Бродят ли шарлатани из форума?

  • 18 342
  • 278
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 585
Независимо,че тук е форум,когато се дават консултации по здравни проблеми от човек,имащ претенциите да е специалист,елементарното възпитание,ако щете и морал изискват да се представи пред хората,които консултира.Birdie не е единствения,които дава съвети на професионално медицинско ниво.Разликата между него и другите специалисти е тази,че единствено той не се е представил до сега,въпреки мнoгoбройните молби към него да направи това.За пример само ще дам Д-р Йонов и Д-р Чавдаров,които преди да започнат да дават мнения,са представили себе си пред майките.А и при въпрос към тях по отношение на специалността им,никога не са го подминавали.

Това в никакъв случай не може и не бива да е другарски съд.
Birdie е помолен просто да се легитимира и аз не разбирам поради каква причина отказва да го стори!?!

Бих желал да ти отговоря персонално, защото смятам за нужно.
Няма да представя лични данни. Дори и това, което подхвърлят като "лични данни" са дезинформация, съзнателно поддържана от мен. Никога няма да разберат подробности, колкото и да искат. Дори и някой да си мислят че знаят кой съм аз. Знаят това, което съм им казал. Но дали са верни данните? Simple Smile Естествено не са... И Гърция може да се окаже много по-далеч... Simple Smile
Не го смятам за нужно.

Не задължавам никого да приема информацията ми за "задължителна", нито да я следва, или да я прилага. Макар че това, което предлагам е издържано и точно. Много точно-и като фактология, и като стил на предлагане.
Ако нямам какво да предложа-не пиша. Също и ако това, което смятам да предложа няма да има по-добър ефект.

Благодарение на моята тема за ваксините много хора получиха насока, съвет, мнение. Дори и само за размисъл.
Благодарение на усилията да се включвам тук и там, много представи бяха "разклатени".
Когато хората ме питат на л.с. по проблеми, никой не задължава никого нищо.
Но явно виждат логика и резултат-затова и страничката "Благодаря на Birdie" бе толкова голяма.
Само това ми стига...

Сега имам възможност да пиша... утре кой знае?

# 46
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
@ljuboznatelna

Има растежни криви и специални акцелерационни растежни криви. Има и криви ръст/тегло също.
Попълнете ги според данните на детето и ще стане ясно.
Освен това има формула, по която се изчислява крайният ръст на едно дете на база ръст на родителите.
Ако изчислите по тази формула и направите корекции за съответната оставаща възраст пак може да се ориентирате.

дай линкове, без линкове не става тази работа

Ето тук не виждам нищо налагащо и нищо лошо като мнение. Защо са ви линкове? newsm78 Казал си е мнението, да провери жената дали  да се съмнява за проблем. Не защитавам Бърди, но започнахте да търсите под вола теле.
А колко по-смешни, фрапиращи и противоречиви мнения сме срещали...

е как защо са ни линкове?
ето ги линковете, той ги даде, но "Другото" не го е срещал в ИНТЕРНЕТ Mr. Green

Да, расте-и точно затова ползваме акцелерационните криви и кривите за растеж, както и кривите ръст/тегло.
Акцелерационните криви са специални. Не съм ги срещал в Интернет. Аз лично имам такива на "Ново-Нордиск".

За останалите, ето ги тук:
http://www.cdc.gov/growthcharts/
http://www.cdc.gov/nchs/about/major/nhanes/growthcharts/clinical_charts.htm

Вземаме тези:
Length for age + Weight-for-age
Weight-for-length
BMI-for-age
Weight-for-stature

Съответно на възрастта и пола на детето. Нанасяме и виждаме.

# 47
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Именно... Анонимен капацитет. Извинявайте, но как можете да вземате решения за здравето на детето си, доверявайки се на анонимен капацитет от форума... все едно става дума за нов прах за пране... не го разбирам това  newsm78

Това е въпроса.
Разбира се, на "входа" на форума има предупреждение, че той не е клиника, но хората когато са в нужда се доверяват на всеки който ги спечели на момента.
Шарлатаните из форума (не е един човека, от мен го знайте) са свободни да пропагандират и ако някой реши за правилно - да им се доверява.

В такъв случай е редно обаче да си отворят тема "Звездите ми го говорят" и да не се титолуват за лекари.
С една дума - да не лъжат.

# 48
  • Мнения: 4 176
Когато фактите говорят и......Бого... упс, и Birdie мълчи:

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=4908;sa=statPanel

Активност на публикуване по часове:

От 2ч до 7ч - спи
в 8ч леко се започва
в 9ч и 10 ч набира скорост
в 11ч е пикът #Crazy
после пак е доста Активен


явно тогава пациенти няма newsm78

не е имал и пациенти и през тези 39 дни прекарани само в ТОЗИ форум, изключвам останалите форуми , в които се подвизава.
хаххаха
ООООООО смеем се в къщи.
Еми може да е наистина неценен доктор. Те кадърните си бачкат.
А, подлоги се сменят рано сутрин Simple Smile

# 49
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Сега имам възможност да пиша... утре кой знае?

Сега имаш възможност да ме опровергаеш и направиш за смях в собствената ми тема.
Хайде, Бърди, легитимирай се.

# 50
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Само това ми стига...

Сега имам възможност да пиша... утре кой знае?
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
патетично...
(вж. подписа ми)

# 51
  • Мнения: 4 176
Когато фактите говорят и......Бого... упс, и Birdie мълчи:

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=4908;sa=statPanel

Активност на публикуване по часове:

От 2ч до 7ч - спи
в 8ч леко се започва
в 9ч и 10 ч набира скорост
в 11ч е пикът #Crazy
после пак е доста Активен


явно тогава пациенти няма newsm78

не е имал и пациенти и през тези 39 дни прекарани само в ТОЗИ форум, изключвам останалите форуми , в които се подвизава.
Левлеле Лио, сега погледнах своята статистика. Активна съм винаги. Ми аз нищо не правя и спя по 4ч. нощем. Луда работа хахаххаха

# 52
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Но явно виждат логика и резултат-затова и страничката "Благодаря на Birdie" бе толкова голяма.

Дарлинг, ако знаеш колко са дълги темите "Вярвате ли в уроки и как се предпазвате от тях?".....
Слабо...слабо.

Дори и някой да си мислят че знаят кой съм аз. Знаят това, което съм им казал. Но дали са верни данните? Simple Smile Естествено не са... И Гърция може да се окаже много по-далеч... Simple Smile

Т.е. лъжеш не само за това че си лекар, а и за това къде се намираш?

# 53
  • Мнения: 920
Не съм чела темите му, затова ще се изкажа само на база на тази.
Мисля, че представяйки се за лекар, може да бъде опасен.
Едно е да ти даде съвет Пенка, Ганка или друга от форума, друго е д-р Бърди.
Като отгледала 2 здрави деца знам ужасно много за обичайните болести както и за някои не толкова обичайни. при всяка тяхна болест съм чела, интересувала съм се и мога да боравя и със съответната терминология както и много майки. Но ако дам съвет, то ще бъде Аз мисля така...

# 54
  • UK
  • Мнения: 3 959
И Гърция може да се окаже много по-далеч... Simple Smile
Не би ли трябвало всеки един Модератор да може да каже "къде е Гърция"?

# 55
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Но явно виждат логика и резултат-затова и страничката "Благодаря на Birdie" бе толкова голяма.

Дарлинг, ако знаеш колко са дълги темите "Вярвате ли в уроки и как се предпазвате от тях?".....
Слабо...слабо.


Ето това е по-страшното, според мен. Че има хора тук, които сляпо вярват на шарлатани, на уроки, на съвети на неизвестни. Разбирам да поискаш мнение, но да поискаш консултация и да се довериш не би трябвало.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Някога се бях запитала откъде намира време Бърди за форум, че доста е активен и съветва нуждаещи се често.. После се запитах къде ли точно работи, няма ли майки от Гърция, които да си водят децата при него.. Случайни мисли, не съм ползвала консулт сякаш при него...  newsm78 Тоест рядко го чета.
Обаче да даваш напътствия за здравето на детето по интернет, без да разкриваш самоличност ми се види твърде нахално! Приемам, че господинът в никакъв случай не е практикуващ лекар, причината не ме вълнува, но е достатъчна...
Може би това е жоро01, все пак? ooooh!

# 57
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ето това е по-страшното, според мен. Че има хора тук, които сляпо вярват на шарлатани, на уроки, на съвети на неизвестни. Разбирам да поискаш мнение, но да поискаш консултация и да се довериш не би трябвало.

Страшно е и когато измамници си позволяват да държат МНОГО грозен език на легитимирали се лекари, а когато поради това бъдат баннати частично за два дена, загрижени за здравето на децата си майки ги защитават.

# 58
  • Мнения: 9 990
Реза, сега попадам на темата и ти благодаря.Рядко съм попадала на въпросният корифей Бърди, но и малкото ми беше достатъчно.Чрез и-нет не се поставят така диагнози и препоръчва едно или друго от наистина медицинско лице.Дайте ми на лични кой е и що е, моля!Лошото е, че много майки вярват и се доверяварт, вместо да си отидат на специалист, щото Бърди отрича съществуването и ползата им-това също не е никак "лекарско и медицинско!!!"Независимо дали в БГ или ТАМ/ където и да е извън БГ!/

# 59
  • Мнения: 3 423
Връщам се на въпроса от темата.
Да. Из форума бродят шарлатани
и който им вярва, си е за негова
сметка. Все пак при регистрацията
се пита, дали сме над 18, или?
Т.е. подразбира се, че сме отговорни
за всяко наше действие. Тоя Бърди
може и да е шарлатан, може и да не е.
Всеки на своя отговорност обаче
може да му се доверява и да действа
после. Ум царува, ум робува, ум патки пасе.

Общи условия

Активация на акаунт