Подготовка за малкия човек - тема 18

  • 34 134
  • 767
  •   1
Отговори
# 45
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 864
Вие не ползвате ли слънцезащита всеки ден, дори и през зимата? Защо мислите че с децата е различно. Само за бебетата под 6 месеца е препоръчително да се избягва слънцезащитата, защото са много по- предразположени към алергии и обриви.


Ползвам слънцезащита само и единствено на плаж и за себе си.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 928
И аз ползвам само на плажа и то отскоро, като 2019 ми изби пигментно петно на лицето.
Преди това с 10 фактор олио и това е. Ама аз съм тъмна.

С детето на плажа- 50 фактор Uriage Bebe + бански + шапка и само под чадъра, ако не е във водата. На плаж от 08:30 до 11:30.
 Това беше миналата година на 10 месеца. Сега ще видим почти на две как ще я опазим от слънцето.

# 47
  • Мнения: 627
За суха бебешка кожа препоръчвам Exomega na A-derma. Аз си ползвам серият и си я имах вкъщи, като и бебчо мазах няколко пъти с емолиента и веднъж седмично измивам с олиото. Правя го по моя преценка де, но на 100% е подходяща за бебчета.

# 48
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 837
И аз не ползвам слънцезащита за себе си в градски условия. Само на плаж, 30ти фактор, защото съм бяла и лесно изгарям.
Бебето ми е малко, вероятно тази година ще пропуснем морето или ако все пак решим да идем, ще е през септември.

# 49
  • Мнения: 547
Дъщеря ми в края на март преди 10г я изпуснах да изгори на слънцето. Изобщо не очаквах, че при приятни температури ще е толкова силно. С нея на морето и след това в града ползвах Бюбхен 30 фактор и не хвана дори тен, а е бяла. Сега със сина ми се чудя- той в по-матов, но е с по-склонна към изсушаване кожа. Ползвам мляко на Хип и Атодерм, като ги редувам. Похвалиха ми Wooden spoon. Ако някой има препоръки ще съм благодарна. Той е на почти 10 месеца я момента, пазя го от слънцето.

# 50
  • София
  • Мнения: 262
Ние с приятеля ми не сме от най-белите и се предполага, че слънцето няма да ни вреди толкова, но не. Ако използвам под 50-ти фактор съм изгоряла веднага. Затова за бебето искам да съм готова и да няма мъка после.
Ще прегледам предложените от вас, но си спомням, че някой беше споменал за едно приложение, което сканира баркод и казва колко е вредна козметиката или се лъжа? Ако може да го кажете отново, понеже не мога да го намеря Grinning Благодаря!

# 51
  • Мнения: 512
Аз ползвам Wooden Spoon - шампоан за коса и тяло, масло за тяло и крем против подсичане. Много съм доволна от всичко, синът ми е на 2 месеца. Особено кремчето за дупе не го заменям за нищо на света! Текстурата му е по-скоро на мус, при допира му с кожата се разтапя и супер лесно се нанася и размазва, в резултат на което е и супер икономичен (не като прехваления бепантен, дето ако искам да намажа хубаво цялата зона на пелената, изразходвам половин тубичка). Излишно е да казвам, че не сме имали зачервяване до момента. Ще ходим на море септември, тогава той ще има навършени 6м. и ще взема слънцезащита пак на марката. Между другото с бебешкото масло за тяло се мажех по време на бременността против стрии (бях го срещнала като препоръка от една блогърка). Нямам нито една, като няма как да съм сигурна, дали е от маслото, но все пак Simple Smile
Мокри кърпички ползвам на Бебо с вода - плътни, здрави и напоени, точно колкото трябва.

# 52
  • Мнения: 3 758
Никога не съм ползвала слънцезащита за себе си в градски условия. Не почзвам и за дъщеря ми. Аз и на плажа ползвам мнооого рядко и не изгарям. ММ ползва бебешката слънцезащита, че е много бял🤣

# 53
  • Мнения: 3 325
Слънцезащита не се ползва само за да не изгориш, знам че не му е темата, но наистина допускате грешка. Сърдечно препоръчвам да прочетете повече по темата и после да прецените дали все още не искате да носите слънцезащита през цялата година.

# 54
  • Мнения: 1 517
Аз за новородено питах. На 3++ месеца е. Правим разходки и виждам, че го пече по лицето в количката. Едната му бузка е леко зачервена . Ще взема нещо , което става от 0+ и ще пробвам първо върху малък участък от кожата.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 219
Слънцезащита не се ползва само за да не изгориш, знам че не му е темата, но наистина допускате грешка. Сърдечно препоръчвам да прочетете повече по темата и после да прецените дали все още не искате да носите слънцезащита през цялата година.

Да, така е. Особено за бебетата.

# 56
  • Мнения: 132
Здравейте,
По отношение на слънцезащитата ще ви разкажа моя личен опит.
Преди 5-6 години започнах да получавам странно червено петно на носа, което хем изглеждаше ужасно, хем сърбеше. Започнах да мажа с някакви кремове - нищо. Един, втори дерматолог, алерголог - нищо. Изследвания един куп - нищо. Накрая в един прекрасен майски ден, седейки на пейка в Hyde Park в Лондон, усетих как цялото ми лице гори. От първата аптека си купих слънцезащитен крем за лице и започнах да се мажа. Та така до ден днешен. Червеното петно отдавна изчезна, но кожата там е доста изтъняла и заради това продължавам да мажа тази част на лицето с 50 фактор.
Като цяло кремът за лице, който ползвам има 30 фактор в него, но на носа и горната устна (където е проблемната зона) слагам 50+ на Eucerin.
С всичко това искам да кажа, че слънцезащитата, дори и в градски условия, не е излишна.
В момента съм бременна и чакаме бебчето през юни, така че се замислям за слънцезащитен и за него.

# 57
  • Мнения: 4 854
Слънцезащита не се ползва само за да не изгориш, знам че не му е темата, но наистина допускате грешка. Сърдечно препоръчвам да прочетете повече по темата и после да прецените дали все още не искате да носите слънцезащита през цялата година.

Абсолютно същото мислех и аз да напиша.
Слънчевите лъчи са вредни през цялата година, дори и да не изгорите. А изгарянията през детството променят ДНК на клетките, което може да причини рак на кожата като възрастен.

# 58
  • Мнения: 6 903
Да запея и аз в хора, но слънцезащитата е важна дори и за тъмните кожи, които “не изгар”. Докато се чудя да мажа или да не мажа тримесечно бебе, го опекох хубаво, а уж пазя от директна слънчева светлина. Спрях се на Wooden spoon 50-ти фактор о мицеларна вода на Биодерма за махане.

# 59
  • Мнения: 468
Аз съм тъмна и никога не съм изгаряла. Въореки това от години се мажа с 50 фактор, защото имам доста бенки. В градска среда гледам поне лицето да мажа. Изключително важно е, хора, прочетете по въпроса. Чакам бебе след месец и не мога да си представя как ще го изкарвам цяло лято без слънцезащита, ако ще и на по-слабото слънце... Но засега отговор просто не намирам...

Последна редакция: пт, 15 апр 2022, 20:49 от Khaleesi

Общи условия

Активация на акаунт