Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 45

  • 65 986
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 397
Карина,
Моля за рецептата за пролетните рулца! Simple Smile

# 31
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 420
Петък, ден за салатки и мезенца, обаче за болните от грип А, доматена супа и пържени филийки със сирене...Disappointed

# 32
# 33
  • Мнения: 1 902
Честит Лазаровден, момичета! 🤗🌷🌞
Чуден аромат на козунак се носи у дома днес. Лесна за направа и винаги сполучлива, тази рецепта не ме е подвеждала повече от 13 години. 👩‍🍳🥧👌
https://inthebeniskitchen.com/2022/04/16/%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%B … 0%BD%D0%B0%D0%BA/

# 34
  • Мнения: 904
let it be,
Скрит текст:
Оризовите кори леко се мокрят с вода слагам върху чиния, намазвам с фъстъчен сос( фъстъчено масло, соев сос, кисело мляко, мед, лимонов сок), месо( проява с печено пилешко най - често или с рулца от раци, може и сьомга, може с всичко всъщност, зеленчуци ( в случая: краставица, репички, морков, два вида чушки, лук, зелении), и един омлет навит и нарязан на лентички. Всичко се подрежда отгоре и се завива като дълга сарма. Отделно си правя сос от соев сос, сухо чили и чесън и си ги топя вътре.

# 35
  • Мнения: 3 978
Може ли рецептата за питките за бургер от блога на морена търсих там нещо не ми излезе

Цигара бюрек

# 36
  • София
  • Мнения: 15 466
Бутчета с ориз, печени чушки и люти чушлета със сирене.





# 37
  • Мнения: 759
Нюди или малфати, а на български голи равиоли. Това е само плънката на равиолите без пастата. Сосчето е по вкус. Моите са само с масло и салвия.



Копривка със зрънца - сложих ориз, булгур и киноа. Добре си похапнах от това любимо нещо Yum



И едни китки от двора на свеки, не знам какви са, но си набрах.

Последна редакция: сб, 16 апр 2022, 17:47 от DiscoBiscuit

# 38
  • Мнения: 3 271
Честит Лазаров ден! Мъфини за един благотворителен базар утре.

# 39
  • София
  • Мнения: 11 709
ИДЕЯ ЗА ПРОЛЕТНА КОПРИВА СЪС СОС БЕШАМЕЛ И ЛЮСПИ ОТ ПАРМЕЗАН

КАРАМЕЛЕНО ПАНЕТОНЕ, защо го правих, не е ясно защо, просто си го харесвам и набързо го забърках, то не се меси , а се работи само с дървена лъжица


и малко ГРЪЦКИ ВЕЛИКДЕНСКИ КУРАБИИ - ей така заради Цветница

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/

# 40
  • Мнения: 15 317

Скрит текст:
Принцеси с кайма и кашкавал:

Спаначена супа с фиде:

Разядка със сирене, заквасена сметана, к. мляко, пресен чесън, копър и зехтин:

Купешко китайско - нудли с пиле и зеленчуци:

Яхния с гъби, свински език и бяло вино с гарнитура от басмати ориз:

И сладолед с мед, кокосови стърготини
и захарни пръчици:

И щастливи празници на всички - Лазаровден, Деня на юриста, утре Цветница.

# 41
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
От мен гофрети, и на щерката порцията 😁

# 42
  • Мнения: 6 299
Честита Цветница на всички празнуващи днес! Христос Воскресе и на всички католици, празнуващи днес! Този период ми е от най-любимите! Днешното ми ястие обаче е като времето в БГ, пролетно-зимно. Нещо като Капама, ама не точно, така че да пообера фризера. Последното кисело зеле с последният замразен джолан, допълнен от прясно зелце, морков, кромид лук, червена чушка от фризера, чаша задушен ориз и подправки. Полу-сготвено под налягане, че ще пътувам да закривам зимният сезон и няма време за бавно готвене в каления съд.  За по-апетитен вид, запечено във фурната.
Хубав ден на всички!

# 43
  • Мнения: 15 317
Честита Цветница.
Да са живи и здрави имениците и всички, които празнуват днес.
За закуска - топли сандвичи с филе и кашкавал:

Пп Мики, пропуснах да отбележа, че пролетната ти градинка е разкошна. Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 9 706
Честита Цветница!
Закуската днес. Продължавам с тренировките 😅

Общи условия

Активация на акаунт