Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 16
Здравейте мами, като поредната неопитна (надявам се) бъдеща майка, с моето момче се опитваме да си направим бебче. 1ва бременност ще ми е и изобщо нямам никакво търпение чакам. Тялото си го усещам идеално. Винаги съм усещала тялото си и сега усещам нещо… но може би е рано. По същество:
Имам редовен МЦ по 30дни, 7 от които касапница. Никога не съм пила противозачатачни по схема. На 22години съм(моля без коментари “ама не е ли малко рано”- не е. Simple Smile ) този месец на 11.05.2022 имах положителен тест за овулация. Опитите са си всекидневни по няколко пъти още от 7 дни М. На следващия ден след овулацията, докато правихме с*кс имаше едно такова течение върху “магическата пръчка” пухкаво и меко като сметана(без мирис и цвят) след това сега имам леко засилено БТ, но кремообразно. От деня на предполагаемото зачеване имам тъпа болка в ляв яйчник( като мисля, че е много важно да уточня, че аз ПМС нямам никога, в най-лош вариант в 1 ден от М, може би само подуване на гърдите и някоя лоша пъпка) и  вече 8 дни след овулацията този ляв яйчник сякаш продължава да ми казва тук е малкото човече. От днес имам лека болка в едната гърда и чувствителност при зърната( пък моите са от онези дето да ги хапеш не ги усещам). Уж е рано за симптоми, ама сякаш усещам, че нещо се случва. Интуиция и свърх самовнушение( но това ни е едва 1 опит 😁) . Малко се отплеснах, но конкретизирам върпоса си към това дали някоя от вас е имала подобно зацапване (сметана) непосредствено след овулацията с предполагаемо оплодена яйцеклетка? Прочетох, че това е 3 фаза на овулацията където се отделя прегестерон, но е неблагоприятел за сперматозоидите, но крайно необходим на бременноста. Обърках се тотално. Моля за споделяне на опит, отговори от тъпа изчакай да ти закъснее, никак не ми задоволяват любопитството. Благодаря искрено предварително! ❤
Бъдете здрави!

Последна редакция: чт, 19 май 2022, 16:48 от Dary Ovcharova 697309

# 1
  • Мнения: 49
...........(без мирис и ВКУС) след това сега имам леко засилено БТ, но кремообразно.....

И вкус? Наистина? Grinning
Съжалявам за отклонението. Предлагам ти да се отпуснеш и да оставиш тялото да си върши работата. Ако до сега не си имала такова течение, защо за всеки случай не отидеш на лекар? Преди да започнете опитите, направи ли си контролен преглед при гинеколог, за да си сигурна, че всичко е наред и спокойно можете да правите бебето?

# 2
  • Мнения: 5 146
Не пишеш кога ти е бил последния цикъл. Но не е меродавно за теорията на нещата.
Пукнат симптом не можеш да имаш преди 10ти ден (+/-) от доказана О. Да речем, че тогава я имаш леко зацапване, я не. Симптомите идват след повишаване на ЧХГ, което е осезаемо поне 2-3 дни след това, понякога повече. А О се доказва с изследване на хормони и фоликулометрия.
Лентичките не показват кога е О, а че ще настъпи скоро. Няма земна сила, която да ти каже кога се е оплодила яйцеклетка в теб. Това ти гарантирам, че е невъзможно. Яйцеклетката се опложда след О и след минаването й в тръбата. Това може да се случи в рамките на три дни. Т.е. това че те боли яйчника може да значи, че О е била там, но няма начин да значи дефинитивно, че Я е оплодена.
Та на въпроса - течение по време на О не значи бременност. По никакъв начин. По-скоро на мен ми звучи да сте предОбрили малко. Имаш ли скорошни микробиология и цитонамазка? Преди бебеправене има куп неща, които да провериш, за да ти е спокойно после.
Свръхвнушение може да се случи още първия месец - питай колко мацки във форума повръщат докато не видят отрицателен тест и после им минава...
И да, има определени причини поради които се чака закъснение. Или поне ако ще се прави ранен тест е кръвен или с чувствителност 10, ноооо пак има дни, които трябва да се изчакат, освен ако не държиш да си пишкаш върху парите Simple Smile буквално Simple Smile
Ps: колкото и добре да си мислиш, че се познаваш сега ще започнеш да обръщаш внимание на неща, на които преди не си и ще има да се чудиш имало ли ги е преди или не Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 847
Цитат
Опитите са си всекидневни по няколко пъти още от 7 дни М.

с тая схема няма да стане, трябва време да се възстанови качеството на спермата

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 16
Не пишеш кога ти е бил последния цикъл. Но не е меродавно за теорията на нещата.
Пукнат симптом не можеш да имаш преди 10ти ден (+/-) от доказана О. Да речем, че тогава я имаш леко зацапване, я не. Симптомите идват след повишаване на ЧХГ, което е осезаемо поне 2-3 дни след това, понякога повече. А О се доказва с изследване на хормони и фоликулометрия.
Лентичките не показват кога е О, а че ще настъпи скоро. Няма земна сила, която да ти каже кога се е оплодила яйцеклетка в теб. Това ти гарантирам, че е невъзможно. Яйцеклетката се опложда след О и след минаването й в тръбата. Това може да се случи в рамките на три дни. Т.е. това че те боли яйчника може да значи, че О е била там, но няма начин да значи дефинитивно, че Я е оплодена.
Та на въпроса - течение по време на О не значи бременност. По никакъв начин. По-скоро на мен ми звучи да сте предОбрили малко. Имаш ли скорошни микробиология и цитонамазка? Преди бебеправене има куп неща, които да провериш, за да ти е спокойно после.
Свръхвнушение може да се случи още първия месец - питай колко мацки във форума повръщат докато не видят отрицателен тест и после им минава...
И да, има определени причини поради които се чака закъснение. Или поне ако ще се прави ранен тест е кръвен или с чувствителност 10, ноооо пак има дни, които трябва да се изчакат, освен ако не държиш да си пишкаш върху парите Simple Smile буквално Simple Smile
Ps: колкото и добре да си мислиш, че се познаваш сега ще започнеш да обръщаш внимание на неща, на които преди не си и ще има да се чудиш имало ли ги е преди или не Simple Smile
Добре, значи както си и предполагах си е самовнушение! Благодаря ти! Иначе да, преди месец си направих всички необходини изледвания и пия фолиева киселина от 2 месеца. Чак пък толкова незапозната не съм! Хаха. Благодаря отново! Може да се затваря темата!

# 5
# 6
  • Мнения: 794
Много ми е познато вълнението около правенето на бебе, НО опитай се поне малко да се успокоиш, защото самовнушението наистина е голяма работа.
Подобно течение съм имала не веднъж, макар и не всеки месец точно след овулация, което е съвсем нормално. Симптоми преди датата на месечния цикъл дори и да имаш, може да са ПМС, между другото в момента, в който започнат опитите за бебе, може и да има известни промени с месечния цикъл. На мен например малко ми се увеличи - от 28 на 30 дни, имах по-силно изразени симптоми (или поне повече се вторачвах в тях). Когато забременях, нямах изобщо силен ПМС, съвсем нормален, направих си тест ден преди датата на МЦ и беше положителен. Едва СЛЕД това започнаха и по-сериозните симптоми - боцкане/разтягане в областта на матката, като цяло лек дискомфорт в тази зона, гадене и т.н.
Аз също подрепям горното мнение, че с толкова чест секс не винаги се гарантира успех. При нас стана в месеца, в който правехме опити през 3 дни.
И последно, наистина прочети подробно как точно се случва оплождането по дни, за да не се вторачваш напразно седмици преди МЦ, защото наистина е излишно. 7-8 дни след овулация е абсурдно да имаш симптоми на бременност, бебе още няма, евентуално е имало оплождане, но е рано за тестове или симптоми.

# 7
  • Мнения: 4 844
Ох, не мога 😂😂

Общи условия

Активация на акаунт