Бродят ли шарлатани из форума?

  • 18 345
  • 278
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 447
Мен ме поразява лековареноста на жените тук.
Казал Бърди така ще бъде и  така ще го лекувам детето - това е чиста глупост, за което никой не е виновен.
Така мисля и аз. Това е форум, а не здравно заведение. Да, наистина е по-лесно вместо да си заведеш детето на специалист, да си висиш на топло във форума и някой да те "консултира". Но не мисля, че проблемът е в консултиращия в този случай.

# 31
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А в тази тема се говори сякаш повечето хора са ги виждали шарлатаните.

Чисто човешко любопитство ме гони в случая.
Никого не съдя, никого не обиждам.

Тъжно ми е, та чак ми е смешно колко са лековерни хората.
Това е.

Иначе темата - ако някой иска да я мести където реши че ще е най-полезна за потребителите.

# 32
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Реза не организира другарски съд и не иска от Бърди трите имена и ЕГН- то му. Тя просто го пита от колко време практикува? Прост и ясен въпрос. При това го пита от месеци... И други го питахме. Отговор - тц.

# 33
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
абе ето къде било разковничето
Светлозарка се появи и ни осветли Mr. Green

Искам да ви уверя, че аз не съм Birdie!  bowuu
Човекът, който се представя под този ник със сигурност е завършил медицина. Дори мога да ви кажа кога: 1993 година във Варна. Не зная дали в момента работи като педиатър в Гърция, но ако съдя по това, което пише определено е в час не само с пералните....

Последна редакция: нд, 19 ное 2006, 17:58 от Reza

# 34
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Независимо,че тук е форум,когато се дават консултации по здравни проблеми от човек,имащ претенциите да е специалист,елементарното възпитание,ако щете и морал изискват да се представи пред хората,които консултира.Birdie не е единствения,които дава съвети на професионално медицинско ниво.Разликата между него и другите специалисти е тази,че единствено той не се е представил до сега,въпреки мнoгoбройните молби към него да направи това.За пример само ще дам Д-р Йонов и Д-р Чавдаров,които преди да започнат да дават мнения,са представили себе си пред майките.А и при въпрос към тях по отношение на специалността им,никога не са го подминавали.

Това в никакъв случай не може и не бива да е другарски съд.
Birdie е помолен просто да се легитимира и аз не разбирам поради каква причина отказва да го стори!?!

# 35
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143369.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139437.0

ААААА туй вече е прекалено

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143369.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139437.0


как е възможно да се отсича така:

Това НЕ е подходящ АБ за деца.
Простете...
Изписването му днес е ограничено до малък кръг заболявания-салмонелоза, например, или специални и особени случаи.
Повечето детски инфекции се причиняват от микроби крайно нечувствителни на Бисептол.
Сериозните му странични ефекти също, макар и в по-малка степен, ограничават крайно употребата му.

Става дума за Суметролим-а

Има още бисери, но всичко е в темите, и пак линкове, линкове, и ако четет какво пишат майките и си скубят косите:

...Как можах да прочета чак сега
.....Как е възможно да дам това на детето си

след като такъв капацитете размахва пръст и казва НЕ, Анонимен капацитет,

Всички лекари, които са писали във форума, аз съм свидетел са писали винги
д-р еди кой си

а тоя размахва пръст и казва : НЕ, ама на всичко НЕ, 99,99 е НЕ,

е това какво е? newsm78 аз знам какво е де Laughing

# 36
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Ако позволите да кажа само за инфо на въпросната песона. Зълва ми е лекар в Париж дъщеричката и беше на 8 месеца когато се наложи сондиране на каналчетата и това не беше никакав проблем, такава е и практиката и на вън. Видях и другите теми и съм доста потресена колко настоятелен е въпросния господин. Момичета гледайте си децата и не слушайте подобни ГЛУПОСТИ  Peace

 И ако въпросната персона беше завършил медицина щеше да знае пълния текст на Хипократовата клетва кадето се споменава да се лекува пациент с който имаш контакт а не по- учебниците  Crossing Arms

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
@ljuboznatelna

Има растежни криви и специални акцелерационни растежни криви. Има и криви ръст/тегло също.
Попълнете ги според данните на детето и ще стане ясно.
Освен това има формула, по която се изчислява крайният ръст на едно дете на база ръст на родителите.
Ако изчислите по тази формула и направите корекции за съответната оставаща възраст пак може да се ориентирате.

дай линкове, без линкове не става тази работа

Ето тук не виждам нищо налагащо и нищо лошо като мнение. Защо са ви линкове? newsm78 Казал си е мнението, да провери жената дали  да се съмнява за проблем. Не защитавам Бърди, но започнахте да търсите под вола теле.
А колко по-смешни, фрапиращи и противоречиви мнения сме срещали...

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Офф:

Има още бисери, но всичко е в темите, и пак линкове, линкове

А, ако за бисери ще си говорим - наскоро научих от същия източник, че бебетата сучат чист въздух от гърдите на майките си, поради което имат колики Mr. Green

И още: противно на всички световни капацитети, същия препоръчва разреждането на кърменето като средство за увеличаване на кърмата...
(както вече казах, според това дали защитават или отхвърлят тезата му, капацитетите веднъж са капацитети, веднъж - сухи академици, които с хора не са работили, за разлика от него.

Не на последно място, докато сме на бисерите:
"Всички тесни медицински специалности са ПОДЧИНЕНИ на педиатъра."
както неведнъж сме чели вече. Всички тесни специалисти не се хващат и  на малкия пръст на едно детско общопрактикуващо джипи, каквото се явява по принцип педиатъра. Туй то.

-------------------------------------------------
простете, че за кърмене са ми примерите, но аз иначе не чета особено капацитетните мнения, само в тази област се интересувам от новостите, с които ме изненадва

# 39
  • Мнения: 4 176
  Зълва ми е лекар в Париж дъщеричката и беше на 8 месеца когато се наложи сондиране на каналчетата и това не беше никакав проблем, такава е и практиката и на вън. Видях и другите теми и съм доста потресена колко настоятелен е въпросния господин.
Еми фанатик бре.

# 40
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...започнахте да търсите под вола теле.

Съвсем не.
Викаме, че царя е гол, но никой не иска да чуе.

# 41
  • Мнения: 3 405
Има тема, в която му благодарят:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=129659.msg2487591#msg2487591

Наистина, дали може така он-лайн и от разстояние да се помогне и в каква степен?

Или след съвета идва успокоението и майките започват да мислят по-трезво? И вземат вярно решение?

# 42
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Когато фактите говорят и......Бого... упс, и Birdie мълчи:

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=4908;sa=statPanel

Активност на публикуване по часове:

От 2ч до 7ч - спи
в 8ч леко се започва
в 9ч и 10 ч набира скорост
в 11ч е пикът #Crazy
после пак е доста Активен


явно тогава пациенти няма newsm78

не е имал и пациенти и през тези 39 дни прекарани само в ТОЗИ форум, изключвам останалите форуми , в които се подвизава.

# 43
  • Мнения: 3 447

Има още бисери, но всичко е в темите, и пак линкове, линкове, и ако четет какво пишат майките и си скубят косите:

...Как можах да прочета чак сега
.....Как е възможно да дам това на детето си

след като такъв капацитете размахва пръст и казва НЕ, Анонимен капацитет,


Именно... Анонимен капацитет. Извинявайте, но как можете да вземате решения за здравето на детето си, доверявайки се на анонимен капацитет от форума... все едно става дума за нов прах за пране... не го разбирам това  newsm78

# 44
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Разгледах ги темите, в които се е включвал и изглежда е навътре в нещата. А ако е убеден в знанията си, е нормално да държи на мнението си.   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт