За старите килими и одеала.

  • 2 634
  • 14
  •   1
Отговори
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
Скоро купихме апартамент в който са оставени доста стари вещи вкл.одеала,пердета,завивки,килими. Не знам къде да ги изхвърля. Няма кофи за текстил,поне в моя град.Дайте ми съвет.

# 1
  • Мнения: 2 495
Едно по едно ги слагаш до кофите, мисля, че някой ще ги хареса. Само, да не ги протегнат по цялата улица, де.

# 2
  • София
  • Мнения: 16 038
Килимите може да ги дадеш за пране и сушене и после да ги ползваш поне зимно време. По-топло е с тях.
Има и разни ФБ групи за подаряване - някой може да си хареса нещо.
Иначе - до кофите. Виж в сайта на общината  кога по график минават за едри отпадъци и предната вечер ги изнеси.

# 3
  • Мнения: 1 786
Килимите може да ги дадеш за пране и сушене и после да ги ползваш поне зимно време. По-топло е с тях.
Има и разни ФБ групи за подаряване - някой може да си хареса нещо.
Иначе - до кофите. Виж в сайта на общината  кога по график минават за едри отпадъци и предната вечер ги изнеси.
Никога не бих ползвала стари килими… още повече на чужди хора…

# 4
  • Мнения: 1 679
Одеалата може да дарите в някой приют за животинки или организация. Там винаги им трябват.

# 5
  • Мнения: 8 823
Идете в МОЛа, в НМ има едни кошове за текстил и там могат да се хвърлят някои от нещата, отиват за рециклиране, ще се превърнат в модни дрехи. Само, че идете първо да говорите с тях, имат някакви лимити, а и за това какво приемат. Аз съм носила стар кожух там, приеха го. Предполагам, че одеалата ще вземат.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 228
Еее, ама защо не са изпразнили апартамента преди да ви го предадат! Не се прави така.
Иначе одеалата и килимите и аз бих ги занесла в приют за животни. Ако тръгнеш да ги предлагаш по групите може да почнат едни пазарлъци - донеси ми ги на ей тука на 50км, изпери ги, ох ма те миришат, отказвам се. Не бих се занимавала.

# 7
  • Мнения: 4 208
Понеже точно сега е времето и се прибрахме от село - дайте ги на някоя баба на село да си загъва разсадите...

# 8
  • Мнения: 3 735
Когато ние купихме апартамент беше напълно обзаведен (имаше квартиранти до последно), а ние искахме буквално да е на голи стени. Просто поразпитахме познати, дали не познават някой, на когото му трябват мебели и всичко от апартамента и веднага се намериха едни хорица от близко село. Дойдоха и за 2 дни изнесоха всичко. Заварих апартамента на голи стени 🤣 И ние доволни, и те доволни!

# 9
  • Мнения: 2 622
Стари килими, одеяла и подобни бих изхвърлила без да се замисля изобщо! Още повече ако са ползвани ... незнайно от кого. Какво ще ги мислиш, те собствениците не са си ги взели, ти ще им търсиш приложение...Как не.

# 10
  • Мнения: 526
Ако са много и обемни, има фирми за извозване на стари мебели и покъщнина. Те си ги карат в депо.

# 11
  • Мнения: 4 405
Ние попитахме фирмата, която обикновено  ползваме за хамалски услуги дали извършват и почистване . Оказа се , че да.

# 12
  • Мнения: X
В приютите за кучета имат нужда от подобни неща и няма да ги върнат. Иначе проверете все пак дали няма контейнери за рециклиране на текстил някъде около вас. ХМ имат, мисля, че и Зара също в някои магазини.

# 13
  • Мнения: 33
Нарязвате килима с макетен нож и изхвърляте.

# 14
  • Мнения: 12 792
Аз наистина просто бих изхвърлила до кофите. За различните общини по различно време има такива кампании за почистване на мазета и тавани. Виж в твоята община има ли и кога е, тогава извозват.
Идеята за приют за животни ми се видя наистина много добра.

Общи условия

Активация на акаунт