Главоболие от компютър

  • 853
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте, много често започна да ме боли глава от компютър и смартфон, но си виждам доста добре, както на близко, така и на далече.

Възможно ли е въпреки това очите ми да имат нужда от малък диоптър, за да се махне това напрежение в главата?
Става въпрос за мъж на 30г.

# 1
  • Мнения: 162
Идете на профилактичен преглед при лекар, тук как да знаем.Главоболието е от преумората и облъчването от компютъра, за диоптър как да ви каже някой тук

# 2
  • Мнения: 30
Питам - по принцип...

# 3
  • Мнения: 14 868
Диоптърът не лекува главоболие по този директен начин, тъй че на въпроса отговорът е - не. Напълно е възможно обаче да имаш проблеми със зрението и затова докато се опитваш да гледаш екраните, да усещаш напрежение. Зависи и коя част на главата те боли, може и кръвно да е. Може и на нервна почва. Иди като начало на очен и поговори с ЛЛ къде би могъл да те прати за главоболието. 30 не е пенсионна възраст, но е достатъчно зряла, за да си обърне човек малко внимание.

# 4
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Първо, иди на преглед при очен лекар. Да провери за някакъв диоптър, налягане, изкривяване и прочие. Ако мониторът е смотан, купи си хубав в комплект с видео картата. Ако стоиш повече часове, гледай дали не можеш да ги намалиш. Може и да капваш някакви капки за овлажняване. Очите изсъхват от много мигане и стоене пред монитор. За кръвното също са ти казали.
Избягвай дълги разговори по телефона. Ако може, карай на говорител.
Има програмки, които намаляват синия спектър на монитора, а той дразни очите. Сложи си такава. По мое мнение доста помага.
Има доста неща, които можеш да направиш, за да намалиш облъчването от екрани и телефони.
Като се сетя на по-млади години на какви смотани монитори съм работел... Главата и очите ми се сцепваха след 7-8 часа... Като излязоха ЛСД-тата се сещам, че бях дал някакви луди пари за монитор Сони, че и 17 инча. Като за тогава беше върхът на сладоледа... Разликата беше от земята до небето.

# 5
  • Мнения: 14 868
А, вярно, синия спектър - някъде в настройките на уиндоуса има да се намали синьото в цветовете, но вече на два домашни лаптопа и два служебни монитора не приема настройката. Тоест, екранът става топложълт за някакъв период, но после отново става студеносин.

# 6
  • Мнения: 2 480
Идете на профилактичен преглед при лекар, тук как да знаем.Главоболието е от преумората и облъчването от компютъра, за диоптър как да ви каже някой тук

За облъчването възразявам-няма такова. Или по друг начин казано има, но е безвредно-видима и ИЧ светлина. И двете лъчения са слаби, за да вредят. За останалото се съгласявам.

Продължителното втренчване може да доведе до умора и главоболие. Може и кръвното да се вдига.....Не се знае как е очното налягане и как са диоптрите. Но може и тензионно да е главоболието.....

# 7
  • Мнения: 162
Идете на профилактичен преглед при лекар, тук как да знаем.Главоболието е от преумората и облъчването от компютъра, за диоптър как да ви каже някой тук

За облъчването възразявам-няма такова. Или по друг начин казано има, но е безвредно-видима и ИЧ светлина. И двете лъчения са слаби, за да вредят. За останалото се съгласявам.

Продължителното втренчване може да доведе до умора и главоболие. Може и кръвното да се вдига.....Не се знае как е очното налягане и как са диоптрите. Но може и тензионно да е главоболието.....

Всяка техника - компютър, телефон и тем подобни, има вредно лъчение, просто не можем без тези неща вече

# 8
  • Мнения: 14 868
И преди тях е имало вредно излъчване от слънцето, само казвам.

# 9
  • Мнения: 2 480
Идете на профилактичен преглед при лекар, тук как да знаем.Главоболието е от преумората и облъчването от компютъра, за диоптър как да ви каже някой тук

За облъчването възразявам-няма такова. Или по друг начин казано има, но е безвредно-видима и ИЧ светлина. И двете лъчения са слаби, за да вредят. За останалото се съгласявам.

Продължителното втренчване може да доведе до умора и главоболие. Може и кръвното да се вдига.....Не се знае как е очното налягане и как са диоптрите. Но може и тензионно да е главоболието.....

Всяка техника - компютър, телефон и тем подобни, има вредно лъчение, просто не можем без тези неща вече

Тези "знания" откъде ги черпите?  

Аз ги имам от физическия факултет на СУ.

# 10
  • Мнения: 162
Идете на профилактичен преглед при лекар, тук как да знаем.Главоболието е от преумората и облъчването от компютъра, за диоптър как да ви каже някой тук

За облъчването възразявам-няма такова. Или по друг начин казано има, но е безвредно-видима и ИЧ светлина. И двете лъчения са слаби, за да вредят. За останалото се съгласявам.

Продължителното втренчване може да доведе до умора и главоболие. Може и кръвното да се вдига.....Не се знае как е очното налягане и как са диоптрите. Но може и тензионно да е главоболието.....

Всяка техника - компютър, телефон и тем подобни, има вредно лъчение, просто не можем без тези неща вече

Тези "знания" откъде ги черпите?  

Аз ги имам от физическия факултет на СУ.

Да имам знания, но не в кавички, учила съм медицина, в случай ще това е толкова важно за Вас!

# 11
  • Мнения: 2 480
Значи сте учили и физика, но нищо не сте научили от нея! Жалко.....И при това положение "просвещавате" незнаещите.....

Общи условия

Активация на акаунт