Запушен слъзен канал и тотално отчаяние...

  • 2 251
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 600
Хора,

Помагайте със съвети и идеи, моля ви!

Синът ми е на 8 месеца ... Откакто е роден, боря запушен слъзен канал - масажи по ВСЯКАКВИ техники, Боуен терапия месеци наред, промивки.. антибиотик също е капан - ефект временен. Сълзи, има секрет, зачервява се и ми е много тъжно вече, че не мога да се справя.

Най-вероятно, ако не си отпуши до няколко месеца, ще има сондаж, а никак не ми се иска Sad

Споделете, моля ви, как вие сте оправили каналите на вашите деца...

Ако е масажна техника - стъпка по стъпка, като за идиот ми обяснете...

Ако лекар го е оправил - кой и къде.

Ако е хомеопатия - каква...


Абе, всичко ми обяснете ❤️❤️❤️

# 1
  • Мнения: 92
Имах позната с подобен проблем при раждането.Малко не е сериозно ,но при тях мисля ,че се оправи от самото плачене на детето .При самото напъване и плачене ,сякаш се отпуши .

# 2
  • Мнения: 8 585
Хора,

Помагайте със съвети и идеи, моля ви!

Синът ми е на 8 месеца ... Откакто е роден, боря запушен слъзен канал - масажи по ВСЯКАКВИ техники, Боуен терапия месеци наред, промивки.. антибиотик също е капан - ефект временен. Сълзи, има секрет, зачервява се и ми е много тъжно вече, че не мога да се справя.

Най-вероятно, ако не си отпуши до няколко месеца, ще има сондаж, а никак не ми се иска Sad

Споделете, моля ви, как вие сте оправили каналите на вашите деца...

Ако е масажна техника - стъпка по стъпка, като за идиот ми обяснете...

Ако лекар го е оправил - кой и къде.

Ако е хомеопатия - каква...


Абе, всичко ми обяснете ❤️❤️❤️
Сами се отварят до и след годинка.
Чакаме търпеливо.

# 3
  • Мнения: 771
От кой град сте?

Скрит текст:
ние сме водили детето на 4м при д-р Димитрова детски офталмолог Токуда, но бяхме платен прием, защото състоянието бе спешно и нямашекак да чакамепо график по каса. Направи според моята представа, лек масаж и после слагахме капки

# 4
  • Мнения: 609
Моето дете също имаше запушен слъзен канал. Вече е на 1г и 4м и когато беше на 8-9 месеца нещата се оправиха от само себе си. Ще ви разкажа подробно как протече при моето бебе - още няколко дни след раждането забелязах, че има гурли и секрет по едното око, особено след сън. Пуснахме натривка, която излезе стерилна. Бебето ми беше изключително спокойно и първите месеци не се е случвало да плаче почти въобще. На всяка детска консултация педиатъра преглеждаше окото и ни съветваше да изчакаме още малко да порасне, но знаехме, че е запушен канала и правихме масажи. С ежедневни масажи и промивки с физиологичен ратвор имаше известно подобрение. 2 пъти през няколко месеца сме слагали капки (не си спомням името), но ефекта беше временен. Когато детето беше на 6м го заведохме на очен лекар, който има опит с деца и ни постветва да направим сондиране, но понеже беше лято и щяла да е в отпуск да й се обадя следващия месец. Лекарката ми показа как правилно да правя масаж, защото явно техниката ми беше грешна и много се изненада, че бебето не се разплака. Тове беше и ключа към отпушването - рев хаха. И колкото и нелепо да звучи, когато започна да се проявява характера на малкия козирог и да си поплаква от време на време за щяло и нещяло каналчето се отпуши.
Съветвам ви да не бързате със сондирането, ако не сте посещавали очен лекар, все пак се консултирайте, помолете да ви покажат правилната техника на масаж на слъзния канал и бъдете търпеливи, успех, надявам се и при вашето дете да се размине интервенцията.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 363
Синът ми има същият проблем, на 10 м сме. Дори не са ни казвали за масаж, само капки, които имат временен ефект. И отговорът на лекарката - ми така ще е. Misc GunRage

# 6
  • Мнения: 1 600
Аз правя масаж - първо изкарвам секрета, като плъзвам пръста от носа към окото.
След това кръгчета - по 5 пъти настрана и завършвам с масаж от ъгъла на очето надолу ...
Уж е правилен, ама .... Кой да ти каже!

Споделяйте техники за масаж, момичета,да се учим една от друга ❤️❤️❤️

# 7
  • Мнения: 8 585
Аз правя масаж - първо изкарвам секрета, като плъзвам пръста от носа към окото.
След това кръгчета - по 5 пъти настрана и завършвам с масаж от ъгъла на очето надолу ...
Уж е правилен, ама .... Кой да ти каже!

Споделяйте техники за масаж, момичета,да се учим една от друга ❤️❤️❤️
Каналчето се дренира точно обратното...
"...като плъзвам пръста от носа към окото" << избутва всички микроби от носа към окото (канала)- дренажът е от окото и надолу, а не обратното.

# 8
  • Мнения: 206
За щастие не сме се сблъсвали с такъв проблем, но искрено ви съчувствам. Абе, преди време в някоя лекция бяха казвали лек и защо си мисля, че лекуват с кърма?! По принцип не знам защо, но аз вярвам повече в медицината, а не в бабини рецепти, но защо не пробвате с домашен лек?
Попитайте по-възрастните жени.
Отново казвам, не съм сигурна, но мисля, че точно за такъв проблем има хора, които се обръщат към кърмещи майки. Дано някой се включи и сподели дали е вярно и дали има полза.

# 9
  • Мнения: 609
Капенето на кърма дава някакво минимално подобрение, но това не е лечение. Когато бебето ви плаче не го успокоявайте веднага. Оставете го да поплаче 1 минута, по време на плач се покачва налягането и това спомага за отпушване на канала, който всъщност е запушен от една тънка мембрана. Когато се покачи налягането в каналчето достатъчно има възможност мембраната да се скъса и да се отпуши. Точно тази мрмбрана се разкъсва и премахва чрез сондирането.

# 10
  • Мнения: 35
И аз с това се разправям. На дясното око още си има секрет и сълзи. Моята девойка е на 5 месеца. Водихме я на очен и миналата седмица. Бяхме при д-р Сурчев. Каза 5 пъти на ден по пет пъти с възглавничката на показалеца да правя масаж от носа към окото и обратно. Действам всеки ден, надявам се да се оправи...

# 11
  • Мнения: 8 585
И аз с това се разправям. На дясното око още си има секрет и сълзи. Моята девойка е на 5 месеца. Водихме я на очен и миналата седмица. Бяхме при д-р Сурчев. Каза 5 пъти на ден по пет пъти с възглавничката на показалеца да правя масаж от носа към окото и обратно. Действам всеки ден, надявам се да се оправи...
"...като плъзвам пръста от носа към окото" << избутва всички микроби от носа към окото (канала)- дренажът е от окото и надолу, а не обратното.

# 12
  • Мнения: 1 600
Днес бяхме на очен - към окото е наистина грешно. Надолу само, като секрета помага да се получи нещо като вакуум и да се отпуши каналчето.
Много неприятна работа...

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Не мога да дам съвет за съжаление.
Само ше споделя. Дъщеря ми беше така от раждането до към 9-10 месеца. Постоянно сълзене и залепнало око, което причиняваше и зачервяване в крайчеца на окото заради постоянната влага.
Нашата педиатърка също ни беше казала да капем кърма. Аз не посмях, защото според мен кърмата е храна за бактерии и се страхувах да не усложня положението. Масажи рядко правех, просто виждах, че не помагат особено.
В крайна сметка просто го израстна и всичко мина само.

Аз също съм била така. Разказвали са ми как сама съм се "излекувала". Била съм вече голяма, на повече от годинка. Опитвали са се да ми облекат някаква блузка, която вече е била много тясна за моята глава. Докато баба ми се опитвала да ми я облече, аз съм се дръпнала рязко и изведнъж потекъл някакъв секрет от окото ми. Оттогава проблемът изчезнал.

# 14
  • Мнения: 1 600
Не мога да дам съвет за съжаление.
Само ше споделя. Дъщеря ми беше така от раждането до към 9-10 месеца. Постоянно сълзене и залепнало око, което причиняваше и зачервяване в крайчеца на окото заради постоянната влага.
Нашата педиатърка също ни беше казала да капем кърма. Аз не посмях, защото според мен кърмата е храна за бактерии и се страхувах да не усложня положението. Масажи рядко правех, просто виждах, че не помагат особено.
В крайна сметка просто го израстна и всичко мина само.

Аз също съм била така. Разказвали са ми как сама съм се "излекувала". Била съм вече голяма, на повече от годинка. Опитвали са се да ми облекат някаква блузка, която вече е била много тясна за моята глава. Докато баба ми се опитвала да ми я облече, аз съм се дръпнала рязко и изведнъж потекъл някакъв секрет от окото ми. Оттогава проблемът изчезнал.

Ехеее! Дано и ние имаме такъв късмет!🌼🌼🌼

Общи условия

Активация на акаунт