Тя е на 7мес.-има 80%загуба на слуха

  • 25 270
  • 209
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 543
Момичета, ще помоля Йоасрян и Искричка да направят нещо за темите - да речем, да вземат оф-топиците от двете теми и да ги обединят в една обща, в която да си говорим за различни неща от ежедневието. Как ви се струва?

Александър, какви физиологични промени имаш предвид? Питам, защото и моето момченце е с увреден слух.

# 196
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Според мен, Александър е объркал темите  Wink

# 197
  • Мнения: 2 543
Всъщност, сега като се замисля, по-добре направо да си пуснем нова тема и да не ги пипаме тези, че се опасявам да не стане още по-голяма каша. Embarassed

# 198
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И аз това си мислех, нова тема, на първа страница линкове към старите. Ако молим модераторите да обединяват теми, първо много работа за тях и второ ще стане много дълго и пак в един момент ще трябва да го направим като линк към нова тема... Все пак да ги питаме как е по-удачно? Ти ли ще ги питаш?

# 199
  • Мнения: 2 543
Ми, аз взех,че публикувах нова тема без да питам модераторите. Embarassed Надявам се, че няма да ми дърпат ушите. Заповядайте - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162426.0

# 200
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ieppe
Цитат
Александър, какви физиологични промени имаш предвид? Питам, защото и моето момченце е с увреден слух.

 - Дали има вродени необратими физиологични промени в слуховия орган; но дори и при увреден слух, вследствие парализа на слуховия нерв, има хомеопатични лекарства, които евентуално биха могли да помогнат.  Peace
 
 

# 201
  • Мнения: 2 543
Доколкото ми е известно всички деца на родителите, пишещи тук са със невросензорна глухота, което е увреда във вътрешното ухо (кохлеата) Какво може да направи хомеопатията по този въпрос?

# 202
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Доколкото ми е известно всички деца на родителите, пишещи тук са със невросензорна глухота, което е увреда във вътрешното ухо (кохлеата) Какво може да направи хомеопатията по този въпрос?

 - Ако е вродена увреда на кохлеата - то, за съжаление е необратимо...

# 203
  • Мнения: 95
Здравей те. Току що погледнах форума и видях новите побликации. Може ли господина който обяснява за хомеопатията да сподели с нас по подробно за това. До колкото съм запозната с проблема на глухотата, на практика никой не може да каже дали детето се е родило глухо (вродена глухота) или в следствие на някакво заболяване то е загубило слухо си (придобита глухота). Това означава ли ,че нашите деца имат шанс чрез хомеопатия да възвърнат частично слуха си???
Моля ако имате възможност обяснете по подробно за това.

# 204
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравей те. Току що погледнах форума и видях новите побликации. Може ли господина който обяснява за хомеопатията да сподели с нас по подробно за това. До колкото съм запозната с проблема на глухотата, на практика никой не може да каже дали детето се е родило глухо (вродена глухота) или в следствие на някакво заболяване то е загубило слухо си (придобита глухота). Това означава ли ,че нашите деца имат шанс чрез хомеопатия да възвърнат частично слуха си???
Моля ако имате възможност обяснете по подробно за това.

 - Слуховият апарат е много деликатен и процесите в него бързо могат да станат необратими.
 - При звукопроводните нарушения - корекцията става по оперативен път.
 - При звукоприемните нарушения (при която звуковите възприятия се предават по нервен път до Главния мозък) , ако до 7 дни не се възстанови кръвообращението в Лабиринтната артерия, болния остава дефинитивно глух за цял живот.
 - затова при забелязано намаление на слуха, незабавно да се отиде на лекар - специалист.
 - Освен вирусни заболявания,  да се избягва вземането на Антибиотици от Амино-Гликозидната група: Гентамицин, Канамицин, Амикацин, тъй като те унищожават слуховия анализатор!

 - Хомеопатията може да помогне при някои хронични проблеми със слуха.
 - Пример: "Намален слух, последван от чуване на много гръмки звуци"... и следват няколко възможни хомеопатични л-ва.
 - или "Загуба на слух вследствие оторея" и т.н.
 - "Шум в ушите" и т.н.  Peace
 
 

# 205
  • Мнения: 2 563

 - "Шум в ушите" и т.н.  Peace
 
 

Какво може да се направи за шум в ушите? Мен ме тормози ужасно. Повлиява се само от редовен прием на Бетасерк.

# 206
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107

 - "Шум в ушите" и т.н.  Peace
 
 

Какво може да се направи за шум в ушите? Мен ме тормози ужасно. Повлиява се само от редовен прием на Бетасерк.

 - Има десетки видове шум в ушите, което е важно, тъй като в Хомеопатията, хомеопатичните лекарства се предписват индививуалното, според индивидуалноста на пациента. Peace

# 207
  • Мнения: 95
Здравей те момичета.Пиша тук,защото все пак това е моята тема с моя проблем.
Искам да споделя нещо с вас и ми се ще да да дете мнението си и евентуално някой ако е минал по тези път да ме посъветва...
Днес ми се обадиха от Австрия (Залзбург) на 01.03.07г искат да бъдем там на прегледрно преди това трябва да направим ЯМЗ. Ние за съжаление няма ме в Ямбол, в Ст.Загора не били правели на толкова малко дете и най вероятно ще тлябва да отидем в София. Незнам дали постъпвам правилно,дали това е верния път,незнам,но знам ,че ако не го направя цял живот ще си мисля,че е имало и друг начин,а аз не съм опитала.
Отиваме за преглед ,но въз основа на това което ще ни кажат ще решим на място за операцията,доктора каза че трябва да я направим до 18тия месец,така че ще имаме и време да решим...
Да ви се похваля малко сега: моята принцеса е на 10 месеца, тежи 8кг и вече прохожда,да знаете какво е бомбонче,като че ли в нея е събран целият ми свят,тя е моето сърчице,моята малка звездичка...Абе какво да ви обяснявам всяка една от вас изпитва това което чувствам аз.
До скоро момичета.

# 208
  • Мнения: 2 543
Rafi, говорили сме вече за това с изследванията в чужбина. Помниш и покрай ходенето на Сирта в Израел. Лично моето мнение е, че точно за това не е небоходимо да се правят повече изследвания, защото не е възможно да са сгрешени. Но пък като родител зная много добре, че докато не се увериш в нещо от личен опит, трудно е някой да те убеди в каквото и да било, когато става въпрос за здравето на детето ти. Затова не смятам да те разубеждавам. Направете ЯМР и отидете щом така ще се чувстваш по-спокойна. Това, за което бих могла наистина да ти дам съвет е да помолиш да ти настроят хубаво слуховите апарати, спрямо аудиограмата, която ви направят там. Това ще ви е много от полза. Успех ви желая! Hug
За всеки случай ето ви нещо за изследванията на слуха, което мисля, че и преди съм ви показвала, но сега има и нови родители, които четат, та може да им е от полза: http://www.jtc.org/corres/specpapers/hearingtests.pdf

# 209
  • София
  • Мнения: 215
Здравей Рафи, като майка минала точно по-този път според мен постъпваш правилно. Щом си го решила трябва да го направиш, и ние като теб си мислехме че иначе цял живот ще се упрекваме че сме спестили пари от бъдещето на детето си.
Колкото до нас искам да ти кажа, че дори факта че и там потвърдиха диагнозата ми беше достатъчен. Освен това съм абсолютно убедена че нашето ходене не беше напразно - аудиограмите които и направиха със и без слухови апарати в т.нар свободно звуково поле показаха че настройките и са под всякаква критика и апаратите не и вършат никаква работа, професорът там изчерта диаграма как трябва да бъдат настроени апаратите и аз съм убедена че след като ги настроихме по неговата аудиограма определено имаше промяна в Калина и то много положителна. Допускам варианта че си внушавам и тя просто е пораснала и свикнала с апаратите, но все пак си мисля че онази настройка оказа съществено влияние.
Желая ви успех от все сърце Hug

Общи условия

Активация на акаунт