доктор Иван Вецев Шейново

  • 19 938
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
Дали някой може да помогне с контакт на доктор Иван Вецев от Шейново? Опитвам се да се свържа и запиша час при него, но вече не работи в МЦ Феникс, а в Поликлиника България нямат негов график, записват ти телефона и щели да му предадат - никакъв резултат, два пъти се обаждах.

# 1
  • Мнения: 4
И аз търся, ако Вие имате ,може ли да ми го пратите?

# 2
  • Мнения: 23
Здравейте  и аз издирвам номера му понеже искам да родя при него.Благодаря предварително Simple Smile

# 3
  • Мнения: 174
Този много прехвален лекар за мен е всичко друго, но не и адекватен. Има огромни суперлативи за него, чака се по 2-3 часа при записан час. Часове се записват посред нощ в 11 вечерта примерно, но това не е чак такъв проблем. Той се държи уникално по телефона, но явно е бърнаутнал и беше безкрайно неадекватен - имах час за установяване на бременност. Държа се ужасно, наплаши ме страшно много, не искам да изпадам в подробности. Изписа ми една торба с лекарства и ми каза, че ако не започна да лежа от следващия ден едва ли не нямам шанс да изкарам бременността. После съм била на още 3 мнения, включително и при доцент, които не бяха съгласни с казаното от него. След като си отмених следващия час, той ми звънна по телефона да ми държи сметка, да ми каже, ме съм некоректна и да ми обясни няколко пъти, ме аз и детето ще се потерпевши, че не съм се доверила на невероятно експертното му мнение. Още две момичета, които реално ми го препоръчаха, ми казаха после, че са много разочаровани и че просто печели с първо впечатление и в крайно сметка не са доволни. Едната се беше записала за раждане при него и в деня не е могла да се свърже и е родила при който е на смяна. Каза, че се радва, че така е станало в крайна сметка. Бих ви дала номер, но го изтрих след като ми звънна да ми държи сметка защо съм си отменила часа и да ме разреве наново. Никога не пиша негативни коментари, но смятам, че е редно, защото рекламата му е много и пишат явно само доволните, а разочарованите не. Въздух под налягане е за мен - това един специалист с много работа, какъвто се предполага, че е той, не би го направил - най-малкото не би имал време да следи кой се е записал и отписал, а още по-малко да звънне и да отдели 10 минути да говори глупости и да стресира бременна жена и едва ли не да я заплашва - “ Желая Ви всичко добро, но смятам, че накрая Вие ще сте потерпевша и повече нямате право да се запишете при мен, ако решите! “ - абсолютно неадекватно и нехуманно държание, дори злобно ….

Последна редакция: вт, 21 юни 2022, 11:21 от SunshineSt

# 4
  • Мнения: 20
100% съм съгласна с написаното от SunshineSt. Нямам никаква представа как Вецев е станал толкова популярен. Аз също се подлъгах от суперлативите. Отношението, което получих е не само покъртително, но дори е подсъдно. Единствено съжалявам, че не съм записала по някакъв начин посещенията си при него, за да мога да му потърся отговорност пред съответна съдебна инстанция.
Грубо, отвратително, егоцентрично и простовато отношение, поставя абсурдни диагнози, но с огромна увереност. Ужасно се обижда ако си позволиш да му зададеш някакъв въпрос, до такава степен, че си позволява да започне да обижда и използва недопустими епитети.
След посещението ми при него и стреса, който ми причини се наложи да потърся мнение и от негови колеги. Обиколих доценти и доказани дългогодишни специалисти. Всички бяха шокирани от поставените диагнози. Някои се смяха иронично.

Далече, далече от този т.нар. доктор. Спестете си тази грешка и стрес.

# 5
  • Мнения: 174
100% съм съгласна с написаното от SunshineSt. Нямам никаква представа как Вецев е станал толкова популярен. Аз също се подлъгах от суперлативите. Отношението, което получих е не само покъртително, но дори е подсъдно. Единствено съжалявам, че не съм записала по някакъв начин посещенията си при него, за да мога да му потърся отговорност пред съответна съдебна инстанция.
Грубо, отвратително, егоцентрично и простовато отношение, поставя абсурдни диагнози, но с огромна увереност. Ужасно се обижда ако си позволиш да му зададеш някакъв въпрос, до такава степен, че си позволява да започне да обижда и използва недопустими епитети.
След посещението ми при него и стреса, който ми причини се наложи да потърся мнение и от негови колеги. Обиколих доценти и доказани дългогодишни специалисти. Всички бяха шокирани от поставените диагнози. Някои се смяха иронично.

Далече, далече от този т.нар. доктор. Спестете си тази грешка и стрес.

Много точно написано за абсурдните диагнози, които са изказани с огромно самочувствие и увереност. На мен ми каза, че ми пожелава да намеря някой толкова добър и отдаден на професията си като него, но едва ли съм щяла да намеря … Колегите му, с които се консултирах, някои от които го познаваха лично, бяха шокирани. Никога не съм срещала толкова нагъл лекар до момента и с такова невероятно его. Явно не съм само аз.

Надявам се, че сте намерили вашия специалист ❤.

# 6
  • Мнения: 542
Аз следях бремеността си и родих при него миналата година юни месец. Останах със страхотни впечатления. Никога не се е държал грубо, дори напротив. Винаги е бил отзивчив, човечен и е отговарял  на всичките ми въпроси.
 Изключително отговорно подходи към моя проблем. Имам тромбофилия и предишен мисед в 8.г.с. Хвана проблем с кръвотока още в 8г.с. и назначи терапия. Вдигнах кръвно и се наложи да родя месец по-рано и благодарение на него сме добре с бебето.
Наистина е изключително натоварен и не знам как успява. Преди месец бях при него на редовен преглед и нямам забележки към поведението му.
Съжалявам, че така ви е повлиял прегледа и комуникацията с него, момичета. Наистина трябва да се пишат всички впечатления, дори да са негативни.
Пак казвам, моите поне са само положителни.

# 7
  • Мнения: 52
Аз съм с много противоречиви впечатления. Досега съм била на 3 прегледа. На 2 от тях беше внимателен и отзивчив, обясняваше (но не всичко, случваше се да го питам нещо и да не отговаря), а втория преглед беше точно 5 минути, буквално си ме изгони от кабинета като чаках за него час и половина. Между първия и втория преглед периода беше 1 седмица, а между втория и третия (последния досега) - 5 седмици и това предвид, че съм рискова бременност. Следващия преглед е пак 5 седмици след последния. Аз съм със специфично заболяване, по-рядко срещан случай, но въпреки това Вецев не драматизира и е позитивно настроен. Звънях му 2 пъти при спешни случаи, и ми връщаше обаждане, но отговор по вайбър чаках точно 1 седмица. Въпросът не беше спешен, но все пак важен.... Не знам какво да кажа. Мисля, че има прекалено много пациенти, претоварен е и не успява да отдели време за всички.

# 8
  • Мнения: 1
Аз родих и се следих при доктор Вецев от 5тия месец на бременността ми. Винаги съм чакала по повече от 1:30часа, но това никога не е било повод да се ядосвам. Когато избираш толкова добър доктор да те следи трябва да си готова да чакаш. Всичко се случва, дали спешно секцио, дали просто жената пред теб го е заляла с въпроси и той й е отделил повече време.
Прегледите при него бяха по същество, ако всичко е наред 10 мин, ако има нещо притеснително, колкото е необходимо. Винаги ми е отговарял на въпросите и никога не съм се чувствала претупана, както се случваше в една много известна частна болница.
Благодарение на него и на Имир имах едно страхотно раждане и още 4 деца бих родила при тях.
След като родих си записвах още 2 пъти прегледи при него и да отново се чакаше, но напълно си заслужава.
Да всеки се преуморява и може да “прегори”, но нека когато съдим другите за държанието им към нас, да се замислим дали ние не сме провокирали подобно поведение.
Относно тези, които му търсят телефона във всяка по-голяма фейсбук група го има публикувам.

# 9
  • Мнения: 174
Аз родих и се следих при доктор Вецев от 5тия месец на бременността ми. Винаги съм чакала по повече от 1:30часа, но това никога не е било повод да се ядосвам. Когато избираш толкова добър доктор да те следи трябва да си готова да чакаш. Всичко се случва, дали спешно секцио, дали просто жената пред теб го е заляла с въпроси и той й е отделил повече време.
Прегледите при него бяха по същество, ако всичко е наред 10 мин, ако има нещо притеснително, колкото е необходимо. Винаги ми е отговарял на въпросите и никога не съм се чувствала претупана, както се случваше в една много известна частна болница.
Благодарение на него и на Имир имах едно страхотно раждане и още 4 деца бих родила при тях.
След като родих си записвах още 2 пъти прегледи при него и да отново се чакаше, но напълно си заслужава.
Да всеки се преуморява и може да “прегори”, но нека когато съдим другите за държанието им към нас, да се замислим дали ние не сме провокирали подобно поведение.
Относно тези, които му търсят телефона във всяка по-голяма фейсбук група го има публикувам.


Извинявайте, но всеки има право да си изкаже мнението. Чудесно, че сте доволна, но аз съм лекар и смятам не лош по мнение на пациентите ми и коментари от сорта - да не съм провокирала аз абсурдното му и непрофесионално държание … няма как да приема. Държала съм се абсолютно адекватно и съм била вътре не повече от 10 минути - кога точно да провокирам лошо отношение ? Споделяйте си мнението, но не коментирайте това на другите.

# 10
  • Мнения: 1
Привет! Миналата година родих при д-р Вецев след цялостно следене на средно рискова бременност при него и сме много доволни (аз съм с таласемия, неизяснен чернодробен проблем и проблеми със съсирването на кръвта, които ги установихме по време на бременността).
Сестрата на съпруга ми ни носочи, тъй като тя беше с изключително рискова бременност и само и единствено благодарение на д-р Вецев сега си имат второ дете Simple Smile
Моите впечатления са супер - точен, по същество преглежда, ако има нещо, което е притеснително обяснява и взима винаги адекватни мерки. Още в началото ми направи чудесно впечатление, особено когато не ми изписа обичайните добавки и витамини, а изкчаваше изследванията да види от кои точно имам нужда. В 5 месец докато бях останови проблем с кръвотока и благодарение на неговото следене и адекватна терапия (която за мое голямо учудване - поне от лекар защити доста адекватно, поне за мен като учен беше супер, досега не бях попадала на лекар, който да чете какво ново има в сферата му Grinning) си имаме здраво бебче. Освен това при мен се наложи спешно секцио, което той ми напраив точно за 16 мин през които сме си лафили и беше страшно приятно, да не говорим, че лично аз след 2 дни бях в чудесна форма и дори вече почти година по-късно не си личи да имам белег. Simple Smile Като се роди бебка, той ми сваля конците и идваше когато може да ни види как сме.
Да, при него доста се чака, но преглежда всички жени на които е записал час, освен ако няма спешно раждане - тогава променя часа и се с случвало и в Шейново да ме вика, но това си е в реда на нещата. Прегледите, когато няма нищо притеснително са кратки и точни - дори бяха доста безболезнени, тъй като от предишната ми АГ имам ужасни спомени...
По отношение на бременността и раждането винаги е отговарял на всички въпроси, като се бяхме разбрали за спешните да звъня, а когато е нещо информативно да му пиша - винаги е отговарял, макар да му е отнемало повечко време. За важните неща не е имало закъснение.
Съжалявам за жените, които са имали негативни преживявания при него - по начало (поне от моя професионален опит с лекари) огромна част от тях (съсловието като цяло) са с огромно его и доста важно се държат, лично аз покрай работата ми съм свикнала, но за някои хора, може да е ужасно... (Вецев беше от умерените към добре държащите се - имам колеги, които са с ужасно поведение, не само спрямо пациентте си, но и спрямо други колеги...)
В крайна сметка при бременност и раждане е важно майката да е сигурна, спокойна и да има пълно доверие на АГ-то си - при мен и Вецев се получи. Важно е, когато си избирате АГ-то да ви е приятно и да сте спокойни Simple Smile
Ако все още някой му иска телефона нека пише на лично - ако не вдига, връща обаждането.

П.С. Д-р Вецев не е прехвален, ами си е реален специалист и като раждах в Шейново имах възможност да видя адски много жени с рискови бременности, които бяха много доволни и всички родихме успешно здрави бебоци Simple Smile  Може да има проблеми с поведението, но по мое мнение има далеч по-цапнати през устата лекари, които на всичкото отгоре и не разбират.

Последна редакция: чт, 21 юли 2022, 10:55 от Gil Estel 722965

# 11
  • Мнения: 17
Аз следя бременността си при доктор Вецев и смятам, че е страхотен професионалист и човек, винаги е бил отзивчив и се е държал чудесно с мен, въпреки заетостта му.

# 12
  • Мнения: 2
Здравейте, тъй като Д-р Вецев не преглежда вече в МЦ Феникс дали прави някъде прегледи по Здравна каса?
Ще съм благодарна, ако някой има информация и сподели. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 542
Здравейте, тъй като Д-р Вецев не преглежда вече в МЦ Феникс дали прави някъде прегледи по Здравна каса?
Ще съм благодарна, ако някой има информация и сподели. Simple Smile
Преглежда и по ЗК в Поликлиника България, както и платено пак там.

# 14
  • Мнения: 2
Здравейте, тъй като Д-р Вецев не преглежда вече в МЦ Феникс дали прави някъде прегледи по Здравна каса?
Ще съм благодарна, ако някой има информация и сподели. Simple Smile
Преглежда и по ЗК в Поликлиника България, както и платено пак там.
Благодаря за отговора 😊

# 15
  • Мнения: 1
Този много прехвален лекар за мен е всичко друго, но не и адекватен. Има огромни суперлативи за него, чака се по 2-3 часа при записан час. Часове се записват посред нощ в 11 вечерта примерно, но това не е чак такъв проблем. Той се държи уникално по телефона, но явно е бърнаутнал и беше безкрайно неадекватен - имах час за установяване на бременност. Държа се ужасно, наплаши ме страшно много, не искам да изпадам в подробности. Изписа ми една торба с лекарства и ми каза, че ако не започна да лежа от следващия ден едва ли не нямам шанс да изкарам бременността. После съм била на още 3 мнения, включително и при доцент, които не бяха съгласни с казаното от него. След като си отмених следващия час, той ми звънна по телефона да ми държи сметка, да ми каже, ме съм некоректна и да ми обясни няколко пъти, ме аз и детето ще се потерпевши, че не съм се доверила на невероятно експертното му мнение. Още две момичета, които реално ми го препоръчаха, ми казаха после, че са много разочаровани и че просто печели с първо впечатление и в крайно сметка не са доволни. Едната се беше записала за раждане при него и в деня не е могла да се свърже и е родила при който е на смяна. Каза, че се радва, че така е станало в крайна сметка. Бих ви дала номер, но го изтрих след като ми звънна да ми държи сметка защо съм си отменила часа и да ме разреве наново. Никога не пиша негативни коментари, но смятам, че е редно, защото рекламата му е много и пишат явно само доволните, а разочарованите не. Въздух под налягане е за мен - това един специалист с много работа, какъвто се предполага, че е той, не би го направил - най-малкото не би имал време да следи кой се е записал и отписал, а още по-малко да звънне и да отдели 10 минути да говори глупости и да стресира бременна жена и едва ли не да я заплашва - “ Желая Ви всичко добро, но смятам, че накрая Вие ще сте потерпевша и повече нямате право да се запишете при мен, ако решите! “ - абсолютно неадекватно и нехуманно държание, дори злобно ….


1во преди да пишете такъв тип коментар , не сте ли сте се замисляли защо ви е отписал от консултацията си?!? Например да не изпълнявате препоръките му?
2ро дали не ви е звъннал за отменения час, не за са ви държи сметка, а за това че първи сте звънели в поликлиниката?
3то защо не кажете и не напишете, какви бяха последствията от това да не спазвате препоръчано лечение? Защо не напишете за спонтанния аборт, след като сте се доверили на специалисти?
4то да, права сте за всеки пациент си има доктор  и за всеки доктор си има пациенти, такива каквито вие нямате.
5то моля като пишете негативни коментари, поне да казвате цялата истина , а не да се правите на жертва.

# 16
  • Мнения: 174
Този много прехвален лекар за мен е всичко друго, но не и адекватен. Има огромни суперлативи за него, чака се по 2-3 часа при записан час. Часове се записват посред нощ в 11 вечерта примерно, но това не е чак такъв проблем. Той се държи уникално по телефона, но явно е бърнаутнал и беше безкрайно неадекватен - имах час за установяване на бременност. Държа се ужасно, наплаши ме страшно много, не искам да изпадам в подробности. Изписа ми една торба с лекарства и ми каза, че ако не започна да лежа от следващия ден едва ли не нямам шанс да изкарам бременността. После съм била на още 3 мнения, включително и при доцент, които не бяха съгласни с казаното от него. След като си отмених следващия час, той ми звънна по телефона да ми държи сметка, да ми каже, ме съм некоректна и да ми обясни няколко пъти, ме аз и детето ще се потерпевши, че не съм се доверила на невероятно експертното му мнение. Още две момичета, които реално ми го препоръчаха, ми казаха после, че са много разочаровани и че просто печели с първо впечатление и в крайно сметка не са доволни. Едната се беше записала за раждане при него и в деня не е могла да се свърже и е родила при който е на смяна. Каза, че се радва, че така е станало в крайна сметка. Бих ви дала номер, но го изтрих след като ми звънна да ми държи сметка защо съм си отменила часа и да ме разреве наново. Никога не пиша негативни коментари, но смятам, че е редно, защото рекламата му е много и пишат явно само доволните, а разочарованите не. Въздух под налягане е за мен - това един специалист с много работа, какъвто се предполага, че е той, не би го направил - най-малкото не би имал време да следи кой се е записал и отписал, а още по-малко да звънне и да отдели 10 минути да говори глупости и да стресира бременна жена и едва ли не да я заплашва - “ Желая Ви всичко добро, но смятам, че накрая Вие ще сте потерпевша и повече нямате право да се запишете при мен, ако решите! “ - абсолютно неадекватно и нехуманно държание, дори злобно ….


1во преди да пишете такъв тип коментар , не сте ли сте се замисляли защо ви е отписал от консултацията си?!? Например да не изпълнявате препоръките му?
2ро дали не ви е звъннал за отменения час, не за са ви държи сметка, а за това че първи сте звънели в поликлиниката?
3то защо не кажете и не напишете, какви бяха последствията от това да не спазвате препоръчано лечение? Защо не напишете за спонтанния аборт, след като сте се доверили на специалисти?
4то да, права сте за всеки пациент си има доктор  и за всеки доктор си има пациенти, такива каквито вие нямате.
5то моля като пишете негативни коментари, поне да казвате цялата истина , а не да се правите на жертва.


Първо, мила, аз се отписах, не той мен!

Второ - не дължа обяснение за никой защо така съм преценила и съм била достатъчно коректна да го отменя, вместо просто да не се явя за часа, КОЙТО БЕШЕ В 11 ВЕЧЕРТА.

Трето - въобще не ми прави коментари за аборт! Имам един задържан аборт, който няма нищо общо с Вецев, защото беше миналата година и дори не съм го споменала в написаното.

Четвърто - повярвай ми имам доста пациенти и чак не знам дали самият УНИКАЛЕН д-р Вецев не пише този коментар, като съдя с каква злоба е написано и е коментирано нещо, което дори не съм споменала!

Пето - не съм скрила нищо, а съм СПЕСТИЛА дори, защото можех да се изкажа доста по-грозно. И никой не се прави на жертва. Аз съм си намерила специалист, който да ме следи в момента и съм доволна. За него нищо негативно не бих казала!

Шесто - може спокойно да си гледаш работата, въобще не мисля повече да отговарям в тази тема - просто ми излиза, за съжаление.😁 Каквото имам съм го казала. И може да видиш колко момичета са харесали моя коментар и колко твоя - може би има защо и не съм само аз разочарована от този лекар, НО всеки си има право на мнение - да ми коментираш моето и да ме нападаш вече е друго - проява на простотия. И понеже съм достатъчно умна, не бих ти отговорила повече, каквото и на напишеш.😉 Хубав ден!

Последно бих искала да добавя, че профилът на djanizcheto е създаден точно половин час преди да бъде написан коментара към мен и от този профил това е единствената активност - нека останалите сами преценят кой пише от този профил реално и как са коментирани неща, които въобще не съм писала тук … и да ми се говори за аборт … жалко е лекар сам да си търси коментари по негов адрес и да си ги коментира … дано не съм права.

Последна редакция: пн, 15 авг 2022, 21:02 от SunshineSt

# 17
  • Мнения: 1
И аз се следях при него и си задавах същия въпрос- как успява с всички тези пациенти и с този натовАрен график и знаете ли как успява? Просто предизвика ражданията на жените, чиито термин е в период, в който е зает/ в отпуск.
Предизвика ми раждане 20 дни преди термин, искам да подчертая, че нямах абсолютно никакви проблеми по време на бременността, нито някакви причини да го предизвикаме по-рано. Единствено той се опитваше да ме наплаши от рано, че бебето било едро (бебето се роди 3,500), да съм минела на диета, защото как ще го родя (бях качила 13кг за цялата бременност), бебето било с голяма глава (детето си е с абсолютно нормална глава)
В крайна сметка нямах прогрес, въпреки коктейлите с лекарства и банките с окситоцин, детето ми просто не беше готово още да излиза и контракциите ми бяха неефективни, накрая тоновете станаха зле и се наложи секцио! Аз имах огромно желание да родя нормално и съм сигурна, че можех да родя естествено, просто трябваше да дойде момента, а да не е така насилствено изнасилен целия процес! Престоя ми в Шейново също беше ужасен. Разбрах за още 4 жени, с които се свързахме, постъпил е по същия начин и с тях, но други е лъгал, че плацентата не храни плода, че бебето е спряло да наддава и тн ужасни причини, с които можеш да си изкараш акъла, само и само да се съгласиш на по-ранното предизвикване.. на другия ден след раждането ми той излезе в отпуск и не идваше на визитации

# 18
  • Мнения: 3
Аз родих при него, и доктора наистина изглежда чудесен. Докато ме проследяваше на няколко пъти беше  необяснителен. Като цяло е доста успокоителен и доста бързо му се доверяваш. Седмица преди да родя Предизвикано ми каза, че околоплодните ми води са намалели и аз го попитах къде са отишли, той ми отговори обсорбирали са се. Каза че бебето не е пораснало за 2 седмици и изостава. Силно се простених и му казах, че ако трябва да  го вадим съм
окей. Понеже съм със серклаж в 22 седмица, ми каза влизаш да махаме конеца в 37ма и после ще видим какво ще стане,  Каза ми да продължавам да си пия НатаспинХ до деня във влизането в болницата ми. Това е една от причината за голямата ми кръвозагуба. Махна секрлажния конец в 00.00 през нощта, което за мен ме учуди.. Раждането беше индуцирано в 37ма седмица, по скоро като ИЗНАСИЛВАНЕ, той ми пръсна водите, Акушерката се учуди като каза че са добри води,правеше ми мануално разкритие , 5 часа, бебето не излизаше,виках че искам секцио, но акушерката ( Емир) така и не викаше доктора. Видя че нещо не е добре и викна доктор Петрова. Д-р Петрова бръкна и погледна Емир с недоумение и почуда. Аз имах останала шийка Нямах контракции, а те ме наливаха с окситоцин, поне 7 ампули.Когато вече не издържах на болката взех да настоявам силно на секцио. Емир викна Доктора. Той дойде, скочи ми на стомаха и бебето излезе.Беше страшно и много много травматизиращо за мен. До тук не свършват нещата! Плацентата  не ми се отдели, стана сложно всички доктори дойдоха, манулна и инструментална ревизия, демек отстраняват плацентата с инструменти, кръвозагуба -голяма, матката ми не искаше да се контрахира. В един момент на мен имаше 7 доктора видимо притеснени, включиха ми кислород, дадоха ми нещо което да ме държи будна. Аз се молех за живота си,а кървенето не спираше. Всеки даваше акъл какво да се направи.В един момент доктора почна да шие  и  ши ли половин час. Шил ми е шийката и какво ли още не! В последствие  възпаление на ръката ми от вливането на желязо, антибиотици в последствие, не можах да кърмя, и сега пролапс на влагалище и шийка на матката и вече чести позиви за уриниране Всичките му колеги минаха и ми се извиниха с думите" съжаляваме, че така е станало, доктора вие е прибързал" Да, в последствие разбрах че индуцирано раждане се прави когато преносиш, не просто в 37ма седмица без нищо. Не мога да вървя без да се държа за влагалището и да вкарвам на вътре, не мога да си държа бебето, да си смъкна в количката, най-вероятно не мога да имам друго дете. шийката на матката ми ще има дисплазия (по висок риск от шийка на матката), пластика на пропадналите органи.... На 37 години съм! Нощно време не мога да спя, и се чудя и се тормозя, защо се получи така, не мога си простя му позволих да ми го причини това, но нали затова са доктори , да ти помогнат, а не развалят. Сега се моля само пикочния мехур и ректума да не пропадат и бебчето да е здраво след това насилсвено и травматично, вадене. Ако мога да върна времето назад...мога да ви посъветвам имайте едно наум за доктора!!!. Сега се моля просто да нямам повече усложнения за мен и за бебчето ми. Доктора според мен го е правил у друг път, но нещата не са се обърквали толкова много и  се е разминавало на пациентките му.  Не мога да намеря мир, покой, простя с това че се доверих с любов, надежда, вяра!  Признанието на колегите му, че доктора "ме е прибързал " беше нещото което ми отвори очите, всички и доктори и акушери дойдоха да ми се извинят . Явно е практика при него. Поста ми  не анониимен и бих искала и други жени минали през подобно нещо при доктора да ни пишат. Първите дни на майчинството ми бяха ад провокиран от травматичното раждане.

# 19
  • Мнения: 7
Много съжалявам за изживяното от вас. Четох историята ви и в групата. Интересно ми е Вие разговаряхте ли с д-р Вецев след това? И какво каза той? Не защитавам никого, да не ме разберете погрешно, но сигурно много хора са ви казали, че при раждане се случват усложнение. Не обвинявайте и вас самата, постъпила сте правилно според ситуацията. Гледайте си детето, не се съсредоточавайте в мисли какво е могло да бъде, ще изпуснете важни моменти с детенцето!

# 20
  • Мнения: 2 273
тъй като се е превърнала темата в тема за мнения, ще споделя и аз моето - докторът е мил и чаровен, но е прекалено самоуверен. Отидох при него за второ мнение и той веднага почна да ми предписва още и още лекарства и ми записа следващ час без да питам за това. Беше уверен че ще почна да качвам кръвно след 30та седмица, и за тая цел ми предписа още две лекарства, недостатъчно тествани върху бременни, на едното от които пишеше че води до увреждания на плода при тествани животни. И всичко това на фона на думите, че всичко му изглежда много добре, а и аз вече си бях на солидна терапия.
От едното лекарство ми падаше кръвното и го спрях след няколко дни, другото така и не започнах, при положение че кръвотокът ми беше ок. Твърдеше че имам контрахираща матка, нещо което не се потвърди от никой от останалите ФМ специалисти и следящата ме Аг, при които съм ходила, дори и в девети месец нямах никакви стягания почти до деня на раждането ми. Кръвно вдигнах 39та седмица от притеснение. Индивидуално е, но аз лично наистина почувствах, че е твърде самонадеян и действа импулсивно с терапията ми, говореше крайно за евентуални последствия за плода от едно и друго ( които после не бяха потвърдени от едни от най-утвърдениге фетални специалисти), и като цяло ме накара да се страхувам за последиците от лечението му повече отколкото от проблемите, които имам.

После го видях веднъж в болницата, когато беше на смяна един понеделник - симпатяга, разнасяше торти от прегледани пациентки и се черпеше с акушерките в стаичката.Не мина изобщо на визитация на не повече от 10те лежащи жени Simple Smile не знам дали тая задача не му е под нивото.
Simple Smile

# 21
  • Мнения: 241
Момичета каква е цената на прегледа при д-р Вецев в поликлиника България?

# 22
  • Мнения: 998
65 лв, платих е ние за първичен преглед.

# 23
  • Мнения: 166
funn, лесно ли записа час и как протече прегледа?

# 24
  • Мнения: 998
Обадих се миналият понеделник в клиниката. Записаха ми данните и в сряда доктора ми се обади и ми даде час за неделя. Прегледа мина добре, ние отидохме най-вече с нагласата да видя как ще мине. Първа бременност ми е и се следя и на друго място и незнаех дали ще се записвам при него. По принцип не съм записала час, а той ми каза че до понеделника ако не звънна, после графика ще се е запълни напред. Та аз още съм му звъняла и съм  в лутане и така.

# 25
  • Мнения: 4
За съжаление всички мнения са верни. Монетата има две страни. Човекът е тотален бърнаут, захванал се е с хиляди неща и многото пациенти са само малка част от натоварването. Това разбира се няма как да не се отрази на адекватността му, като на моменти е доста зле положението, с всички произхождащи от това рискове по отношение на комуникация,  вземане на решения, диагноза и терапия. Не знам как се е стигнало до тази спирала, която го е завъртяла,  той сам си знае най-добре, но за всички ще е по-добре и по-спокойно, ако успее да я вкара в контрол, иначе не съм оптимистично настроена докъде могат да стигнат нещата...

# 26
  • Мнения: 422
Супер си е адекватен докторът. Онзи ден родих при него. Страхотен е! Имаше особености при раждането ми, но той се справи много адекватно, без изобщо да се притесни или двууми какво решение да вземе. Заради спокойствието му и аз бях спокойна и нещата се получиха, родих си вагинално живо и здраво бебе. И 10 още бих родила при него Hug

# 27
  • Мнения: 241
Доктора във Шейново ли изражда? Какви са условията там?

# 28
  • Мнения: 422
Да, в Шейново изражда. На мен ми се стори много комфортно и в родилна зала и в предродилна. Направо с кеф си го родих. Доволна съм от отношението на всички, от лекари, акушерки, санитарки. Единствено в детското отделение са малко кисели като ходиш да си взимаш бебето и да го даваш.

# 29
  • Мнения: 5
Следях при д-р Вецев първата си бременност през 2021 г., с тромбофилия съм. Раждането също трябваше да е при него, но така се случи, че в 9. месец ми се наложи да търся нов лекар и болница. Цяла бременност бяхме говорили за нормално раждане, изведнъж накрая докторът започна да ме убеждава за секцио. Причината, която посочи, беше тромбофилията. Говорих с много жени със същата диагноза, на нито една не бяха казали, че тромбофилията сама по себе си е причина за секцио. Ходих при други лекари за второ мнение, всички ми казаха, че не виждат проблем да родя нормално. След като д-р Вецев разбра, че няма да се съглася на секцио, ми предложи предизвикване и постъпване в болница 2 седмици преди термин. Освен всичко останало терминът ми беше променен със седмица по-рано, въпреки че бременността ми беше вследствие на инсеминация и знаехме точния ден на зачеване. По време на разговорите, в които обсъждахме начина на раждане, докторът се държа изключително непрофесионално. Опитваше се да ми вмени вина, затова че искам да родя нормално. Сравни ме с друга своя пациентка, която не го слушала и чието бебе се родило с хематом в мозъка (накрая така или иначе й направил секцио). Бебето ми било много малко (просто терминът беше грешно сменен). Така се случи, че моя позната също бременна и следяща се при него по същото време имаше преглед веднага след мен. Явно докторът не е знаел, че се познаваме и видимо ядосан е коментирал моя случай пред нея и как съм се дърпала от секцио и излагам на риск бебето си. В крайна сметка родих един ден преди истинския термин в друга болница, отново държавна, бебе 3,330 гр. нормално с упойка. Целият последен месец от бременността ми беше кошмарен заради преживяното с д-р Вецев, изяждах се от съмнения дали съм постъпила правилно, тръгвайки си от този доктор, дали всичко с бебето щеше да е наред. Просто ми беше ясно, че често в България пробутват секцио без причина, а ако се бях съгласила на предизвикване с този доктор, бях почти сигурена, че така или иначе щеше да се стигне до секцио.

Знам, че докторът има много доволни пациентки, особено в групата за тромбофилия, но все пак реших да споделя и една по-различна гледна точка.

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 14
Много се чудех дали да говоря за това публично,но смятам, че е редно да се погледне от всички ъгли.
1.Благодаря на доктора, защото в 6- та седмица щях да загубя плода, но с неговата терапия задържах.
2.Мен никога не ме е плашил или да е бил груб по време на бременността, дори се шегуваше и беше много чаровен.Кълнях се, че е велик.
3.Винаги съм чакала поне по 2 часа, но аз не съм мрънкач и това няма значение за мен.
И до тук с хубавото.
Когато водите ми изтекоха 2 седмици преди термин и изтекоха Напълно (констатация на дежурния в Шейново), аз се обадих на доктора, който помоли да му звъннат от болницата и да му кажат има ли нужда да идва. Дежурните ми се изсмяха и казаха, че им е писнало да си говорят с него(шега?!). Хвърлиха ме в стаята за тонове, щото места нямало. Още на първия преглед установиха, че няма да мога да родя естествено, заради много стегнат мускул. Никой не ми предложи секцио, цяла нощ с адски контракции и силно кръвотечение, а на етажа акушерки-йок. Доктора се появи към 8 и половина на другия ден(12 часа по-късно), прегледа ме и каза, че няма да стане нормално, но да изчакаме. Направи няколко секцио докато аз се гърча, на 9 см пак каза, че няма да стане нормално и когато вече крещях и се молих за секцио след 16 часа мъки, той реши да извика директора, който изрече нещо, което не искам да казвам и решиха, че няма нужда от секцио. АМИ ПОЗНАЙТЕ, КАК ТОНОВЕТЕ НА БЕБЕТО ЗАПОЧНАХА ДА ПАДАТ, ТЯ СЕ ЗАКЛЕЩИ И ВЕЧЕ БЕШЕ КЪСНО ЗА СЕКЦИО.Аз нямах сили да напъвам, припадах, свестявах се. Чистачката ми държеше ръката, а в стаята беше фул с какви ли не хора да гледат сеир. Жената, чието бебе се задушава, а тя не може да го роди. Някой се пошегува, че влагалището ми е толкова тясно... Блазя му на мъжа ми 🤦Започнаха да ми скачат на корема директора, акушерки, Вецев. Кошмар. Накрая се стигна до вакуум, който също изпускаше. Някой изкрещя, "няма смисъл, то умряло"...с натиск, напън, вакуум и епизиотомия- детето излезе, лилаво, с отпуснати ръце, без да диша. Добре, че успяха да я реанимират. Доктора пребледнял ми честити и ми се извини, след което ме заши и се омете. Минах през ада, не можех да пишкам, бях помляна цялата, не знаех бебето има ли увреждания, ще оцелее ли, взеха ми я. Слава Богу се оправи. 2 месеца и половина по-късно, установено от 2- ма други АГ, не добре зашита с възпаление на шевовете, сухота и адска болка във влагалището, едва стоя права. Не отидох повече да ме преглежда. Виня го, че не дойде, Виня го, че когато видя, че няма да мога нормално не ме сряза. Виня го, че викна директора да му дава акъл какво да прави. Виня го, че вместо за 40 минути да свърши всичко, аз раждах  на сухо 20 часа!
И ако четете това някога доктор Вецев, благодаря Ви и Ви виня едновременно. Нямаше нужда с детето ми да преживяваме всичко това, заради неадекватността Ви. Намалете си работата, вече сте достатъчно велик доктор. Пробвайте да се върнете към човешките си настройки.
П. С. Бебето ми беше две кила и половина, не е кой знае какво и пак знаехте, че няма да мине. Вместо да бъде най-хубавият ми ден, беше най-огромният ми кошмар. Благодаря за доживотната травма, докторе.

# 31
  • Мнения: 542
Съжалявам, че сте минали през всичко това. Дано скоро остане бегъл спомен и да имате само хубави мигове с бебчето.

# 32
  • Мнения: 1
Здравейте! Искам да разкажа и своята история. Така бях на преглед при друга докторка генеколожка, всичко ми е ок реших, че ще отида и при прехфаленият доктор Вецев. Така отивам и ти да видиш каза, че имам полип и съм за операция но първо да си направия някои изследвания. Така направих всичко стрес на ме викам браво добър е до сега при които и да съм била н преглед никой не ми го откри. Така каза ми когато ми дойде да му зз така и направих назначи ми час 10 дни след като му зз пада се неделя през цялото време аз се чудя как ще съм със тази пълна упойка имам страх от тях.... И споделих със майка ми разбира се каза ми така ЗАЩО СИ СИГУРНА, ЧЕ ТРЯБВА ДА МУ СЕ ДОВЕРИШ? Интересен въпрос които не си го зададох...И така започнах да мисля защо пък той да е най добрия след като всички други ми казват, че ми няма нищо а само той, че ми има може пък и да е обратното не той да е най добрият а другите който казват, че ми няма нищо... И така записах час при дуцентка не споменавам имена з да не каже някой, че правия реклами. И така отивам аз свършва прегледа и ми казва всичко е наред шок 🤯 аз съм тръгнала на операция на следващия ден казвам и аз вече след прегледа и то умишлено не казах зщо съм там. Тя ме гледа и гледа и пита каква операция ами казаха ми че имам полип хвана се за главата вика нз кой ти е казал но нямаш полип и се радвам, че си дошла за 2 ро мнение. Направи ми снимки умишлено и ми каза ако искаш покажи на всички генеколози питай всички дали имаш полип държа дори. Та така аз съм щастлива, че нямам полип така, че един съвет от мен търсете винаги и 2 ро мнение. Не се довериявите така лесно за каквото и да се отнася за здравето не само за този (добър доктор) А и др. Което е чета за симптоми аз нямах нито един симптом за полип. Какво да кажа повече освен благодаря на Господ, че ме спаси. Лека вечер и ви желая много здраве... 🍀 🍀 🍀

# 33
  • Мнения: 23
Мдаааа,мислех си,че аз бъркам някъде,понеже така ми беше вменено,но явно наистина,това което съм почувствала от другата страна е било право в десетката.
По препоръки и аз реших да се доверя на доктора!
По телефона е изключително мил,чак ти разтопява сърцето и си викаш,леле най-накрая да попадна на свестен човек.
На живо обаче нещата са доста различни-държи се така,все едно е единственият,оправя всички проблеми,видиш ли колко пари на вятъра съм била хвърлила досега по други лекари.
Лечението няма да го коментирам -50/50
Най-лошото нещо за мен е мъж и то с авторитет,да се държи грубо с пациентите си!
Колкото и добър лекар да си,нямаш ли отношение за мен си дуспа!
Дават клетви,а какво излиза накрая-че човешкото здраве не струва нищо или по-скоро мноооогооо пари.
И на мен ми търси сметка по телефона,държа се грубо,разрева ме,явно четейки по другите коментари си му е практика.
Д-р Вецев,наистина ви харесвах,и вие имате жена,как бихте се почувствали,ако някой се държеше така с нея?
А този коментар,който е писан по-долу съм 100%сигурна,че е от вас,веднага ви хванах по начина на изразяване-ами нелепо е!
Не се подигравайте с милите жени-те ви се доверяват!Знам,че може да бъдете пич,не е нужно да се биете в гърдите......все пак хора сме,нека да се държим като такива!
Чрез такива като нас си изкарвате хляба и си гледате семейството!
Вместо да се заяждате само и да сте толкова обидчив,се замислете върху казаното от не малко жени,има защо-човек работи за името си,после името работи за човека!

# 34
  • Мнения: 2
Здравейте, изчетох мненията в темата и много съжалявам за всички, които са преминали през тези травмиращи и неприятни преживявания...
И аз съм в търсене на контактите на доктора, дали все пак някой може да помогне с такава информация?

# 35
  • Мнения: 309
Случайно попаднах на тази тема и се чудя дали е с идеята да се пишат единствено негативни неща за него. Кратко и ясно - преди една година родих второто си дете при него със секцио по мое желание - дата си избрах аз - той не беше инициирал изобщо разговор за нея. Раждането беше 3г3м след първото ми секцио в частна болница и беше много по-леко и много по-малко травматично от първото. Не позна добре мерките на бебето. За мен той е прекрасен избор за секцио, защото го прави идеално.

# 36
  • Мнения: 2 273
не и е това идеята на темата, но предполагам, когато човек има някаква фрустрация, използва повода да я сподели - поне при мен беше така, и да предупреди да имат другите едно наум за всеки случай, разбира се че за да е толкова популярен си има и своите добри страни.

# 37
  • Мнения: 1 380
И аз като прочетох мненията останах с такова впечатление,че само негативи са се писали. Затова споделям и моя опит. Следя си тази бременност при д-р Вецев,дотук съм много доволна и нямам забележки,отнася се добре,отговаря на всички въпроси и гледа бебчо обстойно. Сега влязох в шести месец.

# 38
  • Мнения: 138
Какво ви е мнението за др Бикова? Предстои ми да запиша час за ЖК и съм много объркана. Благодаря

# 39
  • Мнения: 133
Здравейте колко струва прегледа при вецев и разбира ли от тромбофилии записала съм час при него?

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 6 082
Здравейте колко струва прегледа при вецев и разбира ли от тромбофилии записала съм час при него?
Разбира от тромбофилии. Следи редовно кръвотока.
По мои впечатления не предписва автоматично НМХ, само защото си с тромбофилия. При мен искаше да включи НМХ чак към 18-20гс, а съм с Протромбин. Но кръвотокът беше добър и в началото карах само на Акард и Натаспин.

# 41
  • Мнения: 602
Изчетох всички мнения и не мога да повярвам, че става въпрос за един и същ човек. Аз понеже на д-р Вецев му дължа живота си сами разбирате, че ще изляза от общите негативни мнения тук. Пациентка съм на доктор Вецев от около 4 години.
Започвам първо с това, че много бързо ми хвана извънматочната бременност, благодарение на светкавичната му реакция аз мога да пиша тези редове.
През цялата ми бременност следеше стриктно кръвотока и променяше терапиите така, че за инжекции да говорим само в краен случай. То и не се стигна до тях де, разминаха ми се на косъм. След първо секцио при друг лекар започнах да го посещавам и бях много амбицирана второто ми раждане да е нормално. Д-р Вецев не ми отказа- каза, че според него главата на бебето е прекалено голяма за моя родов канал и няма да успея, но той ще ме остави да опитам, ако искам. Ами отказах се и добре, че му се доверих, синът ми и до ден днешен си е с голяма глава (1.8г), сигурна съм, че нямаше да успея да го родя. Дата за секцио си избрах аз, казах му и той се съгласи. През цялото време се е държал страхотно- приятелски, отворен беше и ми отговаряше на всички нелепи въпроси, абсолютно адекватно и правилно ми назначаваше необходимите терапии. И не на последно място- след секциото когато ме извадиха от реанимация аз отказах обезболяващи - нямах нужда, когато д-р Вецев ми махна конците все едно не бях оперирана. И понеже имам база за сравнение с първото ми секцио, след което около месец, за да стана от леглото трябваше да се хвана за нещо, а операцията ме боля около 4 месеца, ще кажа, че и 100 деца са родя всички ще родя при д-р Вецев!

# 42
  • Мнения: 1
Д-р Вецев е най-добрия лекар, който може да  съществува. Да, наистина той е натоварен, работи много, не се спира. Човекът се разкъсва, отговаря в неделя сигурно на 1000 съобщения, вместо да бъде с прекрасните си деца. Аз родих при доктора май месец 2022 година, направи ми страхотна операция, след която се възстанових изключително бързо. Много съм доволна от него, от отношението му, от престоя си в Шейново, където пациентките бяха предимно негови. Не целя да Ви обиждам, но не е приятно да плюете доктора по толкова грозен начин. Доктор Вецев, ако четете това, знайте, че все още има хора, които Ви обичаме.

# 43
  • Мнения: 2 273
Наивно е да смятате, че щом това е “вашият” доктор, значи ще допадне на всички. Има точки, по които за някои жени не би бил подходящ - по отношения на подход, отношения и терапия, и всяка жена, която не се чувства съвсем комфортно при него, заслужава да може да види и такива мнения, за да знае че не е единствена, или поне да бъде критична към случващото се и в крайна сметка да потърси друг лекар.  Никой не е отрекъл качествата му, нито трудолюбието му, посочват се конкретни неща. Моля ви, имайте предвид, че всяка от нас е била бременна, имала е своите тревоги е искала най-доброто за себе си и за детето си и също е искала да открие лекар, на когото да се довери. На фона на позитивните мнения, изглежда че Вецев е този универсален лекар за всички проблеми и хора, но после  става ясно, че няма такъв. Все пак на никого не пречи да се свърже с доктора и да прецени сам. И аз бях шокирана, когато лекарката, която бях избрала се оказа не такава любимка на всички, но отидох да раждам с усмивка, защото ми вдъхваше пълно доверие. Тук не става дума за целенасочено плюене, а за опит, а в опита има и субективни компоненти - както във вашия, така и в моя. Всеки обаче може да прочете и да прецени какво да си “вземе” от тази информация

# 44
  • Мнения: 174
Ако този човек ( не използвам доктор умишлено ) Ви е казал с огромна убеденост, арогантност и терапия от 10 лекарства, че имате нужда от поне две операции на матката, имате със сигурност тромбофилия и завишени NK клетки ( при положение, че имате изследвания с чудесни резултати и нямате нито едно от двете - те са пред него и той Ви каже - аааа, да, ми то това нищо не значи !?!?! ) и че нямате шанс с тази бременност, НО ако все пак по някакъв късмет задържите, ще родите максимум в 32-34 седмица недоносено дете … след това отидете на още 5 мнения, които абсолютно отричат това и слава Богу в крайна сметка се окаже, че Вецев е бил тотално неадекватен, ще имате ли толкова положително мнение? Имах прекрасна и лека бременност до края. Родих доносено и прекрасно бебе над 3 кг. в 38-ма седмица, а бях готова да направя аборт след прегледа при него и да си правя операция на матката … Всеки сам си избира лекаря. И всеки има право на мнение, както и право да си го сподели. 😊
Тук изобщо не говорим за допусната грешна диагноза - човешко е да се сбърка, лекарите също са хора. Начинът на съобщаване на изброените по-горе неща + още, които ще спестя + обаждане по телефона от лекар, който ти казва, че ти и детето ще сте потерпевши, защото съм си отменила часа ( отмених го, защото е по-редно вместо просто да не отида ) са недопустими … и няма да спра да го твърдя, защото аз си знам как съм ревала цяла вечер и как след като ме успокоиха следващите лекари, той ми се обади по телефона и ме разрева наново … това не е лекар ЗА МЕН.
Ако просто бях минала преглед, на който някой лекар ми е поставил грешна диагноза, дори нямаше да си помисля да го плюя, защото всеки греши, но ситуацията е много различна. И наистина искам коментарите ми да се набият на очи и да си изпатят по-малко жени, защото имам още няколко познати, които бяха при него, и те също не бяха доволни … но не е редно да го коментирам в подробности, не ми е работа.
Милото отношение, момичета, не значи добър лекар! Терапиите по време на бременност не значат, че докторът е високо квалифициран и го бърка повече за вас и детето, отколкото лекар, който не би ви изписал повече от комбинирани витамини по желание … Да, има ситуации, в които терапията е нужна … но това далеч не в всяка втора бременност. Гледайте обективно на нещата и винаги търсете второ, ако трябва и трето мнение!

Последна редакция: сб, 01 апр 2023, 11:59 от SunshineSt

# 45
  • Мнения: 1 380
За съжаление и при мен се получи така,че доктор Вецев ме наплаши. Имах скъсяване на шийката,той предложи серклаж в късна седмица,аз след като прочетох огромните рискове отказах. Поставих песар и от шести месец лежах плътно. След като отидох на преглед при него ми каза,че каквото и да правя ще се скъсява шийката и ще родя недоносено дете ,че мехурът с песар се пукал рано,че имам разкритие,че шийката е два см ,а може и по-малко. Нищо от това не се случи. След махане на песара се оказах без разкритие и с шийка 3 см,на толкова ми беше поставен песарът. Много тежко ми беше и дори се разплаках тогава,но си продължих с лежането и родих доносено дете,третият ми син,в 38+1. Роди се дребосък,моите деца всички са дребни,2590 ,но напълно здрав. Ще кажа само,че съм доволна от прегледите ,от всичко останало,но това , което направи беше достатъчно неприятно. И да,това са различни случаи за един и същ лекар. Не само за него,за всеки лекар е така.

# 46
  • Мнения: 542
Това, което Ви е се е случило е ужасно. Важно е да се споделя и негативен опит, за да може всяка бременна да вземе информирано решение. Аз честно казано съм изключително изненадана, че е бил рязък и груб. Когато аз се следях при него, което беше преди 2 години, беше много мил, спокоен и подкрепящ. На него дължа износването и раждането на сина си, а той направи всичко по силите си да удържим максимално дълго.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 6 082
Няма защо! Намирам коментарите за полезни.
Темата е пусната месец след като родих. Бременността - следена И от Вецев. В последния момент (36 гс) се отказах да раждам при него.
Дори след раждането продължавах да си задавам много въпроси относно Вецев.
Имам и положителен и отрицателен опит с него. Ако пак трябваше да ходя при него - то ще е с "две наум". Определено смятам, че е добър специалист, но имам и забележки. Не мога да го препоръчам, но не мога и да кажа, че е лош лекар и не си разбира от работата. Аз съм малко пас.

Последна редакция: сб, 01 апр 2023, 19:05 от Brin de muguet

# 48
  • Мнения: 1 380
Аз също бях шокирана ,но факт. Лично мен това ме отказа да раждам при него. Може би си представяте като ти каже така самият ти гинеколог,който те следи как това ти действа на психиката.... Факт,че само след като му отказах серклажа се държа така,на прегледа след това,на всички останали прегледи е бил любезен.. но това не е ок за мен ....

# 49
  • Мнения: 3 902
Вецев може да е краен на тема превенция. При мен се получи много интересна ситуация.   С много контракции бях и той мери шийката къса и динамична като размер, даде ми терапия. За съжаление не се повлиях. В същото време шийката ми я мериха и на друго място. Там беше Ок. И сега като дойде време да предложи серклаж бях в ужасяваща дилема. В крайна сметка се съгласих. Обясни, че по принцип може да издържа без серклаж и да няма проблем, но ако имам контракции е опасно. Това след като имам раждане - секцио, след неуспех при опит за естествено. В крайна сметка сложихме серклажа, въпреки че беше под въпрос трябва ли не. На следващия преглед при друг лекар, констатацията беше, че е било нужно. Защото въпреки секциото, съм в една нелепа ситуация, след вероятно наранена шийка по време на опита ми за раждане. Оказа се, че мехурът, заради глупавото истмоцеле слиза много надолу и застава и натиска шийката. На УЗ се видя как се крепи на серклажа. При друг лекар, както и при Вецев. Лекарите, които работят с него съвсем извън контекст, докато гледаха УЗ, отбелязаха колко рядко се случва това. Тогава Вецев обясни защо. И да ви призная ми падна камък от сърцето. Защото при друг лекар можеше и да се пропусне и да загубя изключително чакана инвитро бременност, която мина под знака на ужасни ситуации и проблеми. Та да, всеки лекар има добри и лоши страни. Всеки лекар е възможно да се изкаже крайно. И най-толерантния. И всеки лекар може да сбърка. Това е. Всеки има рамена на главата и избира на кой да се довери. И всеки е хубаво да има едно наум. Защото безгрешни на света няма.

И стига вече е разводнявана темата. Доволни има, недоволни има. И винаги ще има. Аз да кълна ли Нашар за всички проблеми, които имам след предишното раждане? Или Сигридов, че ме прати там?

# 50
  • Мнения: 700
Аз чаках да ми прати един месец резултати от микробиология преди да раждам😃Накрая ме кара да звъня на някакъв уж управител на лабораторията и сама да се разправям (лабораторията с която той работи).Оказа се че човека даже не работи вече там, че пробата ми е занесена 10 дена след като е взета😃 и какво ли още не.След като някак събрах смелост и го попитах най-нормално и човешки това нормална ситуация ли е аз да съм тръгнала да раждам и един месец да не мога да разбера имам ли инфекция или не при положение, че бях рискова бременност и лежаща половин година той ми отговори Е какъв ти е проблема, ако ти има нещо ще ти пусна един антибиотик на системи в Шейново преди да родиш😃
Нито за секунда не ми се извини или не призна, че създалата се ситуация е неприятна за мен, че може би и той има някаква вина.Десет дни на гръб ли я носи пеша пробата?Същия опит имам и с БХС то ми.Звъня 10 дни след като ми го правиха да питам в майчин дом да няма грешка понеже не излизам в системата и жената отсреща ми казва Ама той Вецев си носи пробите като събере повече и му е удобно вчера ги донесе😃
После като тръгнах да раждам бях за планово секцио, но ми изтекоха водите два дни по-рано и седях да го чакам половин ден с разкритие, контракции и изтекли води в Шейново да си напреглежда пациентките в поликлиниката....
Сега съдбата пак ни срещна, защото съм бременна отново, но вече съм с две на ум.Моля на която от вас и се занимава да ми драсне друга алтернатива за следене и раждане на лични, за да не бъде спам.Ще съм безкрайно благодарна 🙏

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 6 082
Да, това с резултатите и при мен беше така. Чаках по 2-3 седмици.
Един път ми дойде следващия преглед, а резултатите от предишния още не бяха готови. Попитах го какво се случва с резултатите, готови ли са. Той си погледна компютъра и каза, че още не са готови! На моето учудване отговори, че така било по здравна каса...
Честно да си кажа, мен това не ме притесняваше, но само защото се следях паралелно на друго място и правих същите изследвания по два пъти - така че бях наясно какво е положението.

golgfinch, тихичко честито!

# 52
  • Мнения: 1 346
Явно преди доста време сте се следили при него . В момента не се занимава нито с взимане на проби, нито с носене на епруветки, прави го персоналът в Поликлиника България, дават ти код и ти си ги следиш и му ги пращаш.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 6 082
Аз родих преди година. По време на моята бременност давах кръв на място в п-ка България. Никой не ми е давал код. Резултатите ми ги пращаше лично Вецев  по Вайбър. Изключение прави само БХС. Направих го и него в п-ка България, но той ми показа къде мога сама да си видя резултатите. Е, после ми ги изпрати и той.

# 54
  • Мнения: 3 902
Сега ти дават код към мед диа лаборатория(тоест те ти пращат СМС, но знаеш на кой да звъннеш, ако нямаш резултати) или как да си видиш БХС в МД. Пращаш на вайбър и той отговаря в неделя вечер. Ако е спешно нещо, звъниш. Сега ще видим как ще
Е след 1.04, когато всичко се прехвърля към 1ДКК.

# 55
  • Мнения: 700
Случката с микробиологията е от преди 1.7-8 месеца с БХС то от миналия месец.Не съм детектив ,  не следя кои какво къде носи казвам какво ми каза жената от Националната генетична лаборатория.И при положение, че си контактувам с Вецев вече една година покрай бременностите ми и повярвах някак си.Споделям какво ми се е случило на мен, нито повече, нито по- малко .Радвам се за тези за които всичко е протекло безпроблемно, но това не означава, че останалите лъжем или не съществуваме все пак.Няма да забравя как всички ме гледаха със съжаление докато се гърчех от контракции в Шейново понеже им беше ясно че Вецев ще дойде като си свърши работата в поликлиниката 😃Както казах и сега съм при него и съм наясно какво се прави сега.
След като родих в Шейново се опитах да разкажа за хохър опита ми с болницата, не с доктора, но тогава пък всички скочиха да ми обясняват колко са доволни и излязох като пълно куку и реших да си мълча вече😃Лично познавам хора със сходните изживявания, но се оказа че те нямат желание да пишат в бг мама.
Сънлайт какво се прехвърля към клиниката изследванията ли?

# 56
  • Мнения: 3 902
Вече няма да се води ЖК и тн към Мц Феникс, а към поликлиниката. Днес ми звъннаха да занеса допълнително направление от ЛЛ. Така че и аз не знам какво точно ще е. А наистина е странно това с БХС. Моят беше на 27.12. Като изключим, че резултатът излезе по-бавно заради празниците, не съм имала други проблеми. Таз седмичните ми резултати излязоха съвсем на време.

# 57
  • Мнения: 99
Дами, някоя раждала ли е в шейново, доволна ли е от базата, отношението и каква сума сте заплатили по престоя там?

# 58
  • Мнения: 542
Дами, някоя раждала ли е в шейново, доволна ли е от базата, отношението и каква сума сте заплатили по престоя там?
Родих преди 2 години в Шейново с избор на екип д-р Вецев. Платих 900лв за екип, друго не съм. Стаите са чисти, баните са 3 или 4 за етажа, малко е неудобно, но за мен беше важна неонатологията и доктора. Храната не беше кой знае какво, но тогава не работеше кафето долу. От отношението на акушери и лекари в родилно и реанимация не мога да се оплача. В неонатологията имаше дръпнати, но гледах да не се ядосвам, по-голямата част бяха любезни.

# 59
  • Мнения: 1 346
Родих средата на месеца при доктора. Условията бяха повече от добри, отношението на всички също, освен на една акушерка в реанимацията, отвратителна жена.

# 60
  • Мнения: 685
Много съм изненадана от прочетеното, аз имам 2 деца следени и изродени от Вецев и съм доволна от отношението. Веднъж ми се скара, че ОГТ не е пълно, но не го броя за лошо отношение, а напротив. Понякога не е много разговорлив и не обяснява какво вижда на екрана, но и това не ми е било драма...

# 61
  • Мнения: 1 845
Познавам го от 2019г. Сега ме следи с мн високорискова бременност с еднояйчни близначки,40+ г и много миоми… вече съм 7ми месец и не мога 1 лоша дума да кажа за него-напротив! Искам и да родя при него,но няма да мога да го направя,зарафи паник атаки и умирам от страх да родя при друг.
Възможно е да е допускал грешки някога,но кой го е доказал и защо го е изтрил 🤷♀ познавам над 20 жени родили при него и още толкова,които сега следи,и всички са изключително доволни… само да не израждаше в Шейново-това ми е проблемът 😰

# 62
  • Мнения: 254
Познавам го от 2019г. Сега ме следи с мн високорискова бременност с еднояйчни близначки,40+ г и много миоми… вече съм 7ми месец и не мога 1 лоша дума да кажа за него-напротив! Искам и да родя при него,но няма да мога да го направя,зарафи паник атаки и умирам от страх да родя при друг.
Възможно е да е допускал грешки някога,но кой го е доказал и защо го е изтрил 🤷♀ познавам над 20 жени родили при него и още толкова,които сега следи,и всички са изключително доволни… само да не израждаше в Шейново-това ми е проблемът 😰


Devilche,  може ли да споделиш в крайна сметка къде роди? Аз много харесвам д-р Вецев, но също имам притеснения относно Шейново. Рискова съм и всички ме насочват към МД заради неонатологията. Ако реално той работеше там нямаше и за секунда да де зачудя, къде и с кой да раждам. Той ме следи и се притеснявам, как ще реагирам когато му споделя, че обмислям раждане в друга болница?

Иначе е страхотен Човек, лекар, специалист! Чувствам се спокойна при него, но грижите за бебето в Шейново и МД, както и специалистите неонатолози се различават.

# 63
  • Мнения: 1 346
Скоро родих в Шейново при Вецев. И аз бях предубедена за болницата, но останах ужасно доволна. Много адекватен подход към мен и детето. Бях рискова бременност. Стояхме 4 дни и ни изписаха по живо по здраво. След това моя приятелка роди в МД без избор на екип и на такава неадекватност се нагелдах, че не мога да ви опиша. Държаха ги 5 дни след нормално раждане без никаква причина, при здраво бебе и майка, бебето беше облечено все със стари дрехи , хранеше се от стари шишета, захабени, носеха по стаите мляко и нямаше избор на дрехи за преоблечене както в Шейново. Произволен достъп на външни лица пред отделението, изнасяха се бебета по коридорите, никакъв контрол... Нито й бяха обяснили как се кърми. В шейново идваше жена , която показваше.

# 64
  • Мнения: 1
Пиша, за да предупредя всички бременни, когато избират д-р Вецев за проследяване на бременността им. Ще ви разкажа накратко моята история. Забременях миналата година. Високорискова бременност- първо раждане проблем с плацентата, аборт в 13г.с- здравословен проблем на плода и нова бременност, която реших да проследявам при д-р Вецев. Впечатленията ми са, че е претрупан с пациентки и няма време да обърне внимание на всички. Наложи ми се няколко пъти да го търся по телефона (получих кървене). Според него не беше важно да ми обясни дали трябва да си сложа резонатив, понеже съм 0- кръвна група, скара ми се, че не трябва да му звъня толкова (два пъти през 3-4 часа, след като не получих обаждане след първото ми позвъняване). Предписа ми куп лекарства, т.к имаше и съмнения за тромбофилия. Обиколих повече от 4-5 лекари, различни специалности, но свързани с тромбофилията, които бяха категорични, че нямам такава и съответно няма генетичен риск за образуване на тромби,т.е всички тези лекарства бяха излишни и за “всеки случай”. Д-р Вецев държи да направи първата фетална морфология. Предвид историята ми с предишната бременност, очаквах по-детайлно да прегледа бебето. Но не- видя едната ръчичка, едното краче, проследи кръвотока, основни неща, но прегледа не беше в никакъв случай детайлен. За щастие решихме да отидем на още един преглед при специалист по фетална морфология. Откри, че бебето има няколко проблема. След няколко седмици отидохме отново, за още един преглед. И в крайна сметка направих аборт по медицински причини. Отидох и при д-р Вецев, за да му кажа за бебето и за прекъсването. Държа се все едно не е допуснал грешка. Питах го за начина на прекратяване и останах с впечатление, че няма да му е приятно да го направи той. А и предвид на историята ми с него, реших да не му се доверявам. Сигурна съм, че има много повече успешни бременности при него, но все пак искам да предупредя да не му се предоверявате и винаги да проверявате при още някой лекар, по-тесен специалист особено за специфичните случай.

# 65
  • Мнения: 1 346
Казвате , че сте направила аборт и сте отишла да му кажете, а той не е искал да го направи. Какво е това противоречие?
Докторът никога не държи той да извършва фаталната морфология. Но прегледът му е толкова двтайлен и ултразвук- толкова модерен, че няма как да изпусне нещо. Още повече всеки един негов преглед е като фетална морфология, прави замервания и оглежда всичко много детайлно.
Поредната пациентка с лош късмет за аборт, на която й е виновен доктора...
Да, има много пациентки и чакането пред кабинета му е изнервящо, но обръща внимание на всеки детайл.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 6 082
Аз си следих последната бременност при него.
Първият БХС се прави с така наречената "първа ФМ" в 11-13 гс. Той не че държи да я прави, това просто е практика следящият АГ да направи това изследване. По същия начин беше и при другата ми АГ - всеки път тя правеше БХС и "първата ФМ".
Но това реално не е ФМ, защото не е направена от специалист по ФМ. Това е просто ехографски преглед, необходим за БХС, където се гледат само някои маркери.
Аз затова си записвах отделно час за първа ФМ (11-13гс) при специалист по ФМ, колкото и моята АГ да ми казваше, че е излишно, защото при нея сме били правели същото. Е ми, ако АГ не е сертифициран специалист, не е същото, но е практика.
Така, че нормално е да не е видял някои неща.

Иначе, че е претрупан, така е.
Аз И затова (но и заради самото Шейново) се отказах в последния момент (към 36 гс) да раждам при него.
В осми месец мнооооого набързо измери бебето, защото бързаше за раждане. Изкара го бая наедряло от миналия път, което изобщо не беше типично (нито за бебето, нито за мен), защото тя вървеше много мъничка (а и другите ми две деца се родиха на термин под 3кг). На следващия ден при моята АГ пак измерихме бебето. И този път то излезна доста по-мъничко (от това, което измери той предния ден), но пораснало с неговото си темпо, както дотогава си вървеше.
След две седмици Вецев като измери бебето (този път обстойно на спокойствие) каза, че за тези две седмици то изобщо не е наддало и с грам и ще трябва да го вадим по спешност. Веднага отидох при моята АГ и там се видя, че бебето си е пораснало от миналото измерване при нея - и пак равномерно спрямо миналия път, тоест няма забавяне или спиране в наддаването (както твърдеше той). Да бебето си беше малко (и все още е 😉), но си наддаваше.

Смятам, че онзи път, когато бързаше за раждане и изкара бебето доста наедряло, малко попретупа прегледа, именно защото нямаше време. И оттам измерванията му тръгнаха грешни и за малко без причина да извадим и без това малкото бебе в 36+0.

Добър специалист е, имам добри впечатления. Благодарна съм му, че успяхме да задържим бременността (бях с кървене), че взимаше под внимание тромбофилията и всеки път следеше кръвотока. Но е много претоварен и бих ходила с едно наум при него.

Последна редакция: вт, 19 мар 2024, 12:41 от Brin de muguet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт