Нещо като баница

  • 13 407
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 713
Още една идея. Писала съм я и друг път. Simple Smile
6 филии хляб
6 яйца
около 250гр шунка
по около 150гр сирене фета и кашкавал гауда
400гр заквасена сметана
масло за намазване

В тавичка се нареждат намазаните филии с масло. Отгоре се ръси шунката нарязана на куб4ета; върху нея настърганите или нарязани на дребно сирене и кашкавал. Яйцата се разбиват, сметаната също и след това се смесват. Изсипва се в тавата и се оставя да престои 24 часа в хладилник. После се пече на 220 за 20мин.

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Вери, как 24 часа сурова в хладилника и после да пека - ми че той мъжа ми ще я омете сурова, бе........кой ти чака....... Hug

# 17
  • Мнения: 5 713
Еееее не те знам  Laughing. Моят чака  Wink. Рецептата е индийска и бяха писани някакви техни си сирене и кашкавал.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Сигурно вече си приложила хляба Laughing ама аз да си кажа. Оня ден правих 'мързелива баница'  с хляб.


Мързелива баница с хляб


Продукти:
Филии хляб, нарязани не много дебело, разполовени. Според размера на тавата режеш количество - трябват филии за 2 реда.
Ок. 800 мл прясно мляко
3 яйца
200 гр. сирене
1/2 кофичка кисело мляко
100 гр кашкавал
газирана вода
масло
червен пипер

Приготовление:
1 яйце се разбива с прясното мляко. Филиите се топят в него и се редят в предварително намазана с масло тава.
Останалите 2 яйца се смесват с натрошеното сирене и киселото мляко и със сместа се залива първия пласт хляб. Отгоре се реди втори, пак топен в мляко с яйце. Отгоре се посипва с настъргания кашкавал.
Червеният пипер се запържва в масло и се полива баницата (по фугите поне). Залива се с газираната вода и се пече в предварително загрята фурна около 20 минути.

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Бу, в скоро време май ще приложа и твоята рецепта!  Peace

# 20
  • Мнения: 2 591
мисля днес да пробвам първата рецепта - сигурна съм, че ще се получи добре като гледам продуктите, а и отзивите....

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
ценна тема записвам се Моля модераторите да не се гневят много  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт