Кръв в урината

  • 2 275
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 686
Здравейте,след повторно боледуване от Ковид през февруари вече няколко пъти ми се случва да имам кръв в урината.Не просто капка,не розовееща урина....Тъмна....Без болки,без щипане при уриниране...Съвсеем тъпа болка в кръста.Не като за бъбречна криза.Аз съм правила няколко през годините,но това е съвсем различно....Ако не е кървавата урина,особено сутринта си е кръв,сега е тъмно розова,няма да обърна внимание на некомфортно в кръста....

# 1
  • Мнения: 4 208
А доказано ли е с лаб. изследване, че е кръв?
Урината се оцветява и от лекарства. Тъкмо в момента пия едно, което точно така ми оцветява урината.

# 2
  • Мнения: 5 142
Лекарства, цвекло, други храни... Правени ли са изследвания на урина и стерилна урина?

# 3
  • Мнения: 1 686
Нищо не съм пила или яла.Т.х. се оцветява също.Първия път беше веднага след боледуването и не съм ходила на лекар.после още два пъти за по два три дни,но по слабо оцветена.Днес обаче си беше червено кафява...

# 4
  • Мнения: 101
Добър ден,

не вярвам да е от храната, защото ако беше щеше да изчезне след няколко уринирания.
Отидете задължително на уролог.
Може да е от много неща, между които и ендометриоза, автоимунно заболяване или камъни в бъбреците.
Няма как да се установи без преглед.
При кръв в урината е винаги важно да се потърси професионална помощ.

# 5
  • Мнения: 4 208
Първо при ЛЛ за консултация и пускане на изследвания. ЛЛ ще прецени дали уролог или нефролог ще е нужен.

# 6
  • Мнения: 5 142
Аз ако имам съмнение за кръв в урината даже няма да чакам да ми назначат изследвания, още на сутринта ще съм занесла материал за изследване на нормална и стерилна и после при лекаря с резултатите.
Какво остава да чакам повече от веднъж...
Това ако си в България, де, в чужбина знам, че е по-сложно.
MercelinessSquid, последното смути си ме държа два дни урината кафява. Ако пиеш веднъж месечно ей ти ги "два пъти за по два дни". Само казвам, не държа, че е от това.

Ужасно тъп и неучтив въпрос, Barsa, моля да ме извиниш, но как така при повтаряща се кръв в урината първо питаш във форум, а не лекар? Наистина не разбирам...

# 7
  • Мнения: 2 495
И аз питам същото , но без извинение.

# 8
  • Мнения: 101
Бихте могли да си закупите диагностичен тест за урина от някоя аптека.
Така още тази вечер ще знаете дали е кръв или не.
Не са много скъпи и лесно се правят. Един стандартен тест от примерно SOS от DM ще ви покаже дали имате кръв, захар или протеин в урината.
Това обаче не е заместител на лекарси преглед.

# 9
  • Мнения: 19 297
Барса, помня колко ти се насъбра, но трябва да си обърнеш внимание. Още утре сутрин си пусни урина в лаборатория и иди на уролог с резултатите.

Не знаех, че се продават такива тестове.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 101
След ковид с урина розе и тъпи кръстни болки, завърших в болница със запушен бъбрек.
Един ехограф, може да са песъчинки

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Утре сутрин задължително стерилна урина за анализ и посявка. Купуваш контейнерче от аптеката, вкъши си правиш първо тоалет, след това средна урина ( първо пускаш струйка, спираш, продължаваш в контейнерчето и остатъка във wc то, извинявам се за обясбението).
Аз бих си пуснала и чернодробни.
С резултатите при лл, който ще даде направление за нефролог, или директно при такъв.

# 12
  • Мнения: 76
Преди години с кръв в урината се оказа, че съм направила пиелонефрит. Отидете на лекар и пуснете изследвания. Не е нещо дребно да го омаловажавате!

# 13
  • Мнения: 5 142
Btw само уточнявам - препоръчах да се пуснат и двете урини, защото на стерилната й трябват няколко дни, с нормалната излиза същия ден, тъй че пак ще има някаква информация по въпроса Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 686
Ето ми резултаатите

Общи условия

Активация на акаунт