Кломифен ?

  • 720
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Ще започна от това, че по принцип сме заедно от почти две години. Като през тях никога не сме се пазили, но и не сме целяли да имаме дете. Сега решихме целенасочено да опитаме. Не пия нищо като добавки. Прекарах е корона вирус февруари, след него в края на фев и нач на март имах много обилен цикъл и лека анемия за която пих желязо. Правихме тест този месец в началото на хормони - щит. жлеза и репродуктивни. Всичко беше в норма. Казаха просто да опитваме през ден за 10 дена след края на цикъла. Общо взето започнах да усещам необичайни симптоми след 20 ден. До 26 всичко беше нормално, на 26 ден започна много слабо розово зацапване за два дни после изхвърлих един по голям съсирек и на 28 ден вече премина в цикъл. Днес ходихме на др, гледаха ме на ехо. И каза просто, ами в цикъл си и изписа Кломифен. От 4 май за 10 дни и след това преглед.
Доколкото разбрах от написаното тук не е подходящо да се приема без изследвания и не е подходящо за всяка жена и при всеки случай.
Ще съм благодарна на някакви начални насоки. Дали да се обърнем към друг лекар, да продължим ли с опитите без да започвам това лечение и изобщо всичко което би могло да е от полза. Също виждам, че доста от вас пият разни добавки още преди зачеване. Аз знам само за фолиевата киселина.

# 1
  • Мнения: 8
Никой ли няма мнение по въпроса ? Подходящо ли е в случая това лекарство.

# 2
  • Мнения: 5 381
Вижте тази тема.
Представете се и питайте вътре.
Има по-голям шанс да получите отговор. Simple Smile

https://m.bg-mamma.com/?topic=1437811

Не знам точно за какво се изписва въпросното лекарство, но е прието, че преди да се приемат медикаменти е добре да се изследват хормоноте при жената + спермограма при мъжа.
Въщо така, преди да се правят каквито и да е стимулации на яйчниците е изключително препоръчително да се направи преглед за проходимост на тръбите.

Общи условия

Активация на акаунт