Кашлица при бебе на 5 месеца

  • 684
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте! Имам бебе на 5 месеца, от време на време се закашля, кашлицата е суха в повечето случаи, но понякога се чува като лаеща кашлица. Преди дни бяхме на консултация и педиатърката каза, че гърлото е чисто и го слуша със слушалката, нямало му нищо, отделял е твърде много слюнка.. случвало ли се е и при някого така? Има ли повод за притеснение..Благодаря!

# 1
  • Мнения: 6 764
Бебето може да кихне, да се изкашля в ежедневието си точно както възрастен. Ако говориш за такива изкашляния, да и моето бебе киха и кашля понякога. Задавя се с лиги, то си личи, не може да се обърка с кашляне при болест. Вече ако имаш съмнения, че е повече от нормално изкашляне в ежедневието, отиди на специалист. Този педиатър, наистина ли е педиатър или просто личен лекар? Ако е само личен лекар, който записва и преглежда деца, вземи си направление и отиди при педиатър. Поне едно изследване да пусне.

# 2
  • Мнения: 35
Бебето може да кихне, да се изкашля в ежедневието си точно както възрастен. Ако говориш за такива изкашляния, да и моето бебе киха и кашля понякога. Задавя се с лиги, то си личи, не може да се обърка с кашляне при болест. Вече ако имаш съмнения, че е повече от нормално изкашляне в ежедневието, отиди на специалист. Този педиатър, наистина ли е педиатър или просто личен лекар? Ако е само личен лекар, който записва и преглежда деца, вземи си направление и отиди при педиатър. Поне едно изследване да пусне.
Да, ясно ми е, че може да се случи в ежедневието. Детето не ми прилича на болно, просто ме притеснява малко това, че кашлицата понякога е лаеща, понякога суха. Наистина е педиатър, не личен лекар. Благодаря!

# 3
  • Мнения: 8 585
Здравейте! Имам бебе на 5 месеца, от време на време се закашля, кашлицата е суха в повечето случаи, но понякога се чува като лаеща кашлица. Преди дни бяхме на консултация и педиатърката каза, че гърлото е чисто и го слуша със слушалката, нямало му нищо, отделял е твърде много слюнка.. случвало ли се е и при някого така? Има ли повод за притеснение..Благодаря!

* рефлукс
* остатъчна кашлица след вирусно заболяване
* кашлица в рамките на бронхиолит
* носно носителство на Мораксела/ стрептокок - посявки?
* псведо-круп в рамките на вирусно заболяване?

"Лаеща кашлица" от "слюнки" няма.

Цитат
Тази кашлица и друг път съм я чувала, не е само от сега, но детето не е болно...просто ме притеснява.
Понякога, и при бебета и малки деца, и по абсолютно невинни причини, могат да кашлят много особено и странно, със затворен ларингс. Което дава много странен оттенък на кашлицата. Но, и въпреки това, не е нещо особено. НО, всичко е въпрос на преценка, и оценка, на място.

Последна редакция: вт, 12 апр 2022, 13:15 от Birdie

# 4
  • Мнения: 35
Здравейте! Имам бебе на 5 месеца, от време на време се закашля, кашлицата е суха в повечето случаи, но понякога се чува като лаеща кашлица. Преди дни бяхме на консултация и педиатърката каза, че гърлото е чисто и го слуша със слушалката, нямало му нищо, отделял е твърде много слюнка.. случвало ли се е и при някого така? Има ли повод за притеснение..Благодаря!

* рефлукс
* остатъчна кашлица след вирусно заболяване
* кашлица в рамките на бронхиолит
* носно носителство на Мораксела/ стрептокок - посявки?
* псведо-круп в рамките на вирусно заболяване?

"Лаеща кашлица" от "слюнки" няма.
Благодаря! Тази кашлица и друг път съм я чувала, не е само от сега, но детето не е болно...просто ме притеснява.

Общи условия

Активация на акаунт