Вадене на зъб

  • 1 227
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 417
Здравейте! Знаете ли дали може да се извади направо зъб с оток и болезнен, или трябва преди това да се пие антибиотик? Зъболекарката, при която бях, каза, 4е трябва да пия антибиотик и след това да се вади, с оток нямало да хване упойката. Зъболекарят, с който говорих за вадене (хирург), каза, 4е не трябва да се пие антибиотик преди това, имало на4ин как да се сложи упойката, за да те хване.. ?

И още - зъбът е 7ми, след него няма мъдрец, о4евидно трябва да се сложи имплант. Ако това се направи 3-4 месеца след ваденето, дали ще има някакво влияние липсата на тези 2 зъба върху.. костната структура на лицето?

Последна редакция: пн, 09 май 2022, 23:28 от Ally_

# 1
  • Мнения: 5 148
Вадили са ми три мъдреца, първия беше възпален и трябваше да пия антибиотик, който продължих и няколко дни след това. Може да има как да се упои мястото, но за мен е по-рисково след ваденето да стане тежка инфекция Simple Smile

# 2
  • Мнения: 417
Вадили са ми три мъдреца, първия беше възпален и трябваше да пия антибиотик, който продължих и няколко дни след това. Може да има как да се упои мястото, но за мен е по-рисково след ваденето да стане тежка инфекция Simple Smile

То и да не си пил преди ваденето, сигурно задължително пиеш след. Може би е ок да се съ4етаят и ваденето да е по средата на курса.

# 3
  • Мнения: 46 520
Потърси още едно мнение, но от личен опит, бих си изпила антибиотика.

Преди години ми вадиха такъв зъб. И на мен хирургът ми каза, че няма проблем, но имаше. Извади ми го буквално на живо. Тогава бях на 16 г. и изтърпях всичко. Ако съм сега, не бих се дала така лесно.

# 4
  • Мнения: 5 148
Вадили са ми три мъдреца, първия беше възпален и трябваше да пия антибиотик, който продължих и няколко дни след това. Може да има как да се упои мястото, но за мен е по-рисково след ваденето да стане тежка инфекция Simple Smile

То и да не си пил преди ваденето, сигурно задължително пиеш след. Може би е ок да се съ4етаят и ваденето да е по средата на курса.
Не, при другите два не ми дадоха антибиотик Simple Smile само Аулин, ако се наложи, но нямаше проблем. Но при първия си пих, там болеше Simple Smile

# 5
  • Мнения: 417
А този антибиотик - клиндамицин - силен ли е?

И имате ли отзиви за клиника Полихронов.. разбрах, че са добри, но цените какви са?

Така, продължението на историята.. Бях в клиника Полихронов, оказа се, че зъбът е много на дълбоко счупен и трябва операция.. И като се сложат всички неща покрай операцията, сумата отива към 700лв...

Последна редакция: ср, 11 май 2022, 12:39 от Ally_

# 6
  • Мнения: 162
Клиндамицина основно се изписва при такъв тип операции и заболявания в лицево-челюстната област, поради остеотропното си действие (натрупване в костта), съвета ми е да вземете и пробиотик и да го употребявате, ако е изписан от лекар, разбира се!

# 7
  • Мнения: 417
Още нещо - докторът каза, 4е най добре да е с венозна-пълна упойка операцията ?! Моята зъболекарка като 4у, реши, 4е това е с цел вземане на пове4е пари4ки Simple Smile) пълната упойка е 250лв. Освен това преди 3 седмици минах през операция за отстраняване на киста на яй4ника, та това би било втора пълна упойка за месец, според доктора няма проблем.. дали?
Толкова ли би било зле с местна упойка?

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 00:08 от Ally_

# 8
  • Мнения: 5 148
Операция ли ще правят? Хирург ли ще работи върху теб? Понякога, ако има проблеми с корени, трябва да се чупят кости и зъба да се вади на парчета се ползва такава упойка. Свеки беше така, защото се налагаше.

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 16:36 от Inferiya

# 9
  • Мнения: 417
Да, операция с хирург, само 4е от снимката, която направи не каза нищо за проблем с корените, а 4е до много надълбоко е с4упен зъба, затова трябва операция.

Операция ли ще правят? Хирург ли ще работи върху теб? Понякога, ако има проблеми с корени, трябва да се чупят кости и зъба да се вади на парчета се ползва такава упойка. Всеки беше така, защото се налагаше.

# 10
  • Мнения: 5 148
Щом трябва да се рови на дълбоко, значи трябва да се рови на дълбоко Simple Smile Говори с лекаря, който те е оперирал от киста, за да имаш още едно мнение за броя пълни упойки.
Задължително после се погрижи за черния си дроб, да се изчистиш максимално бързо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт