Средни разходи за дете на различни възрасти

  • 8 146
  • 112
  •   1
Отговори
# 105
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И защо, след като аз харча примерно 500 лв. на месец за детето ми, нямам право да искам половината от държавата?
Ами ако друг харчи по 1000лв newsm78
" newsm78 " не знам до колко ще ти погне да си отговориш на въпроса...
Само това ли успя да измислиш? newsm78 newsm78 newsm78 Mr. Green

# 106
  • Мнения: 1 615
Да, наистина е интересно... Ако харча 500 - дайте ми 250! Ако искам памперси, донесени от майната си и 10 чифта обувки от по 150лв, и харча по 1500 всеки месец, дайте 750! Ако съм "скромна" и минавам с 250 по принцип, да ми дадат 125? Впечатлена съм от подобно "разпределение"... Може ли да ми го обясниш малко по-подробно Simple Smile
Ако ми хареса идеята, ще се опитам някак си да я пробутам и на работодателя си - може така да почнат и заплатите ни да определят Grinning

# 107
  • Sofia
  • Мнения: 179
Да, наистина е интересно... Ако харча 500 - дайте ми 250! Ако искам памперси, донесени от майната си и 10 чифта обувки от по 150лв, и харча по 1500 всеки месец, дайте 750! Ако съм "скромна" и минавам с 250 по принцип, да ми дадат 125? Впечатлена съм от подобно "разпределение"... Може ли да ми го обясниш малко по-подробно Simple Smile
Ако ми хареса идеята, ще се опитам някак си да я пробутам и на работодателя си - може така да почнат и заплатите ни да определят Grinning

Ще обясня. Че трябва да има подобно разпределение никаде не съм писала, просто това е невъзможно. Но е съвсем логично. Защото аз се скъсвам от работа, всеки месец съответно внасям по 1000лв данъци на държавата. Привилегии, детски и незнам си какви облаги от държавата за мен са = 0 на квадрат. А някоя безработна си хвърля детето болно в детската и отива цял ден да кисне в кафето, взима си детските, помощите и т.н. от каде? От такива като мен...

# 108
  • Мнения: 1 615
Наистина не схващам подобна злоба спрямо безработните. Никой от познатите ми безработни не процедира така. Не знам защо "безработна" трябва да означава "безотговорна и използвачка"??? А и това определено навлиза в съвсем друга тематика.
Ако внасях по 1000 лв данъци всеки месец (?!), последно за детските надбавки щях да се вълнувам. Аз и сега не взимам такива, нищо, че не внасям по 1000... Радвам се, че работя и печеля, за да не чакам на държавата.
От въпросната по-скоро ми се иска, като майка на малко дете, да получа възможност да работя на 4 или поне на 6 часа, без това да ми реже всичко на половина. Семейното подоходно облагане също има нужда от доизкусуряване, кредитите за хора с деца и т.н. Иначе, айде да не завидя чак толкоз на циганката с 8 деца за социалните й помощи...

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 179
Наистина не схващам подобна злоба спрямо безработните. Никой от познатите ми безработни не процедира така. Не знам защо "безработна" трябва да означава "безотговорна и използвачка"??? А и това определено навлиза в съвсем друга тематика.
Ако внасях по 1000 лв данъци всеки месец (?!), последно за детските надбавки щях да се вълнувам. Аз и сега не взимам такива, нищо, че не внасям по 1000... Радвам се, че работя и печеля, за да не чакам на държавата.
От въпросната по-скоро ми се иска, като майка на малко дете, да получа възможност да работя на 4 или поне на 6 часа, без това да ми реже всичко на половина. Семейното подоходно облагане също има нужда от доизкусуряване, кредитите за хора с деца и т.н. Иначе, айде да не завидя чак толкоз на циганката с 8 деца за социалните й помощи...
Недей да съдиш за другите по себе си. Аз на никого не завиждам и ни най-малко не ми трябва помощ от държавата. Това за безработната майка го казвам защото съм го виждала и познаван една две такива... Идеята ми е съвсем друга - нека дават на нуждаещите се не по 20лв детски а по 200, но чиновниците да си свършат работата и тези пари да отидат по предназначение..
Съжалявам не искам да те обидя лично...
Проблемът както казах в 1вия си постинг е в културата - държавна (социалните придобивки се дават безконтролно) и национална като цяло - българинът не умее да си отстоява правата!!

# 110
  • София
  • Мнения: 11 708
Впрочем, забелязала съм, че желанието да се купува от всичко по много и най-скъпото е присъщо най-вече на хора, които разчитат не на собствените си доходи. Когато човек харчи това, което печели, има доста по-реална представа за това как да си разпредели бюджета, как да си подреди приоритетите и пр., за да не се налага непрекъснато да хленчи кой какво не прави за него и собственото му дете.
Просто любопитство,но ми стана интересно на какви доходи разчитат тези хора?

Дали да купим всяко парцалче, което умалява за 1-2 месеца, или да вземем от приятелка, си е наш избор. И не доходите са решаващи за него, мога да си заложа главата за това свое твърдение. Но социалните помощи не са предвидени да угаждат на вкусовете и желанията ни, май... Или?

И да искам да взема от приятелки като нямам такива с деца малко по-големи от дъщеря ми се налага да и купувам всяко парцалче,но слава богу не и омалява след месец-два.

# 111
  • Мнения: 891

...............по-скоро ми се иска, като майка на малко дете, да получа възможност да работя на 4 или поне на 6 часа, без това да ми реже всичко на половина. Семейното подоходно облагане също има нужда от доизкусуряване, кредитите за хора с деца и т.н...
Много точно казано !  Peace


За дете на 4 г и 9 месеца :
такса за градина + такса за английски и модерни танци в ДГ + театър в градината - около 50 лв
такса за класически балет -12 лв
дрехи + козметика - средно месечно 50 лв
лакомства, книжки, играчки и дребни прищявки - поне 40 лв
Общо 152 лв без храната

# 112
  • Мнения: 3 336
Моля модераторите да заключат темата Praynig

Благодаря на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт