Колко често се прави биопсия на шийката матката

  • 619
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здравейте!

Преди година и половина при колпоскопия ми откриха ектопичен участък на маточната шийка. Правих биопсия и нямах някакви предракови изменения. Преди биопсията, успях да се прегледам и при доц. Илия Карагьозов, който каза, че няма смисъл и от биопсия, но направих за свое успокоение. Последната ми цитонамазка - течнобазирана, бе преди 9 месеца и също нямаше проблем при нея.

Преди дни, след полов контакт, получих леко кървене и на другия ден посетих гинеколог, при когото не съм ходила преди. Според него, е възможно това да е била задържана менструална кръв (цикълът ми беше седмица преди това). Но - каза, че е добре да направим отново колпоскопия след 1,2 месеца и, ако този участък още е там - нова биопсия. Това много ме притесни! Нужно ли е да се прави повторно, след като вече имам правена преди година и половина и е негативна за ракови изменения?? Не е ли достатъчно да направя цитонамазка? Препоръката под последната ми е за нова след 12 месеца... Правила съм и изследване за HPV от шийката - беше отрицателно за всички типове (ниски, средно и високорискови). Ще съм ви благодарна за мнения!

# 1
  • Мнения: 2
Здравейте,ако нямате  HPV и не сте сменяли партньора ,няма място за притеснение според мен.

Общи условия

Активация на акаунт