Порок ли е бедността?

  • 7 986
  • 152
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 417
Бедността е най-справедливото наказание за некадърността! Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 13 512
Порок е, мразя да съм бедна. Донякъде наистина е въпрос на избор и на нагласа. В живота си съм се нагледала и наслушала на манталитета-Няма да стане; А, ще му работя и, любимият ми-Да гледаш дете е много скъпо.
За пенсионерите и пр. бих споделила, че никой никога не трябва да разчита на друг да му помага (в случая на държавата). Пенсионерите имаха своите спестявания, но, една част от тях се полакомиха по пирамиди. Нима пенсиите преди десети са били по-големи? Прадядо ми получаваше около 45-50 лв пенсия, която стигна до около 80 лв преди да почине. Мои наблюдения от родния ми, нестоличен град.
Също така, смея да споделя, че имам наблюдения как различни хора се оправят по различен начин с една и съща по размер сума пари.
Човек има толкова пари, колкото му е акъла. И съм права.
Абсолютно подкрепям Франзела .Това е и моето мнение по въпроса.

# 47
  • Мнения: 1 080
Бедността е най-справедливото наказание за некадърността! Rolling Eyes
Shocked хммммм А в България се намират доста богати некадърници.

# 48
  • Мнения: 765
 Добре , наистина в БГ имаме възможност да полу4им висШе образование , да запиШем курсове по английски език , да станем лЮбовници на подходяЩият 4овек ( и този на4ин въобЩе не е типи4но наШенски както си мислят някои), можем да отидем в "големият" град , за да полу4аваме пове4е пари и някак да се сдобием с по^висок статус ,може да си говорим как държавата не ни е длъжна и т.н. Оба4е представете си  , 4е не искам да ставам главен архитект , а искам да стана Шива4ка . Представете си , 4е има жени , които нямат амбицията да се обли4ат в Гу4и , а искат нормален , тих и спокоен живот , без да се 4удят какво да ядат и как да нахранят децата си . Една "поро4на" Шива4ка ли Ще съм аз заради това , 4е не искам кариера и все пак смятам за обидно да живея с 300лв на месец?

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ей това по Нова ТВ, което показва Карбовски, е бедността.

# 50
  • Мнения: 6 167
Ох, иа з да налея масло в огъня.
С пример.

Имам приятелка, която вече няколко години е в майчинство.
Има интеренет, завършила е някаква специалност.
И от 1-2 г. иска вече да работи. ОК. 2 години!
преди няколко дни се свръзваме двете, много се обичаме и тя започва да мрънка как нищо
не става без връзки и познати. С 2 думи разбирам,че е отчаяна. Направо сърцето ми се сви.
не ч еи аз съм цъфнала, знам какво е да си демотивиран да станеш от леглото, защото си безработен.

И аз я питам " Ти регистриранали си в jobs.bg" . Da. Получавала даже бюлетин всеки ден!
Имаш ли СВ , да.
Я ми го изпрати.  ОК.
Изпраща ми го и аз ... онемях.
Не само защото е написано лошо, не казва нищо, и има изречения като " Омъжена, дете Иванка, 2г".
Пълно безумие.
А защото тя е регистрирана в сайт, където има насоки как да си напишеш св-то, какво е мотивационно писмо, само че не ги е прочела, защото е по-лесно да се оправдаваш , че всичко става с връзки, освен да си налегнеш г... за и да прочетеш!
"Можеш ли да ми направиш СВ".
Аз й казвам " Не, ти ще си го направиш, аз ще ти кажа как".
Изпраща ми тя черновата... ми тя не може да си сформира мисълта какво е работила, какви са й били задълженията.Седнах, написах й нещата, изпратих й ги , тя много ми благодари. И пак нищо не се научи, аз й го направих.

Не знам дали се разбира, но за мен такъв тип поведение е масов.
Хем си отчаян, хем нямаш сила да дръпнеш мааааалко напред.

Оставам с впечатление, че е по-лесно да се вайкаш и оправдаваш с филанкишията, отколкото да направиш това, което трябва. И да си вярваш много, ама страшно много, как правиш нещо и как нещата не зависят от теб, а не да действаш.

И в много отношения мисля, че Фил е права ( сигурно е от жълтите павета ). Франзелата също я подкрепям Grinning

# 51
  • Мнения: 11 315
Стискам ръцете на Франзелката за изречението -Човек има толкова пари, колкото му е акъла.
Примера на Лени просто го потвърждава.
Който иска - намира начин.

# 52
  • Мнения: 765
 Това не е бедност Lenniе ,  приятелката ти си заслужава съдбата , но тя не е бедна и има избор , просто не и се ба4ка . Няма ниЩо лоШо стига да си го признава. Разбирам кое смятаШ за порок , но то не се нари4а бедност , а посредственост .

# 53
  • Мнения: 677
Стискам ръцете на Франзелката за изречението -Човек има толкова пари, колкото му е акъла.
Стискайте к'вото си искате..
Аз познавам невероятни малоумници с много пари..
И бедни,но много интелигентни хора..

И не,не е порок бедноста!

# 54
  • Мнения: 1 002
Ей това по Нова ТВ, което показва Карбовски, е бедността.
еййй , изпуснах го тоя Карбовски , даваха фигурното пързаляне по Първа
Кажи за майката ..

# 55
  • Мнения: 2 254

на едни не им стигат парите за хляб ,на други за хеликоптер...
откъде да знам дали е порок тая пуста бедност ooooh!



# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ей това по Нова ТВ, което показва Карбовски, е бедността.
еййй , изпуснах го тоя Карбовски , даваха фигурното пързаляне по Първа
Кажи за майката ..

Не ми се обяснява в тая тема, нещо се размислих и не ми е до дървени философии, форумът е станал много негативен тия дни... Confused

# 57
  • София
  • Мнения: 1 244
Аз пък, как' Сийке,  изобщо не говоря за богатите хора, а за тези, които живеят що-годе прилично. Понеже темата е за бедността, а не за богатството. И все си мисля, че човек може да се докара сам до там да свързва успешно двата края и да му остават пари за кръчма/да събира за кола/за курс по английски. (опа, щях "кур* по английски да напиша,ама то фройдовска грешка. Че език се научава с акъл а не с 200 курса... Anyway, както биха казали съседите на Острова)

Барбалекс, ето това е грешна представа за нещата, за която, поне аз, не говоря - да станеш нечия любовница и да се обзаведеш с мангизи. Но всяка една "проста шивачка" може да си намери мястото, ако е добра в професията си, вместо да "крадне" плат, конци и копчета.

Въпросът е в квалификацията, която обаче можеш също така да докажеш на работното място. Някой беше писал, че дипломите са хартийки. Така е, аз познавам много хора, които са завършили на хартия, но са тотално некомпетентни. И това се вижда от работодателя. И в днешно време, ако си некадърен, изхвърчаш. Точка.

А по повод курса по английски, който бил 150 лв - личен пример. Завърших гимназия в паралелка с немски. След 11 клас немският ми 5 пари не струваше(благодарение на "доброто" обучение и разбира се на тинейджърското ми нежелание). Аз положих усилия да го науча и усъвършенствам. Така е и с английският ми, който е на доста добро ниво, без да съм жертвала пари. Въпросът е до лично желание.

П.С. Ще си посипя главата с пепел, че съм баш от жълтите павета. Но имах щастието да се запозная с много свестни хора от провинцията, както и пълното нещастие и срам да познавам хора от същите тия жълти павета, които са абсолютни простаци и глупендери. Така че дайте да прекратим подтемата за произхода.

# 58
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Много са ми интересни такъв род обобщения.  Mr. Green
Да твърдиш, че бедният е беден, защото го мързи или не желае да се развива е същото, като да се твърди, че всички богати са крадци и мошеници (което също не е лъжа в нашата държава, но... ние не сме от тях, как`Сийке, нали?  Wink)
За съжаление, единствените "пробивни", "предприемчиви" и прочие люде, на чийто възход съм била свидетел, са го направили или с курвалък, или с ограбване на бившия шеф и отнемане на бизнеса му, или с развъртане на... първия милион, за който никой не говори.
Има и забогатели с честен труд, но са съвсем малко на фона на общото разбойничество.
Ето - и аз си направих моето си обобщенийце...  Joy
Ако мога да приема, че бедността е порок, става дума само за духовната бедност, която е още по-крещяща, ако е и подплатена със стабилни финанси. Това вече е непростимо!  Sick

ПП Под "успял" изобщо не приемам какъвто и да е наемник, който е успял да се пообзаведе с вещи от първа необходимост на изплащане, живее на квартира или в наследствено жилище и може да си позволи да отиде на море (обикновено с кредит). Имам предвид хора, които развиват сериозен бизнес и инвестират здраво в него. И не си мерят... етикетите на дрехите.  Peace

Абсолютно все едно аз съм го писала  Peace Тони също е прав за мен- не парите правят човека, тогава защо да е порок бедността?!

# 59
  • София
  • Мнения: 1 244
Темата се изроди. Дайте да конкретизираме какво е това "бедност".

Общи условия

Активация на акаунт