Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда тема 36

  • 3 065
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 968
Добре дошли , в темата се обсъждат раждането, престоят и лечението в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда - София

https://acibademcityclinic.bg/tokuda/

ДКБ и лабораториите за изследвания работят и в събота, а резултатите от тях могат да бъдат проследявани и онлайн – след еднократно заявяване за парола.

Местоположение на болницата
бул. "Никола Й. Вапцаров" 51Б (с кола входът е от ул. "Ат. Дуков"), кв. "Хладилника", 1407 "Лозенец".
Паркинг:
Цена за първи час: 5 лв./ч.
Всеки започнат следващ час: 4 лв./ч.
Считано от 05.12.2021 г. отпада безплатният престой от 30 мин.
Такса престой хоспитализирани пациенти: 35 лв./ден
Глоба за загубен билет: 35 лв.

Транспортни връзки:
Автобуси: 88,120
Маршрутна линия: 32
Метро: Линия 2 на Софийското метро, станция "Витоша"
Транспорт от Централна Гара:
с автобус
Автобус №305 до спирка "Румънско посолство"
От спирка "Румънско посолство" – Автобус № 120 до спирка "бл. 4 ж.к. Лозенец"
(след светофара при ул. Атанас Дуков)
с метро
от станция ''Централна ЖП Гара" до станция "Витоша"
Освен автобуси 88 и 120, пред болницата спира и автобус Е73, който тръгва от Младост и е в посока Овча Купел. От спирка "Хотел Плиска" до болницата е около 5 минути.

Женска консултация и проследяване на бременност в болницата:
https://acibademcityclinic.bg/tokuda/medicinski-deinosti/detaili … taciya-i-razhdane

Актуални цени за раждане към края на м. март 2024 г



При нормално раждане нощувките са 3, при секцио са 5,
Цените важат, ако всичко с майката и бебето е наред и не се налага допълнителен престой.
Пакетът за бебето включва задължителни изследвания и поставяне на две ваксини.

Информация за пациента - прием, списък на ДЗО фондовете, с които работи болницата, ценоразпис на ДКЦ и болница за платени прегледи и неосигурени пациент и други полезни връзки:
https://acibademcityclinic.bg/tokuda/informaciya-za-pacienta

Подробен разказ за естествено раждане 2019
https://www.bg-mamma.com/?topicrefid=18;topic=1106422.msg38833091#msg38833091

Свиждания в Родилен сектор – 5ти етаж в ляво, пред отделението.Бебето не се извежда извън сектора и само таткото може да го види веднъж след раждането. Останалите роднини след при/след изписването от съображения за стерилност не се допускат посещения на външни лица в сектора.

Свиждания в АГ отделение
– от 16 до 18 ч.

Списък с необходими неща при раждане (списъкът е от д-р Мария Атанасова) https://www.bg-mamma.com/?topic=1106422.msg39147955&utm_source=b … tlink#msg39147955

Линк към старата тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1518752

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 16:43 от bubanka

# 1
  • Мнения: 35 968
ако някой има актуална информация, която би желал да включва в първия пост, моля да ми я изпрати на лс

въпрос от последната тема:

Здравейте, разчитането на тонове заплаща ли се отделно като преглед или влиза в тези 55 лв?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 024
Аз отново бих искала да попитам за цени на пакети за проследяване и дали може да се плати на 2 пъти разсрочено.

# 3
  • Мнения: 55
Здравейте! Има ли някой, който сега проследява бременност в токуда, на кой пакет се спряхте, как протичат прегледите, впечатления от прегледите, организацията и лекарите? Всяка информация ще ми е полезна.

Последна редакция: сб, 06 апр 2024, 23:02 от Alisa_A

# 4
  • Мнения: 26
Здравейте! Има ли някой, който сега проследява бременност в токуда, на кой пакет се спряхте, как протичат прегледите, впечатления от прегледите, организацията и лекарите? Всяка информация ще ми е полезна.
Здравейте,аз в момента проследявам бремеността си в Токуда,даже ми предстои преглед в четвъртък. Заплащам всеки преглед поотделно,впечатленията са ми много,много добри в частност от д-р Атанасова! Ако нещо Ви интересува конкретно-питайте,ако мога ще Ви отговоря.

# 5
  • Мнения: 541
S99ivx3, чакаш ли много за прегледите? Как планираш да ражда и обсъждала ли си го с докторката? Ако е вагинално, какво знаеш за процедурата там - чакат ли те или забързват раждането, практикува ли отложено клампиране, може ли бебето да се сложи веднага на гърдите на майката преди тоалет?

Предварително благодаря за информацията! 🤗🌸

Здравейте! Има ли някой, който сега проследява бременност в токуда, на кой пакет се спряхте, как протичат прегледите, впечатления от прегледите, организацията и лекарите? Всяка информация ще ми е полезна.
Здравейте,аз в момента проследявам бремеността си в Токуда,даже ми предстои преглед в четвъртък. Заплащам всеки преглед поотделно,впечатленията са ми много,много добри в частност от д-р Атанасова! Ако нещо Ви интересува конкретно-питайте,ако мога ще Ви отговоря.

# 6
  • Мнения: 26
Понякога чакам по 20 мин,но е имало и случаи в които чакам повече от час. За сега мисля да съм секцио и не мога да отговоря на въпроси свързани с вагинално раждане. И да обсъждаме с докторката тя ми обяснява всичко от-до свързано с раждането.😊

# 7
  • Мнения: 55
Колко често са прегледите и защо не се спряхте на някой пакет за проследяване? Каква е цената на прегледа?

Здравейте! Има ли някой, който сега проследява бременност в токуда, на кой пакет се спряхте, как протичат прегледите, впечатления от прегледите, организацията и лекарите? Всяка информация ще ми е полезна.
Здравейте,аз в момента проследявам бремеността си в Токуда,даже ми предстои преглед в четвъртък. Заплащам всеки преглед поотделно,впечатленията са ми много,много добри в частност от д-р Атанасова! Ако нещо Ви интересува конкретно-питайте,ако мога ще Ви отговоря.

# 8
  • Мнения: 26
Колко често са прегледите и защо не се спряхте на някой пакет за проследяване? Каква е цената на прегледа?

Здравейте! Има ли някой, който сега проследява бременност в токуда, на кой пакет се спряхте, как протичат прегледите, впечатления от прегледите, организацията и лекарите? Всяка информация ще ми е полезна.
Здравейте,аз в момента проследявам бремеността си в Токуда,даже ми предстои преглед в четвъртък. Заплащам всеки преглед поотделно,впечатленията са ми много,много добри в частност от д-р Атанасова! Ако нещо Ви интересува конкретно-питайте,ако мога ще Ви отговоря.
Не съм се спряла на пакет,защото започнах да се следя в Токуда от 5ти месец,успоредно с това и в родния ми град. В момента съм в 7м,прегледите трябва да бъдат на 2 седмици,така ми каза АГ. Относно цената за прегледите тя е различна в зависимост има ли вземане на проба за микробиология,мерене на шийка с вагинален ехограф и т.н

# 9
  • Мнения: 37
Привет, аз родих миналата година там и мога да ти отговоря на няколко въпроса.
Чакането за преглед зависи от доктора, който си избереш. Например доц. Нашар, д-р Атанасова, д-р Богданова са едни от най-заетите доктори и е възможно да се чака повече за преглед.
Аз се следих извън Токуда, защото моята АГ  прави прегледи и в друг МЦ. Избрах този вариант, за да си спестя чакането.
Родих естествено, като никога не е ставало дума за секцио. Аз отидох да раждам с изтекли води и 4 см разкритие, пуснаха ми система, както и ми сложиха упойка. Родих 7 часа след изтичането на водите и 3ч. след пускането на системата. Не са правили отложено клампиране, но веднага сложиха детенцето върху мен след като го изкараха и преди да го поемат неонатолозите (даже моята АГ ни направи и снимка 😁).
Ако мога да бъда полезна с още нещо - насреща съм 😊
 
Да вмъкна също за пакетите за проследяване - Според моята АГ не излизат "по-изгодно", ако бремеността върви нормално и се налага само по един преглед на месец. В началото и аз мислех да зе спра на един от двата разширени пакета, но след консултация със следящия ми АГ се отказах.

Последна редакция: пт, 12 апр 2024, 21:35 от bubanka

# 10
  • Мнения: 541
Здравей, Smiles, много благодаря за включването!

Системата окситоцин ли е? Сигурно е ясно, но съм още нова в тези неща. Simple Smile Имаше ли избор за нея и упойката или задължително се слагат по протокол? Също имаше ли избор за клампирането?

Коя лекаркате следи и изражда?

Благодаря за отговорите! 🤗

# 11
  • Мнения: 37
Привет!
Да, системата е окситоцин. Не се притеснявай и аз в началото бях доста притеснена от неизвестното и всичко казано ми беше от полза.
Аз се следих и родих при д-р Анна Богданова. Най-добрият ми избор 🫶
Не ме е питала за системата, както и за упойката, но съм благодарна и за двете, особено за упойката, тъй като преди да тръгна към болницата бях спала около час и половина. Упойката ми даде възможност да поспя 20-30 минути в родилна зала и така събрах достатъчно сили за същинската част - напъните. Не съм питала за отложеното клампиране.

Аз съм доволна от този ми избор. Ако знаеш инфлуенсърката Антоанет Пепе, тя също е раждала при д-р Богданова (даже има видео в ю туб) та тя е отказала упойката, макар че и е била предложена. За това, мисля че може да се даде избор дали да се сложи или не.
Здравей, Smiles, много благодаря за включването!

Системата окситоцин ли е? Сигурно е ясно, но съм още нова в тези неща. Simple Smile Имаше ли избор за нея и упойката или задължително се слагат по протокол? Също имаше ли избор за клампирането?

Коя лекаркате следи и изражда?

Благодаря за отговорите! 🤗

# 12
  • Мнения: 3 949
Имате избор дали да ви сложат упойка или не при нормално раждане, никой няма да ви кара насила, ако не искате. При моето раждане първоначално не исках упойка,дори дойде анестезиолога и му казах, че няма нужда и си тръгна. Обаче след 1 час ме заболя повече и си поисках. Успях да дремна 30-40 мин. Освен това,ако се наложат шевове след раждането е по-добре да пуснат малко упойка и да не усещате нищо. Иначе щяха да сложат местна упойка и все пак да има малко чувствителност.

# 13
  • Мнения: 36
И аз имам подобни въпроси. От приятелка раждала там преди няколко години знам, че ако искаш отложено клампиране трябва да си настояваш... струва ми се нередно, отнема 3 минути време, не е чак толкова. В много западноевропейски държави това се прави по стандарт. После, ако искаш бебето да не се захранва с адаптирано мляко, пак трябва да настояваш.
Но това, което най-много ме притеснява е, че може раждането да се форсира, защото лекарите са заети и ще си гонят други задачи в графика. Моля, ако някой е имал по-бавно раждане да сподели дали и след колко изчакване е имало форсиране и как е преминало.

Последна редакция: пт, 12 апр 2024, 21:36 от bubanka

# 14
  • Мнения: 206
Здравейте, аз родих през януари 2023г, водите ми изтекоха на 20 януари в 3 сутринта, а реално родих бебенцето естествено на 20 януари в 16:48. В болницата отидох в 5 сутринта, тоест 12 часа общо раждане в самата болница. За миг никой не ме е пресирал да отиваме за секцио, но и тоновете на бебка бяха добри. В един момент контракциите ми стихнаха и тогава ми включиха окситоцин, който помогна определено. Накрая на последните най-важни напъни докторката много ми помогна, както и акушерката ми и мъжа ми, разбира се.

Последна редакция: пт, 12 апр 2024, 21:36 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт