Защо???

  • 2 559
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 463
Аз не очаквам да вземат 10 лева от някой пенсионер и да ги дадат на мен.

а ти откъде очакваш да ги вземат. да не би от самолетните билети за сергей станишев?

# 46
  • Мнения: 1 336
защото повечето български пенсионери са в окаяно положение, а повечето български майки не са.
50-те лева за майките биха зарадвали най-много ромските майки, аз мисля, че пенсионерите заслужават тези 50 лв. повече от тях, те са работили цял живот, а повечето ромски майки - нито ден в живота си.

Според мен авторката на темата пита защо И майките да не получат надбавки, както пенсионерите, а не защо да не се дадат на първите за сметка на вторите.
Защото, когато създаваш дете, трябва да си достатъчно отговорен и да си си направил сметка как ще го гледаш и възпитаваш, а не да надничаш в купичката на пенсионерите  Shocked  Те са плащали своите данъци, и то много по-големи от това, което получават в момента. Възрастта и здравословното им състояние не им позволява да работят и изкарват колкото нас!
Защото, държавата не е длъжна да издържа децата ни при живи, прави и здрави родители!
Защото вместо да седим по пейките и да искаме високо майчинство и социални помощи, единствено поради факта, че сме станали майки, може да поработим малко и да изкараме по 50 лева за Коледа за подарък на децата си!
Хайде да сме честни, защо раждаме децата си - поради демографската криза в България и желанието ни да не сме застаряваща нация или поради простия факт, че задоволяваме собствения си егоизъм  Wink От къде тези претенции към държавата тогава  newsm78

# 47
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз не очаквам да вземат 10 лева от някой пенсионер и да ги дадат на мен.

а ти откъде очакваш да ги вземат. да не би от самолетните билети за сергей станишев?
Ето там са не малка част от парите.Така де, ако бяха толкова гладни всички щяха да идат да си ги търсят от властта,а не на 3 бастуна да ходят да гласуват.

# 48
  • Мнения: 463
Аз не очаквам да вземат 10 лева от някой пенсионер и да ги дадат на мен.

а ти откъде очакваш да ги вземат. да не би от самолетните билети за сергей станишев?
Ето там са не малка част от парите.Така де, ако бяха толкова гладни всички щяха да идат да си ги търсят от властта,а не на 3 бастуна да ходят да гласуват.


ау, още един човек, който мисли, че пенсионерите не са чак "толкова гладни"...

между другото, само да отбележа, че всеки човек има право да реши дали да гласува и за кого. а всички (не само ти) са емнали пенсионерите що гласуват на "три бастуна".

# 49
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Цитат
......пенсионерите имат доста по-малка нужда от много неща.......
Това не са мои думи.
За другото нямам намерение да се задълбочавам, щото се измества много темата......

# 50
  • Мнения: 9 990
Хм, не заемем ничия страна.Млада съм и правя челна стойка понякога, минала съм на 20 години през такъв глад, че ще го помня до живот.
Обаче-поколението на родителите ми-то не бяха морета, хижи, почивни станции, Банкети и гостита.Построиха се две вили-сега пустеещи, купи се Москвич и Лада.Взеха апартамент/ вярно-изплащаха го, но без проблем/3-стаен!Качваха ни на Витоша на ски.
За един нормален срок от 10-15 години, от нашето раждане до към 35-та си година имаха всичко.С работа не по партийна линия.Обикновена работа-баща ми-инженер, майка ми-със средно образование.
Аз на техните години-плащам наем/ за 15 години те успяха с всичко, аз още се влача на наем/кола-чак сега успяваме да купим, след години усилен труд.Вила ли-какво е това?Почивки-пестим за тях евентуално.И също така-имаше период, в който родителите ние ги хранехме и плащахме сметки, нищо, че имат вили, коли и апартаменти, а ние сме на наем-просто бяха свиканли да имат всичко...
Апропо-баба ми без месце не може...и все има на трапезата...докато аз съм се чудела с какво да купя хляб в тези години...Ходи си лятото на "вилата",Зимъска-на нас чака...
Иначе-не, не искам да не им дават-нека им дават, аз докато съм млада-ще бачкам, без обедна почивка, без отпуски, обаче си имам сметка-заделям за себе си, да не чакам на децата си...дано да стане така, както го мисля де...

# 51
  • Мнения: 6 167
Ерика, искам да поясня 4 неща:

- едното е, че темата е зададена разделящо и темата не пита " Защо да няма надбавки за майките" а, " Защо пенсионерите получават, а майките не".

- когато говориш за облаги, какво точно имаш предвид? Защото под облаги аз разбирам нещо, като да си надвиеш на масрафа. Облага е нещо допълнително над стандарта ти, допълнителна екстра, черешка и тн.  Това, което получават някои пенсионери ( не и майка ми и дядо ми) не е облага, а помощ за тяхното физическо оцеляване.

- за спестяванията искам да кажа, че родителите ми са спестявали цял живот, и имаха спестени пари за апартамент. Не можеха да купят апартамент, защото вече имаха един, а в милата ни родина беше забранено едно сем. да има повече от 1 апартамент. Със събраните пари купихме хладилник след обръщането на палачинката. Мама още го ползва "хладилника-апартамент".

- За пенсионното осигуряване: Ако не се осигуряваш съвсем и изцяло към частни фондове , а по фишчето ти отиват парички към НОИ - парите ти отиват в бюджета на държавата и от там се разпределят за пенсии и тн.  Изобщо не си мисли, че като се пенсионираш децата ти няма да плащат. В Италия историята е същата. Сега плащаме, и се надяваме, един ден да има кой да работи , за да имаме пенсии.  Има и частни фондове, разбира се.
Допълнителното пенсионно осигуряване, което беше въведено преди няколко години към частни фондове в БГ има някаква вероятност да ти събират парите, но пък вероятността да фалират е голяма, особено , ако не се осигуряваш на правилното място.
Нещата тами ми миришат на историите покрай масовата приватизация.
Получих една магнитна карта от пенсионен фонд Доверие... и не знам какво става.
А плащам на всички фронтове пенсионни осигуровки, щото живота летииии

# 52
  • Мнения: 463
Хм, не заемем ничия страна.Млада съм и правя челна стойка понякога, минала съм на 20 години през такъв глад, че ще го помня до живот.
Обаче-поколението на родителите ми-то не бяха морета, хижи, почивни станции, Банкети и гостита.Построиха се две вили-сега пустеещи, купи се Москвич и Лада.Взеха апартамент/ вярно-изплащаха го, но без проблем/3-стаен!Качваха ни на Витоша на ски.
За един нормален срок от 10-15 години, от нашето раждане до към 35-та си година имаха всичко.С работа не по партийна линия.Обикновена работа-баща ми-инженер, майка ми-със средно образование.
Аз на техните години-плащам наем/ за 15 години те успяха с всичко, аз още се влача на наем/кола-чак сега успяваме да купим, след години усилен труд.Вила ли-какво е това?Почивки-пестим за тях евентуално.И също така-имаше период, в който родителите ние ги хранехме и плащахме сметки, нищо, че имат вили, коли и апартаменти, а ние сме на наем-просто бяха свиканли да имат всичко...
Апропо-баба ми без месце не може...и все има на трапезата...докато аз съм се чудела с какво да купя хляб в тези години...Ходи си лятото на "вилата",Зимъска-на нас чака...
Иначе-не, не искам да не им дават-нека им дават, аз докато съм млада-ще бачкам, без обедна почивка, без отпуски, обаче си имам сметка-заделям за себе си, да не чакам на децата си...дано да стане така, както го мисля де...

и какво следва от това?
аз единственото, което разбрах от твоя постинг, е, че през комунизма се е живеело по-добре, и то "с работа, не по партийна линия". родителите ти какво са ти криви?

# 53
  • Мнения: 6 167
от това, което пенелопа е написала излиза , че моето семейство са били някакви лузъри, защото по закон едно семейство имаше право на един апартамент и една кола. и едно ТВ - София 81.
изобщо не ми е ясно как някой по време на комунизма е имал 2 коли , 2 вили и апартамент и всичко това не е било с някакви комбинации.
доста народ се развеждаше на времето, за да могат да купят 2 апартамента и тн.
истории много

ние също сме качвани на ски и сме ходили всяка година на море.
ноооо преди бяхме на палтки на Градина в лагера на БАН.
надувните плажни аксесоари бяха символ на престиж.
С голям зор, след всички офицери и служещите можеха да вземат карта за Пампорово когато все още имаше сняг, за да ходим на ски. 

Псевдо-стандарт от всякъде , без  значение колко бачкаш.
И пак имаше доста хора, които и това не знаеха. наша съседка можеше да сготви стар боб по 8 начина, докато ние се ползвахме от 'високия стандарт'.

Сега, ходим на ски на Банско на хотел, по Черноморието също сме на хотели, топлата вода не спира ,  няма смени на стола, няма карти, няма псевдо-стандарт.  Бачкаш и имаш. Резервиваш си спа на Катерино с месеци преди това, щото няма места при 180 лв. нощувка в бедната ни родина.




# 54
  • Мнения: 9 990

и какво следва от това?
аз единственото, което разбрах от твоя постинг, е, че през комунизма се е живеело по-добре, и то "с работа, не по партийна линия". родителите ти какво са ти криви?

Не съм казала, че са ми криви-къде го прочете? Rolling EyesКазала съм-нямам против да им дават.И също така казах, че много пенсионери гледам как пазаруват пред мен...реститути ли са, що са...незнам, но против нямам, аз не чакам на помощи, това казах.И на старини няма да чакам, ако го докарам до там въобще.Съседката пенсионерка има 3 апартамента, по 300лв наем...нищо, че нямало начин да си купиш два апартамента на времето... Rolling EyesИ все плаче, че няма...
Поста ми беше в стил-писна ми да ми реват около мен как нямат всички,и да искат, искат, искат... ама явно не ми достига акъл да го напиша така, че да се разбере...

П.с.Лени, не ви знам как сте били вие, естествено-не всички сме еднакви, но пък всички около нас, не малко хора бяха нормални хора,с нормални професии.На работата от баща ми- в един завод организираха да ни качват на ски, без връзки, на море, също без връзки се ходеше всяко лято-какви ти връзки... Rolling EyesАпатрамент ни дадоха според лихвоточки и крайно нождаещи се....все по канален ред всичко, и за Москвето се почака, но се купи, два телевизора си имахме, грамофон...Иначе-да бачкаш и имаш е сега и аз нямам против-напротив-радвам се, че имам тази възможност.А исках да кажа, че навремето майка ми имаше същото с обедна почивка по 2 часа, и работно време до 17 часа...Не го ща онова време де, казах само, че имаше много възможности да си подсигури старините.Едни го направиха, други-не успяха бързо да се ориентират след промените...И сега аз, въпреки, че вече имам и съм се пребрила да имам това, което имам, виждам и това, което описваш-резервации и заведенията-пълни, а все нямали били хората...и аз не го разбирам.Пък всеки да си гледа паницата и това е...

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 16:25 от пенелопа

# 55
  • Мнения: 6 167
да де, права си, пенелопа!
ама палачинката се обърна
живели са така , както са разбирали живота  в рамките на тогавашната система.
представяш ли си хора, които таман са събрали пари за апартамент
с годините , и изведнъж да се стопят до един хладилник.
или лихвоточките, детските влогове и тн.
живота на мнгоо хора отиде на кино след промяната.
и си права, че не всички ( а малко) са били достатъчно бдителни
и са се адаптирали за една нощ.
някои и досега не могат да разберат какво става.
възрастни хора, вече.

# 56
  • Мнения: 15 619
Аз мисля, че като решиш да създаваш дете /деца/, трябва да си наясно какво можеш да му /им/ предложиш.
И в никакъв случай да не разчиташ на единствено на това, което държавата "трябва" да ти даде - то може да е в плюс, но не може да бъде основата.
 
Когато имаш нужда, има си ред, подаваш си документите при социалните...

# 57
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233

Сега, ходим на ски на Банско на хотел, по Черноморието също сме на хотели......


За съжеление не всички са така Naughty


Бачкаш и имаш. Резервиваш си спа на Катерино с месеци преди това, щото няма места при 180 лв. нощувка в бедната ни родина.


Зависи къде бачкаш, щото в провинцията д....то да си скъсаш от бачкане повече от 300-350 лв. няма да ти дадат. Пък за Катерино можеш само да си мечтаеш Mr. Green

# 58
  • Мнения: 7 640
това касае основно живеещите и работещи в чужбина. Както и някои пребиваващи на социални помощи там Wink

# 59
  • Мнения: 6 167
това касае основно живеещите и работещи в чужбина. Както и някои пребиваващи на социални помощи там Wink

глупости.
какви живеещи и работещи в чужбина.
какви социални помощи. много филми гледаш.
говоря за живеещи и работещи в БГ. или не си виждала за какво става в-с в Родината.
има си вече хора, които работят, взимат много пари и си живеят много, мнгоо добре.
вдигни си очите да видиш как се строи в твоето населено място ( не видях кое е).
или отвори сайта на Катарино и питай има ли места, и от къде им пристига контингента.


мопси, разбира се, че не става в-с за всички!
това нещо ' всички' както се оказа, никога не е и съществувало Whistling

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 17:23 от Lennie

Общи условия

Активация на акаунт