колко се движехте?

  • 4 379
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 689
Аз също съм чувала, че е хубаво повече движение, за да бъде по-лесно самото раждане.
Аз обаче лятото не можех да се разхождам, тъй като ми прилошаваше.
После започнах да получавам контракции и ми казаха да пазя леглото. Но въпреки всичко, когато се чувствам добре излизам на разходка. Даже е имало дни, в които не съм се спирала. Но сега, колкото и да се опитвам не мога да ходя толкова, тъй като ми тежи и въздухът ми не достига.  hahaha А не мога да си се представя в деветия месец.

# 76
  • Мнения: 693
Не съм си поставяла за цел да се движа повече но избягвах градския транспорт освен в големите жеги, разхождах се когато не ми се седеше вкъщи но не много

# 77
  • Мнения: 1 043
През цялата си бременност не съм се спирала.Използвах всеки възможен случай да вървя,дори 1 ден преди да вляза в Родилното, ходихме с приятели на Червен да се катерим,но...така и не получих никакво разкритие(наложи се секцио)  Peace

# 78
  • Мнения: 131
Аз по принцип се движа доста пеша. По време на бременността също не съм спирала. Не знам дали има отношение към по-лесното раждане, но със сигурност движението (разбира се когато няма тежки проблеми) е изключително полезно и необходимо за бременната - за тонус, за по-добра кондиция. Отпускането, залежаването бих казала дори вреди.

# 79
  • Мнения: 3 695
Не знам дали повлиява на раждането, но със сигурност е полезно за майката и за бебето през бремеността. Аз лично винаги когато мога, предпочитам да вървя пеша, понякога даже ми се тича, дори и в 9-я месец ! Simple Smile Не съм имала болки в кръста, отоци, никакви "екстри" от бремеността.

# 80
  • Мнения: 3 478
Аз за себе си вярвам, че има връзка ходенето и лесното раждане. Аз работих до буквално часове преди да родя. Бях на 12 часови смени и макар и с доста почивки общо взето се движих доста през цялата бременност. Родих дето се вика за отрицателно време(от влизането в болницата до излизането на малката точно 2 часа) и без оплаквания ( освен това че беше късно за епидуралка Mr. Green). Другият път пак така ще процедирам Peace.

# 81
Аз съм почти в деветия и не съм се движила много, защото първо повръщох до 4 месец, 5 и 6 лежах по лекарско предписание, сега 7 и 8 излизам да напазаря и да се поразходя, но не повече от половин един час на ден, но си върша цялата домакинска работа сама, не ми е тежко да вървя, просто се щадя, защото съм наддала само на корем и гледам да съм повече с вдигнати крака, за да не отичат, така, че си прецени къде и кога се чувстваш добре, мисля, че спокойствието и доброто разположение са по-важни от едиси колко часа на ден разходки са полезни и разни други. Спокойствие и силна храна Laughing
ЛЕКО БРЕМЕНЕЕНЕ И ЛЕСНО РАЖДАНЕ!

# 82
  • Мнения: 1 671
Аз се движех до последно. През цялата бременност само в 7 месец полежавах повечко заради контракцийки. Дни преди да родя вървях по 5-6 километра само и само да си изкарам бебето от корема, че вече много ми тежеше.

# 83
  • Мнения: 57
Движих се много, до последно. Но явно всичко е индивидуално. Живех с идеята, че раждането ще е лесно. Все пак обаче, то не се оказа такова.

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ми аз в момента съм в деветия. Работих до последно - до 45 дни преди болничния. Сега вече съм си у дома и  всеки ден отделям по 2-3 часа за разходка. Общо взето преценям по това как се чувствам в дадения момент, има дни, в които 3 часа си ги правя непрекъснато ходене, има и дни разбира се, в които се чувствам по-уморена и не прекалявам. Сама ще прецениш по сигналите на тялото ти, но определно считам, че има полза.
Леко раждане Hug

# 85
  • Мнения: 2 040
Ами мен пък, въобще не ми се разхождаше .. беше ми жега, седях си пред компютъра и въпреки, че всички мои близки ми четяха лекции да излизам някъде на разходка, че ще родя трудно, аз родих изключително лесно ... така че при всеки - различно .. Peace

# 86
  • Мнения: 2 646
Каквото се движих до 8мия месец,това беше!И през двете бременности ми беше много усилно да ходя пеша.Първия път беше посред лято ,а и такива отоци имах,че едва се обувах,камо ли пеш да вървя.Втората брменност нямах отоци и беше зима,но имах силни болки в срамните кости и ми беше свръх непосилно да се разхождам.Абе,влезнех ли в деветия месец,свеждах разходките до нула.

# 87
  • Мнения: 446
Няма връзка .Движи се за добър тонус ,за теб е по-добре .
Абсолютно съгласна!

# 88
  • Мнения: 2 274
  През първата бременност се движех адски много - обиколих България, както бях с корем  Mr. Green, но раждането беше много тежко! Сега с второто от 7г.с. ми забраниха ходенето и главно трябваше да лежа! На своя глава от  7 месец започнах с леки разходки, а в 9м не се спирах! Родих супер бързо и лесно! Според мен всичко зависи от структурата на майката и големината на бебето!
  Препоръчват много разходки накрая, за да слезе бебчето и да се намести по-добре главата му в малкия таз!
   Леко раждане   bouquet!

# 89
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Движех се доста - предимно пеша. Но правех чести почивки.

Общи условия

Активация на акаунт