За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 103

  • 23 503
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 791
А защо не водите децата при личните им лекари или педиатър? Отказват преглед ли? Нашата лекарка преглежда децата с Ковид в отделни часове. Реално държах връзка с нея по телефона, но преглед не се наложи, малката (на 7м тогава) само поддържа 2 дни не много висока температура до 38.5.
Реално вече Ковид не се счита за нещо по-особено от стандартен вирус и преглед може да извърши личен лекар или практиката, с която личния лекар има договор за почивните дни. Ако има нужда от болнично лечение, с направление ще насочат към хоспитализация.

Последна редакция: пн, 11 юли 2022, 09:17 от Radeva-87

# 736
  • Мнения: X
Няма такова нещо, Radeva, т.е. при вас е по-скоро изключение. Сериозен процент от лекарите не преглеждат пациенти, ако са с доказан тест. Ако не са е ясно, че всеки се мъкне. Но аз детето няма как да го скрия, в смисъл тя ни е лекарка и на двамата и знае, че аз съм с ковид в момента, съответно и детето. Затова проучвам какви други варианти имам, ако се наложи да го прегледат.

# 737
  • Мнения: 6 791
Правят се на интересни, имат си изпратени насоки след отпадането на извънредното положение. Имат право да преглеждат, стига да искат. Те затова и се цупят по болниците, защото видиш ли трябва да вършат и работата на личните. Много деца около нас с Ковид си ходят на преглед при личните лекари. Разбира се с предварителна информация, че става въпрос за Ковид. Дори от 112 отказаха да посетят адрес на наши близки с бебе с Ковид, точно с довода, че е ангажимент на личния лекар да прегледа, имало си процедура. От Варна сме ние.

# 738
  • Мнения: 619
Абсолютно си права за личните и че болниците мърморясват!
Доклад за поликлиника България- изключително съм доволна! Звъните, обяснявате- насрочват час. Преглед, повториха теста и пуснаха пкк и црп. Всичко стана много стегнато и бързо. Отделени са чакални за болни и здрави деца, но ковид не се третира за нещо особено, заедно с всички и го имайте предвид, ако ходите за друго.
Повторният тест за съжаление потвърди ковид. Дробчетата са ок, работим по сополите. Мога да посоча лекарства, но не знам дали е редно

# 739
  • Мнения: 975
Нашата ЛЛ освен мързелива е и неадекватна. Когато и се обадих, че бебето е с Ковид ни каза да извикаме бърза помощ, защото линейките нямало да откажат на деца. Дори и не сне анамнеза по телефона какви са оплакванията нито после се обади да пита как е бебето. Затова я смених.

# 740
  • Мнения: 619
Ох момичетаааа, ще се побъркам! Температурата е 37,6-8. Не я приемам за критична. Нослето се поотпуши, но не иска да яде и има много окаян вид. От 9 до 16 е изпил 90 мл. с триста зора и сега в 16 с повече апетит 80 мл. Страшно малко🙁🙁🙁 всякак го мъча. Поне спа...оставих го,имаше нужда, след тотално безсънната нощ, но много се притеснявам от дехидратация. Колко за деня, трябва да докарам количествата, за да не се притеснявам? През нощта не хапва. Вода не пие, плюе и се дави. Само на АМ е. 5 месеца, 8 кг.Усещам, че има нужда от сън и почивка, но ми е много притеснено...

# 741
  • Мнения: 1 608
Ох момичетаааа, ще се побъркам! Температурата е 37,6-8. Не я приемам за критична. Нослето се поотпуши, но не иска да яде и има много окаян вид. От 9 до 16 е изпил 90 мл. с триста зора и сега в 16 с повече апетит 80 мл. Страшно малко🙁🙁🙁 всякак го мъча. Поне спа...оставих го,имаше нужда, след тотално безсънната нощ, но много се притеснявам от дехидратация. Колко за деня, трябва да докарам количествата, за да не се притеснявам? През нощта не хапва. Вода не пие, плюе и се дави. Само на АМ е. 5 месеца, 8 кг.Усещам, че има нужда от сън и почивка, но ми е много притеснено...

Има ли мокри памперси?
90 милилитра ми звучи доста малко... Освен да пробвате някакви сокчета... Въпреки че съм много против тях, е важно детето да се хидратира....

Иначе ние в Събота бяхме в Поликлиника България - през останалото време можем да разчитаме на Л.Л, просто кашлицата се влоши Петък следобед, а аз си падам паника ....😀

# 742
  • Мнения: 619
Ох момичетаааа, ще се побъркам! Температурата е 37,6-8. Не я приемам за критична. Нослето се поотпуши, но не иска да яде и има много окаян вид. От 9 до 16 е изпил 90 мл. с триста зора и сега в 16 с повече апетит 80 мл. Страшно малко🙁🙁🙁 всякак го мъча. Поне спа...оставих го,имаше нужда, след тотално безсънната нощ, но много се притеснявам от дехидратация. Колко за деня, трябва да докарам количествата, за да не се притеснявам? През нощта не хапва. Вода не пие, плюе и се дави. Само на АМ е. 5 месеца, 8 кг.Усещам, че има нужда от сън и почивка, но ми е много притеснено...

Има ли мокри памперси?
90 милилитра ми звучи доста малко... Освен да пробвате някакви сокчета... Въпреки че съм много против тях, е важно детето да се хидратира....

Иначе ние в Събота бяхме в Поликлиника България - през останалото време можем да разчитаме на Л.Л, просто кашлицата се влоши Петък следобед, а аз си падам паника ....😀

Два памперса...
Яде 90+ 80...спи му се много. Върнахме се на България, казаха да сме ходели в инфекциозна😥

# 743
  • Мнения: 1 608
Ох момичетаааа, ще се побъркам! Температурата е 37,6-8. Не я приемам за критична. Нослето се поотпуши, но не иска да яде и има много окаян вид. От 9 до 16 е изпил 90 мл. с триста зора и сега в 16 с повече апетит 80 мл. Страшно малко🙁🙁🙁 всякак го мъча. Поне спа...оставих го,имаше нужда, след тотално безсънната нощ, но много се притеснявам от дехидратация. Колко за деня, трябва да докарам количествата, за да не се притеснявам? През нощта не хапва. Вода не пие, плюе и се дави. Само на АМ е. 5 месеца, 8 кг.Усещам, че има нужда от сън и почивка, но ми е много притеснено...

Има ли мокри памперси?
90 милилитра ми звучи доста малко... Освен да пробвате някакви сокчета... Въпреки че съм много против тях, е важно детето да се хидратира....

Иначе ние в Събота бяхме в Поликлиника България - през останалото време можем да разчитаме на Л.Л, просто кашлицата се влоши Петък следобед, а аз си падам паника ....😀

Два памперса...
Яде 90+ 80...спи му се много. Върнахме се на България, казаха да сме ходели в инфекциозна😥

Само не се притеснявай! В крайна сметка там са лекари и за това са учили! Не се тревожи - ще помогнат на малчо! По-добре да го прегледат и да кажат мнение!❤️❤️❤️

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 1 930
Детето приема вода и с адаптираното мляко.

# 745
  • Мнения: 619
То е само на АМ. Вода изобщо не иска.
Абе те лекари там, но не помня споделих ли...първи въпрос- "вие склонни ли сте да постъпите", аз- шах...казах, че лекар трябва да каже нужно ли е, какво значи склонни ли сме!? Едвам сложи една слушалка, като ми обясни, че те не преглеждали. Постъпваш и тогава...лудница.
Прибрах се уж да стягам багаж, но той се успокои и си заспа сладко. Няма температура...не знам хора. Не ми се постъпва...ще го мъча с капкомер. Ще спи ли спокоен, ако е толкова зле? Чак за системи...

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 1 930
Адаптираното мляко нали е разтворени във вода, все пак приема течност. Не го вкарвайте зорлен в болница.

# 747
  • Sofia
  • Мнения: 6 149
Ще спи ли спокоен, ако е толкова зле? Чак за системи...
Не искам да те притеснявам, само ще споделя опит.
Голямата ми дъщеря беше на 2г, когато беше с ротавирус (не става въпрос за короната). Отказваше тотално храна и само искаше да спи. Просто си спеше спокойно, ама мнооого спеше, буквално през целия ден/нощ. Беше си за болница (софийската инфекциозна). Там системите я изправиха на крака.
Така, че наблюдавай детето. След този мой опит при много спане си имам едно наум.

# 748
  • Мнения: 619
Даа, но пак е малко.
Няма да го вкарам...нямат дупе тия лекари да ти обяснят и поемат отговорност. Малък бил,опасно е...знам🙁 ама най- лесният за тях вариант, не е ок за бебето и мен.
Като родих се самоизписах от Шейново пак за такава глупост. Определиха 4 за високо црп и го включиха на антибиотик. Стана 7,  след "лечението". Не можаха да обяснят...само дето го бодаха миличкия. След седмица се върнах на контролен 2,5 без нищо. Просто в къщи. Ама ми скъсиха живота да му гледам набодените ръце и крака и после беше супер нервен и плашлив.

# 749
  • Мнения: 1 608
Ама детето има два намокрени памперса, нали???

И от 9 до 4 следобед е изпило само 90 милилитра....
Не знам, за мен рискът от обезводняване е сериозен... много сериозен!!
Всички лекари ме питаха, дали приема течности..
Помислете хубаво!!

Общи условия

Активация на акаунт