ение за моето у4ене ( разбирай история на изкуството ) или в СОС детско село, където 3 седмици щях да се грижа за сира4ета и много болни деца. Познай кое избрах. И до ден днешен Флоренция си остана ме4та за мен. Нямам материалната възможност да отида.
Да, въпрос на приоритет.

Не съм казала, че благотворителността не е приоритет за теб. Постъпката ти е достойна за уважение. Просто не разбрах какво лошо има в това да се даряват пари и защо непременно майките, които помагат с пари, трябва да са заможни. Дарението има много лица- може да се даряват пари, грижи, енергия, време, тичане по институции, борба за по-добри закони и пр. Според мен всички тези аспекти са важни и всеки може да допринесе според желанието и възможностите си.

# 49
  • Germany
  • Мнения: 1 262
                  Момичета,влязох в темата от любопитство .След това забелязах,че вие не живеете в БГ.Странното е,че вярвате на доклади.Те просто се изготвят по данни от нашите "специалисти" и........Чета с интерес предложенията ви да помагате на Молдова и Македония нищо лошо в това,само се чудя дали ТЕ скоро няма да ни помагат на нас......


Много сме далеч от това Македония или Молдова да ни помагат, напротив.  Stop

Аз бях през 2004та в Беларус и водих обучение на хора от Беларус, Молдова, Украйна.
Нямаш никаква представа за какво става въпрос в Минск, Беларус.
Само ще ти кажа, че като влязохме да огледаме залата ( ноември) в хотел Дружба ( май така се казваше хотела) вътре като говорех и ми излизаше пара. И като последен кретен попитах не може ли да се донесе печка. Отговора беше : Ами защо е необходимо, те са доста хора, ще се стопли за 15 мин. ( като дишат, демек). Гледаха ни все едно слизахме от Луната.
Като говорех за програми в България , от Молдова една мед. сестра стана и попита може ли да емигрира. Единственият човек с мобилен телефон от група от 60 човека бях аз.
Все още има местожителство. цените са фиксирани, хората бяха б уквално гладни, а бяха специалисти. Молдова е най-бедната Европейска страна. Най-бедната от бившия СССР.
Имахме посещение и от молдовска делегация да видят условията по наши програми и тн.
Все едно дойдоха от машината на времето. Бяха потресени, искаха да остават.

За тия дни, в които бях в Минск разбрах колко много сме се променили към добро. С нетърпение исках да си отида в София! Просто, когато  си бил в нещо 'по-зле' оценяваш и малкото , което си постигнал!

Надявам се, да ме разбереш правилно.
Етикета ' живеещ в чужбина " не означава " неразбиращ".

 Peace

не става в-с за илюзии.


 smile3501 smile3501 smile3501

По-точно не може и да се каже,Лени! Абсолютно съм съгласна!

Поздрави  bouquet

ОФФ
Лени и аз съм работила в предприсъединителна програма, пиши на лични - може да се познаем Wink Wink Laughing

# 50
  • Мнения: 2 907
Sweetkids_mama, съжалявам, но не си ме разбрала. Няма да ти обяснявам пак.

Желая на вашата благотворителна акция успех!

Carpe Noctem!

Общи условия

Активация на акаунт