Порок ли е бедността?

  • 7 980
  • 152
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 834
много е лесно да се обобщава когато човек гледа от собствената си камбанария. Я сега една друга картинка ти си 55г предстои ти пенсиониране, обаче шефът решава че му трябва млад персонал и те съкращава. Оставаш без работа  и доходи и попадаш под минимума тогава бедността порок ли е? Друг филм работиш 30- 40 г пенсионираш се и разбираш, че пенсииката ти е 120 лв. тогава бедността порок ли е? Мога още много да продължавам животът е шарен и никога не се знае какво ще ти предложи.........

# 151
  • Мнения: 1 840
И в началото на темата го казах, и пак ще го кажа - бедността не е порок, но много пороци водят до бедността и на първо място това е мързелът. Моля се да не ми се случва да падам под екзистенциалния минимум, който за мен е: да мога да си платя сметките за ток и вода, да мога да си купя храна, лекарства и дрехи. С мъжа ми работим здраво, предприемчиви сме, доста квалифицирани - имаме всички необходими качества да успеем. Но сме имали всякакви обрати в живота си досега и нямам логични обяснения нито за спадовете, нито за възходите - просто се случват, независимо от това, което можем и желаем. По този въпрос мога да кажа само: аз знам, че нищо не знам, но повечето тук и това не знаят. Защото колкото нещата зависят от нас самите, точно толкова и не зависят от нас, а от Съдбата, Господ, Шанса, Късмета - или както искате го наречете.

# 152
  • Мнения: 1 840
...
Иде ми да пусна и анкета: на колко сте години.
Само така мога да си обясня някои мнения.


Лени, до голяма степен си права, защото когато бях на 20, си мислех, че всичко зависи от мен и че всичко е в ръцете ми. Сега (на 30) знам, че не е така - аз правя всичко възможно, за да стане това, което искам, но дали ще стане, е съвсем друг въпрос. Но по въпроса за годините -  често има несъответствия, защото въпреки че мъдростта идва с възрастта, при някои възрастта идва самичка.

Общи условия

Активация на акаунт