Силни болки и кървене (ранна бременност)

  • 729
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте.
Искам да споделя какво ми се случи снощи и да чуя мнения/съвети. Кратко ще се опитам да обясня случката.

С моят партньор правим целенасочени опити за дете и цикълът ми закъсня с около 10 дни. Направих тест (лента) на 5 и 8 ден от закъснението като и двата показаха доста бледа втора линия. Реших да изчакам още седмица с цел да направя тест отново и след това и да предприема първо посещение при АГ.

На 11 ден от закъснението започнах да прокървявам леко (около 20:00 часа вечерта, като го сметнах го за нормално – доста мои приятелки са ми споделяли, че това е нормално) – кървенето се засили, като към полунощ се събудих с нечовешка болка (крампи), ниско долу, които наподобяваха болезнен цикъл на 10та степен, придружени с повръщане.

Кървенето се засили до степен силно течение по време на цикъл (не е било по-обилно от това) и болките облекчих единствено със силно болкоуспокояващо.
По това, което четох/чух, най-вероятно е спонтанен аборт.

Единствено моля за мнение или ако някой е преживял подобно нещо – планирам посещение при АГ, за да се уверя, че всичко е наред и евентуални изследвания.

Благодаря.

# 1
  • Мнения: 771
По описанието звучи точно като спонтанен аборт. Съжалявам, че Ви се налага да минете през това. (аз имам спинтанен-мисед- спонтанен (общо 3), докато го докарам до успешна бременност.

Отидете на преглед, за да потвърди Аг, че сте се изчистили успешно. Може да Ви каже, че няма нужда да пропускате месец и да почнете новинопити. Но такива, като мен препатили, ще Ви посъветват, да поизчакате малко (1-2 цикъла да се понаместят хормоните, да се възстанови лигавицата)

Тук е писано много по темата и ще намерите полезна информация (обърнете внимание на 1 пост - има често задавани въпроси, които момичетата са се постарали да синтезират )https://m.bg-mamma.com/?topic=1413101

Последна редакция: ср, 11 май 2022, 12:17 от fotokod

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 259
Само да вметна, че кървене по време на бременност не е нормално, независимост за кой етап става въпрос.

# 3
  • Мнения: 2 488
При съмнение за бременност и кървене, придружено със силни болки се ходи веднага на спешен кабинет. Възможно е да има извънматочна бременност, това е животозастрашаващо.

# 4
  • Мнения: 771
От една страна бледата линия на тестовете въпреки нарастващите дни на закъснение, говори за падащо чхг. Сега, ако се ползват различни видове тестове от аптека, те са с различна чувствителност и пак ще има разминаване в отчитането.

Но да.. При следващо забременяване не чакайте мн дни закъснение, а посетете Аг поне да потвърди, че вижда имплантация на правилното място

# 5
  • Мнения: 31
Благодаря за отговорите. Днес посетих АГ, не се видя гест. сак. Пуснахме изследвания за HCG, които показаха 109 mIU/ml, като ще пусна след 48 часа отново, за да видим дали спада. АГ потвърди, че е най-вероятно спонтанен аборт.

# 6
  • Мнения: 1 033
Кървене по време на бременност не е нормално. Препоръчвам ти SureCheck, показва дори ден след закъснението. И въобще не слушай приятелки, щом има бременност веднага при АГ, ако ще и на 1 седмица да си. Трябва да взимаш витамини, магнезии. Ума ми не го побира как ще търпиш кървене и болки?! Момиче не си играй с живота, той е дар Божи. Ами семейството ти, майка ти, баща ти, та ти си целият им свят.....

# 7
  • Мнения: 6 764
Принципно на ден закъснение, дори с положителен тест, на АГ и да се отиде, още не се вижда нищо. Поне 10 дни закъснение трябва да има. Проблемът е, че са ви подвели, че кървене е нормално. Никога не е нормално кървене по време на бременност. Уверете се, че не се касае за извънматочна, пуснете изследвания на хормони и за тромбофилия. При моя много близка след ранен аборт се установи тромбофилия и така навреме се взеха мерки след това. Не се отчайвайте и успех следващия път.

# 8
  • Мнения: 4 844
Кървене по време на бременност не е нормално. Препоръчвам ти SureCheck, показва дори ден след закъснението. И въобще не слушай приятелки, щом има бременност веднага при АГ, ако ще и на 1 седмица да си. Трябва да взимаш витамини, магнезии. Ума ми не го побира как ще търпиш кървене и болки?! Момиче не си играй с живота, той е дар Божи. Ами семейството ти, майка ти, баща ти, та ти си целият им свят.....

Добре е да се изчака 10-14 дни закъснение преди преглед, иначе е много вероятно да не се види все още бременност и да се създава излишно притеснение.
Магнезии изобщо не е необходимо да се пие, особено в толкова ранна бременност, това не знам откъде го измислихте.
Фолиева киселина трябва да се пие още преди зачеването или веднага след положителния тест, витамини също. Не е необходимо да се ходи на лекар за тези неща, всеки може да си ги купи свободно от аптеката.


Иначе по описаната ситуация, според моя опит, звучи като спонтанен аборт.

Общи условия

Активация на акаунт