Пубертетът при момичетата – как да подготвим децата? - 13

  • 36 845
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 23 124
Идеално, ще взема какаово масло за плажа. Може и тъп да ми е въпросът, но какаовото как изобщо се съчетава със слънцезащитен спрей? От какаовото се придобива тен, но не пази от изгаряне...

# 691
  • Мнения: 158
В момента сме на море и чак сега виждам около гърдите на почти 13 годишната съвсем  малки и тънки лилави стрии 🧐. Може би мазането да предпази от нови, но тези....дано поне избледнеят.

# 692
  • Мнения: 21 298
Избледняват с времето.

# 693
  • Мнения: X
Като девойка се сдобих със стрии при порастването и след това с други по корема и бедрата в края на бремеността и нямат махане. Избледняват, но не изчезват, за съжаление.

# 694
  • Мнения: 24 641
Повлияна от темата, накарах дъщеря си да се намаже от глава до пети. Няма стрии, но пие недостатъчно вода и има суха кожа

# 695
  • Мнения: 3 478
Повлияна от темата, накарах дъщеря си да се намаже от глава до пети. Няма стрии, но пие недостатъчно вода и има суха кожа

Както споменах аз имам много стрии от пубертета. На гърдите и бедрата. Не съм имала проблеми от този факт, но ако може да се предотвратят, защо не.
Щерката се маже от време на време. Аз съм и дала един хубав крем за бременни да го доизмаже. Беше някакъв био натурален...
Но тя е още малка. След година две или ако видя някакви по-сериозни наченки на развитие ще и настоявам повече.

Едит. По време на бременноста се мазах постоянно и нямам никакви нови стрии.

# 696
  • Мнения: 24 641
Според мен е и до кожа. Аз нямам стрии, а не се мазах стриктно през бремеността, защото в жегите, ако съм наплескана, направо плувам в олио. Но и не качих много кг, това също има значение. Дъщеря ми обаче толкова бързо расте, че не знам дали кожата ще е достатъчно еластична, затова по-добре да се маже

# 697
  • София
  • Мнения: 23 124
Аз пък качих близо 30 кг през бременността и нямам стрии. Не съм се мазала с нищо. Надали всичко е подчинено на някаква логика. Blush

# 698
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 771
Повлияна от темата, накарах дъщеря си да се намаже от глава до пети. Няма стрии, но пие недостатъчно вода и има суха кожа
Моята все забравя да се маже. Има стрии на дупето, които забелязах още миналото лято. За мазане има лосион на Palmer's.

# 699
  • Мнения: 8 997
За стриите съм чела, че е добре да се приема ежедневно витамин Це и че от недостигът му, кожата се нацепва. Не знам вярно ли е, но звучи логично.

Стиснете палци за моята девойка, днес и утре и във вторник е на изпити в художествените училища.

# 700
  • Мнения: 158
Повлияна от темата, накарах дъщеря си да се намаже от глава до пети. Няма стрии, но пие недостатъчно вода и има суха кожа
Моята все забравя да се маже. Има стрии на дупето, които забелязах още миналото лято. За мазане има лосион на Palmer's.

И аз много харесвам лосионите на Palmer's, (както и шампоаните им между другото).
Но нито аз, нито девойките ми сме редовни в мазането. Отделно постоянно повтарям за пиенето на вода.
alina_si, успех на момичето ти в изпитите!

# 701
  • Мнения: 19 349
Съставът им обаче е отврат.
На лосиона, другото не съм гледала.

# 702
  • София
  • Мнения: 11 787
Alina_si успех на дъщеря ти!
Моята дъщеря вчера след приключване на учебната година са се черпили и разхождали.Разбира се по време на най-силното слънце.Вечерта лицето и беше зачервено/изгоряло.Та трябва някаква слънцезащита за лицето да измисля.

# 703
  • Мнения: 21 298
Пантенол за такива случаи.
Иначе има голям избор на козметика за лице.
Аз залагам на медицинската.

# 704
  • Мнения: 13 028
Алина, стискам силно палци, ще се справи дъщеря ти!

Общи условия

Активация на акаунт