помогнете - нон стоп на цица по цяла нощ - вече трудно издържам

  • 1 578
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 378
мерси момичета за подкрепата
май везните клонят да пробвам с хомеопатия - пък да видим
само искам да ви помоля да ми препоръчате добър такъв - аз съм от дружба - по възможност наблизо , но дори да не е наблизо, не е толкова страшно

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
и при нас беше подобно положението-цяла нощ бяхме като залепени,но сам се отказа преди около 10тина дни и сега спи дълбоко но към 2.30,3 или 4 .30 през ноща се събужда не за да суче а иска да вадя играчките и да играем #Crazy

И ние имаме тая екстра поне един път в седмицата. След като се похвалих вчера, че спал непробудно до 3.30, тази нощ се събужда 2-3 пъти и в към 4 ч. стана окончателно и си игра до 6 ч. Аз също предпочитам да се буди няколко пъти да яде или да си чеше венчетата пред варианта със среднощните игри.

# 17
  • Мнения: 3 810
Айде и аз в отбора на: "И при нас е така"
За отбиване и дума не може да става.
Само си представи ревовете...
capricorn, в такива моменти изобщо няма значение дали кърмата е хранителна или не! Да не вземеш да я съветваш да дава АМ?
Просто няма да стане при толкова голямо дете- мое изпробвано за 1 вечер мнение.
Аз лично смятам кърмата най- вече за имуностимулатор. Peace
А Дима ползва ц..цата ми като залъгалка.

# 18
  • Мнения: 18
момичета, а не съм много много веща в "занаята" защото с Елена се кърмихме едва 4 месеца. От Първият месец цока като по учубник- през ноща се будеше само веднъж, после започна да яде в 9 вечерта и в 4 сутринта, а сега като заспи в 9 -10 сутрин закусва към 7-8. И двете спим като пън, всъщност докато бяхме изцяло на кърма имахме няколко тежки нощи  в който се  будеше на поломин един час. Бях се видяла в чудо и реших да се изцедя да видя по колк мл. яде моята госпожица. Оказа се че кърмата ми беше намаляла значително- да не казвам направо спряла... купих първата кутия аптамил и от тогава всичко е наред. Не си мислете, че ви препоръчвам адаптирано мляко, но сигурни ли сте че кърмата е достатъчна на вашето юначе? newsm78

# 19
  • Мнения: 3 810
Не си мислете, че ви препоръчвам адаптирано мляко, но сигурни ли сте че кърмата е достатъчна на вашето юначе? newsm78
Нашите юначета на тази възраст дефакто нямат нужда от храна и през нощта, а от успокоение. Сукането е вече навик(нещо като смукане на палец)
и реших да се изцедя да видя по колк мл. яде моята госпожица. Оказа се че кърмата ми беше намаляла значително- да не казвам направо спряла...
Аз ако реша да се изцедя, едва ли ще изкарам и 20 гр. , но когато Дима засуче- потича и от двете.
От Първият месец цока като по учубник- през ноща се будеше само веднъж, после започна да яде ...
Учебници много.
Като доколкото съм чела тези на д-р Спок и д-р Сиърс си противоречат коренно.
Мисля, че в момента е на мода 2-рия.

П.П. Горките ни баби- как ли са се справяли без учебници и адаптирани млека... Peace Аз живея в онези времена! Crazy

# 20
  • Мнения: 816
Ми и аз да се включа тогава Mr. Green същата история сме и ние Laughing
Бебезанка ми спи на циците нощем. Едно време някак си можех да спя така, но сега ме болят зърната от постоянно лочене. Пък и нещо взех да усещам зъбчетата й, което е гадничко. признавам си.
Но съм решила, че ще си я кърмя и няма да я мъча  с отбиване скоро. Само ще се пробвам нощем да й въведа вода с биберон  с мен накрайник ( до сега само с твърд сме ползвали и то колкото да си сръбнем през деня). Да видим ще подейства ли.
Хайде, пожелавам на всички ни леки и спокойни нощи. newsm51 smile3541

# 21
  • Мнения: 3 929
ЕЕЕЕЕЕЕХ,значи все пак не сме единствени! Започнах да се плаша, че надетето нещо му има, че аз не го удовлетворявам, какво ли не ми мина през главата. Свекър ми започна да повтаря, че синът ми - на година и 1 месец - вече е голям да суче. Майка ми е на същото мнение отпреди 5-6 месеца. Само свекърва ми и мъж ми ме подкрепят да продължавам да кърмя. Приспиваме се на гърда и това май е единственият начин при нас. Откакто се е родил, все се буди нощем и търси цица. Има единични случаи да се е будил веднъж илидва пъти само. Очевидно гърдатаго успокоява. Слагам го в креватчето и като се събуди, го взема при нас в леглото, взема,че заспя, а нашият е на самообслужване цяла нощ. И в повечето случаи си откарва до сутринта, захапал някоя от гърдите ми. Какво да се прави. Добре, че поне това го успокоява.

# 22
  • Мнения: 730
ЕЕЕЕЕЕЕХ,значи все пак не сме единствени! Започнах да се плаша, че надетето нещо му има, че аз не го удовлетворявам, какво ли не ми мина през главата. Свекър ми започна да повтаря, че синът ми - на година и 1 месец - вече е голям да суче. Майка ми е на същото мнение отпреди 5-6 месеца. Само свекърва ми и мъж ми ме подкрепят да продължавам да кърмя. Приспиваме се на гърда и това май е единственият начин при нас. Откакто се е родил, все се буди нощем и търси цица. Има единични случаи да се е будил веднъж илидва пъти само. Очевидно гърдатаго успокоява. Слагам го в креватчето и като се събуди, го взема при нас в леглото, взема,че заспя, а нашият е на самообслужване цяла нощ. И в повечето случаи си откарва до сутринта, захапал някоя от гърдите ми. Какво да се прави. Добре, че поне това го успокоява.

И ние сме така,но вече взе да ми писва,изтръпват ми ръцете от държене над главата,будене по 100 пъти нощем,с мъжа ми не сме спали заедно от както се е родила малката,защото цяла нощ се въртим да сменяме циците и ако е при нас и той трябва да се върти Crazy,голям сън ще е Laughing и мисля да отбивам вече,но колкото по-късно толкова по-трудно,направо ще ми се вземе здравенцето ooooh!,тя е пристрастена и нощем като се събуди само вика-цица,лапа я и заспива,много е лесно така,ама докога Tired

# 23
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Ами като ви чета Joyнаправо умрях от смях,защото и ние сме така.Приспиваме се само на цица и през ноща като се събуди ако не съм до него за секунди е станал и започва да плаче.Аз разбира се никъде не ходя за да си се кърмими JoyЛошото е обаче,че тези дни ми е наранил със зъбетата едното зърно,на което аз наложих запор за един ден.Другата гърда почти нищо не дава,а този един ден се изморих да му тикам биберона  в устата.Така,че се отказах да цедя болната гърда и да давам с биберон.Явно на 13 месеца на биберон няма да го науча.Така че стискам зъби и давам да суче.За мое щастие раната е започнала да заздравява.Аз мисля,че причината са зъбите,защото напипах един пробил кътник и може би сега пробива вторият.За мен не е проблем,защото спя с бебо и си спим сладко по цяла нощ.Малкият сам си намира каквото му трябва и за сега нямам намерение да го отбивам.
Ще следя темата с интерес.

# 24
И аз да се присъединя към общата неволя - кърмим се по безброй пъти през нощта, въпреки че е вечерял добре. Мисля, че просто има деца, които спят неспокойно през нощта. Голямата ми дъщеря се будеше най-малко по 5 пъти на нощ до 3 г. възраст, като я приспивах отново с шише с вода - стигаше се до ужасяващи количества. Малкия е вече на 10 месеца и прави същото, но с цицата. При положение, че дъщеря ми не беше на кърма, а той е предимно кърмено бебе. Ясно е, че не зависи от храненето. Препоръчвам хомеопатия, защото съм ползвала достатъчно и с двете деца, но за съжаление не познавам достатъчно добър хомеопат, все им намирам кусури. Разпитай, все ще намериш някой поносим поне!!! Успех!!!

# 25
  • Мнения: 306
господи значи не съм сама,каква утеха newsm53,а си мислех,че нещо при нас не е както трябва.ах,тези цици са май спасението,защото и моята бебка ако не я подуши и налапа не мирясва tantrum,реве,но щом и я дам сякаш,че нищо не се е случвало  ylinfant и така отново се унася до след час,два и така до 7.30 когато окончателно отваряме очи и се будим за игр newsm32.а така ми се спииииииииии smile3518

Общи условия

Активация на акаунт